Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak pokračuje Filípek s Předškolákovými týdeníčky? Učí se poznávat ovoce a zeleninu

Zdravím,

máme za sebou měsíc vyplňování týdeníčků a musím říci, že Fildu to baví čím dál tím víc. Jelikož máme kvůli koronaviru uzavřenou školku, máme na týdeníčky více času a velmi se u toho nasmějeme.

Inzerce

Filda má mezery v ovoci a zelenině, prostírat stůl ale zvládá hravě

V týdenčíku Praktik pro život jsem u úkolu ovoce a zelenina poznala, že Filda má velké nedostatky s poznáváním. Běžnou zeleninu a ovoce poznal, ale pletla se mu malina a ostružina a taky mrkev a petržel. Při plnění úkolu s prostíráním stolu mě naopak Filda velmi překvapil, protože vše věděl ze školky. Taky od té doby chystá stůl úplně sám.

Filípka zmáhá nuda

Někdy mám pocit, že větší elán do plnění týdeníčků mám já než Filípek, ale bude to asi tím počasím a nudou, že má zavřenou školku a i karate probíhá přes online výuku.

Pohybovky levou zadní

Pohybovky se snažíme plnit při procházce venku a musím říct, že toto Fildovi absolutně problémy nedělá, protože podobné cviky dělají v karate. Abych jen Fildu nechválila, dělá mu problém udržovat rovnováhu. Na pravidelné kontrole u ortopeda jsme zjistili, že má problémy s kotníky, a tak jsem Filípka přihlásila na rehabilitace.

Cvičit se mu nechce, ale skotačí rád

Kvůli tomu škaredému viru má teď omezený pohyb venku a tak nám trochu Filda lenoší a moc se mu cvičit nechce. Zato energie má na rozdávání. Chudák sestřička Silvinka, která musí snášet jeho lumpačení. Perou se a křičí na celý dům. Kdybychom bydleli v panelovém domě, tak si na nás budou sousedé neustále stěžovat.

Jízdu tužkou vyplňuje pečlivě

Filípek stále nejraději plní Hlavičkové úkoly a Jízdu tužkou. U jízdy tužkou mě překvapuje, jak pěkně se dokáže soustředit, aby jeho práce vypadala co možná nejlíp. Jen kdyby na té židli chvilku vydržel sedět v klidu. Kroutí se totiž na ní jako žížala. Když si představím, že v první třídě bude muset 45 minut vydržet sedět v klidu, tak se mi z toho začne točit hlava.

Soustředěnost se časem zlepší

Doufám, že s postupem času se bude jeho soustředěnost zlepšovat. I úkoly budou čím dál tím těžší, takže si bude muset Filda namáhat více hlavičku a vydrží sedět v klidu. Někdy by totiž chtěl přeskočit lehčí úkoly a začít vyplňovat od konce. Jsem velmi ráda, že úkoly plním s ním a že není tvrdohlavý s tím, že to zvládne sám a že mě u toho nepotřebuje.

Karate i online

Kvůli uzavření karate má Filda výuku online. To ho ale moc nebaví, protože se spojení někdy seká. Mně se výuka líbí, protože mám konečně možnost vidět Fildu při cvičení. No a tady se opět ukazuje Filípkovo nesoustředění. Chvilku skáče a pak dělá úplně něco jiného. Filípek je prostě pořád v pohybu. Moc se těší, až mu karate znovu otevřou a on bude moci cvičit s kamarády. 

Srandička a pohodička

Jsem zvědavá, jak bude pokračovat vývoj Filípkova soustředění při plnění úkolu z týdeníčků. Zatím je to podle slov Filípka srandička a pohodička.

S pozdravem a přáním hodně zdraví,

Inzerce

Marcela Přikrylová

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak pokračuje Filípek s Předškolákovými týdeníčky? Učí se poznávat ovoce a zeleninu - diskuze

Poradna

Dobry den, pred nejakou dobou (1-2 mesice) zacala mit ma 4leta dcera zvlastni (zlo)zvyk. Macka si prsty jedne ruky kuzi na vrchni casti ruky druhe (pod prsty). Dela to vzdy, kdyz se na ni zlobime, ale take jsem si toho vsimla, kdyz treba kouka na pohadku nebo ji cistim zuby. Nekdy mi to prijde, ze to dela ve chvili, kdy je nervozni, ale nekdy mam pocit, ze to je jen takovy bezdecny zvyk. Nemyslim si, ze si tu kuzi macka bolestive, spis je to takove hrani s kuzi. Premyslim, jestli je to neco, co bych mela resit a kontrolovat nebo to proste nechat byt.
Dekuji za radu.

Dobrý den, popisovaný zvyk vaší dcery patří do skupiny zvyků dětí jako například cucání palce či dudlíku. Správně jste vypozorovala, že slouží dítěti k uklidnění, uvolnění při nervozitě, nebo jen k relaxaci, často jim také pomáhá ke zklidnění před usnutím, nebo právě u pohádky či jiné klidové činnosti. Oproti cucání palce nebo dudlíku, kdy se dá mluvit o zlozvyku, se zvyk vaší dcerky jeví být naprosto neškodný a společensky přijatelný (nemá dopad na její zdravý vývoj či zdravotní stav ani nevzbuzuje ve druhých odpor či nechuť). Proto bych tento zvyk považovala za zcela nevinný, dokonce i prospěšný, protože pomůže dceři vhodným způsobem uvolnit nahromaděné napětí. Vždyť kolik dospělých dělá různé neuvědomované pohyby, mne si ušní lalůček, hraje si s řetízkem, náušnicemi, pohrává si s vlasy a je to zcela normální a přirozené, pomáhá jim to také k uvolnění napětí, k relaxaci, při nervozitě apod. Tento neškodný zvyk u dítěte není třeba řešit, pokud nikoho neohrožuje. Naopak, pokud na její chování začnete upozorňovat, pak dceru můžete znejistit, způsobit jí psychický problém. Pokud by vaše pochybnosti přetrvávaly, můžete vyhledat konzultaci u dětského klinického psychologa. S pozdravem Mgr. Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 26.11.2020, 14:25
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×