Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak pokračuje Filípek s Předškolákovými týdeníčky? Učí se poznávat ovoce a zeleninu

Zdravím,

máme za sebou měsíc vyplňování týdeníčků a musím říci, že Fildu to baví čím dál tím víc. Jelikož máme kvůli koronaviru uzavřenou školku, máme na týdeníčky více času a velmi se u toho nasmějeme.

Inzerce

Filda má mezery v ovoci a zelenině, prostírat stůl ale zvládá hravě

V týdenčíku Praktik pro život jsem u úkolu ovoce a zelenina poznala, že Filda má velké nedostatky s poznáváním. Běžnou zeleninu a ovoce poznal, ale pletla se mu malina a ostružina a taky mrkev a petržel. Při plnění úkolu s prostíráním stolu mě naopak Filda velmi překvapil, protože vše věděl ze školky. Taky od té doby chystá stůl úplně sám.

Filípka zmáhá nuda

Někdy mám pocit, že větší elán do plnění týdeníčků mám já než Filípek, ale bude to asi tím počasím a nudou, že má zavřenou školku a i karate probíhá přes online výuku.

Pohybovky levou zadní

Pohybovky se snažíme plnit při procházce venku a musím říct, že toto Fildovi absolutně problémy nedělá, protože podobné cviky dělají v karate. Abych jen Fildu nechválila, dělá mu problém udržovat rovnováhu. Na pravidelné kontrole u ortopeda jsme zjistili, že má problémy s kotníky, a tak jsem Filípka přihlásila na rehabilitace.

Cvičit se mu nechce, ale skotačí rád

Kvůli tomu škaredému viru má teď omezený pohyb venku a tak nám trochu Filda lenoší a moc se mu cvičit nechce. Zato energie má na rozdávání. Chudák sestřička Silvinka, která musí snášet jeho lumpačení. Perou se a křičí na celý dům. Kdybychom bydleli v panelovém domě, tak si na nás budou sousedé neustále stěžovat.

Jízdu tužkou vyplňuje pečlivě

Filípek stále nejraději plní Hlavičkové úkoly a Jízdu tužkou. U jízdy tužkou mě překvapuje, jak pěkně se dokáže soustředit, aby jeho práce vypadala co možná nejlíp. Jen kdyby na té židli chvilku vydržel sedět v klidu. Kroutí se totiž na ní jako žížala. Když si představím, že v první třídě bude muset 45 minut vydržet sedět v klidu, tak se mi z toho začne točit hlava.

Soustředěnost se časem zlepší

Doufám, že s postupem času se bude jeho soustředěnost zlepšovat. I úkoly budou čím dál tím těžší, takže si bude muset Filda namáhat více hlavičku a vydrží sedět v klidu. Někdy by totiž chtěl přeskočit lehčí úkoly a začít vyplňovat od konce. Jsem velmi ráda, že úkoly plním s ním a že není tvrdohlavý s tím, že to zvládne sám a že mě u toho nepotřebuje.

Karate i online

Kvůli uzavření karate má Filda výuku online. To ho ale moc nebaví, protože se spojení někdy seká. Mně se výuka líbí, protože mám konečně možnost vidět Fildu při cvičení. No a tady se opět ukazuje Filípkovo nesoustředění. Chvilku skáče a pak dělá úplně něco jiného. Filípek je prostě pořád v pohybu. Moc se těší, až mu karate znovu otevřou a on bude moci cvičit s kamarády. 

Srandička a pohodička

Jsem zvědavá, jak bude pokračovat vývoj Filípkova soustředění při plnění úkolu z týdeníčků. Zatím je to podle slov Filípka srandička a pohodička.

S pozdravem a přáním hodně zdraví,

Inzerce

Marcela Přikrylová

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak pokračuje Filípek s Předškolákovými týdeníčky? Učí se poznávat ovoce a zeleninu - diskuze

Poradna

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak to funguje s PPM po neschopnosti. Do práce jsem nastoupila 1.9.22 a od 20.2.23 jsem z důvodu častých nemoci v těhotenství doma. Tak jsem se chtěla zeptat zda mám nárok na celých 28 týdnu PPM a nevíte jak je to s nevyčerpanou dovolenou? Mám vlastně nárok na dovolenou ikdyz jsem dlouhodobě v neschopnosti? A jak to řešit? Sice mám termín porodu až po půlce srpna ale jelikož jsem těhotná poprvé tak s tím nemám žádné zkušenosti a chtěla bych být připravena

Dobrý den, pracovní neschopnost nemá vliv ne délku čerpání peněžité pomoci v mateřství. Podle uvedených informací byste měla splňovat potřebných 270 dní nemocenského pojištění (neuvádíte, že by pracovní poměr měl končit), a budete mít tedy nárok na celých 28 týdnů peněžité pomoci v mateřství. Dovolenou můžete vyčerpat po skončení mateřské dovolené před nástupem na rodičovskou dovolenou. Nárok na dovolenou vzniká i za dobu mateřské dovolené. Jako výkon práce pro nárok na dovolenou se při splnění podmínek započítává i pracovní neschopnost v rozsahu max. 20 týdnů (dvacetinásobku stanovené týdenní pracovní doby).

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 21.03.2023, 15:59
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×