Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak pokračuje Filípek s Předškolákovými týdeníčky? Učí se poznávat ovoce a zeleninu

Zdravím,

máme za sebou měsíc vyplňování týdeníčků a musím říci, že Fildu to baví čím dál tím víc. Jelikož máme kvůli koronaviru uzavřenou školku, máme na týdeníčky více času a velmi se u toho nasmějeme.

Filda má mezery v ovoci a zelenině, prostírat stůl ale zvládá hravě

V týdenčíku Praktik pro život jsem u úkolu ovoce a zelenina poznala, že Filda má velké nedostatky s poznáváním. Běžnou zeleninu a ovoce poznal, ale pletla se mu malina a ostružina a taky mrkev a petržel. Při plnění úkolu s prostíráním stolu mě naopak Filda velmi překvapil, protože vše věděl ze školky. Taky od té doby chystá stůl úplně sám.

Filípka zmáhá nuda

Někdy mám pocit, že větší elán do plnění týdeníčků mám já než Filípek, ale bude to asi tím počasím a nudou, že má zavřenou školku a i karate probíhá přes online výuku.

Pohybovky levou zadní

Pohybovky se snažíme plnit při procházce venku a musím říct, že toto Fildovi absolutně problémy nedělá, protože podobné cviky dělají v karate. Abych jen Fildu nechválila, dělá mu problém udržovat rovnováhu. Na pravidelné kontrole u ortopeda jsme zjistili, že má problémy s kotníky, a tak jsem Filípka přihlásila na rehabilitace.

Cvičit se mu nechce, ale skotačí rád

Kvůli tomu škaredému viru má teď omezený pohyb venku a tak nám trochu Filda lenoší a moc se mu cvičit nechce. Zato energie má na rozdávání. Chudák sestřička Silvinka, která musí snášet jeho lumpačení. Perou se a křičí na celý dům. Kdybychom bydleli v panelovém domě, tak si na nás budou sousedé neustále stěžovat.

Jízdu tužkou vyplňuje pečlivě

Filípek stále nejraději plní Hlavičkové úkoly a Jízdu tužkou. U jízdy tužkou mě překvapuje, jak pěkně se dokáže soustředit, aby jeho práce vypadala co možná nejlíp. Jen kdyby na té židli chvilku vydržel sedět v klidu. Kroutí se totiž na ní jako žížala. Když si představím, že v první třídě bude muset 45 minut vydržet sedět v klidu, tak se mi z toho začne točit hlava.

Soustředěnost se časem zlepší

Doufám, že s postupem času se bude jeho soustředěnost zlepšovat. I úkoly budou čím dál tím těžší, takže si bude muset Filda namáhat více hlavičku a vydrží sedět v klidu. Někdy by totiž chtěl přeskočit lehčí úkoly a začít vyplňovat od konce. Jsem velmi ráda, že úkoly plním s ním a že není tvrdohlavý s tím, že to zvládne sám a že mě u toho nepotřebuje.

Karate i online

Kvůli uzavření karate má Filda výuku online. To ho ale moc nebaví, protože se spojení někdy seká. Mně se výuka líbí, protože mám konečně možnost vidět Fildu při cvičení. No a tady se opět ukazuje Filípkovo nesoustředění. Chvilku skáče a pak dělá úplně něco jiného. Filípek je prostě pořád v pohybu. Moc se těší, až mu karate znovu otevřou a on bude moci cvičit s kamarády. 

Srandička a pohodička

Jsem zvědavá, jak bude pokračovat vývoj Filípkova soustředění při plnění úkolu z týdeníčků. Zatím je to podle slov Filípka srandička a pohodička.

S pozdravem a přáním hodně zdraví,

Inzerce

Marcela Přikrylová

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak pokračuje Filípek s Předškolákovými týdeníčky? Učí se poznávat ovoce a zeleninu - diskuze

Poradna

Výsledky cytologie

| aksilE | 14.09.2021, 08:15

Dobrý den,
na cytologii mám podle výsledků nález, který již nestačí sledovat, ale musí se již dle doktorky řešit. Mám dvě možnosti, buďto biopsii nebo konizaci čípku, pro kterou je moje doktorka spíše nakloněna. Četla jsem však, že výsledky z 1 cytologie nemusí být přesné a výsledek může být nad/podhodnocený či falešně pozitivní. Napadlo mě, zda není lepší pro kontrolu udělat ještě jeden stěr a to již placený LAB test. Nechce se mi věřit, že bych najednou měla takový problém, na prohlídky chodím pravidelně, jsem očkována a mám několik let stálého partnera. Mám 3měsíční mimi a doporučení po zákroku je nezvedat těžké věci, což si nedovedu v mém případě představit. Plánujeme později ještě jedno a tak se obávám, zda chir. zásahem bych pak neměla problémy např. s donošením.
Je mi 26 let.

Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den, bohužel bez popsání nálezu a jeho závažnosti vám adekvátně nemohu sdělit svůj názor na váš případ. Samozřejmě jako všechny metody, testování nemusí být zcela přesné, ale pokud je nález natolik závažný, že se paní doktorka spíše i ve vašem věku kloní ke konizaci, převažují zřejmě benefity zákroku nad riziky. V případě konizace a následného těhotenství záleží na tom, kolik tkáně čípku je odstraněno (tzn. jak velký konus byl vytnut), jelikož se musí vyříznout taková část čípku, která obsahuje změněné buňky, aby zůstal takzvaný "zdravý okraj". Pokud je tento konus standartní velikosti (nedochází prakticky k amputaci čípku) a dobře se zhojí po zákroku, není důvod k obavám. Samozřejmě během těhotenství tím pádem bude čípek více sledován z důvodu předchozího zákroku, aby se rychleji nezkracoval, ale naprostá většina žen později nemá s tímto potíže. Pokud nakonec na zákrok přistoupíte, je důležité také myslet na dostatek času ke zhojení, nežli se rozhodnete znovu otěhotnět. Držím vám palce, věřím, že vše dobře dopadne ke vší spokojenosti, hezký den.

MUDr. Elena Peschoutová | Babyonline | 17.09.2021, 20:48
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×