Inzerce
Inzerce

Filípek má po třech týdnech práce s Týdeníčky lepší soustředěnost

Fildu začínají Předškolákovy týdeníčky čím dál víc bavit. Jen já si musím vždy najít dostatek času, aby se nenudila zvědavá Silvinka. Úkoly se snažíme rozdělit do pondělí a středy. Chtěla jsem nechávat některé úkoly na víkend, ale jelikož jezdíme dost na výlety, musíme plnění úkolů zvládat v týdnu. 

Pohybovky nejsou pro Filípka žádný problém

Fildu nejvíc baví Jízda tužkou a Hlavičkové úkoly. Myslela jsem si, že Pohybovky budou pěkné zpestření našeho snažení, ale šeredně jsem se spletla. Filípek u nich pěkně zuří a říká, že jsou to úkoly pro mrňata a že by je spíš měla plnit Silvinka. On je přece velký kluk, který ví, jak se protáhnout - od toho chodí každý čtvrtek na karate. 

Slušnému chování se učí i ve školce

Napolsedy mě Filda překvapil, když jsme si vykládali v Praktikovi pro život (což je můj nejoblíbenější sešit) o prostírání příborů na stůl. Filípek mi vykládal úplně sám od sebe, jak se používají příbory. Když jsem se ho ptala, kde to viděl, tak mi odpověděl, že mu hodně věcí vykládají paní učitelky ve školce. Což musím zdůraznit, protože Fildova školka hodně učí děti jak byt slušný a jak se chovat ve společnosti. 

Podobné úkoly už Filda zná

Zatím všechny úkoly, které jsme plnili, byly velmi jednoduché, a Filda byl při nich opravdu velmi šikovný. Jsem zvědavá, jak mu půjdou těžší úkoly. Myslím si, že Filípkovi hodně pomohl i časopis Puntík, kde jsou spojovačky a úkoly. Hodně časopisů a pracovních sešitů mu kupuje i babička v Levných knihách. O dovolené i v době coronaviru, kdy byla školka zavřená, tak mohl plnit spoustu úkolů. 

Pozoruji lepší soustředěnost

Začínám sledovat i větší soustředěnost u plnění úkolů. Vím, že když se Filípkovi nechce, tak ho k tomu nenutím, a posuneme úkoly o delší čas. Je to s ním těžké, protože i ve školce mají pracovní sešity, které musí plnit, a tak se někdy dohadujeme, které budeme plnit dřív. Myslím si, že je moc fajn, že děti v dnešní době mají takové pracovní sešity. Učí se tak více se soustředit. Vykládala jsem si s jednou maminkou, která kvůli nesoustředění dítěte má odklad školní výuky. Ihned jsem jí pověděla o Předškolákových týdeníčcích a o ona si je bleskově koupila. Zatím od ní nemám žádné zprávy o zlepšení soustředění ani o plnění úkolů, ale jsem ráda, že syn si je prohlíží a moc se mu líbí.

Inzerce

V karate se Filda neučí jen prát

Filípek chodí každý čtvrtek do karate k městské policii. Nejdříve jsem měla strach, aby se tam neučil, jak se tluče do dětí. Byli jsme proto na ukázkové hodině a mě mile přikvapilo, jak dávají na první místo hlavně disciplínu a slušné chování. Dokonce děti učí i to, že se pouští starší sednout. Pochopitelně mimo jiné dělají i karatistické prvky, které mého Filípka lumpíka baví nejvíc.

No, jsem zvědavá, jak nám půjdou další a složitější úkoly, abych o nich mohla informovat. 

Zatím musím citovat Filípka, který říká, že je to „brnkačka“. 

Inzerce

To je vše, zdraví Marcela a Filda.

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Filípek má po třech týdnech práce s Týdeníčky lepší soustředěnost - diskuze

Poradna

Dobrý den, prosila bych o radu mám nepravidelně cykly rozmezí 31-50 ovulaci mám 20 dní od poslední menstruace. Poslední menstruace byla 17.3. 4.4 byl na ultrazvuku vidět folikul nebylo řečeno kolik měřil nic jen že tam je 7.4 pozitivní ovulační test Atén den i pohlavní styk dne 9.4 jsem byla znova na gynekologii a bylo mi řečeno že ovulace probíhá byla vidět tekutina. Dne 19.4 slabý zašpinění předpokládám že nidace když 20.4 byl pozitivní těhotenský test. Dne 22.4 jsem byla na krvy jako samoplatce to bylo 40.33 dne na pohotovosti dne 28.4 jsem začala špinit hnědé nebylo ani na vložku gestační váček odpovídal 5 týdnů ale nikdo se neptal zda je menstruace pravidelná. Podle mých výpočtu když byla ovulace 7.4 s 20 denim zpožděním tak můj výpočet je že jsem byla 3+1 dne 30.4 kontrola u gynekologa tam též odpovídal váček 5tydnu ale zase se nikdo neptal zda je pravidelná nebo kdy byla ovulace nebo jestli ovulace není zpožděná .pak další špinění ale červená krev bylo
na pohotovosti dne 5.5 podle ultrazvuku byl váček 5+5 takže povyrostl podle mě byl stále úroveň kolem 4 týdne ale byl bez žloutkového váčku dne 15.5 byly kontrola u me gynekoložky a ultrazvuk odpovídal stále 5+ byla jsem poslána na kontrolu do nemocnice za je to na revizi 15.5 na pohotovosti váček údajně 6+2 ale stále bez plodů a bez žloutkového váčku ale nikdo nepočítal to že můžu mít nepravidelnou menstruaci nebo ovulaci o 20 dní od poslední menstruace .moje otázka zní jít na revizi nebo počkat jestli se ještě objevy nikdo nebral ani krev na hcg takže se neví hodnota mohly už od začátku váček blbě změřit. Podle ultrazvuku Nebo tím že mám nepravidelný cykly tak by se neshodovaly s datem menstruace a nepočítá se pak to podle ultrazvuku jinak než u běžné pravidelně menstruace a ovulace co je pak v půlce cyklu jen nechci jít na potrat zbytečně chci mít jistotu že jsem udělala vše revize dne 24.5 děkuji za odpověď

Dobrý den,

takto se to obtížně posuzuje, nicméně před provedením revize by stejně měl být proveden ještě kontrolní ultrazvuk, takže pokud tam nebudou již bezpečně patrné embryonální struktury, tak těhotenství prosperující s největší pravděpodobností není a revize je v takovém případě potenciálně na místě, o všem ale rozhodujete s lékařem, který Vás má možnost vyšetřit, nikoliv v rámci internetové poradny.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.05.2024, 16:41
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×