Inzerce
Inzerce
Inzerce

Filípek má po třech týdnech práce s Týdeníčky lepší soustředěnost

Fildu začínají Předškolákovy týdeníčky čím dál víc bavit. Jen já si musím vždy najít dostatek času, aby se nenudila zvědavá Silvinka. Úkoly se snažíme rozdělit do pondělí a středy. Chtěla jsem nechávat některé úkoly na víkend, ale jelikož jezdíme dost na výlety, musíme plnění úkolů zvládat v týdnu. 

Pohybovky nejsou pro Filípka žádný problém

Fildu nejvíc baví Jízda tužkou a Hlavičkové úkoly. Myslela jsem si, že Pohybovky budou pěkné zpestření našeho snažení, ale šeredně jsem se spletla. Filípek u nich pěkně zuří a říká, že jsou to úkoly pro mrňata a že by je spíš měla plnit Silvinka. On je přece velký kluk, který ví, jak se protáhnout - od toho chodí každý čtvrtek na karate. 

Slušnému chování se učí i ve školce

Napolsedy mě Filda překvapil, když jsme si vykládali v Praktikovi pro život (což je můj nejoblíbenější sešit) o prostírání příborů na stůl. Filípek mi vykládal úplně sám od sebe, jak se používají příbory. Když jsem se ho ptala, kde to viděl, tak mi odpověděl, že mu hodně věcí vykládají paní učitelky ve školce. Což musím zdůraznit, protože Fildova školka hodně učí děti jak byt slušný a jak se chovat ve společnosti. 

Podobné úkoly už Filda zná

Zatím všechny úkoly, které jsme plnili, byly velmi jednoduché, a Filda byl při nich opravdu velmi šikovný. Jsem zvědavá, jak mu půjdou těžší úkoly. Myslím si, že Filípkovi hodně pomohl i časopis Puntík, kde jsou spojovačky a úkoly. Hodně časopisů a pracovních sešitů mu kupuje i babička v Levných knihách. O dovolené i v době coronaviru, kdy byla školka zavřená, tak mohl plnit spoustu úkolů. 

Pozoruji lepší soustředěnost

Začínám sledovat i větší soustředěnost u plnění úkolů. Vím, že když se Filípkovi nechce, tak ho k tomu nenutím, a posuneme úkoly o delší čas. Je to s ním těžké, protože i ve školce mají pracovní sešity, které musí plnit, a tak se někdy dohadujeme, které budeme plnit dřív. Myslím si, že je moc fajn, že děti v dnešní době mají takové pracovní sešity. Učí se tak více se soustředit. Vykládala jsem si s jednou maminkou, která kvůli nesoustředění dítěte má odklad školní výuky. Ihned jsem jí pověděla o Předškolákových týdeníčcích a o ona si je bleskově koupila. Zatím od ní nemám žádné zprávy o zlepšení soustředění ani o plnění úkolů, ale jsem ráda, že syn si je prohlíží a moc se mu líbí.

Inzerce

V karate se Filda neučí jen prát

Filípek chodí každý čtvrtek do karate k městské policii. Nejdříve jsem měla strach, aby se tam neučil, jak se tluče do dětí. Byli jsme proto na ukázkové hodině a mě mile přikvapilo, jak dávají na první místo hlavně disciplínu a slušné chování. Dokonce děti učí i to, že se pouští starší sednout. Pochopitelně mimo jiné dělají i karatistické prvky, které mého Filípka lumpíka baví nejvíc.

No, jsem zvědavá, jak nám půjdou další a složitější úkoly, abych o nich mohla informovat. 

Zatím musím citovat Filípka, který říká, že je to „brnkačka“. 

To je vše, zdraví Marcela a Filda.

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Filípek má po třech týdnech práce s Týdeníčky lepší soustředěnost - diskuze

Poradna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Zjistila jsem že jsem těhotná(teď 6tt) a 30.srpna mi končí smlouva. Měla bych dostat už smlouvu na neurčito ale je mi jasné že když řeknu ředitelce že jsem těhotná tak mi ji nedá. Proto bych se chtěla zeptat jak je možné toto řešit, nechci být od září bez peněz. A mám v tomto případě nárok na mateřskou? Děkuji

Dobrý den,

pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství je potřeba splnit alespoň 270 dní účasti na nemocenském pojištění v posledních dvou letech před nástupem na PPM. Druhou podmínkou je, že na PPM nastoupíte v době trvání zaměstnání (pojištění) nebo v ochranné lhůtě. Ochranná lhůta ze zaměstnání, které skončilo v době těhotenství, je tak dlouhá jako toto zaměstnání (pojištění), maximálně 180 dní od konce pracovního poměru. Na PPM je možné nastoupit v rozmezí od počátku osmého do počátku šestého týdne před termínem porodu, den nástupu musí spadat do ochranné lhůty. Předpokládám, že jste v tomto zaměstnání déle než 270 dní a obě podmínky splňujete, tedy budete mít nárok na PPM, i když pracovní poměr na konci srpna skončí. Je zcela na Vašem uvážení, kdy těhotenství v zaměstnání oznámíte.

Pokud zaměstnání skončí, můžete se registrovat na úřad práce jako uchazeč o zaměstnání a čerpat podporu v nezaměstnanosti (při splnění podmínek). Pokud byste měla rizikové těhotenství, je možné čerpat nemocenské i po skončení pracovního poměru až do nástupu na PPM za předpokladu, že pracovní neschopnost vznikla v době trvání zaměstnání nebo do 7 dnů od jeho skončení.

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 30.06.2022, 07:42
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×