Inzerce
Inzerce
Inzerce

Kristýnka je z týdeníčků nadšená, procvičuje ruku i hlavu, zaujaly ji úkoly o stolování

Kristýnka se už měsíc připravuje na školu s Předškolákovými týdeníčky. Procvičuje grafomotoriku, učí se stříhat a lepit, v sešitě Praktik pro život ji zaujalo stolování. S Hlavičkovými úkoly zase trénuje protiklady, rýmování a spojovačky. Brzy se pustí také do logopedie. Kristýnku všechno moc baví a o týdeníčcích vypráví i ve školce.

 

Milí čtenáři,

Kristýnka je i po měsíci z Předškoláčkových týdeníčků nadšená. Praktické úkoly a cvičení dělá s tatínkem, ostatní úkoly s maminkou, moc ji to baví a taky jí to jde moc dobře. Stačí, když jí úkol přečtu a už ví, jak to má dělat. Opravdu ji musíme brzdit, protože by byla schopná celý sešit udělat za jediný den. :-) Vždy se taky hodně těší, že si za splněné úkoly může nalepit samolepku do kosmické mapy. Kristýnku baví všechny jednotlivé sešity z Předškoláčkových týdeníčků, nedokáže říci, který ji baví nejvíce.

 

Kolik času úkolům věnujeme?

Teď byla bohužel Kristýnka nemocná, přinesly se sestřičkou ze školky Covid, tak jsme pár dnů úkoly neplnili, ale zase se na to vrhneme a vše doženeme. Vždycky se snažíme udělat dva, tři úkoly z jednotlivých sešitů, někdy to zabere hodinu, někdy dvě, někdy méně. Týdeníčky vyplňujeme většinou o víkendu odpoledne, protože v týdnu není tolik času, když už chodím do práce. O víkendu máme více klidu, nic nás netlačí. V týdnu bychom se k plnění úkolů dostaly až večer.

Kristýnka má i další pracovní sešity a časopisy pro předškoláky, takže zatím se ke splněným úkolům nevracíme, věnujeme se dalším, novým, které jsme ještě nedělali.

Inzerce

Psací potřeby Stabilo se Kristýnce dobře drží a sešit Jízda tužkou s nimi zvládá na jedničku

Nejvíce úkolů máme zatím splněno v sešitě Jízda tužkou, Kristýnka už zvládla vše do 12. týdne. Jde jí to moc dobře a rychle a ještě k tomu si všechny obrázky vybarvuje, jen ji musím chvílemi zastavovat, aby úkoly dělala pomaleji. Jezdí s tužkou moc rychle, i když plní úkoly dobře.

S tužkou Stabilo se jí krásně píše a protože je silnější, jde jí to s ní lépe než s jinými tužkami. Spokojená je i s pastelkami a fixkami, chválí si, že se dobře drží a pěkně píšou.

S Praktikem pro život se Kristýnka naučila správně stolovat

Hodně též baví Kristýnku sešit Praktik pro život. Ráda vystřihuje a lepí. Někdy jí s vystřihováním pomohu. Naučila se tam spoustu nových věcí, hodně ji zajímala kapitola o stolování. Teď aktuálně děláme kapitolu o ovoci a zelenině.

Hlavičkové úkoly obsahují kromě spojovaček a úkolů také logopedii

Ze sešitu Hlavičkové úkoly plní Kristýnka úlohy taky dobře, nemá s nimi problémy, až mě mile překvapuje, jak jí to jde. Zvládla rozdíly mezi tmavými barvami, protiklady, spojovačky, co k sobě patří i rýmovačky.  Teď se chystáme na kapitolu o výslovnosti. Kristýnka  s výslovností problém nemá, mluví dobře už od útlého věku a když děti ve školce zkoušela logopedka, řekla nám, že Kristýnka k ní docházet nemusí.

Slabikujeme s Písmenkovými kartičkami

K Předškolákovým týdeníčkům máme i Písmenkové kartičky pro chytré hlavičky, se kterými hrajeme různé hry, tvoříme slova, skládáme slova, slabikujeme. I tohle jde Kristýnce moc dobře, a navíc i tohle trénují hodně ve školce.

Jaký názor máme na Předškoláčkovy týdeníčky my jako rodiče?

Sešity Praktik pro život a Hlavičkové úkoly jsou časově náročnější a musí více spolupracovat i rodiče. Jinak se nám jako rodičům sešity velmi líbí, jak jsou zaměřeny na všechny oblasti a rozvíjí myšlení, motoriku, cvičení i praktické úkoly. Rozhodně jsme po měsíci nadšeni a všude Předškoláčkovy týdeníčky doporučujeme a těšíme se na další várků úkolů. :-) Dokonce o nich Kristýnka vyprávěla ve školce a paní učitelka se na Předškoláčkovy týdeníčky ptala. Až budou holčičky v pořádku, vezme je Kristýnka do školky ukázat.

Lenka a Kristýnka

Inzerce

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Březen: Kristýnka je z týdeníčků nadšená, procvičuje ruku i hlavu, zaujaly ji úkoly o stolování - diskuze

 • Předškolákovy týdeníčky
  To je super, že jí to baví. Týdeníčky jsou úžasně zpracované, už se těším, až budeme s dcerkou pracovat :-)
  Lenuska1234   | 08.03.2022 19:49:33 | Reakcí: 1, poslední: 08.03.2022 21:21:31
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Předškolákovy týdeníčky
   Predškoláčkovy týdeníčky jsou jedničkou mezi nabídkou pro predskolacky. Opravdu jsou výborné propracované a promyšlene
   Hlisnikovskaveronika   | 08.03.2022 21:21:31
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Opruzení nebo kvasinky

| Nix222 | 07.06.2023, 12:15

Dobrý den, dcera 4 měsíce má již dva měsíce červenou pokožku kolem konečníku a hráz. Pediatr doporučil zkusit Imazol, ten nezabírá. Pokožka je červená stále. Víc to řešit nechce. Oblast je červenější po otření Perlanem s vodou, nijak se nerozšiřuje. Vlhčené ubrousky nepoužíváme. Může se jednat o kvasinky? Na vzduchu bez plenky pokožka trošku vybledne, ale pořád je to červenější. Moc děkuji.

Dobrý den. Omlouvám se, podle fotky nelze spolehlivě posoudit, zkuste neotírat Perlanem, jen umývejte pod tekoucí vodou a lehce osušte, zkuste potírat Bepantenem, pokud se stav nezlepší, požádejte o kožní vyšetření.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 07.06.2023, 12:34
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×