Inzerce
Inzerce
Inzerce

Kristýnka je z týdeníčků nadšená, procvičuje ruku i hlavu, zaujaly ji úkoly o stolování

Kristýnka se už měsíc připravuje na školu s Předškolákovými týdeníčky. Procvičuje grafomotoriku, učí se stříhat a lepit, v sešitě Praktik pro život ji zaujalo stolování. S Hlavičkovými úkoly zase trénuje protiklady, rýmování a spojovačky. Brzy se pustí také do logopedie. Kristýnku všechno moc baví a o týdeníčcích vypráví i ve školce.

 

Milí čtenáři,

Inzerce

Kristýnka je i po měsíci z Předškoláčkových týdeníčků nadšená. Praktické úkoly a cvičení dělá s tatínkem, ostatní úkoly s maminkou, moc ji to baví a taky jí to jde moc dobře. Stačí, když jí úkol přečtu a už ví, jak to má dělat. Opravdu ji musíme brzdit, protože by byla schopná celý sešit udělat za jediný den. :-) Vždy se taky hodně těší, že si za splněné úkoly může nalepit samolepku do kosmické mapy. Kristýnku baví všechny jednotlivé sešity z Předškoláčkových týdeníčků, nedokáže říci, který ji baví nejvíce.

 

Kolik času úkolům věnujeme?

Teď byla bohužel Kristýnka nemocná, přinesly se sestřičkou ze školky Covid, tak jsme pár dnů úkoly neplnili, ale zase se na to vrhneme a vše doženeme. Vždycky se snažíme udělat dva, tři úkoly z jednotlivých sešitů, někdy to zabere hodinu, někdy dvě, někdy méně. Týdeníčky vyplňujeme většinou o víkendu odpoledne, protože v týdnu není tolik času, když už chodím do práce. O víkendu máme více klidu, nic nás netlačí. V týdnu bychom se k plnění úkolů dostaly až večer.

Kristýnka má i další pracovní sešity a časopisy pro předškoláky, takže zatím se ke splněným úkolům nevracíme, věnujeme se dalším, novým, které jsme ještě nedělali.

Inzerce

Psací potřeby Stabilo se Kristýnce dobře drží a sešit Jízda tužkou s nimi zvládá na jedničku

Nejvíce úkolů máme zatím splněno v sešitě Jízda tužkou, Kristýnka už zvládla vše do 12. týdne. Jde jí to moc dobře a rychle a ještě k tomu si všechny obrázky vybarvuje, jen ji musím chvílemi zastavovat, aby úkoly dělala pomaleji. Jezdí s tužkou moc rychle, i když plní úkoly dobře.

S tužkou Stabilo se jí krásně píše a protože je silnější, jde jí to s ní lépe než s jinými tužkami. Spokojená je i s pastelkami a fixkami, chválí si, že se dobře drží a pěkně píšou.

S Praktikem pro život se Kristýnka naučila správně stolovat

Hodně též baví Kristýnku sešit Praktik pro život. Ráda vystřihuje a lepí. Někdy jí s vystřihováním pomohu. Naučila se tam spoustu nových věcí, hodně ji zajímala kapitola o stolování. Teď aktuálně děláme kapitolu o ovoci a zelenině.

Hlavičkové úkoly obsahují kromě spojovaček a úkolů také logopedii

Ze sešitu Hlavičkové úkoly plní Kristýnka úlohy taky dobře, nemá s nimi problémy, až mě mile překvapuje, jak jí to jde. Zvládla rozdíly mezi tmavými barvami, protiklady, spojovačky, co k sobě patří i rýmovačky.  Teď se chystáme na kapitolu o výslovnosti. Kristýnka  s výslovností problém nemá, mluví dobře už od útlého věku a když děti ve školce zkoušela logopedka, řekla nám, že Kristýnka k ní docházet nemusí.

Slabikujeme s Písmenkovými kartičkami

K Předškolákovým týdeníčkům máme i Písmenkové kartičky pro chytré hlavičky, se kterými hrajeme různé hry, tvoříme slova, skládáme slova, slabikujeme. I tohle jde Kristýnce moc dobře, a navíc i tohle trénují hodně ve školce.

Jaký názor máme na Předškoláčkovy týdeníčky my jako rodiče?

Sešity Praktik pro život a Hlavičkové úkoly jsou časově náročnější a musí více spolupracovat i rodiče. Jinak se nám jako rodičům sešity velmi líbí, jak jsou zaměřeny na všechny oblasti a rozvíjí myšlení, motoriku, cvičení i praktické úkoly. Rozhodně jsme po měsíci nadšeni a všude Předškoláčkovy týdeníčky doporučujeme a těšíme se na další várků úkolů. :-) Dokonce o nich Kristýnka vyprávěla ve školce a paní učitelka se na Předškoláčkovy týdeníčky ptala. Až budou holčičky v pořádku, vezme je Kristýnka do školky ukázat.

Lenka a Kristýnka

Inzerce

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Březen: Kristýnka je z týdeníčků nadšená, procvičuje ruku i hlavu, zaujaly ji úkoly o stolování - diskuze

 • Předškolákovy týdeníčky
  To je super, že jí to baví. Týdeníčky jsou úžasně zpracované, už se těším, až budeme s dcerkou pracovat :-)
  Lenuska1234   | 08.03.2022 19:49:33 | Reakcí: 1, poslední: 08.03.2022 21:21:31
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Předškolákovy týdeníčky
   Predškoláčkovy týdeníčky jsou jedničkou mezi nabídkou pro predskolacky. Opravdu jsou výborné propracované a promyšlene
   Hlisnikovskaveronika   | 08.03.2022 21:21:31
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Jde o separační úzkost?

| emae | 04.12.2023, 12:49

Dobrý den paní magistro,

mám dotaz ohledně mé dcery. Anička je zatím jedináček, má 20 měsíců. Je hodná, šikovná, zdravá, poměrně společenská, ALE. Kdykoliv, když jsme spolu a kdokoliv si jí chce pochovat, nebo se jí jen dotknout, tak utíká, řve, chce být jen se mnou. Je u nás babička, (na kterou je opravdu zvyklá, vídají se téměř každý den), Anička si v pohodě hraje, máma jí chce pomazlit, NEEXISTUJE, zdrhá za mnou. S manželem je díky bohu v pohodě. Fór je v tom, že když je u té stejné babičky na hlídání, a to i přes noc, nemají jediný problém, Anička se s ní mazlí, udělá si z ní kolikrát tu pečovatelku, tzn. chce být jen s ní, jakmile příjde děda, zdrhá zase za ní a chce být u ní. Už jsem z toho dost unavená, neboť to trvá nejméně půl roku a chtěla bych se vás zeptat, jestli dítě v tak malém věku už dokáže hrát/předstírat? Ona je opravdu v pohodě víceméně s kdekým, když nejsem na blízku. Trvá to pár minut, než například opláče můj odchod a je s tou danou osobou v pohodě. Ale jakmile jsme kdekoliv, nebo i u nás doma a někdo o ni projeví zájem, jsem-li na blízku, je to k nevydržení.

Moc vám děkuji za pomoc!

Dobrý den,

podle Vámi popisovaného chování dcerky se s největší pravděpodobností skutečně jedná o projevy separační úzkosti. O tomto období je k dispozici mnoho materiálů a informací, také já jsem již několikrát na obdobné dotazy odpovídala. Proto bych se o projevech tohoto období nyní více nerozepisovala. Snad jen uklidnění pro vás, jedná se o naprosto normální projev zdravého vývoje dítěte. Je to projev zdravě se formujících emočních vztahů k matce a k dalším pečujícím osobám. K dceři je potřeba přistupovat citlivě, poskytnout jí fyzický kontakt, pomazlení, pochování, když jej bude potřebovat. Čím citlivěji k ní budete přistupovat a naplňovat její potřeby citové blízkosti, tím se rychleji naplní a toto období odezní. Rozhodně není třeba se tím nijak trápit nebo znepokojovat, dcera se vyvíjí naprosto normálně. To, že se podobné projevy objevují ve vztahu k babičce, je známkou jejich dobrého blízkého vztahu. Samozřejmě že pokud jste přítomna vy jako nejbližší pečující osoba, tak dcerka upřednostňuje vás. Jinak i malé dítě si dokáže vybírat osoby, a to i u blízkých, které se o něj budou starat a které ne. Tyto preference se během dětství i několikrát změní a je to také normální (např. na toaletě mi může pomoci jen maminka, tatínek ne, na kole jezdím jen s pomocí dědečka apod.). Užívejte si zdravé a krásné dcerky, poskytněte jí dostatek blízkosti, dokud ji potřebuje.

S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 05.12.2023, 17:53
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×