Inzerce
Inzerce
Inzerce

Julinka 11. měsíc: Jak se leze po čtyřech na chalupě v zahraničí? Houbařský úlovek. Dětské výbuchy smíchu při prvním společném usínání - pro dospělé lepší než televize. První krůčky u babičky a dědečka v západních Čechách.


Tento měsíc byl pro Julinku určitě přelomový. Poprvé se podívala do zahraničí, zvládla své první krůčky a přežila několik svých kaskadérských kousků. :-) Vezmu to pěkně popořádku…

Návštěva příbuzných na Slovensku

Koncem července jsme navštívili naše milé příbuzné na Slovensku. Bydlí kousek za hranicemi, takže nás čekala jen dvouhodinová cesta autem. Trošku jsem se bála, co Julinka, ale tahle vzdálenost byla opravdu v pohodě. Vyrazili jsme na čtyři dny a každý den jsme si užili jak nejvíc jsme mohli. Děti byly nadšené, že můžou být pořád venku, aby ne, když chalupa stojí vysoko na stráni a kolem nejsou žádné ulice, jen louky a za nimi krásné lesy. Juli byla nadšená, když mohla i venku všude sama lézt po čtyřech a dokázala mě vystopovat hodně daleko. :-)

Dovolenou tam zrovna trávili i rodiče Lojzy, takže dítka šly obě z ruky do ruky a my najednou nevěděli, co s volným časem. Tak jsme se s Lojzou většinou jen poflakovali, pozorovali ochočené srnky, jak se prochází kolem domu a užívali si jeden druhého. Jedno ráno jsem si vyšla se strejdou na houby a byli jsme hodně úspěšní.

Na Slovensku musely poprvé děti spát spolu v jednom pokoji a bylo napínavé a hlavně zábavné poslouchat jejich první společné usínání. S Lojzou jsme stáli za dveřmi a čekali, co se bude dít. Samozřejmě ti dva byli nadšení, že na sebe vidí a jsou spolu a tak se čtvrt hodiny jen smáli a smáli. Nechápali jsme, co ty výbuchy smíchu způsobuje a nevíme dodnes, nechtěli jsme tam chodit, ale stáli jsme za dveřmi, dusili smích a utírali si slzy. Ti dva vydrželi výskat a smát se celou půlhodinu, pak bylo najednou ticho a odpadli. A tímhle stylem pokračovali i ostatní večery, ale to už jsme se za dveřmi nebavili jen my s Lojzou, ale celá rodinka. :-)

Dovolená v Horním Slavkově

Po návratu domů jsme začali plánovat dovolenou v Horním Slavkově, kde bydlí Lojzovi rodiče. Dlouho jsme uvažovali, zda vůbec jet či nejet, jestli autem či vlakem, ale nakonec jsme si řekli, že děda už si užil dlouhé cestování na Slovensko a nemůžeme po něm chtít, aby se zase trmácel k nám. Nebudu lhát, z cesty autem a po dálnici jsem měla obrovský strach. Taky Julinka nebyla vůbec zvyklá na tak dlouhou dobu v autě, ale dělali jsme co dvě hodiny přestávky a nakonec jsme po zhruba sedmi hodinách dojeli do cíle.
Babička s dědou byli nadšení, že se konečně můžou pochlubit vnoučátky svým příbuzným a známým a celých 8 dní se jim s láskou věnovali.

Těch osm dní jsme hodně „výletovali“ a poznávali nová místa v západních Čechách.


Někdy jsme vzali obě děti, někdy jen Julinku, na zámek a podobné výlety jsme jeli s Lojzou sami, protože prckům bylo mnohem lépe na hřišti. Julince se moc líbila pouť v Chodově a vůbec poprvé se svezla na kolotoči.

Dědeček s babičkou měli největší radost z toho, že se u nich Julinka dost rozchodila a konečně byli u něčeho oni první. :-) I když tím „rozchodila“ mám na mysli jen pár krůčků. Julinka se hezky naučila otočit se zády k něčemu, pak vykročí, jenže nakonec tak zrychlí a pádí, že zákonitě musí přijít pád nebo jde rychle do dřepu, aby se vyhnula bouchnutí. Ovšem pokroky jdou vidět každý den.

A jak si naše beruška vede v jedenácti měsících?

Při poslední kontrole z ní paní doktorka byla paf a řekla nám, že je moc šikovná. Julinka se hrozně ráda předvádí a tak nezapomněla na nic ze svých dovedností, nikdo jsme ji ani nemuseli o nic prosit, hned začala ukazovat vše, co se doposud naučila a do toho na přeskáčku kecala MAMA, TATA, BABA, HAM a své oblíbené BÉ. :-) Momentálně trénuje vařila myšička kašičku a opravdu dělá prstíkem na své malé dlani kolečka a sahá si na prstíky. Občas koukáme, jak rychle chápe a učí se nové věci. Jen mi nějak docházejí nápady, co ji do té makovičky ještě vtlačit, protože Míša si s tímto vystačil do dvou let. :-) Zrovinka včera jsme studovali obličej její jediné panenky a ona hned večer tatínkovi ukazovala, kde má panenka oči, nos a pusinku.
Bohužel je stejně hbitá i co se pohybu týče a tak už ji musíme hlídat na každém kroku. Jen pro zajímavost, podařilo se ji vylézt na skluzavku, co má Míša v pokojíku, samozřejmě po té klouzací straně napřed, na co schůdky, že? Jednou jsem ji zapomněla připoutat v jídelní židličce, jen na pár vteřin jsem odběhla a ona se v ní nejspíš postavila, přelezla přes pult na stůl a ze stolu slezla na židli. V tu chvíli ji museli hlídat všichni andělíčci, které má… No a naposledy se ráno probudila, začala skákat v pytli v postýlce a najednou bum, byla na zemi. Nechápeme, jak se ji takový kaskadérský kousek mohl povést, každopádně Lojza hned přišoupl postýlku ke zdi a k postýlce naši postel, protože něco takového bych nerada zažila znovu. Vlastně se dost divím, že všechno přežila a bez boule. Ale co naděláme, Julinka je prostě divoch a už jsme několikrát vyslechli, že měla být spíš kluk. :-)
Jestli mě ale něco maximálně těší, tak to, že s Míšou už blbnou a dovádějí jako správní sourozenci. Hned po ránu chtějí roztáhnout tunel a nahání se v něm, Miška se Julince rád různě schovává a ona ho hledá, společně si čtou, smějí se, prohánějí auta…

S Lojzou přes den vůbec nepotřebujeme televizi, stačí nám pohled na ty dva, jak si hrají. Samozřejmě nejsou vždy zadobře. Míša je přece jen starší a chce si občas hrát sám a Julinka ho potom dost prudí. Ale i Miška dokáže Julinku pěkně naštvat, obzvlášť, když si malá něco vyhlédne a chce si hrát a on ji tu věc schválně bere. Ale tyhle šarvátky mají obvykle rychlý konec a zase jsou zadobře.
Kalendář mi ukazuje, že za 17 dní oslaví naše Julinka své první narozeniny a mně se nějak nechce věřit, že už budeme chystat její první oslavu. Ale o tom až příště. :-)

 

Inzerce

Jak se vede dalším dětem na BOL?

Marečkovi je jedenáct měsíců. Maminka Buik pro Vás sepsala, co už Mareček všechno umí a jakým aktivitám se spolu s maminkou věnuje.

http://blog.babyonline.cz/buikovo-o/clanek/1967

A co už umí Vaše děťátko?

Inzerce

 

 

Inzerce

Na základě vyprávění Evulíka25 připravila Naďa Barochová.

 

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jedenáctý měsíc: Divoch Julinka na dovolené u babi a dědy a také poprvé v zahraničí - diskuze

 • Julinka zažila své první velké cestování a je vidět, že jí nedělá žádné potíže. To myslím, že je velké plus. S Míšou jsou správní parťáci 
  tygřímáma   | 25.08.2012 14:25:37
  Reagovat | URL příspěvku
 •       jsou to zlatíčka - Míša i Julinka! je vidět, že si ty prázdniny hezky užíváte, jste správná rodinka..     Julinka je šikula, na 11 měsíců toho umí opravdu hodně   ani se mi nezdá, že už je to skoro rok, co jsem na BOLu četla, že se Julinka narodila.. přeji hezkou oslavu a ať jste pořád tak spokojení a šťastní!      
  jezurka   | 24.08.2012 23:08:15
  Reagovat | URL příspěvku
 • Pokaždé ráda čtu tvoje povídání... Julinka je opravdový ďáblík, věřím, že z ní nelze spustit oči ani na vteřinku. Je ale úžasné jak je šikovná a jak se všemu rychle učí! Nejvíc mě ale vždy dojme, jak se k sobě mají s Míšou! Máš skvělé dětičky Evi 
  evasantos   | 22.08.2012 20:10:07 | Reakcí: 1, poslední: 23.08.2012 10:21:02
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Teda Julinka je obrovslká kaskadérka. Takové pády a bez jakékoli újmy .... to je jen dobře. Bude hodně otrlá a v životě se jí to bude hodit. I když je to dost nebezpečné. A já bych teda jančila jako blázen. Ještě, že ti andělíčci při nás stojí. Dovolenou jste měli úžasnou. Už jsem viděla i fotky z fcb. Opravdu krása. Budete mít krásné vzpomínky. A jinak ty výbuchy smíchu za dveřmi. To znám. Týden spí holky spolu, ale výbuchy probíhají po ránu po probuzení. Koukají na sebe z postelí. Evička dělá blbůstky a Verča sebou háže v postýlce a řehní se obě. Je to nádhera vidět své děti šťastné. Tak na šťastné děti a jejich šťastné rodiče      
  škubanek   | 22.08.2012 12:41:12 | Reakcí: 1, poslední: 23.08.2012 10:20:00
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Děkuji, Hani a připíjím s tebou           . Jinak, já jsem při těch jejich kouscích ani jančit nestihla, všechno to byly takové rychlovky. Když spadla z té postýlky, tak se mi myslím na chvíli zastavilo srdce, ale když jsem viděla, že nemá ani bouli a za chviličku se zase vesele smála, zkonzultovala jsem to jen s taťkou (je lékař) a hned jsme udělali opatření, aby už se takovému pádu vyhnula. Asi to máme v rodině, brácha prý taky takhle vyskakoval, že se předkláněl až vypadnul.  Jenže ona je takový ďáblík, už umí vylézt na válendu... Včera ji dvě hoďky hlídala mamka a říkala, že takového poděska ještě nezažila.  Ale jinak je strašně hodná, nemůžu si stěžovat, prostě sluníčko.   
   Evulik25   | 23.08.2012 10:20:00
   Reagovat | URL příspěvku
 • Dovča musela být super,vlastně obě dvě  Ty houby vypadaly prostě úžasně!Takové jsme letos ještě nenašly a pochybuju,že v našich končinách najdeme  Julinka je teda velká kaskadérka!A hlavně moc šikovná.Musí být úžasné pozorovat,jak si s Míšou hrají.To společné spaní fakt musela být sranda 
  veverka77   | 22.08.2012 09:11:37 | Reakcí: 1, poslední: 23.08.2012 10:14:56
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Jde o hladovou stoličku?

| GabkaS | 21.06.2024, 16:25

Dobrý den paní doktorko,

ráda bych se na vás obrátila s dotazem, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou kojence nebo alergií na laktózu. Nás plně kojený chlapeček (ukončený 6. týden) má problémy s vyprazdňováním, trpí meteorismem, to však celou dobu od narození, větry jdou ven, ale miminko je podrážděné a plačtivé. Podáváme mu vit. D formou Terezie, BabyCalm před každým kojením a ProbioMaxík jednou denně. Do šestého týdne měl stolici každý den, nyní se nám dvakrát stala jednodenní prodleva (1. prodleva fotka celého miminka - normální zbarvení; další prodleva - stolice tmavší), dnes je již třetí den bez stolice. Dítě prospívá, za 4 týdny přibral 650 g. Zkusili jsme zavést i rourku, ale bez úspěchu, stolice nevyšla. Původně jsem měla za to, že miminko zkrátka trpí na prdíky a kojené mléko trápí všechno beze zbytku. Po přečtení starších příspěvků a vašich odpovědí jsem však znejistěla, vzhledem ke tmavšímu zabarvení poslední stolice, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou.
Z jiných příspěvků bych měla i dotaz, zda by se nemohlo jednat o nesnášenlivost laktózy vzhledem ke tvorbě pupínků na tvářích miminka.

Budu velmi ráda za Váš názor, neradi bychom něco zanedbali, jelikož miminko mělo novorozeneckou žloutenku.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pupínky na tvářích jsou kojenecké akné, způsobené hormony z mateřského mléka, zkuste obklady z černého čaje, Bepanthen Sensiderm nebo AD Calcis, ale časem samo vymizí.

Co se týká stolice, není hladová natolik, aby musel dostat dokrm, je řidší, není ani příznakem intolerance laktózy, myslím, že by stačila úprava stravy maminky, přídavek kvalitních bílkovin – maso, kysané mléčné výrobky, tvrdé sýry… Ve stolici nejsou hrudky a není denně, tedy si myslím, že dítě spotřebovává maximum bílkovin. Hnědé zabarvení je způsobeno probiotiky.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 21.06.2024, 19:58
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×