Inzerce
Inzerce
Inzerce

Julinčin 2. měsíc: Eva si mateřství užívá, Julinka je moc šikovná, ukázakově pase koníky a když jí to omrzí, dokáže se sama otočit zpátky na záda

Další měsíc s Julinkou nám uběhl neskutečně rychle a ta naše okatá kočička už má dva a půl měsíce.  Na poslední kontrole vážila 4800 g, teď už si troufám říct, že má něco přes pět kilo, je to náš malý tlouštík. :-) Jsem ráda, že tak hezky přibírá, i když se velice nerada loučím s těmi pidi dupačkami a kabátky pro maličká miminka. :-)

Inzerce

Menší problémy se spaním

Z kraje měsíce jsme trošku bojovali se spaním přes den, Julinka sice pěkně spinkala v noci, dřív jak o půl šesté se málokdy probudila, ale ve dne si schrupla vždy maximálně na půl hodinky a už byla opět vzhůru a chtěla se chovat. Poslední dva týdny už se to ale o moc zlepšilo a konečně si dáchne na dvě hodinky i po obědě, k mému štěstí spí kolikrát ve stejnou dobu jako Míša.  A světe div se, už se nechce ani tolik chovat, spokojená je i v postýlce nebo lehátku, i když největší radost má samozřejmě, když je poblíž maminka nebo tatínek.

Vítání občánků

Z kraje měsíce jsme dostali  pozvánku  na vítání občánků, které jsme u Mišulky bohužel nestihli, takže jsme se moc těšili, co nás čeká a jaké to bude.  Z celého odpoledne jsme byli vážně nadšeni, dětem nejdřív zpívala krásné ukolébavky  nějaká paní, tuším z opavského divadla, potom měla řeč zastupitelka města, moc hezkou, takovou dojemnou a Julinka byla zlatíčko, ani jednou nezaplakala. Dostala spoustu dárečků, já kytičku a pak jsme si ještě vyšli na procházku.

Inzerce

V kočárku je Juli nejspokojenější a i když už je momentálně venku dost zima, přeci jen se snažím, aby se každý den alespoň na chvíli vyvětrala.

A jaké udělala Julinka pokroky?

Už to není ten maličký mrňousek, které jen leží a kouká do stropu. :-) Moc se jí líbí na bříšku, koníky pase vyloženě ukázkově a když ji to omrzí, dokáže se sama otočit zpátky na záda, docela jsme zírali, když to zopakovala několikrát za sebou a ukázalo se, že nejde o náhodu. Dokonce i paní doktorka se divila, jak je zdatná, prý až moc.

Inzerce

Také učinila velký objev a sice, že vlastní ručička moc dobře chutná, hlavně při koupání,  občas si ji skoro celou narve do pusinky a cucá a cucá. Miluje hrazdičku se štěrkátky, bouchá do nich jako o život, do toho kope nožkama a vypadá, že se skvěle baví.

Inzerce

Minulý víkend se dokonce začala smát nahlas, Lojza, který s ní po koupání cvičí a dělá legrácky ji rozesmál tak, až začala škytat. Julinka je vážně velký smíšek, fascinuje mě, že se ráno vzbudí, musí mít veliký hlad, ale jakmile vidí, že jdu k postýlce, má pusinku od ucha k uchu.

Nevím, jestli to souvisí s tím, že se narodila v neděli , ale báječně naladěná je téměř neustále. Míšu tak vůbec nezanedbávám, Julinku má pořád rád a nežárlí. Jen mě trošku znepokojuje fakt, že si přestává hrát se svými hračkami a bere Julince ty její. Z hrazdičky byl nadšený a jakmile jsem pod ní malou položila, hned tam vlezl taky a hráli si společně. Taky Julinku občas napodobuje, dám ji na bříško a Míša je hned u ní a pasou koníky společně.

Ale jinak se o ní hezky stará, vyhazuje plenky do koše, pouští ji melodie na houpačce, hladí, večer s tatínkem natírá krémem. Jsou zatím úžasná dvojka, strašně ráda si je oba položím do postele, kde je lechtám a oni se na mě oba smějí, opravdu si takové chvilky užívám. A vůbec nejlepší je to o víkendu, kdy si v posteli hovíme všichni čtyři.

Občas je to krapet náročnější, obzvlášť,  když Míša po obědě neusne a odpoledne je pak mrzutý a zlobí. V takových chvílích mám chuť třísknout dveřmi a jít sama někam na vzduch. :-) Naštěstí jsou to jen výjimečné situace a Miška se snaží, abych nemusela moc zvyšovat hlas. Když vidí, že mám práci s Julinkou, tak hned do svých lumpáren zapojí našeho psa, je to jeho taková náhradní chůva.

Na Julinku se přijela podívat babička

Minulý týden se na naši princeznu konečně přijela podívat i Lojzova maminka a strávila s námi celý týden. Míša se měl před kým předvádět a Julinka si užívala chování. :-) Dědeček bohužel přijet nemohl, stále chodí na ozařování, ale pevně doufáme, že Silvestra oslaví s námi a taky konečně pozná druhé vnoučátko.

Jaké máme plány?

Jelikož je Julinka pohodové miminko, absolvovali jsme několik návštěv, troufli jsme si už i do obchodu a sehnali několik vánočních dárků. Příští týden máme v plánu vzít obě děti do herny Mrňouskov,. Koná se tam diskotéka pro malá prťata, tak jsme zvědavi, jak se zapojí Míša a jak se mu tancování s dětmi bude líbit. No a další plány jsou už v rámci Vánoc. S Miškou chci napéct a nazdobit alespoň perníčky, pustíme se do výzdoby bytu a snad bude Julinka spolupracovat, abychom zvládli od všeho trošku. :-)

Na základě vyprávění Evulika25 připravila Naďa Barochová.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Druhý měsíc: Eva si užívá mateřství. Julinka ukázkově pase koníky. - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
  • Evi, je vážně nádherná 
    Máš tady krásné fotky, Míša je pěkný smíšek, ségru má hodně rád, že?:-)
    foREVer   | 23.11.2011 16:10:52 | Reakcí: 1, poslední: 23.11.2011 18:42:30
    Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. S přítelem jsme měli nechráněný styk který trval zhruba 5 minut, do mě se ale neudělal je si tím jistý penis vytáhnul zhruba 3 sekundy před jeho vyvrcholením, stalo se to dva dny zpátky a já těhotná být nechci ani přítel o to nestojí byl by to průser jsme oba celkem v mladém věku. Chci se zeptat jestli mohu být těhotná a jaké je procento toho ze bych opravdu těhotná byla? Dekuji za odpověď.

Dobrý den,

procentuální šanci na otěhotnění Vám opravdu stanovit nedokážu. Stát se to může i nemusí. Pokud je pro Vás těhotenství velmi nežádoucí, tak do 72 hodin lze užít tzv. postkoitální antikoncepci, kterou lze zakoupit v lékárně.

Pro příště doporučuji užít nějakou formu antikoncepce – zvážit pravidelné užívání hormonální antikoncepce či užívání pomůcek bariérových (např. kondom).

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | dnes, 13:25
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×