Inzerce
Inzerce
Inzerce

Julinčin 2. měsíc: Eva si mateřství užívá, Julinka je moc šikovná, ukázakově pase koníky a když jí to omrzí, dokáže se sama otočit zpátky na záda

Další měsíc s Julinkou nám uběhl neskutečně rychle a ta naše okatá kočička už má dva a půl měsíce.  Na poslední kontrole vážila 4800 g, teď už si troufám říct, že má něco přes pět kilo, je to náš malý tlouštík. :-) Jsem ráda, že tak hezky přibírá, i když se velice nerada loučím s těmi pidi dupačkami a kabátky pro maličká miminka. :-)

Inzerce

Menší problémy se spaním

Z kraje měsíce jsme trošku bojovali se spaním přes den, Julinka sice pěkně spinkala v noci, dřív jak o půl šesté se málokdy probudila, ale ve dne si schrupla vždy maximálně na půl hodinky a už byla opět vzhůru a chtěla se chovat. Poslední dva týdny už se to ale o moc zlepšilo a konečně si dáchne na dvě hodinky i po obědě, k mému štěstí spí kolikrát ve stejnou dobu jako Míša.  A světe div se, už se nechce ani tolik chovat, spokojená je i v postýlce nebo lehátku, i když největší radost má samozřejmě, když je poblíž maminka nebo tatínek.

Vítání občánků

Z kraje měsíce jsme dostali  pozvánku  na vítání občánků, které jsme u Mišulky bohužel nestihli, takže jsme se moc těšili, co nás čeká a jaké to bude.  Z celého odpoledne jsme byli vážně nadšeni, dětem nejdřív zpívala krásné ukolébavky  nějaká paní, tuším z opavského divadla, potom měla řeč zastupitelka města, moc hezkou, takovou dojemnou a Julinka byla zlatíčko, ani jednou nezaplakala. Dostala spoustu dárečků, já kytičku a pak jsme si ještě vyšli na procházku.

Inzerce

V kočárku je Juli nejspokojenější a i když už je momentálně venku dost zima, přeci jen se snažím, aby se každý den alespoň na chvíli vyvětrala.

A jaké udělala Julinka pokroky?

Už to není ten maličký mrňousek, které jen leží a kouká do stropu. :-) Moc se jí líbí na bříšku, koníky pase vyloženě ukázkově a když ji to omrzí, dokáže se sama otočit zpátky na záda, docela jsme zírali, když to zopakovala několikrát za sebou a ukázalo se, že nejde o náhodu. Dokonce i paní doktorka se divila, jak je zdatná, prý až moc.

Inzerce

Také učinila velký objev a sice, že vlastní ručička moc dobře chutná, hlavně při koupání,  občas si ji skoro celou narve do pusinky a cucá a cucá. Miluje hrazdičku se štěrkátky, bouchá do nich jako o život, do toho kope nožkama a vypadá, že se skvěle baví.

Inzerce

Minulý víkend se dokonce začala smát nahlas, Lojza, který s ní po koupání cvičí a dělá legrácky ji rozesmál tak, až začala škytat. Julinka je vážně velký smíšek, fascinuje mě, že se ráno vzbudí, musí mít veliký hlad, ale jakmile vidí, že jdu k postýlce, má pusinku od ucha k uchu.

Nevím, jestli to souvisí s tím, že se narodila v neděli , ale báječně naladěná je téměř neustále. Míšu tak vůbec nezanedbávám, Julinku má pořád rád a nežárlí. Jen mě trošku znepokojuje fakt, že si přestává hrát se svými hračkami a bere Julince ty její. Z hrazdičky byl nadšený a jakmile jsem pod ní malou položila, hned tam vlezl taky a hráli si společně. Taky Julinku občas napodobuje, dám ji na bříško a Míša je hned u ní a pasou koníky společně.

Ale jinak se o ní hezky stará, vyhazuje plenky do koše, pouští ji melodie na houpačce, hladí, večer s tatínkem natírá krémem. Jsou zatím úžasná dvojka, strašně ráda si je oba položím do postele, kde je lechtám a oni se na mě oba smějí, opravdu si takové chvilky užívám. A vůbec nejlepší je to o víkendu, kdy si v posteli hovíme všichni čtyři.

Občas je to krapet náročnější, obzvlášť,  když Míša po obědě neusne a odpoledne je pak mrzutý a zlobí. V takových chvílích mám chuť třísknout dveřmi a jít sama někam na vzduch. :-) Naštěstí jsou to jen výjimečné situace a Miška se snaží, abych nemusela moc zvyšovat hlas. Když vidí, že mám práci s Julinkou, tak hned do svých lumpáren zapojí našeho psa, je to jeho taková náhradní chůva.

Na Julinku se přijela podívat babička

Minulý týden se na naši princeznu konečně přijela podívat i Lojzova maminka a strávila s námi celý týden. Míša se měl před kým předvádět a Julinka si užívala chování. :-) Dědeček bohužel přijet nemohl, stále chodí na ozařování, ale pevně doufáme, že Silvestra oslaví s námi a taky konečně pozná druhé vnoučátko.

Jaké máme plány?

Jelikož je Julinka pohodové miminko, absolvovali jsme několik návštěv, troufli jsme si už i do obchodu a sehnali několik vánočních dárků. Příští týden máme v plánu vzít obě děti do herny Mrňouskov,. Koná se tam diskotéka pro malá prťata, tak jsme zvědavi, jak se zapojí Míša a jak se mu tancování s dětmi bude líbit. No a další plány jsou už v rámci Vánoc. S Miškou chci napéct a nazdobit alespoň perníčky, pustíme se do výzdoby bytu a snad bude Julinka spolupracovat, abychom zvládli od všeho trošku. :-)

Na základě vyprávění Evulika25 připravila Naďa Barochová.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Druhý měsíc: Eva si užívá mateřství. Julinka ukázkově pase koníky. - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
  • Evi, je vážně nádherná 
    Máš tady krásné fotky, Míša je pěkný smíšek, ségru má hodně rád, že?:-)
    foREVer   | 23.11.2011 16:10:52 | Reakcí: 1, poslední: 23.11.2011 18:42:30
    Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Bolesti bříška

| BaraŠ | 12.04.2021, 20:30

Vážená paní doktorko,
mám syna (4 měsíce). V prvních dvou měsících nás trápily koliky, ale pomocí probiotik biogaia a kapek balonix med se nám podařilo je překonat. Bohužel se bolení bříška opět vrátilo a posledních 14 dní se mi syn budí v noci někdy i 9x. Často má bolestivé prdíky, kdy se u toho rozpláče. Syn je plně kojený a já si dávám velký pozor na to, co jím, ale i tak situace trvá. Asi před 20 dny jsme na tři dny vynechali biogaiu a já nevím, zda by to mohl být důvod opětovného bolení bříška. Bereme opět již 14 dní a zatím žádný výsledek. Je možné, že by po umělém mléku přestal mít zmíněný problém? Již nevím, jak mu pomoci. Když v noci cvičíme nožičkama, tak se nám podaří vyhnat třeba 20 prdíků, ale stejně spinká jen hodinu a opět se budí s pláčem.
Velice děkuji za jakoukoliv radu.

S pozdravem Bara Š.

Dobrý den, je vhodné ke kapkám Biogaia opět přidat Balomix, nebo Espumisan, od 4. měsíce lze do stravy zařadit zeleninový příkrm, vláknina ze zeleniny pomůže uklidnit meteorismus. Zatím kojení ponechejte.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | dnes, 10:55
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce