Inzerce
Inzerce
Inzerce

Dítě 1. rok: 9. měsíc

  1. Co už všechno dítě umí?
  2. Péče o dítě, prohlídky, očkování
  3. Aktivity s dítětem, spánek
  4. Kojení, výživa

1. Co už všechno dítě umí?

Vše se zdokonaluje, dítě leze jako profík, sedí bez pomoci. Vše zkoumá, ochutnává, osahává a všude se dostane. Žvatlá svým žargonem a dobře se jím již dorozumí, umí jednotlivé slabiky. Opakuje jednoduché hry (např. paci paci, tik tak). Loučí se pá pá, ukazuje na známé předměty.

Přečtěte si více o vývoji dětské psychomotoriky v 9. měsíci.

2. Péče o dítě, prohlídky, očkování

Preventivní prohlídka není nutná, jen dle klinického stavu dítěte.

Očkování se neprovádí.

3. Aktivity s dítětem, spánek

Vše pokračuje jako v předchozím měsíci. Doba spánku během dne se může zkracovat. 10 cviků před koupáním si můžete vytisknout na Babyonline z Bonusu pro registrované

4. Kojení, výživa

Dobře baští smíšenou stravu, ale stále miluje mléko – mateřské, nebo adaptované. Do 1 roku se nepodává kravské mléko, z mléčných výrobků je nejvhodnější jogurt, tvarohy, nebo pribiňáky se nedoporučují.

Autor: MUDr. Ludmila Vomelová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Předchozí článek 8. měsíc Další článek 10. měsíc

Související články

Poradna

Dobrý den paní doktorko, chtěla bych se zeptat. Syn má od narození novorozeneckou žloutenku (bez nutnosti fototerapie v porodnici). Počínající hodnoty bilirubinu byly 275. Syn je plně kojený. Nyní je mu téměř 8 týdnů, dětská lékařka nás poslala na vyšetření krve a ultrazvuk břicha. Ultrazvuk v pořádku,hodnota celkového bilirubinu v krvi každý týden pomalu klesá, ale stále se pohybuje kolem hodnoty 140 (poslední odběr před byl v šestinedělí). Konjugovaný bilirubin je v normě. Čeká nás první očkování hexavakcinou,paní doktorka mě zjišťuje,že se nemusím bát syna očkovat. Paní doktorce důvěřuji, přesto si tímto rozhodnutím nejsem úplně jistá, myslíte,že je vhodné syna očkovat i přes přetrvávající žloutenku?
Velmi děkuji za odpověď.

Dobrý den. Hodnota bilirubinu 140 není nebezpečná, pokud kojíte bude hodnota bilirubinu klesat pomaleji. Očkování se nemusíte bát.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 03.06.2020, 12:58
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce