Inzerce
Inzerce
Inzerce

Dítě 1. rok: 6. měsíc

  1. Jak roste dítě?
  2. Co už všechno dítě umí?
  3. Péče o dítě, prohlídky, očkování
  4. Aktivity s dítětem, spánek
  5. Kojení, výživa

1. Jak roste dítě?

V 6.  měsíci by podle tabulek mělo dítě zdvojnásobit porodní váhu, ale často tomu není tak. Váha se má však pohybovat v toleranci.

Více o růstu dítěte.

2. Co už všechno dítě umí?

Dítě je velmi čilé, sleduje okolí, poznává rodinné příslušníky, rozeznává cizí a strach projevuje pláčem. Sleduje hračky, sahá na ně, bouchá do nich, líbí se mu zvuky. Na bříšku vysoko drží hlavičku, snaží se sahat na blízké hračky, snaží se odrážet nožičkama a snaží se plazit. Nesedí samo, jen chvíli s oporou. Do úchopu zapojuje palec, hračky si přendává z ruky do ruky. Broukání se mění ve žvatlání.

Přečtěte si více o vývoji dětské psychomotoriky v 6. měsíci.

3. Péče o dítě, prohlídky, očkování

V 6. měsíci se dítě v poradně váží a měří, kontroluje se pohybový vývoj. Dle stavu vývoje kyčlí se provádí poslední ultrazvukové vyšetření.

Podává se 3. dávka očkování proti Streptokoku pneumoniae. Více o očkování.

Více o prořezávání mléčného chrupu a jeho důležitosti.

Inzerce

Souznění kvality a příjemných prožitků

miminka s rodičem u kosmetiky Suavinex

Vysoká kvalita aktivních bylinných přísad s recepturou

speciálně vytvořenou pro ph jemné dětské pokožky.

Jemná vůně a rychlé vstřebávání vytvářejí z každodenní

péče o citlivou pokožku rituál doteků a něhy.

Otestováno našimi maminkami!

4. Aktivity s dítětem, spánek

Dítě psychosociálně stimulujeme, pobýváme venku, lze cestovat do hor a k moři.

Spánek se pravidelně střídá s bděním, noční spánek trvá cca 10 –12 hodin s malou přetržkou na tekutiny, nebo mléko. Pozor na předčasné posazování! 10 cviků před koupáním si můžete vytisknout na Babyonline z Bonusu pro registrované.

 

5. Kojení, výživa

U kojených dětí začínáme se zeleninovým příkrmem stejným postupem, jak je uvedeno u nekojených dětí od 4. měsíce. Nekojené děti dostávají v ranní porci adaptované mléko, dopoledne ovocný příkrm, v poledne masozeleninový příkrm, odpoledne, mléko a na noc dle chuti kaši. Kaši lze podávat již s lepkem, tj. krupicovou nebo obilninovou mléčnou instantní nebo rýžovou, velký výběr i s příchutěmi je v lékárnách.

Prořezávají se další zoubky, lze dítěti nabídnout kousek staršího pečiva, nebo piškot.

Inzerce

Anti-koliková láhev Zero Zero – zdravé trávení již od narození 

Autor: MUDr. Ludmila Vomelová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Jak nám to sluší a co již umíme?

Chci taky vložit foto

Předchozí článek 5. měsíc Další článek 7. měsíc

Související články

Poradna

Neklidne spaní miminka

| Lulu84@ | 24.05.2020, 23:04

Dobrý den
Mám 3tydenniho prcka,už v porodnici jsem měla málo mléka tak začali dávat HiPP combiotik a už tam měl problémy se stolici. Po kontrole u lékařky nám řekla,že mám kojit a dokrmovat Hipem,řekla jsem že má prcek špatně spaní ( při usínání pisti a trvá mu nez zabere) bylo mi řečeno,že to je kvůli prdikum.tak jsme začali dávat laktobacilky a espumizan. Nicméně kadit zacal a prdět také,ale spaní se nezlepšilo. Teď jsme vysadily prso a je to ještě horší a už nevím jak mu mám pomoci,teď se kroutí a vypadá,že si buď nemůže prdnout nebo se vykadit a pak má v plince stolici. Ale už nevím co delat,vrátit se k prsu a dokrmovat ( to nám asi vyřeší to kadeni) ale co s tím neklidným spánkem...

Dobrý den. Pokud ještě kojíte, kojte dále a vyměňte dokrmovací mléko, laktobacily a Espumisan ponechejte. NA  dokrm mléka Beba Nutrilon.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | dnes, 07:56
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce