Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak s dítětem cvičit a stimulovat jej 4. - 6. měsíc

Jaké cviky přidat k vývojové stimulaci dítěte v tomto období?

9. Maminka sedí snožmo, dítě položené na nohách. Drží ho za ramínka jako u cviku č. 3. Střídavě stiskne jedno, pak druhé ramínko, dítě se mírně předklání, současně otáčí hlavičku a krčí nožky. Vždy počkáme na dokončení pohybu jedné strany.

10. Stejný sed, po provedení stisku ramínek je snaha dítěte přitáhnout se do sedu s pokrčením nožek.

11. Maminka sedí, dítě má na klíně v kleku, opírá se jí ručkama o hrudník. U menších dětí je matka opřena v úhlu 45 stupňů. Dítě drží za pánev. Dítě samo se snaží střídavě opřít o kolena a mírně přisednout na paty. Trénuje si tím správné postavení pánve a bederní páteře. Musíme dávat pozor na to, aby dítě nezaklánělo hlavičku. Musí ji už udržet vzpřímenou.

Inzerce

12. Maminka přitahuje za zápěstí děťátko z lehu na zádíčkách do sedu 45 stupňů. Musí dojít k přitažení hlavičky, nožky se krčí.

Inzerce

13. Maminka sedí snožmo. Dítě má položené na boku, zády k sobě. Uchopí dítě za pánev. 1. Matka táhne pánev lehce vpřed, dítě zvedá hlavičku a opírá se o ručku. 2. Matka kolébá pánví dítěte vpřed a vzad. Pohyb je pomalý, aby celé tělo dítěte stačilo na pohyb pánve reagovat, jak pohybem ruček a hlavy, tak nožek.

Inzerce

14. Maminka sedí na zemi, dítě má položené na stehnech na břiše, bokem k sobě. Drží je za pánev a kolébá. Dítě reaguje snahou přelézt.

Autor: Mgr. Kamila Vorlová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: Mgr. Kamila Vorlová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

4. - 6. měsíc - diskuze

Poradna

Vztah a narození dítěte

| Petr4545 | 22.09.2023, 18:38

Dobrý den, máme 5 měsíční miminko syna Petra. Za mě jsme i šesti neděli zvládli dobře. Ano oba jsme se učili... a ne vždy to bylo růžové. Během porodu jsem řešil i problémy v podnikání a zpožděné fakturace. Na začátku šestinedělí se ze mě stála doslova Mary Poppins, ale dobrovolně a plánovaně. Bohužel v půlce šestinedělí mi přeskočilo a pomoc od pritelčiné maminky jsem začal odmítat. Řekl bych i žarlit, protože pro přítelkyni a syna jsem dělal vše. Naopak přítelkyně byla vysazena zase na mojí maminku... Pořád když se zpětně ohlednu časem, tak těch 5 měsíců hodnotím pozitivně. Máme za sebou výlety, milování, úsměvy, krásné fotky a vzpomínky. Na okolí působíme jako ideální rodina. Ale. Mám možnost velkou část pracovní doby pracovat z domu a plánovat si čas. Jsem neskutečně šťastný , že jsem s nimi a vidím růst mého syna. Ale přítelkyni to vadí... na šestinedělí nevzpomíná v dobrém a ani na porod. Porod byl těžší , ale ty objetí a to společno. Nikdy jsem necítil takovou propojenost mezi námi. Po šestinedeli přišla přítelkyně ze zrušením svatby v příštím roce. Navíc dva měsíce zpátky uvažovala, jaké to bude když s malým bude sama... Teď přišla s tím, že mě má ráda, ale nemiluje, a "asi" chce být rodina. Je to jak na horské dráze... Většinu času jsme šťastná rodina pusy, objetí, úsměvy blbnutí s malým..., ale přijde menší nedorozumění a je vše špatně a minimálně na rozchod. Interval sexu se snížil ale je. Pred narozením
syna jsme byly zamilovaný par i během těhotenství. Nevím co stim milují přítelkyni i svého syna a udělám cokoliv pro naši rodinu. Proto píšu i o radu, ať mám i zpětnou vazbu mimo naše okolí a hlavně co stimuluje? Nechci o ně přijít.

Dobrý den, na tomto místě odpovídám na dotazy ohledně vývoje dítěte, na vztahové obtíže nejsem odborník. Doporučuji vám proto obrátit se na Poradnu pro rodinu a mezilidské vztahy, kde vám se vztahovými problémy pomohou. Ohledně vaší situace bych vám zatím doporučila na přítelkyni netlačit, více jí a jejím potřebám naslouchat. Období po porodu a péče o maličké dítě je pro ženu velmi náročné, prochází také bouřlivými hormonálními změnami, může být vyčerpaná, nevypadá, depresivní. Některá maminka uvítá pomoc okolí, partnera, babiček, jiná chce být naopak s dítětem sama, sladit se, nastavit si režim a denní rytmus. Proto je potřeba s přítelkyní více komunikovat a její potřeby respektovat. Zdravím Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 27.09.2023, 18:34
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Inzerce
×