Inzerce
Inzerce
Inzerce

Co by mělo miminko umět 10. - 12. měsíc (IV. trimenon)

Honzík zdokonaluje lezení, stání a chůzi.

Rozeznává překážky a umí je překonat.

Chůze je nejprve vratká, nožky neposlouchají, ale pak se jedna posune do strany a druhá se přisune. Pak se jedna ruka přestane držet, tělíčko se otočí a padá.

Inzerce

Stojí jako námořník, stojí do široka.

Objeví se hyperlordóza – vyklenutí páteře směrem dopředu a vystrčí se bříško.

Po prvním roce Honzík ještě hodně používá lezení, sedí na bobku, pohybuje se ze sedu nahoru a zpátky. Pije z hrnečku, ptá se gesty, ale i slovy. Slova spojuje, umí chodit nahoru po schodech.

Mgr. Kamila Vorlová

Inzerce

U pošty 402/14
625 00 Brno-Starý Lískovec

(poliklinika na Osové, 2. patro)

Inzerce

tel.: 777 559 114
email: vorlova@rehabilitacevorlova.cz
www: http://www.rehabilitacevorlova.cz

Autor: Mgr. Kamila Vorlová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: Mgr. Kamila Vorlová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

10. - 12. měsíc (IV. trimenon) - diskuze

Poradna

Problémy s výslovností

| haliska | 15.07.2022, 23:07

Dobrý den,
synovi byly nyní 4 roky a když mluví tak špatně vyslovuje,tak že mu je špatně rozumět. Konkrétně neumí říct nějaké souhlásky jako S,H,N, které zaměnuje za jiné nebo vynechá a slova zkomolí (finkat= spinkat, ajoj = ahoj,kóča=kočka)Začal mluvit až po 3 roku a tak jsem s ním začala chodit s předstihem na logopedii v 3,5 letech. Přišlo mi, že návštěvy u paní na logopedii nikam nevedou.Vždy si tam pohrál,dostával úkoly formou přiřazování,to ho bavilo, k tomu s ním paní komunikovala,odpovídal na otázky,spíš ho tedy poslouchala jak mluví, ale něco jako kdyby chodil do kroužku,navíc kontroly byly každé 3 měsíce,za tak kratší dobu posun nebyl (nechodil v té době do školky,až pak když nastoupil se hodně rozmluvil,ale pořád komolil) a tak jsem tam s ním přestala po pár návštěvách chodit. Jediné,co mělo nějaký efekt,tak dostal na doma cvičení s jazykem na rozhýbání. Moje otázka zní,jestli se ještě vývojem to mluvení zlepší a na tu logopedii můžeme jít později,třeba v 5 letech,kdyby bylo potřeba.Nechci nic zanedbat,ale navíc ještě dostal doporučení od lékaře brát rybí olej s vyváženými omega kyselinami na podporu vývoje,ty bere už víc jak rok.V jeho věku mluví děti o dost líp a je jim rozumět.

Dobrý den. Ano, vývojem by se řeč měla upravovat. Logopedii doporučuji v 5 letech věku dítěte.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 01.08.2022, 07:57
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×