Inzerce
Inzerce
Inzerce

Co by mělo miminko umět

První rok dítěte se dělí na čtyři trimenony (období třech měsíců). Každý trimenon je charakterizován určitými pohybovými a mentálními schopnostmi dítěte.
Při každé návštěvě pozorujeme tři důležité body:

1. Spontánní pohyb dítěte – při vyšetření sledujeme, co dítě samo dokáže, jak to dělá, co ještě neumí a proč to neumí. To, jak se miminko chová v cizím prostředí, jak leží na zádech, jak má položenou hlavičku, jak leží na bříšku, jak leží tvářička na podložce, jak se chovají ručičky a nožičky, jak si prohlíží okolí, jestli naváže optický kontakt, jak reaguje na hluk atd.

2. Vyšetření základních reflexů – dítě se rodí s řadou reflexů, které zajišťují jeho životaschopnost. Mezi jedny patří tzv. primitivní reflexy, jako je polykání, sání. Pohybový vývoj je také vázán na řadu reflexů, patří sem reflexy vzpřimovací, obranné, rovnovážné atd. Každý terapeut si volí vyšetření reflexů podle vlastních zkušeností a aktuálního stavu dítěte.

3. Vyšetření dle Vojty – tj. sedm pohybových vzorců, kterými přečteme aktuální stav dítěte.

V podkapitolách si popíšeme psychomotorický vývoj dítěte tj. základní pohybové dovednosti zdravého kojence. Pro lepší komunikaci se naše miminko bude jmenovat Honzík.

Mgr. Kamila Vorlová

U pošty 402/14
625 00 Brno-Starý Lískovec

(poliklinika na Osové, 2. patro)

tel.: 777 559 114
email: vorlova@rehabilitacevorlova.cz
www: http://www.rehabilitacevorlova.cz

Inzerce
Inzerce

ŘÍKAČKY PRO CHYTRÉ HLAVIČKY

představení knihy pro děti

Interaktivní set Říkačky pro chytré hlavičky formátu A5 obsahuje 3 části: Hlavní kniha Říkačky – říkanky pro děti (pohybové říkanky, malovací, naučné, o světě kolem nás,..), Kreslení dle předlohy - doplňovačky pro děti, Pexesové karty – 3 sady karet - 12 listů (obrázkové, písmenkové, prázdné pexeso). Říkanky s praktickou kroužkovou vazbou posunou Vaše dítě dále! O zdraví, bezpečnosti a světě kolem nás s cvičením a kreslením.

Ucelená řada vzdělávacích knížek Babyonline pro děti 0-7 let s videi.

Inzerce

Po dětské literatuře jsme se zaměřili na 2 důležitá období v životě ženy: těhotenství – kniha Zdravé těhotenství a po 40 – kniha Žena po 40 – sebevědomá a v kondici.

www.prochytrehlavicky.cz

Inzerce

 

Autor: Mgr. Kamila Vorlová
Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: Mgr. Kamila Vorlová
Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×