Inzerce
Inzerce
Inzerce

Vše do dítěte vložené se vyloupne

„Všechno, co do dítěte vložíte, zvláště v tom předškolním věku, se někdy v budoucnu vyloupne. A je to vždy pro rodiče krásné překvapení,“ říká maminka-lékařka Jana Martincová. Na čem pracovala se svými dětmi ona a jak to dopadlo?

Platí pro všechny děti, ty jakkoliv nestandardní dvojnásob.

Inzerce

Když se mi za důsledného vedení a soustavné edukace nedařilo u ADHD syna zavést jakýkoliv návyk, i úplně běžné prkotiny, byla jsem zoufalá. Viděla jsem, jak přibývá jeden za druhým, ostatní děti je hravě zvládají. Ale nevzdala jsem to a stále dokola s ním vždy vybrané opakovala. Nemůžete totiž chtít u těchto dětí všechny naráz. A pak to přišlo. Najednou jako lusknutím prstu začal sám provádět jeden návyk za druhým.

To samé platí o přípravách. Předškolní, na přijímačky apod. I když ta na víceleté gymnázium vypadala zpočátku beznadějně, měsíc před zkouškami byl na tom syn teprve tak jako dcera o prázdninách před pátou třídou, tak poté nabývala schopnost poradit si s jakýmkoliv zadáním doslova exponenciálně.

Inzerce

Více o našem příběhu www.prochytrehlavicky.cz/nas-pribeh.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Vše do dítěte vložené se vyloupne - diskuze

Poradna

Jde o hladovou stoličku?

| GabkaS | 21.06.2024, 16:25

Dobrý den paní doktorko,

ráda bych se na vás obrátila s dotazem, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou kojence nebo alergií na laktózu. Nás plně kojený chlapeček (ukončený 6. týden) má problémy s vyprazdňováním, trpí meteorismem, to však celou dobu od narození, větry jdou ven, ale miminko je podrážděné a plačtivé. Podáváme mu vit. D formou Terezie, BabyCalm před každým kojením a ProbioMaxík jednou denně. Do šestého týdne měl stolici každý den, nyní se nám dvakrát stala jednodenní prodleva (1. prodleva fotka celého miminka - normální zbarvení; další prodleva - stolice tmavší), dnes je již třetí den bez stolice. Dítě prospívá, za 4 týdny přibral 650 g. Zkusili jsme zavést i rourku, ale bez úspěchu, stolice nevyšla. Původně jsem měla za to, že miminko zkrátka trpí na prdíky a kojené mléko trápí všechno beze zbytku. Po přečtení starších příspěvků a vašich odpovědí jsem však znejistěla, vzhledem ke tmavšímu zabarvení poslední stolice, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou.
Z jiných příspěvků bych měla i dotaz, zda by se nemohlo jednat o nesnášenlivost laktózy vzhledem ke tvorbě pupínků na tvářích miminka.

Budu velmi ráda za Váš názor, neradi bychom něco zanedbali, jelikož miminko mělo novorozeneckou žloutenku.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pupínky na tvářích jsou kojenecké akné, způsobené hormony z mateřského mléka, zkuste obklady z černého čaje, Bepanthen Sensiderm nebo AD Calcis, ale časem samo vymizí.

Co se týká stolice, není hladová natolik, aby musel dostat dokrm, je řidší, není ani příznakem intolerance laktózy, myslím, že by stačila úprava stravy maminky, přídavek kvalitních bílkovin – maso, kysané mléčné výrobky, tvrdé sýry… Ve stolici nejsou hrudky a není denně, tedy si myslím, že dítě spotřebovává maximum bílkovin. Hnědé zabarvení je způsobeno probiotiky.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 21.06.2024, 19:58
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×