Inzerce
Inzerce
Inzerce

Co se má dítě dozvědět o sexu?

„Dítě by se mělo o sexu dozvědět vše, co jej zajímá, když se poprvé zeptá. Nejpozději před nástupem do školy,“ odpovídá lékařka Jana Martincová. Jaké jsou k tomu důvody?

Rodiče často řeší, co je vhodné říci dětem, zvláště těm předškolním, o sexualitě. A kdy?

Inzerce

Nejlépe, když se poprvé zeptá. Nepromeškat tuto příležitost, využít jí.

Zcela určitě by mělo dítě vědět, jak se ocitlo na tomto světě, před nástupem do školy. Přijde s největší pravděpodobností do kolektivu různě poučených dětí a není nic horšího na sebevědomí dítěte v této oblasti než přijít nepoučen nebo chybně, či dokonce s báchorkami typu „děti nosí čáp“. Následoval by výsměch neúprosného dětského kolektivu a dítě by již navždy mělo tak krásné téma lásky spojeno s negativní emocí.

Inzerce

Více o sexuální výchově pro nejmenší na www.prochytrehlavicky.cz.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Co se má dítě dozvědět o sexu? - diskuze

Poradna

Řídká stolice

| anickaa90 | 02.12.2023, 08:08

Dobrý den, od včerejška má můj syn tuto stolici, je plně kojeny, zítra mu bude 7 týdnů, stolice nezapáchá. Mam se začít hodně stresovat a ihned vyhledat lékaře? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v tomto věku může být stolice i takto řídká, je odrazem výživové hodnoty mateřského mléka, doporučila bych mamince výživově hodnotnou stravu, pak se stolice upraví. Pokud nebude efekt, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 02.12.2023, 17:00
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×