Babyonline.cz přináší vše praktické o těhotenství a dítěti od odborníků i od maminek. Baby on line je nejnavštěvovanější odborně garantovaný a komunitní portál zaměřený na těhotenství a péči o dítě. Praktický průvodce moderních rodičů pomáhá kvalitními a praktickými informacemi v každodenním rodičovském i předrodičovském rozhodování. Lékařské informace o těhotenství a péči o dítě jsou odborně garantovány, psány lékařem a garantovány lékařskou autoritou v daném oboru, příp. jeho pracovištěm. Jasné a prakticky zaměřené lékařské informace jsou systematicky a logicky dle problematiky uspořádány do oddílů, např. těhotenství a dítě od A do Z a další.
Těhotenství jsou věnovány následující oddíly: Těhotenství, věnující se problematice od otěhotnění přes prohlídky, vyšetření v těhotenství, přes možné těhotenské potíže až po výživu v těhotenství. Neopomíjí také problematiku Mateřské, Rodičovské, výbavy pro miminko a co si vzít do porodnice. V Těhotenství týden po týdnu můžete sledovat, co se děje týden po týdnu s Vámi, ve Vývoji miminka, co se děje s miminkem, v Porod absolvovat Předporodní přípravu krok za krokem. Neopomněli jsme představit PORODNICE v České republice, včetně fotoreportáže vykonané naším týmem. V Potřebách pro děti Vám poradíme, jak kupovat kočárek, autosedačku a další. Vyhledat si můžete i jméno pro své miminko.
Jak o miminko pečovat je doménou Péče o dítě. Jak správně kojit, jak často a jak dlouho kojení provádět najdete v Kojení a výživa. Nechybí ani očkování dítěte, nebo vývoj, co by dítě mělo v jednotlivých údobích života umět. Rodiče větších dětí jistě ocení oddíl zaměřený na Vzdělávání dětí, zvláště pak na přípravu předškoláka a první třídu.
Naší ambicí je, abyste prožily krásné mateřství, plné pouze těch pozitivních zážitků. Na tvorbě Baby On Line se můžete podíle i Vy, milí rodiče, a to v Pestrém světě maminek. Zapojte se do diskuze v diskuzním klubu, uvéďte své osvědčené Vychytávky, založte zajímavý Blog či Fotogalerii, nebo vložte oblíbený recept. Jste-li na BOL poprvé, určitě si pročtěte: Jsem na BOL poprvé. O vzniku BOL se dočtete: Narozeniny BOL nebo BOL v televizi. Vítáme Vás ve společnosti rodičů s přehledem a s nadhledem :-).
Baby on line žije každou minutu s Vámi a díky Vám!
Plodné dny kalkulačka, Otěhotnění (ovulace, pohlaví, příznaky, těhotenský test), Menstruace, Antikoncepce, Interrupce, potratová pilulka, pilulka po styku, Neplodnost, IVF centra, Průběh těhotenství, Těhotenství týden po týdnu, Prohlídky a vyšetření v těhotenství , Komplikace v těhotenství, nemoci a potrat, Vývoj miminka, Sex v těhotenství, Aktivity a cvičení v těhotenství, Výživa, péče, léky, psychika v těhotenství, Těhotenský šatník, Mateřská dovolená a rodičovský příspěvek, Příprava na porod, Výpočet termínu, Brožura a e-book 20x o těhotenství, Jména pro miminka, Zuby v těhotenství,
Předporodní příprava krok za krokem, Kdy a jak kontaktovat v těhotenství dětského lékaře?, Věci do porodnice, Fotoseriál: V porodnici, Úlevové polohy před porodem, Porod a jeho průběh, Fyziologický porod online, Porod video, Porod mimo porodnici, Plodová voda, její význam v těhotenství i během porodu, Ozvy plodu, Lotosový porod, Placenta, její funkce a pojídání placenty, Jíst vlastní placentu? Je to kanibalismus?, Pupečníková krev, Pupečník a vznik pravého uzlu na něm, Kdy přerušit pupeční šňůru? Proč pupečník nechat dotepat?, Vyšetření novorozence po porodu, Novorozenecká žloutenka, Potírat nebo nepotírat po císařském řezu kůži miminka vaginálním sekretem matky?, Šestinedělí-co po porodu, Rodinný festival RESPEKT K PORODU: Inspirace a podpora pro každého rodiče,
Péče o dítě, Péče o zuby, dudlíky, savičky, Kojení a výživa dětí, Vývoj dítěte, Dítě: 1. - 6. rok, Prohlídky-vyšetření dětí, Očkování dětí, Nemoci dětí, Vzdělání dětí, Sexuální výchova, Citáty o výchově a vzdělání, Otravy dětí, Potřeby pro dítě, Brožura a e-book 20x péče o dítě,
Odborník ONLINE, Porodnice v ČR a jejich hodnocení, Gynekologové, Pediatři, Poradna, Lékařský slovník,
Diskuzní klub, Aktuality dne, Blog Jany Martincové, Recepty, Vychytávky, Životní styl, Zaměstnání po porodu, Bydlení a domácnost, Celebrity, Anketa, Svatba, Happy psaní, Jazykové okénko, Finance a právo, Videa, Jména dětí, Léto s BOL, Vánoce, Výpočet BMI, Příběhy z BOL,
Aktuální akce pro děti i maminky, Navštivte s dětmi, Aktivity pro děti, Hry pro děti, Omalovánky, Malování, Tvoření, Básničky, Pohádky, Knihy pro děti vydavatelství Babyonline, Školkáček ONLINE, Předškolák ONLINE, Prvňáček ONLINE, Mateřská centra, Mateřské školy, Kroužky, Tipy na výlet, Hlídání dětí, Pomoc dětem,
Související články
Vše do dítěte vložené se vyloupne
„Všechno, co do dítěte vložíte, zvláště v tom předškolním věku, se někdy v budoucnu vyloupne. A je to vždy pro rodiče krásné překvapení,“ říká maminka-lékařka Jana Martincová. Na čem pracovala se svými dětmi ona a jak to dopadlo?
Kdy sexuální výchova?
„Na sexuální výchovu ze strany rodičů není nikdy příliš brzy ani příliš pozdě. Ale dříve je lepší než později a pozdě je lepší než vůbec,“ říká maminka-lékařka Jana Martincová.
Děti následují příklady, ne příkazy.
Znáte je? Rodiče, které dítěti v evidentním emočním vypětí, zvýšeným hlasem a v rozkazovacím způsobu vyjmenuje s kadencí kulometu několik příkazů a zákazů za sebou, aniž by se kterýmkoliv z nich sám řídil?
Dát dítěti ve 2 letech tablet nebo mobil je zločin!
Asi se shodneme na tom, že ani tablet ani mobil nejsou schopny dítěti poskytnout láskyplné vzdělávání. To je fakt. Stejně tak zjištění vědců, že u generace takto brzy na mobilu nyní zjišťují významně snížené IQ.
Sexuální výchova patří do rodiny
„Sexuální výchova patří především do láskyplné rodinné atmosféry. Rodič, který na tuto svou krásnou pravomoc rezignuje, své dítě předhazuje informacím zkresleným, škodlivým a vztahům, které dítě mohou svést z jeho nejlepší životní cesty,“ varuje lékařka-vzdělavatelka Jana Martincová.
Rozdílný přístup k rodičovství
„Každý jdeme na rodičovství jinak, ale nikdo to nemusí dělat špatně. Každé dítě je jiné, každá rodina v jiné situaci, proto i přístup rodiče bude tomu přizpůsobený,“ zdůrazňuje maminka-lékařka Jana Martincová.
Kde chybí intelekt, počet slov to nedožene
K tomu asi netřeba nic dalšího dodávat. :-)
O výběru životního partnera
Jak vybírat životního partnera a proč je to důležité? „Do výběru životního partnera je dobré zapojit rozum. Správný výběr životního partnera je základem šťastného, spokojeného a úspěšného života,“ říká lékařka Jana Martincová.
Rodič jako největší nepřítel vývoje
„Největším nepřítelem zdravého vývoje dítěte je často jeho rodič,“ pozoruje doktorka Jana Martincová. Jak se toho jako rodič vyvarovat a na jaké extrémy je potřeba si dávat pozor?
Není nad skvělé rodiče
„Ze srdce bych všem dětem přála rodiče, které mi dopřál osud,“ říká doktorka Jana Martincová. Jak vzpomíná na své dětství?
Vzdělání jako dar
„Vzdělání je pro dítě ten největší dar, který mu rodič může věnovat. Dar, který mu nikdy nikdo nevezme,“ věří maminka-lékařka Jana Martincová. Věnujte ho svým dětem i vy!
Proč si pořizují děti?
„Dosud jsem nepochopila, proč si někteří lidé pořizují děti,“ říká doktorka Jana Martincová. S jakými situacemi se ve svém okolí setkala a proč je důležité se dětem věnovat?
Každé dítě potřebuje individuální přístup
Doma se to naštěstí zvládá dobře, bohužel ve škole to může být docela průšvih. Nebojte se proto jako rodič s kolektivními zařízeními komunikovat.
Nejlepší je přirozené rodičovství
„Jaká výchova dítěte je ta nejlepší? Ta, o které nemáte čas přemýšlet, jednáte pak zcela přirozeně,“ vypozorovala maminka-lékařka Jana Martincová. Jaká je její zkušenost?
Muže dělá žena
„Muže dělá žena. Pokud jimi nejsou, je to velké selhání žen,“ věří doktorka Jana Martincová. Jak je tomu u vás?
Věnujte lásku, čas a vzdělání!
„Nejvíce, co může dětem rodič věnovat, je láska, čas a vzdělání,“ věří maminka-lékařka Jana Martincová, autorka komplexní předškolní přípravy Předškolákovy týdeníčky pro chytré hlavičky.
Rodič je první směrovkou
„0-6 let určuje budoucnost každého dítěte. Určuje ji rodič, ne stát,“ zdůrazňuje maminka-lékařka Jana Martincová. Co můžete udělat, abyste co nejvíce zvýšili šanci, že vaše dítě v životě uspěje?
Berme všechny děti jako nadané
„Přistupujme ke všem dětem jako k nadaným. Jen tak se jimi skutečně stanou,“ nabádá maminka-lékařka Jana Martincová.
Žádné dítě se nerodí hloupé...
„Žádné dítě se nerodí hloupé. Hloupým se stává až leností, nejdříve rodičů, pak vlastní,“ tvrdí maminka-lékařka Jana Martincová.
Rodina jako nejvyšší hodnota státu
„Pro stát by rodina měla být nejvyšší hodnotou. Měl by ji podporovat, ne po ní šlapat.“ Proč je to důležité?
Každé dítě je originál
„Vaše dítě je originál, už jenom spermie byla jedna z 500 miliónů,“ připomíná Jana Martincová. Proč je důležité to mít na paměti?
Jak se poznají slušní?
„Morální integrita člověka se pozná podle toho, zda jdou slova ruku v ruce s jeho činy,“ říká lékařka Jana Martincová. Jaká byla v tomto ohledu situace ve společnosti dříve a jak je to dnes?
O vývoji řeči
„Řeč není vrozená vlastnost, učí se od předchozích generací a okolí. Čas věnovaný dětem a správná výslovnost při mluvení na ně jim nic nenahradí. Řeč dítěte tak vypovídá o vztazích celé rodiny,“ říká doktorka Jana Martincová.
Netradiční definice ADHD
„Moje definice ADHD? Nezničitelné dítě se zcela zničeným okolím,“ shrnuje doktorka Jana Martincová svou zkušenost. Souhlasíte s ní?
Průšvih klesajícího IQ začíná do 6 let
„Průšvih klesajícího IQ českého národa začíná již v předškolním věku.“ Proč tomu tak je a jaká období nesmíte u svého dítěte zanedbat?
Berme problém jako výzvu
„Co někdo bere jako problém, jiní nazvou výzvou a úspěšně jí čelí :-),“ všímá si doktorka Jana Martincová. V jakých oblastech je to nejvíce vidět?
ADHD se nedá vypnout tlačítkem
„ADHD dítě nemá kouzelné tlačítko, kterým by se ADHD rázem vypnulo. Ani neexistuje žádná zázračná pilulka. Platí pouze neúnavná, láskyplná práce s dítětem,“ říká doktorka Jana Martincová.
Havaj ve škole s předškolní přípravou
„Neuvěříte, jakou Havaj má po nástupu dítěte do školy rodič, který věnoval část předškolního roku 5 minut 4x týdně předškolní přípravě,“ říká autorka Předškolákových týdeníčků doktorka Jana Martincová.
O talentech dítěte
„Vlohy dítěte jsou v některých rodinách díky rodičům využity na maximum, zatímco v jiných promarněny,“ pozoruje maminka-lékařka Jana Martincová.
Sexuální výchova na zvířátkách
„Nejlépe se sexuální výchova učí na množících se domácích zvířátkách,“ radí maminka-lékařka Jana Martincová všem, kteří přemýšlí, jak svým dětem přirozeně předat potřebnou sexuální výchovu.
Inteligent má smysl pro humor
„Jak se pozná inteligent? Má smysl pro humor ;-),“ říká v nadsázce doktorka Jana Martincová. Vidíte to také tak?
AI o Janě M. dětem :-)
Kdo je Jana Martincová? Zeptali jsme se umělé inteligence.
Nechte učit chytré
Chcete-li mít chytré děti, vzdělávejte je podle chytrých autorů :-).
Když nevíte, zeptejte se dětí
„Když jsem si jako rodič nebo autorka dětských knížek nevěděla rady, zeptala jsem se dětí. Vymyslely vždy báječné věci. I samy na sebe pro lepší spolupráci :-),“ vzpomíná lékařka Jana Martincová. V jakých situacích jí pomohly?
Do školy bez vady řeči
„Jít do školy bez vady řeči a s procvičeným tělem i rukou připravenou ke psaní je pro dítě obrovský bonus,“ říká lékařka Jana Martincová. Proč tomu tak je?
I rodič může být líný
„Každý rodič si může dovolit být líný, ale musí si na to vybrat správnou dobu. … a tou rozhodně není předškolní období,“ zdůrazňuje doktorka Jana Martincová, autorka publikace Předškolákovy týdeníčky pro chytré hlavičky.
Všechno zlé je k něčemu dobré
„Každé nakopnutí od života mě vyneslo výš a dál,“ je novoroční vzkaz všem. Jak optimistům s pozitivním myšlením, tak i těm, kteří si myslí, že jim život nakládá dvojnásob.
U zkoušky je zkoušen žák, nikoli komise
„Možná to chápu jinak než ostatní, ale slovo zkouška je pro mě označení stavu, kdy komise zkouší žáka, ne žák komisi z toho, co její členové ještě vydrží,“ zamýšlí se maminka-lékařka Jana Martincová.
ADHD může rodiče zdokonalit
Lékařka Jana Martincová: „Jako rodiči ADHD dítěte mi v nadsázce připadalo, že mám pouze 3 možnosti: Skončit na psychiatrii, v kriminále NEBO se nechat zdokonalit. Naštěstí jsem si vybrala tu třetí. :-)“
Dítě musí spolupráci rozumět
„Motivace dítěte k jakékoliv aktivitě stoupá s objasněním její smysluplnosti,“ věří maminka-lékařka Jana Martincová. Jak to vysvětluje?