Inzerce
Inzerce
Inzerce

Co se má dítě dozvědět o sexu?

„Dítě by se mělo o sexu dozvědět vše, co jej zajímá, když se poprvé zeptá. Nejpozději před nástupem do školy,“ odpovídá lékařka Jana Martincová. Jaké jsou k tomu důvody?

Rodiče často řeší, co je vhodné říci dětem, zvláště těm předškolním, o sexualitě. A kdy?

Inzerce

Nejlépe, když se poprvé zeptá. Nepromeškat tuto příležitost, využít jí.

Zcela určitě by mělo dítě vědět, jak se ocitlo na tomto světě, před nástupem do školy. Přijde s největší pravděpodobností do kolektivu různě poučených dětí a není nic horšího na sebevědomí dítěte v této oblasti než přijít nepoučen nebo chybně, či dokonce s báchorkami typu „děti nosí čáp“. Následoval by výsměch neúprosného dětského kolektivu a dítě by již navždy mělo tak krásné téma lásky spojeno s negativní emocí.

Inzerce

Více o sexuální výchově pro nejmenší na www.prochytrehlavicky.cz.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Co se má dítě dozvědět o sexu? - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×