Inzerce
Inzerce
Inzerce

Co se má dítě dozvědět o sexu?

„Dítě by se mělo o sexu dozvědět vše, co jej zajímá, když se poprvé zeptá. Nejpozději před nástupem do školy,“ odpovídá lékařka Jana Martincová. Jaké jsou k tomu důvody?

Rodiče často řeší, co je vhodné říci dětem, zvláště těm předškolním, o sexualitě. A kdy?

Inzerce

Nejlépe, když se poprvé zeptá. Nepromeškat tuto příležitost, využít jí.

Zcela určitě by mělo dítě vědět, jak se ocitlo na tomto světě, před nástupem do školy. Přijde s největší pravděpodobností do kolektivu různě poučených dětí a není nic horšího na sebevědomí dítěte v této oblasti než přijít nepoučen nebo chybně, či dokonce s báchorkami typu „děti nosí čáp“. Následoval by výsměch neúprosného dětského kolektivu a dítě by již navždy mělo tak krásné téma lásky spojeno s negativní emocí.

Inzerce

Více o sexuální výchově pro nejmenší na www.prochytrehlavicky.cz.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Co se má dítě dozvědět o sexu? - diskuze

Poradna

Dobrý den , prosím syn bude mit v lednu 2 roky ... Od malá není žádný jedlík... Ale jak stárne tak me obavy jsou silnější a silnější... Neji vůbec nic ... Ovoce,zeleninu,maso,syry,pecivo ... Vše hned plive a nebo ani nechce zkusit ... Jedine co sni je vyvar s nudlemi , hole těstoviny,jogurty a UM ... Zkousela jsem nedavat nic jineho nez oběd a i přesto prostě radsi nejedl ... Jsem už bezradna ... Děkuji za odpověď

Dobrý den,

je to někdy dáno charakterem dítěte, ale trpělivě nabízejte dál veškerou stravu. Můžete zkusit nasadit Pyridoxin tbl 1x denně 1/2 tbl, je to vitamin skupiny B, podporuje vyzrávání mozkových funkcí a chuť k jídlu.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 30.11.2023, 18:43
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×