Celkem výsledků pro výraz "pohyb": 281
Diskuzní příspěvky (100)

Pohyb
Chci se zeptat taky vám mimina jako první pohyb předvedli cestování po zádech?Jiřík se ted naučil odražet nohama a musím říct že se přesune poměrně daleko.Jem začíná mít vzadu pěknou plešku.Pohyb a hubnutí
Pokud to myslíte s hubnutím vážně, pak je chůze nejběžnější, tělu vlstní pohyb, takže určitě dobrý začátek, a možná bych pořídila i krokoměr. Ona to je tedy dnes taková módní vlna, ale jestliže si na pohyb zvyknete, a začnete ho mít ráda, pak to nebudou vyhozené peníze. jestli Vám to finance umožňuj...Pohyb v těhotenství
Milé budoucí maminky, druhorodičky i vícerodičky, cvičící i necvičícíráda bych Vás touto cestou poprosila o vyplnění mého dotazníku týkajícího se kvality a kvantity pohybových aktivit vykonávaných v těhotenství. Otázky jsou otevřené, prosím, abyste odpovídaly celými větami stejně tak, jako byste to...Články (100)
Dotazy poradny (19)
Dobrý den, mám holčičku starou 5 a půl měsíce. V posledních dvou týdnech začala dělat opakující se pohyb pravou rukou, je to rytmické bouchání až jakoby tik, vypadá že ho dělá bezmyšlenkovitě, zhoršuje se to při únavě nebo stresu. Poslední dobou se mi to zdá ještě častěji, vleže na bříšku bouchá nataženou ručkou před sebe pěstičku zatnutou, vleže na zádech bouchá do sebe nebo za sebe, občas to dělá i při kojení a to pak bouchá do mě. Je to podle vás něco, co bychom měli raději co nejdříve řešit s lékařkou nebo stačí na pravidelné kontrole (máme ji za cca 3 týdny)?Děkuji za Váš čas.
Dobrý den, opakující se pohyb pravé ručky, jak jej popisujete, nemusí znamenat nic závažného. V tomto věku jde většinou o bezděčné pohyby, doporučuji při kojení dítě přidržovat tak, aby ručkami nemohlo volně pohybovat, dále sledujte, jak uchopí hračku (např. chrastítko ), levou i pravou rukou, zda nemá trvale zaťatou pěstičku, jak se pohybuje při převalení na bříško apod. V každém případě je na místě kontrola ošetřujícím dětským lékařem dříve, než máte domluvenou další preventivní prohlídku. S pozdravem MUDr. Ludvíkovská
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,měla bych na Vás dvě otázky. V říjnu 2016 jsem prodělala v 7+3 tt zamlklý potrat (příčinu nevím) s následnou kyretáží - po zákroku vše v pořádku. Od nového roku jsme se mohli pokoušet o nové těhotenství, kdy se nám zadařilo a nyní jsem v 8+3 tt. Na gynekologické kontrole vše v pořádku (srdeční činnost, velikost atd.), lékař mi předepsal 2 tablety 2krát denně Utrogestanu, dále užívám dlouhodobě 1 tabletu kyseliny listové denně. Má první otázka zní, zda může dojít k opětovnému zamlklému potratu i přes to, že je již aktivní srdečnní činnost či pouze ke klasickému s krvácením atd.? (nerada bych zažila předchozí situaci) A druhá otazka je, že mi lékař doporučil zcela klid kvůli "malé pánvi", takže žádny sport včetně turistiky, ale bez pohybu mám občasné bolesti břicha vlevo pod žebry, popr. pobolívání vaječníku, ve dnech, kdy zařadím lehkou procházku do 10 km mi příjde, že bolesti jsou slabší či žádné. Opravdu je nutný úplný klid, samozřejmě nechci nic riskovat.Předem Vám děkuji za odpověď.
Dobrý den, k zamlklému potratu může dojít kdykoliv během stádia těhotenství, kdy se ještě dá mluvit o "potratu", tj.do 23. týdne těhotenství. Definice zamlklého potratu je taková, že jde o situaci, kdy se plod v těhotenství přestane vyvíjet a srdeční akce se zastaví a plod tedy zamlkne. V prvním trimestru je obecně procento potratů cca 25 %, po ukončení 1. trimestru se již riziko významně snižuje. Co se týče aktivit v těhotenství, osobně jsem zastánce toho, že pokud je žena zdravá a nemá žádné potíže, může vykonávat stejné činnosti včetně sportu jako před těhotenstvím. Na eventuální potrat nemá klidový režim žádný vliv, jak již ukázalo i několik světových studií.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, prosím o radu jak se řešit se synem braním peněz. Synovi je 10 let a záměrně nepíšu krádež, protože bere své peníze. Ale ne ty, které má dejme tomu v pokladničce, které si může spořit, popř. v rozumné míře utratit jak chce. Pokud dostává peníze k narozeniním, atd. větší částky, mám doma mezi dokumenty obálku, do které peníze ukládám. Syn o ní věděl, ví, že jsou to jeho peníze, ale nikdy jsme z ní na běžné utrácení nebrali a ani není úplně volně přístupná. Jedině pokud si chtěl koupit něco opravdu dražšího, jsme z ní po domluvě peníze vzali a koupili. Že si peníze teď ve větší míře utrácí za brambůrky, pití, které bych mu nedovolila koupit, teď např. Prime to si všímám nějakou dobu,. Pokladničku má vybranou, domlouvali jsme mu, ale už jsem mu i řekla, že si utratil a tak nemá a je to jeho problém. Protože spolužáci mají to, nebo ono. Právě Prime jsem koupila k narozeninám, aby měl. S tím, že víckrát už ne. Nezakazuji mu tyto věci úplně, právě proto, aby neměl důvod lhát. Tímhle stylem se snažím řešit vše a zatím to fungovalo. Posledního půl roku je velice chytrý, na vše má odpověď a já jsem proti ostatním rodičům moc přísná. Dalším faktorem je to, že od covidu má oslabenou imunitu, bere léky. Hraje fotbal, je i se školou dost vytížený a snažím se, aby jedl pravidelně a zdravě i když mu relativně nic nezakazujeme. Ani ty brambůrky, atd. ale doma, s námi, ne nekontrolovatelně, tajně, každý den po škole,. Ještě není tak chytrý, nebo vychytralý, takže papírky, flašky většinou najdu někde po pokoji, v batohu, atd.Snažíme se mu vysvětlovat nějakou hodnotu peněz, ale asi převažuje to, že ostatní rodiče koupí a on chce taky.Nevím jak se k tomuto postavit, za prvé předpokládám, že braní peněz popře, mám je teď spočítané a kontroluji, jestli ubývají. A za druhé nevím jak moc být přísná, protože z neustálého vysvětlování, přemlouvání, handrkování se o to v jakých půjde botech, triku, co bude jíst, mám pocit, že moc mluvím a k ničem to není. Ještě musím doplnit, že se jedná o částku odhadem kolem 2000,-. V obálce bylo více 100,200,500 bankovek, nevím přesně, ale rozhodně to není pár drobných nad kterými bych mávla rukou a to, že jsou to jeho peníze podle mne na věci nic nemění. Myslím si, že má co chce, je jedináček, má mobil, konzoli, hezký pokoj, ne úplně vše značkové, ale normálně, k narozeninám, vánocům mu vždy pořídíme něco lepšího,.S fotbalem jezdíme každý víkend někam, někdy i 150 km, cesta, jídlo, vybavení, vše má kvalitní, dražší, ale nemůže mít vše i když bychom na to měli, právě proto, aby věděl, že je potřeba vše nějak rozdělit. Nechci to nějak přehnat, ale nejradší bych mu zakázala kde co a dala pocítit, že jsem opravdu zklamaná.Děkuji
Dobrý den,
výchova k finanční gramotnosti a hospodaření s penězi je velice důležitá a postupujete naprosto správně, když se k ní snažíte syna vést a dáte mu pocítit i případné důsledky jeho "hospodaření". Takto rozhodovat je určitě vhodné nechat syna o menších částkách, jako je např. kapesné. To je dokonce možné nechat v jeho kompetencí plně. Pokud nepocítí důsledky toho, že penízky neuváženě utratil tu za brambůrky, tu za drahé pití a pak již do dalšího kapesného nic nemá, tak se s nimi hospodařit nenaučí. Jiná situace je, pokud se jedná o větší částky peněz, které dostává např. k narozeninám a jiným příležitostem, jak píšete. Tady bych vám doporučila založit třeba společně se synem nějaký spořicí účet, kde si bude penízky šetřit. Můžete se spolu předem dohodnout a naplánovat, co bude cílovou částkou a co si bude chtít za peníze většího koupit. Po uspoření této částky si pak danou věc či přání může pořídit, splnit. Pokud budete nechávat tyto větší částky peněz doma, pak je to pro takto malé dítě příliš velkým pokušením, navíc je matoucí, že to, co nazýváte jeho penězi, zároveň nemůže utratit a hrozí mu konfrontace s vámi. Syn ještě ve svých 10 letech nemá vyzrálé morálně volní vlastnosti natolik, aby tomu plně porozuměl, je potřeba jej k hospodaření s financemi vést postupně. Vždyť hospodaření s finančními prostředky je problémem i pro mnoho dospělých. Budou-li peníze v bance, kde nad nimi budete mít kontrolu, pak vám i synovi odpadne spousta starostí. Nebudete muset pohyb peněz sledovat, syna s jejich ubýváním konfrontovat či sankcionovat, on nebude tolik v pokušení a nenakoupí si nezdravé věci. Důležité je se synem neztratit vztah a kontakt, hodně s ním komunikovat, zajímat se o něj, o jeho zájmy, přátele, o jeho svět. Probrat s ním, proč si myslí, že spolužákům rodiče více dovolí, co je to konkrétně a proč myslí, že mu to nechcete dovolit vy. Na místě je také mu vaše postoje a důvody vysvětlit. Je to, jak píšete, jedináček, je tedy na komunikaci a pohyb mezi dospělými zvyklý a bude jistě o to zdatnějším komunikačním partnerem. Mluvte s ním také o vašich obavách a lásce k němu, o vaší starosti o něj, to není projev slabosti, ale naopak vaší síly a rodičovské vyspělosti a vyslechněte a nezlehčujte také jeho důvody, i když mu i tak třeba nevyhovíte. Čím lepší vztah, založený na vzájemné důvěře, se vám se synem podaří vybudovat, tím více se o tento vztah budete moci opřít v průběhu jeho puberty. Ohledně oblékání bych vám doporučila stanovit jen hrubší hranice úměrně počasí, ale volbu trička apod. bych ponechala na chlapci. Pokud zvolí nepříliš vhodné oblečení, pak si následky ponese opět sám, a to je potřeba, aby se naučil. Pokud by potíže s braním peněz, či jiné, přetrvávaly, nebo se zhoršovaly, pak můžete k individuálnější práci se synem kontaktovat buď dětského klinického psychologa či Pedagogicko-psychologickou poradnu.
S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Pro akci je nutné přihlášení
Soutěže (16)
Mateřská centra (2)
Pohyb dětem
Rodinné centrum Klásek Lutín
Blogy (1)
Blogy - články (22)
Porodní plán
Hubnutí přirozenou cestou

powerjoga pro Calamity J.

Adélka:je mi osm měsíců

Muj vylet do L.A.

Můj nezapomenutelný den se slony
Testování (3)
Lékařský slovník (4)
Pojem | Význam | Odkaz na detail |
---|---|---|
synkinéza | mimovolný pohyb | Dozvědět se více |
hyperkinéza | nadměrný a mimovolní pohyb | Dozvědět se více |
reflexní | r. pohyb = automatická reakce organizmu na vnější nebo … | Dozvědět se více |
propulze | bezděčný překotný pohyb dopředu při některých nerv… | Dozvědět se více |
Jména dětí (1)
Pohlaví | Jméno | Původ | Význam | Odkaz na detail |
---|---|---|---|---|
Noa | hebrejský, starozákonní a německé jméno | pohyb, hnutí, respektive dojetí | Dozvědět se více |
Vychytávky (4)
Podprsenka: s kosticí nebo bez?
Dalším tématem včerejšího pořadu bylo téma výběru podprsenky, zvláště pak u sportování.Tak za prvé: Konečně mně oficiálně bylo potvrzeno, že podprsenk...
Pro akci je nutné přihlášení

jak na koliky
Tady dávam pár tipu jak na koliku,vedšinu věci mám odskoušené a něco mi poradili známe něco jsem našla tady na internetu tak:1. Koliky omezíte, když s...
Pro akci je nutné přihlášení

HOMEOPATIE V PORODNICTVÍ
<!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-paginatio...
Pro akci je nutné přihlášení
Videa (1)

Máme doma předškoláka – 1. část: Jak správně držet tužku a procvičit ruku předškoláka před psaním - video
Chystáte se do školy? Víte, proč je nutné před psaním uvolnit ramenní kloub a zápěstí? Odkud vychází pohyb pro psaní a jak jej trénovat?