Dobrý den,měla bych na Vás dvě otázky. V říjnu 2016 jsem prodělala v 7+3 tt zamlklý potrat (příčinu nevím) s následnou kyretáží - po zákroku vše v pořádku. Od nového roku jsme se mohli pokoušet o nové těhotenství, kdy se nám zadařilo a nyní jsem v 8+3 tt. Na gynekologické kontrole vše v pořádku (srdeční činnost, velikost atd.), lékař mi předepsal 2 tablety 2krát denně Utrogestanu, dále užívám dlouhodobě 1 tabletu kyseliny listové denně. Má první otázka zní, zda může dojít k opětovnému zamlklému potratu i přes to, že je již aktivní srdečnní činnost či pouze ke klasickému s krvácením atd.? (nerada bych zažila předchozí situaci) A druhá otazka je, že mi lékař doporučil zcela klid kvůli "malé pánvi", takže žádny sport včetně turistiky, ale bez pohybu mám občasné bolesti břicha vlevo pod žebry, popr. pobolívání vaječníku, ve dnech, kdy zařadím lehkou procházku do 10 km mi příjde, že bolesti jsou slabší či žádné. Opravdu je nutný úplný klid, samozřejmě nechci nic riskovat.Předem Vám děkuji za odpověď.
Odpověď odborníka:

Dobrý den, k zamlklému potratu může dojít kdykoliv během stádia těhotenství, kdy se ještě dá mluvit o "potratu", tj.do 23. týdne těhotenství. Definice zamlklého potratu je taková, že jde o situaci, kdy se plod v těhotenství přestane vyvíjet a srdeční akce se zastaví a plod tedy zamlkne. V prvním trimestru je obecně procento potratů cca 25 %, po ukončení 1. trimestru se již riziko významně snižuje. Co se týče aktivit v těhotenství, osobně jsem zastánce toho, že pokud je žena zdravá a nemá žádné potíže, může vykonávat stejné činnosti včetně sportu jako před těhotenstvím. Na eventuální potrat nemá klidový režim žádný vliv, jak již ukázalo i několik světových studií.
Pro akci je nutné přihlášení
Pro akci je nutné přihlášení
Související články
Aktuální soutěže
Aktuální testování
Těhotenská kalkulačka
Vypočtěte si v naší těhotenské kalkulačce, kdy Vás čekají ultrazvuky, kdy obdržíte těhotenskou průkazku, kdy se podrobíte triple testu, kdy se vyšetřuje streptokok, kdy se provádí amniocentéza, kdy byste si měla nachystat věci do porodnice, kdy nastupujete mateřskou dovolenou.
TĚHOTENSKÉ E‑MAILY
Zaregistrujte se na Babyonline.cz, uveďte termín porodu a každý týden vám automaticky přijde e-mail s informacemi o vašem těhotenství týden po týdnu a vývoji miminka!
Vybraná anketa
Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?
17 %
11 hlasů
0 %
0 hlasů
8 %
5 hlasů
58 %
38 hlasů
18 %
12 hlasů
Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků
Související články

Bára ve 25. týdnu těhotenství plánuje nákupy výbavičky
Mohlo by vás zajímat
Zodpovězené dotazy
Celkem 5 495 zodpovězených dotazů
Dobry den, prosim o radu ohledne prokrvení a prohřátí těla před těhotenstvím a v 1.trimestru. Jsem teprve ve stadiu kdy se s manzelem o miminko snazime. Nicmene jsem si vedoma, ze je potreba uz ted mou kazdodenni rutinu upravit. Muj prvni dotaz je ohledne pohybu. Jsem zvykla na rychle a celkem dlouhe chuze, pilates, yogu a podobne. Bylo mi receno, ze se vsim mohu pokracovat i v rannem tehotenstvi. Nicmene jsem si vedoma, ze prokrveni ci prohrati stredu tela neni v zacatcich doporuceno. A proto nevim zda mam cviceni upravit ci prerusit? Mohu stale zapojovat brisni svaly pri cviceni tak jak jsem zvykla az do 2.trimestru? Druhy dotaz ohledne prokrveni a prohrati tela se vztahuje na okolni teplotu. Zijeme s manzelem v Australii a leto se blizi (v lete jsou zde casto vysoke teploty). Kdyz mam sem tam cca hodinu pres den cas, rada si zajdu ven, lehnout na travu nebo na plaz nachytat trochu slunicka. Psychicky me to velmi pomaha, ale nejsem si jista, zda je to dobry napad co se tyka ranneho tehotenstvi, pripadne i obdobi kdy se o miminko snazime..? Veskere rady, ktere jsem na toto tema obdrzela byly ohledne kuze a kremu, pokryvky hlavy a hydratace. Odpoved na otazku prokrveni/prohrati jsem nedostala. Posledni dotaz se take vztahuje k prokrveni a prohrati, ale tentokrat zevnitr. Nasle jsem na vasem webu skvely clanek ohledne bylinnych caju - moc diky:). Co se tyka zminenych bylin a koreni, mohu je pouzit v mensim mnozstvi pri vareni a nebo jsou tabu v jakemkoli mnozstvi? Namysli mam predevsim kmin, bazalku, oregano, kurkumu, zazvor a podobne. Mockrat Vam predem dekuji za Vas cas
Dobrý den, v pohybu můžete pokračovat dále, pokud Vás nic nebolí, nekrvácíte a cítíte se dobře, tak není důvod nic měnit. Opalování rizikové není, znovu jak už bylo řečeno - pokud se cítíte dobře, proč ne. Koření absolutně tabu není, vše zmíněné můžete normálně používat. Hezký den

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, předem se omlouvám, že to není dotaz ohledně těhotenství, ale byla bych velmi vděčná za odpověď od odborníka. Už více než rok trpím kvasinkami a mykózou, už dříve jsem měla problémy se záněty ještě před tím, než jsem byla sexuálně aktivní, ale vždy jsem se vyléčila s pomocí gynekologa. Minulé léto jsem dostala kvasinky a táhlo se to více než rok, vždy se mi vracely. Nedávno jsem byla na další kultivaci a vyšetření na gynekologii a paní doktorka mi řekla, že tentokrát jsem úplně zdravá. Stále držím proti-kvasinkový jídelníček, ale má sliznice v pochvě se nechce uzdravit. Při pohlavním styku to neskutečně bolí (nejen při něm), mám neustále světlý výtok a přitom si dělám výplachy Rosalginem, používám mastičku Vagisan na předpis paní doktorky (+ mi řekla o Prurigyne) a brala jsem perly na imunitu a celkově mi paní doktorka pořád něco předepisuje a stále se nic nelepší. Sliznici mám stále překyselenou a už netuším jak dál. Nerada bych měnila svou doktorku, tak bych ráda znala alespoň názor dalšího odborníka. A chtěla bych ještě dodat, že přítel byl také na vyšetření a je naprosto zdravý. Mám strach, že v budoucnu budu mít problém s těhotenstvím. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, opakované kvasinkové záněty mohou mít spoustu důvodů a někdy se obtížně léčí. Pokud jsou opakované lokální léčby bez efektu, pak lze uvažovat o autovakcíně (o tomto pohovořte s gynekologem), také by nebylo špatné vyšetřit Vaši glykemii nalačno - někdy tyto infekce souvisejí s diabetem. Jídelníček jste upravila, jak píšete, takže v tomto asi problém nebude. Věnuji se většinu času porodnictví v nemocničním zařízení, gynekologové v soukromých ambulancích tyto potíže řeší denně, takže Vaše paní doktorka by měla mít jistě bohatší zkušenosti.
Pro akci je nutné přihlášení