Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Ústí nad Labem, Krajská zdravotní - Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, p.o.

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Krajská zdravotní, a.s. - Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, p.o.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko – porodnická klinika
Adresa, ulice, číslo: Sociální péče 3316/12 A
Www stránky: www.mnul.cz
E-mail: info@kzcr.eu
Primář: MUDr. Ivo Blšťák
Předporodní příprava: Porodní asistentky dle rozpisu
Telefon: 477 112 080
E-mail: porodnice@kzcr.eu

2. Podrobná informace z porodnice

1. Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Předporodní přípravu je nutné si objednat s dostatečným předstihem,od 30. týdne těhotenství na tel. 477 112 080

 • I. část předporodní přípravy je teoretická, zaměřená na porod vč.prohlídky porodního sálu
 • II. část tvoří cvičení a prohlídka porodního sálu (nácvik dýchání, úlevových poloh…) 
 • III.část je teoreticko-praktická, zaměřená na péči o novorozence a přípravu na kojení. Součástí je kontrola prsů, praktický nácvik kojení na panence a prohlídka nadstandardní části oddělení
 • Předporodní příprava je pouze doporučením pro doprovod rodičky u porodu, NENÍ podmínkou přítomnosti osoby blízké u porodu.

2. Jak se u nás rodí?

Po příjmu je rodička uložena na svůj porodní box (i s doprovodem), kde i rodí a tráví 2 hodiny po porodu. Lůžko je adaptabilní, tzn. vypadá jako běžné lůžko, ale po úpravě slouží jako porodní postel. Umožňuje i různé porodní polohy. Klysma, holení nejsou nutné, žena si o jejich aplikaci může rozhodnout sama.

Fyziologický porod vede lékař nebo porodní asistentka. Celkově je přístup zdravotnického personálu spíše vyčkávací - personál pozoruje, kontroluje a vyhodnocuje průběh porodu, stav rodičky i dítěte a podporuje ženu v její samostatné práci. Zdravotníci znají porodní plány a jsou zvyklí s nimi zacházet. Epidurální analgezie je poskytována, a to bezplatně.

Novorozenec je též ošetřován přímo na porodním boxu ve výhřevném lůžku, event. v případě potřeby v inkubátoru - vše pod dohledem rodičů.

3. Jak probíhá poporodní péče?

Maminka je i s miminkem převezena na standardní 2 lůžkový nebo nadstandardní 1 lůžkový pokoj.
Prvních 24 hodin po porodu se o miminko stará dětská sestra a 5. den propouštíme domů.
Po operačním porodu nosíme prvních 24 hodin miminko ke kojení, poté je dítě přeloženo s matkou na rooming-in. Domů propouštíme 5. - 6. den.

Maminky nedonošených dětí jsou rovněž umístěny na standardním oddělení šestinedělí. 

Na přání matky, rodičů, provozujeme tzv. bonding - vytvoření vazby mezi matkou a dítětem.

4. Jak probíhá péče o dítě?

Prvních 24 hodin po porodu o dítě pečuje dětská sestra.
Na nadstandardních pokojích se o matku i dítě stará pouze 1 sestra, která má obě kvalifikace.

5. Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • Nadstandardní pokoj: 1100,- Kč /den (možné také ubytování doprovodu)
 • Přítomnost osoby blízké u porodu NENÍ zpoplatněna, od 1.4.2015 je bez poplatku, ZDARMA 

6. Další zajímavosti týkající se našeho praocviště:

Porodnice patří  mezi 12 republikových center vysoce specializované péče, tzv.perinatologických center. Zajišťuje péči o pacientky s rizikovým a patologickým průběhem gravidity.

Zajišťuje péči  o těhotné s rizikovým těhotenstvím a o předčasně narozené novorozence s nízkou a extrémně nízkou porodní hmotností.

Nemocnice má certifikaci podle ISO normy.

Oddělení má od roku 2002 titul Baby Friendly Hospital. Umožňuje odběr pupečníkové krve.

V porodnici jsou k dispozici služby psychologa. 

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z. (Krajská zdravotní, a.s.) a rozhovor s jejím primářem MUDr. Ivo Blšťákem.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2009.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.50)
Porod:
(4.45)
Poporodní gynekologická péče:
(4.52)
Poporodní péče o miminko:
(4.58)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Ústí nad Labem - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • porod březen 2018
  V ústecké porodnici jsem rodila v březnu 2018 a musím říct, že jsem byla celkově velmi spokojená. Porod mi museli vyvolat předčasně a i když jsem z toho byla hodně vyplašená lékaři mi všechno ochotně vysvětlili. Bohužel nevím jméno mladé paní doktorky ani porodních asistentek, které mě rodily, ale patří jim můj veliký dík. Umožnily mi strávit první dobu porodní s mým partnerem tak jak jsem chtěla, zároveň ale radily co dělat, jak dýchat... Jediné co bych mohla vytknout a co mě mrzí, že nám s našim malým nebyl umožněn dlouhý bonding a samopřisátí k prsu které jsem si moc přála. Měla jsem ale potíže s porodem placenty, takže se to dá pochopit. Sestřičky a porodní asistentky na rizikovém, v porodnici i na šestinedělí byly až na jednu vyjímku milé a ochotné. S miminkem vše ukázaly a kdykoliv jsem se mohla na cokoliv doptat. Ústeckou porodnici bych všem doporučila.
  anelien   | 02.04.2018 10:01:19
  Reagovat | URL příspěvku
 • Porod listopad 2017
  Porodnici můžu jen doporučit. Nenarazila jsem na nikoho nepříjemného od uklizeček po doktory, čehož jsem se dle diskuzí bála. Jelikož byla malá KP, bylo u porodu víc personálu než normálně a opravdu všichni úžasní. Stejný dojem pak na mě zanechali pobyt na nadstandardu na šestinedělí.
  tterrkaa   | 30.11.2017 09:15:05
  Reagovat | URL příspěvku
 • Rychlý porod
  Na porod s odstupem 2 let a 5ti měsíců vpzomínám s úsměvem. Měla jsem to tak rychlé, že jsem šla rovnou na porodní sál, pro mě opravdu zubař horší.
  I přesto mám k porodnici výhrady. Za prvé mě mrzí, že do zprávy, kterou obdržíte po porodu nebylo zapsáno jméno porodníka ani porodní asistenkty, tak že dodnes na otázku, kdo tě rodil, říkám, pan doktor. Poloha mi absolutně nevyhovovala, ale nějak už se to holt na konci porodu neřešilo, ale teď vím, že tlačit něco vleže na zádech skoro do kopce opravdu nejde.......a dneska vím, že kdybych nebyla v téhle poloze, opravdu nebylo třeba mě nastřihávat. Baby frendly porodnice nevím za co všechno, každopádně mi dítě po porodu nepřiložili a k prsu mi malou dali tak po hodině....sestřičky jsou na nadstandardu úžasné, ale mají toho tolik, že jediným nadstandardem je ubytování se sociálním zařízením. Za 6 tisíc na pět nocí dost předražené, vzhledem k tomu, že vás tam krmí flaxami a salám měl asi tak deset éček, jediná spása byla snídaně. Nemocnice by se měla za stravu stydět. To by ani pes nežral. Příště bych si zajistila donášku z domova a tuhle stravu přenechala bezdomovcům. Co se týče kojení, tak to bylo také rup šup, začala se mi sestřička věnovat až 4tý den, když se mi pořád nedělalo mlíko...no po 6ti týden skončila malá na umělé stravě. Nikoho konkrétně nebudu obviňovat, ale jak říkám, mrzí mě ty chyby, které bych od profesionálního týmu nečekala. Já rodila poprvé, oni by měli vědět opravdu co dělají a dělat mají. Sestřičky za tu práci na nadstandardu každopádně obdivuji, protože se tam nenudí. Nemohu říct, že bych v Ústí nerodila, ale vím na co si dát pozor napodruhé. Určitě jedte do porodnice na poslední chvíli, pokud to jde, nedostala jsem ani klystýr a bylo to v pohodě.     
  Jinajan   | 11.01.2016 21:45:11
  Reagovat | URL příspěvku
 • Skvělé služby
  Ústeckou porodnici mohu doporučit. Rodila jsem císařským řezem pro nepoměr mezi velikostí pánve a miminka. Sekce proběhla pod spinální anestezií, která se podařila a nepostihla mne postpunkční cefalea ani jiné vážnější komplikace. Pouze mne po operaci několik hodin svědělo tělo a motala se mi hlava. Syna mi ukázali bez přiložení a ihned po pozdravení s tatínkem, který nemohl být na sále, odvezli na novorozenecké oddělení. Na sále vše probíhalo bez problémů. Následujících 24h jsem strávila na JIP, kde o mne pečovali opravdu skvěle. Můj pokoj byl u sesterny, kde bylo celou dobu opravdu rušno. Měla jsem však s sebou špunty do uší, což doporučuji. Jinak se moc člověk nevyspí. Následně jsem byla přesunuta na nadstandard, který byl skvělý. Všichni zaměstnanci byli velmi nápomocní, jak z hlediska péče o miminko, tak techniky kojení, péče o vlastní poporodní poranění atd. V pokoji byl klid jak přes den, tak v noci. Jediné, co lze nemocnici vytknout, je kvalita stravy. Nutné jsou vlastní zásoby. Také doporučuji v případě císařského řezu, rozmyslete si, zdali budete chtít již prvn noc na nadstandardu u sebe vaše miminko. Mně bohužel nikdo nenabídl možnost, že by se o něj na noc ještě postarali, i když to prý bývá běžné. Nemohla jsem pořádně ani vstát z postele, malý celou noc plakal, protože mu mlezivo nestačilo a navíc ještě zvracel plodovou vodu. Byla jsem poté tak unavená a nešťastná z jeho pláče, že bych tu jednu noc ještě určitě uvítala..
  Jinak jsem za celý svůj pobyt v nemocnici nepotkala jediného pracovníka, který by nebyl milý nebo příjemný. Co se týče kvality péče, nemohu posoudit, protože nejsem lékař. Avšak co se týče poporodních komplikací, sestry i lékařka se snažili preventivně řešit nalití prsou - započetí laktace, aby nedošlo k mastitidě. Bohužel se mi několik dní po návratu z porodnice udělal absces, který ale potom, co mi dr. znovu otevřela jizvu, vymačkala hnis a zavedla drén, do několika dní zmizel. Z těchto zkušeností mohu říci, že péče i po návratu z porodnice byla dobrá. Dále bych chtěla říci, že jsem několikrát byla na pohotovosti už před porodem, nebo i po něm a nikdy jsem neslyšela, že bych tam byla zbytečně (i když mne následně třeba poslali domů). Všichni i tam byli vstřícní a milí. Přemýšlela jsem, koho bych doporučila k porodu Vám, ale všechny lékaře, se kterými jsem se setkala, lze doporučit. Dr. Alt, Dr. Müllerová, Dr. Gerych.
  Merredith   | 10.01.2015 21:02:12
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce