Seznámení s plenami Bella Happy

Co budou maminky testovat?

Alena: chlapeček Oliver, věk: 2 měsíce, testuje pleny Happy MINI, MIDI

AlenaAhojda Holky BOLky,

některé z věrných čtenářek si mě možná pamatují prostřednictvím psaní deníčku Rodíme ONLINE 2016. Nyní se s vámi, milé maminky, budu dělit o poznatky i zkušenosti z testování dětských plen značky Bella Happy.

Ty z vás, které mě neznají, si můžou přečíst seriál Rodíme ONLINE 2016, kde se něco málo dozvíte o mé osůbce z deníčků.

Co na sebe prozradím?

Jmenuji se Alena J. a jsem čerstvou maminkou. Narodil se mi první syn Oliver dne 20. 7. 2016.  Sžíváme se s miminkem a oba se spolu učíme. Všechno je pro nás nové. S přítelem bydlíme v Havířově v malém bytě. 

Jak vypadá náš přebalovací koutek

Dětský pokojíček bohužel nemáme, proto se veškerá má péče o mimčo odehrává v ložnici (koupání, přebalování...), kde je i dětská postýlka a ložnice s pokojíčkem v 1 :-). Je to sice velmi skromné a zápasíme s místem, ale vše nutné a potřebné mám na dosah ruky. Jak jsem psala v těhotenských deníčcích, v plánu je pořešit prostornější bydlení.

přebalovací koutek přebalovací koutek
Oliver

A co náš chlapeček Oliverek?

Je to zlaté miminko. Na svět přišel s 3500 gramy a 50 cm. Takže pořádný chlapík :-). Nyní bude mít přes 4 kg. Přesnou váhu se za pár dnů dozvíme z kontroly u lékařky.

Je to velký hladovec, co moc nenaspí a neustále je přisátý u prsu. U mě teda nehrozí kojení co 3 hodiny, mnohdy nevydrží ani hodinu. Takže mám pocit, že celé dny jen kojím, přebaluju, dávám odříhnout a eliminuju dětský pláč způsobený bolavým bříškem. Nestíhám vůbec nic. A jelikož nás hodně trápí zmíněné koliky a prdíky, tak toho ani moc maličký nenaspí. Mnohdy se pláčem probudí s bříškem jak beton. Náš rekord je maximálně 2 hodiny a to už je nad limit :-).

Docela válčíme. Pomalu mi končí šestinedělí, ale energie moc na rozdávání nemám.

Nejhorší je to nevyspání, když v noci co 2 hodiny vstávám :-(. Nebo máme proplakané noci kvůli bolavého bříška. Ale věřím v lepší zítřky :-).

Oliver

Testování plen Happy MINI, MIDI

Od firmy Bella Happy jsem obdržela měsíční dávku plen Happy MINI pro děti od 3 do 6 kg a pleny Happy MIDI pro děti od 5 do 9 kg. A ty pro vás maminky a těhulínky budu testovat.

Testování plen Happy MINI, MIDI Testování plen Happy MINI, MIDI

První seznámení s plenami 

Zatím jsem použila plenky Happy MINI a sedí docela dobře, jen jsou trošinku větší v pase, ale za to mají více krytá záda nad zadečkem, což kladně hodnotím, protože větší a řidší stolice zadní částí ráda protéká, zvláště pokud miminko déle leží.

Skvělý je také indikační proužek, který mě rychle změnou barvy upozorní, že plena je již plná.

Naše nehody

Naše menší nehody zatím jsou, že plenky po bocích u nožiček protékají, když např. Oliverek leží na boku nebo má "pindíka v pleně směrem nahoru" a silně proud moči nějak "nakřivo" pustí, tak někdy i 3x denně měníme oblečení. To se mi však stalo u všech plenek i konkurenčních značek, co jsem dosud použila. Prostě chlapečci čůrají jinak než děvčátka. Plenečka je rovněž mokrá pouze zepředu a směrem k zadečku nikdy nasátá není.

Při přebalování často používám přebalovací podložky, vlhčené ubrousky i kapesníčky. 

 přebalovací podložky, vlhčené ubrousky i kapesníčky

Takže hurááááá do testování plenek fialové značky Bella Happy :))

Těšíme se,

váš tým Alča+Oliver

Silvia: holčička Diana, věk: 1 rok, testuje pleny Happy MAXI

Milé maminky, 

jmenuji se Silvia, pocházím z Brna a mám doma 11. měsíční úžasnou holčičku Dianku. Některé mne můžete znát z oblíbeného seriálu Rodíme ONLINE 2015. :) Jsem velice ráda, že jsem dostala tuto zajímavou příležitost pro vás psát článečky o posouzení měsíčního testování plen Bella Happy, které vám budou doufám přínosem a umožní vám tak lepší rozhodnutí ve výběru plen pro váš největší poklad.  

Představení aktivit Silviy

Jako aktivní maminka na rodičovské dovolené mám přes týden více aktivit. Jako lektorka pohybových aktivit momentálně předcvičuji jednou týdně těhotenská cvičení ve fitness Bluegym v Brně a od října mi začínají posilovací cvičení jednou týdně Body Fit (včetně hlídání dětí - což je super, Dianka je tam moc nadšená), vlastní hodina DanceCore (tanec + posilování) a hodiny Latino Dance (základy latinsko-amerických tanců). Mimo těchto aktivit se věnuji přírodní kosmetice jako certifikovaná kosmetička tianDe (středisko tianDe v Brně v Žabovřeskách) a zeleným potravinám ječmen + chlorela od GW, které čistí tělo a zlepšují imunitní systém. Snažíme se s Diankou chodit hodně na procházky, do hudebního kroužku Šášovinky a pomalu se učit novým věcem. Díky naším aktivitám nám čas rychle utíká. :-)

O Diance

Dianka bude za měsíc slavit 1 rok, tak se už pěkně hýbe. Ještě nestojí, ani nechodí, ale pěkně sedí a plazí se. Pozastavený pohyb má i z důvodů léčených kyčlí, které měla ohodnoceny na 2C, tudíž nosila pásky celého půl roku. Pohybovou aktivitu postupně doháníme. 

Spotřeba plenek

Za den spotřebuje kolem 6-7 plenek, záleží, kolik toho vypije za den a jaká je strava. Plenky, které jsem prozatím používala, byly pleny z DM i z důvodu nízké ceny. Avšak se nám již mnohokrát stalo, že jsme protekly durch a měnili jak oblečení, tak i prostěradlo. Líbilo se mi na těchto plenách, že jsou lehké a neparfemované. 

Pleny Bella Happy

Jak probíhá přebalování u nás

Přebalování u nás už moc hladce neprobíhá. Dianka začíná být pěkně aktivní a tak si během přebalování sedá, točí se na bok, bere věci ze stojánku a hází je na zem, no prostě sranda. Takže trochu bojujeme, ale začínám se učit přebalovat i v pohybu. Je to lepší a lepší. :-)

Přebalovací koutek Přebalovací koutek Přebalovací koutek

Testování plen Bella Happy MAXI

Jsem velice ráda, že budeme měsíc testovat pleny Bella Happy. Obdrželi jsme veliký balík s plenami pro 8 – 18 kg po 70 ks. Zrovna nám došly naše plenky, takže jsem byla velice ráda, že přišly pleny Bella Happy, které jsme hned šli vyzkoušet. 

Pleny Bella Happy Pleny Bella Happy

První zkušenost Dianky s plenami Bella Happy

Diance jsem dala do ručky první plenku Bella Happy. Koukala na ni, prohlížela si ji a smála se. Byla jsem mile překvapena. Plenky Bella Happy se dost změnily. Sama jsem je kupovala Diance od mala, ale přešla jsem na značku DM. Plenky Bella Happy dříve byly více tvrdé a protékaly nám. 

Dianka s plenami Bella Happy Dianka s plenami Bella Happy

Jaké výhody plenek oceňuje Silvia

Plenky Bella Happy i dřívější model nejen že mají moc příjemný a hezký design, ale jsou lehoučké, mají příjemnou vůni po zeleném čaji, pěkně sedí u stehýnek, netáhnou, ale zároveň nejsou volné. Co je velice super, co moc oceňuji, že pěkně přilhávají na zádičkách. Většina plenek jsou krátké na zádičkách, a tak se stává, že protékají přes zádička, ale tyto plenky Bella Happy jsou delší na zádičkách. Takže palec nahoru! :-)

Pleny Bella Happy Pleny Bella Happy Pleny Bella Happy

 

Dianka s plenami Bella Happy Dianka s plenami Bella Happy Dianka s plenami Bella Happy

Těšíme se na další testování, příští týden se vám ozveme s novými informacemi plen Bella Happy! :-)

Přeji pěkné první zářijové týdny, 

Silvia a Dianka

Tipy pro Testerky od Bella Happy

Přeji pěkný den, milé dámy,

jsme si vědomi, že deníček nových plen teprve přijde, zatím pro srovnání testujete dřívější model, ale i u toho zmiňuji své zkušenosti:

  • u plen dochází k prolínání váhových kategorií, např. NewBorn (1) je pro 2 – 5 kg, Mini (2) pro 3 – 6 kg a Midi (3) pro 5 – 9 kg. Z toho je vidět, že 5kilové dítě může používat 3 velikosti. Vždy mu v daném období jedna bude sedět nejlépe, a to dle tělesných proporcí. U jednoho pětikilového bude lépe sedět NewBorn, zatímco jiný již bude potřebovat Midi, protože mu konstrukčně lépe plena drží. S tím může souviset protečení pleny. Proto je dobré vyzkoušet, pokud zcela nesedí jedna i další velikost. 
  • druhým kamenem úrazu bylo u mě nasazení pleny. Vlastní zkušenost mě dovedla k tomu, že je-li dítě akčnější, může vzniknout problém s protečením. Proto musím více dbát na kontrolu zvláště bočních partií. Jestli volánky sedí dobře kolem nožiček, zkontrolovat, zda tam nezůstal nějaký prostor pro únik.
  • na co se hodně zapomíná, je tzv. aktivace pleny – protahování pleny. Chápu to, často jsem spěchal, ale díky zkušenostem – pozitivním, pokud jsem si na ni našel čas, se ji snažím nevynechávat. Plenu je potřeba ze zabaleného stavu z výroby natáhnout do všech stran, jak je popsáno na balení plen. Výrazně se tím kromě pohodlí pro dítě z roztažené pleny zvýší i absorpční schopnost plenky.

Děkuji za Vaše zkušenosti, jsou pro nás velmi cenné. Těším se, až vyzkoušíte novou sadu plen Happy.

Tomáš

Zapojte se do 4 kolové soutěže s Bella Happy o pleny, vlhčené ubrousky, podložky a kapesníčky! Soutěž probíhá do 23. 10. 2016!

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Seznámení s plenami Bella Happy - diskuze

Poradna

Dobrý den, paní inženýrko, ráda bych se zeptala na téma rodičovského příspěvku. Pracovala jsem od r. 2016 v Rakousku po ukončení studií, v ČR jsem doposud nepracovala. V lednu 2018 jsem nastoupila na mateřskou v Rakousku z důvodu rizikového těhotenství, porod se odehrál následně v červnu 2018, řešíme momentálně místní rodičovský příspěvek, přičemž již nemám pracovní smlouvu, nadále jsem zde ale i pojištěna.

Zřejmě se ale budeme přesouvat zpátky do ČR, přičemž partner bude dojíždět za prací do Rakouska (taktéž dosud v ČR nepracoval). Měla bych prosím v případě přesunu bydliště zpět do ČR nárok na RP v ČR, když jsem v ČR dosud nepracovala a neplatila žádné pojištění?

Děkuji předem za odpověď
S přáním pěkného dne
K.

Dobrý den, 

pro nárok na rodičovský příspěvek v ČR je důležitý trvalý pobyt v ČR a především skutečné bydliště, a to nejen Vás jako žadatele, ale všech společně posuzovaných osoby (tedy i dítěte a otce dítěte). Bydlištěm se rozumí zejména, kde se osoba dlouhodobě zdržuje, pracuje, žije s rodinou apod. Jestliže partner bude nadále pracovat v Rakousku, úřad práce od Vás bude navíc k žádosti vyžadovat formulář Doplňující údaje o společně posuzovaných osobách pro účely vyplácení dávek v rámci EU a k němu další dokumenty vyjmenované na konci tohoto formuláře. Na základě předložených dokumentů rozhodne, která země by měla být primárně odpovědná za výplatu dávek. ÚP může také od rakouských úřadů požadovat potvrzení, zda na dávky v Rakousku máte nebo nemáte nárok. Pokud byste rodičovský příspěvek v Rakousku pobírala, bude vyžadovat potvrzení v jaké výši byl čerpán. Pro více informací se můžete obrátit na call centrum úřadu práce.

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 17.10.2018, 16:04
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Zavřít reklamu
Inzerce