Aktivace, absorpce a přizpůsobivost plen Bella Happy 2016

I tento týden maminky pokračují v testování nových plen Bella Happy, které přináší spoustu praktických vychytávek.

Alena nehody s plenkami již eliminuje na mimimum. Nyní pleny před každým použitím aktivuje, aby se lépe nasazovaly. Oliverka stále trápí bolesti bříška a nechce moc spát.

Silvie je taktéž s používáním plen Bella Happy spokojená. Nejvíce oceňuje absorpci plen, přizpůsobivost tvaru k tělu a také to, že pleny nedráždí pokožku.

Alena: chlapeček Oliver, věk: 2 měsíce, testuje pleny Happy MINI, MIDI

Ahojda maminky a těhulinky,

tak je za mnou další týden testování plenek Bella Happy. Zatím každodenně používáme pleny velikosti 2 MINI pro 3-6 kg. Ty nám sedí nejlépe, jak jsem hodnotila minule. Oliverek má již přes 5 kg. Přesnou váhu se dozvím v týdnu v dětské poradně, která nás čeká.

Testování plen Bella Happy

Nehody s plenkami již eliminujeme

Nehody s bočním protečením jsme eliminovali nebo již nemáme žádné. Snažím se měnit plenečku raději častěji, ať není tak moc plná, protože by už nemusela absorbovat případnou řidší stolici, a to potom proteče zády. 

Testování plen Bella Happy Testování plen Bella Happy

Aktivace plen Bella Happy je dobrá vychytávka

Dobrý tip, který od Bella Happy mám je plenečku před prvním použitím "aktivovat". Jak je slisovaná složená v balení, tak před použitím ji pěkně roztáhnout, protáhnout, natáhnou. Více absorbuje, lépe se nasazuje i zapíná. To jsem taky nevěděla, že je dobré plenku před požitím takhle aktivovat. :) Aplikuji a sedí skvěle.

Níže přikládám fotku plenek s indikačním proužkem, který v případě, že je plenka mokrá, zmodrá.

Testování plen Bella Happy Testování plen Bella Happy

Testování plen Bella Happy

Na jaká kritéria se při nákupu plen zaměřit?

Mám otázku na výrobce značky Bella Happy.

Jak je to s prolínáním váhových kategorií u plenek? Na jaká kritéria se při nákupu balení plen zaměřit, abychom dobře pleny vybraly? Když např. v mém případě má Oliverek přes 5 kg.

Používáme pleny Bella Happy NEWBORN, MINI i MIDI

Testování plen Bella Happy

V minulém deníčku jsem psala, že náš syn ještě občas na denní nošení používal pleny NEWBORN (2-5 kg), nejlepší má nyní MINI (3-6 kg), ale taky občas použijeme MIDI číslo 3 (5-9 kg), i když ta má ještě velikostní rezervy. Tuším, že tak za 2 týdny bude nejlepší.

Jednorázové podložky Bella Happy – pomocník při přebalování

V přebalování mi taky pomáhají jednorázové podložky Bella Happy, které mám na přebalovacím pultě a vlhčené ubrousky. O víkendu jsme vyjeli ke tchýni na chatu, kde bylo příjemné být v přírodě a venku a trochu se zrelaxovat.

Testování plen Bella Happy Testování plen Bella Happy

Oliverka stále trápí bříško a prdíky

Testování plen Bella HappyTento týden byl velmi náročný. Nic jsem nestíhala, vše se točilo jen kolem domácnosti a našeho uzlíčku. Jsem docela hodně vyčerpaná a nevyspaná. Energie nula. Místo hudby dětský řev a pláč. Ach jo. Máme dost uplakaný týden, opět nás trápí bříško a prdíky. Za chvíli si budu moci otevřít soukromou lékárnu. Tolik preparátů se mi doma dlouho nesešlo, od rektální rourky do zadečku přes Infacol, BabyCalm, Espumisan, BioGaiu – probiotika (Lactobacilus), až po fenyklový a heřmánkový čaj a všemožné jiné bylinkové lektvary. A že by něco nějak závratně účinkovalo se taky nedá říci. Docela sranda jak drahé jsou ty  prdíky a kolik nás stojí. :-) 

Oliver je náš nespavec a velký hladovec

A navíc naše dítě boří veškeré mýty o spaní kojence, takže přes den nám prcek téměř oka nezavře. Má pouze 3 minutovky u prsu při kojení, ale o nějakém jiném spaní se hovořit nedá.

Slavíme, když zázrakem spí 2 hodiny v kuse, ale to je výjimečně. Prostě nespavec.

V noci vydržel nejdéle spát 4 hodiny, jinak je pravidlem mé kojení co 2 hodiny po celou noc.

Páč doma mám i velkého hladovce. :-)

Testování plen Bella Happy

K mateřství to prostě všechno patří. :-) Tak snad v tom nejsem holky Bolky sama.

S plenkou Bella Happy na zadečku dávám tomu psaní dneska tečku.

Zase příště milé dámy, Bella Happy a mé povídání. :-)

Vaše Alča a Oliverek

 

Silvia: holčička Diana, věk: 1 rok, testuje pleny Happy MAXI

Milé maminky,

Testování plen Bella Happy

doufám, že mají vaše ratolesti zadeček pěkně v suchu jako naše Dianka. V týdnu jsme používaly každý den plenky Big pack 4 MAXI 8-18 kg Bella Happy s comfort systémem. Během celého týdne jsme použily 42 plenek Bella Happy 4 MAXI. Za celý týden používání plenek Bella Happy se nám nestalo, že by protekly. 

Hurá! Tohle se nám u předchozích plenek z DM bohužel vícekrát stalo. 

Plenky Bella Happy mají výbornou absorpci 

Jsem naprosto spokojená s používáním plenek Bella Happy. Vycházím-li z toho, že nám ani jednou neprotekly, mají plenky Bella Happy výbornou absorpci jak přes den, když je Dianka nejvíce aktivní, plazí se po zemi, kleká si a přetáčí se, tak i přes noc, když spinká. Únik tekutiny nulový a zadržování tekutiny 100 %.

Testování plen Bella Happy Testování plen Bella Happy

Plenka Bella Happy se přizpůsobuje tvaru těla a má pěkný design

Vzhled plenky mne vždy těší. Na plence Bella Happy jsou moc pěkně vykreslené obrázky pejsků, kočiček, hvězdiček, kytiček, korunek, dudlíků, měsíčků a srdíček. Zapínání plenek Bella Happy je lehké i přesto, že se Dianka dosti přetáčí během přebalování. Plenka Bella Happy se velice dobře přizpůsobuje tvaru těla. U nožiček netáhnou.

Plenky Bella Happy nedráždí pokožku

Co mne velice těší je také to, že Dianka nemá zarudnutý zadeček, žádné podráždění pokožky jako u předchozích plenek. Čím dál tím více se Dianka přetáčí a plazí se, je otázkou času kdy si stoupne a uteče mi. 

A co naše aktivity během tohoto týdne?

Dianka se začala rychle plazit dopředu, plenečky pěkně drží, jsou měkké a během plazení jí vůbec nevadí. Jako každé pondělí Dianku pohlídala babička a já jsem šla předcvičovat šikovné nastávající maminky na těhotenské cvičení. Jako každé úterý jsme se zúčastnily hudebního kroužku Šášovinky pro mimi, na které chodíme již od 4 měsíce. A ke konci týdne jsme se nechali vyfotit pro brněnský ateliér Libuše. 

Silvie na focení Silvie na focení

Přejeme vám další pěkný týden suchých zadečků a spokojených ratolestí. :-)

Vaše Silvie s Diankou

Odpověď pro testerku Alenu od Bella Happy

Dobrý den, Aleno,

výběr té správné plenky nemá nějaké jednoznačné a vždy aplikovatelné kroky. Hodně záleží na somatotypu miminka a i na jeho aktivitě, ale obecně se dá říci, že je lépe volit plenku větší. Tedy pokud je například miminko ve váhové kategorii nad 5 kg, rozhodně bych tedy zkusil velikost MIDI (3), která je určena pro rozmezí 5 – 9 kg.

Pěkný den,

Tomáš

Zapojte se do 4 kolové soutěže s Bella Happy o pleny, vlhčené ubrousky, podložky a kapesníčky! Soutěž probíhá do 23. 10. 2016!

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Aktivace, absorpce a přizpůsobivost plen Bella Happy 2016 - diskuze

Poradna

Příkrmy

| veronika001 | 21.01.2019, 16:02

Dobrý den paní doktorko, mám 5 měsíční miminko (převážně na umělém mléku) a od minulého týdne jsem začala s příkrmy. Mám na vás dotaz ohledně postupu a sestavení jídelníčku.Protože všude jsem se dočetla různé postupy a názory na to, jak začínat s příkrmy, tak se pokouším si jídelníček sestavit podle sebe,ale nevím,zda je můj postup správný. Moje lékařka mi doporučila,že mám na začátek zkusit 4-5 druhu zeleniny samostatně a až pak začít zeleninové směsi a pak přidat maso.Tady jsem se dočetla,že brokolice a květák není na začátek vhodné podávat také kvůli nadýmání,ale bohužel jinou zeleninu samostatně v příkrmech neprodávají (kromě dýně ) v první lžičce,nevím tedy zda mohu tento druh podat a nebo už mohu začít zeleninovou směsí,např.mrkev s bramborem,když už je mám vyzkoušené.Takže první den jsem začala dávat kupovanou mrkev ve skleničce,to snědl cca.2-3 lžičky,poté jsem dokrmila UM. Mrkev jsem mu dala ještě další 2 dny, to snědl o něco více,ale pořád ne celou skleničku,ani polovinu,tak jsem ho pak dokrmila mlékem.Na mrkev žádná reakce nebyla,tak jsem čtvrtý den zkusila uvařit bramboru s trochou UM a zase podávala asi dva dny. Nyní zkouším třetí druh zeleniny a to hrášek v první lžičce, i když vím,že je nadýmavý. Ráda bych vyzkoušela i tu brokolici,aby si na ni zvykl,když mu pak budu podávat zeleninové směsi. Množství zeleniny se mi moc nedaří navýšit, takže aby mi syn něco snědl tak mu vždy nabídnu příkrm a hned nechám zapít trochou mléka,tak nevím jestli to mohu takhle dělat,ale jedině tak mi něco sní. Po příkrmu mu dám napít ještě trochou kojenecké vody asi 50ml (jiné tekutiny ještě nedávám) a pak dokrmím mlékem,tak by mě zajímalo jestli mohu tento postup dodržovat,jestli to pro něj není zbytečně moc kombinací najednou. Nechávám mu pár minut odstup mezi příkrmem,vodou a mlékem, ale celé krmení tak trvá přes hodinu.Prosím o radu,zda je tento postup správný nebo si to mám rozvrhnout jinak a tu vodu nemusím nutně podávat po obědě,ale třeba dopoledne.Kaše zatím nedávám.Předem děkuji za Vaši odpověď

Dobrý den. Postup, jak píšete, může být. Každé dítě je individuální a jinak si zvyká na příkrmy. Všechna doporučení se uzpůsobují dítěti. Brokolici můžete zařadit. Pokud by mělo dítě problémy s určitou zeleninou, potom se doporučuje na 1 měsíc vysadit, poté opět zkusit.

Jsou děti, které příkrmy jí pěkně a bez problémů, jiné si zvykají pomalu, moc toho nesní, ale je třeba pomalu zvykat v malých množstvích, takže postupujte tak, jak jste zjistila, že je to pro vaše dítě nejlepší. Jen postupně nedávejte každé sousto zapíjet mlékem, po příkrmu můžete podat vodu, nebo mléko. Zeleninový příkrm podávejte místo polední dávky mléka, aby si dítě zvyklo na polední obědovou dávku a chuť.

Zeleninové příkrmy si postupně můžete vařit i sama, mají jinou chuť než skleničky a jsou pestřejší, možná to bude lépe chutnat.

Kupujte zeleninu v kamenném obchodě, nebo bio, dusičnanů se bát nemusíte.

Do 1 roku se nedoporučují papriky, kukuříce, houby, rajčata jen loupaná, cibule, česnek a porek postupně. 

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | dnes, 08:57
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce