Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Třebíč, Nemocnice Třebíč

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Nemocnice Třebíč, příspěvková organizace
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Purkyňovo nám. 133/2, budova "M" Pavilon pro matku a dítě, 4. podlaží
Www stránky: www.nem-tr.cz, www.zenyatehotne.cz
E-mail: porodnice.trebic@nem-tr.cz
Primář: MUDr. Michal Málek
Předporodní příprava: Jarmila Dočkalová, Alexandra Vlčanová
Telefon: 602 116 073, 606 121 949
E-mail: j.dockalova@tiscali.cz, a.vlcanova@seznam.cz

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Předporodní příprava probíhá formou 3 základních lekcí.
Jedná se o průřez celým těhotenstvím od počátku až do porodu.

 • 2 teoretické lekce
 • 1 praktická 2,5 hodinová lekce je vedena porodní asistentkou
 • Předporodní příprava je jak pro budoucí maminky, tak pro budoucí tatínky, či jinou blízkou osobu rodičky.
 • Doplňující lekcí předporodní přípravy je Přednáška o kojení a péči o dítě vedená dětskou sestrou.
 • Předporodní kurz Plus je zaměřen na poporodní péči, alternativní metody v těhotenství a po porodu, homeopatii, kineziotaping pro těhotné a po porodu, výživu  a pohyb šestinedělky (kontaktní osoba: Jitka Kučerová, Renáta Neubertová, telefon: 604 296 249, 604 751 249)
   

Součástí předporodních kurzů je i prohlídka porodních sálů.
Cvičení pro těhotné je 1x týdně – nácvik dýchání, uvolňování, procvičování všech svalových částí zatěžovaných těhotenstvím a porodem, relaxace.
Cvičení v a po šestinedělí je 1x týdně.

Podrobné informace o předporodních kurzech a cvičeních na www.zenyatehotne.cz

Jak se u nás rodí?

Rodíme v kompletně zařízených prostorách porodních sálů a šestinedělí v Pavilonu pro matku a dítě – budova „M“ (otevřeno v červenci 2011). Sály jsou klimatizované, na každém porodním boxu je k dispozici bezbariérové sociální zázemí (WC a sprcha), porodní lůžko Affinity, porodnická vana, míč, vak, podložka, rádio s CD, polohovatelné křeslo, mycí a přebalovací komplet včetně vyhřívaného lůžka pro ošetření novorozence a další pomůcky k vlastnímu porodu.

Maminky rodí většinou na polohovatelném porodním lůžku, které se upraví k porodu tzv. na míru.

Rodí se v polosedě, v pololeže, na boku, ale nejčastěji využívají maminky polohu porodní stoličky. Mohou rodit i na porodním vaku či ve vaně, záleží na momentální domluvě.

Maminku si přebírá 1 porodní asistentka, která s ní vede celý průběh porodu, stará se o ni a o nenarozené děťátko a při fyziologickém porodu s ní odvede porod a děťátko porodí.

Po porodu miminko položí na bříško maminky a dětská sestřička, která k porodu přijde, miminko přiloží k prsu.

Ošetření miminka po porodu se provádí na porodním boxu před zraky rodičky a provádí ho dětská sestra.

Všechny doby porodní probíhají na porodním boxu, který je zcela přizpůsoben pobytu budoucích rodičů před porodem, během porodu a po porodu.

Jak probíhá poporodní péče a péče o dítě?

Miminko zůstává s maminkou už na porodním sále 2 hodiny po porodu. Je pravidelně sledováno, stejně jako maminka. Po 2 hodinách po porodu maminka i dítě přechází na oddělení šestinedělí.

Na oddělení je rooming in, o maminku pečují porodní asistentky, o děťátko dětské sestry. Všechny pokoje jsou 2 lůžkové, vybavené novým nábytkem, přebalovacím a koupacím kompletem pro miminko, sociálním zázemím (sprcha,WC), chladničkou a TV. Z každého se dá vytvořit jednolůžkový pokoj.

Většinou je doba hospitalizace 4-5 dnů (1.den je den porodu).

Jak probíhá péče o dítě?

Rooming in. Dětské sestry učí maminku jak kojit, starat se o dítě, koupat apod. Na oddělení funguje laktační poradna pro maminky, které jsou již doma: tel 568 809 355

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • Ubytování partnera nebo osoby blízké s matkou a dítětem po porodu, včetně stravy: 1000,- Kč.
 • Příplatek za samostatný pokoj pro rodičku: 600,- Kč

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště:

Odběr pupeční krve – Cord Blood Center,cz a Národní centrum tkání a buněk – dle volby rodičky.
Návštěvní doba na oddělení není limitována návštěvními hodinami nemocnice.

Možnost návštěvy porodních sálů a šestinedělí před termínem porodu a zodpovězení dotazů je kdykoliv v denních hodinách přímo u porodních asistentek ve službě nebo e-mailové konzultace na: porodnice.trebic@nem-tr.czjdockalovavnem@tr.cz

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Nemocnice Třebíč, p.o. a rozhovor s Jarmilou Dočkalovou, vrchní sestrou Gynekologicko porodnického oddělení Nemocnice Třebíč

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž a rozhovor byly pořízeny v roce 2016.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.58)
Porod:
(4.68)
Poporodní gynekologická péče:
(4.74)
Poporodní péče o miminko:
(4.21)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Třebíč - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • Přišlo nám emailem:
  Třebíčskou porodnici můžu jedině doporučit. Krom pěkného prostředí nejlépe hodnotím přístup personálu. Měla jsem komplikovaný porod, který nakonec skončil císařským řezem, doktor mě nenechal zbytečně se trápit, když porod nijak nepokračoval. Na šestinedělí jsem nenarazila na jedinou sestřičku či doktora, kteří by nebyli příjemní a ochotní s čímkoli pomoci, poradit. Moje celkové hodnocení je na jedničku!
  Baby on line   | 29.02.2012 08:14:17
  Reagovat | URL příspěvku
 • Doporučuji :-)
  Rodila jsem v Třebíč 2x a mohu jen doporučit. 1. porod byl komplikovaný, dcera měla pupeční šňůru okolo krčku. Ale diky bezvadnému zásahu lékařů i PA je úplně vpořádku. 2. porod byl normální a lékaři i PA naprosto úžasní.
  Poporodní péče taky naprosto skvělá.
  Jen ty dětské sestřičky by opravdu mohly mít trošku citlivější přístup a neradit naprosto protichůdné věci...
  Za mě určitě porodnici doporučuji, dceři zachránili nejen život, ale jejich zásluhou nemá vůbec žádné postižení, což je více méně zázrak.
  Děkuji především panu dr. Janíčkovi a panu primáři.
  renata7   | 03.10.2011 08:23:43
  Reagovat | URL příspěvku
 • Nemohu si stěžovat
  Rodila jsem v Třebíči v květnu 2010 a byla jsem opravdu nadšená přístupem. Bylo to mé první miminko. Vše mi bylo vysvětleno, na porodním sále jsem teda strávila více jak 24 hodin, a všechny PA, které jsem tam potkala byly velmi vstřícné. Paní doktorka, která mě rodila byla také perfektní. Na oddělení šestinedělí byly sestry moc přívětivé. Nejdůležitější je ptát se a všechno vysvětlí, poradí, pomůžou. Nic mi tam nechybělo, jen ta strava byla horší, ne vždy vhodná pro kojící matky... Jinak porodnici v Třebíči vřele doporučuji, budu tam určitě rodit zase. :)
  Zavjej   | 16.05.2010 00:03:24
  Reagovat | URL příspěvku
 • nemůžu si stěžovat
  rodila jsem tady v září svoje první dítko, císařem kvůli předčasnému odlučování placenty. U porodu byla příjemná PA a i primář, který do poslední chvíle vyčkával, jestli se to přece jen samo nerozjede. Péče na šestinedělí byla super, zvlášť sestřička Bařinová:-)ale i všechny ostatní. Jen mi připadalo, že dět. sestry se občas rozcházely v názorech, jedna řekla budit na kojení po 3 hodinách, druhá že ne a o tom, že se mají dělat čárky o stolici, čůrání a kojení - mně nezkušené prvorodičce musela říct mamka. Ale jinak celkem doporučuji
  káče   | 04.11.2009 10:46:10
  Reagovat | URL příspěvku
 • Třebíčská porodnice
  Ráda bych se podělila s nastávajícími maminkami o zkušenosti s porodem v Třebíči. Rodila jsem zde v září 2009 své první dítě - dceru Jessicu.Porod proběhl přirozeně vaginální cestou a byl to úžasný zážitek. Přijetí do porodnice probíhá standardně.Asistentka je k dispozici.Můžete využít sprchu, míč. Nástřih hráze je tu prováděn většinou.Po porodu mi Jessicu přinesli hned po ošetření a přiložili k prsu..Další péče na odd. šestinedělí a novorozencích je dobrá, sestřičky ochotné, je kladen důraz na rozvoj a nácvik kojení.Porodnici v Třebíči bych doporučila. Příště půjdu rodit zase sem .Děkuji moc za ochotu doktorům, i sestřičkám. Kateřina s dcerou Jessicou.
  katy.an   | 29.10.2009 13:47:20
  Reagovat | URL příspěvku
 • V Třebíčské porodnici jsem rodila minulý rok v listopadu a byla jsem velice spokojená,PA super,doktoři taky,včetně primáře,který byl u porodu.Dostala jsem i epidurál ,to jsem byla nejvíce spokojená,protože bolesti jsem pak skoro vůbec necítila.Na odd.šestinedělí taky nemám skoro žádné výhrady,až na to,že opravdu každá dět.sestra říká něco jiného.Příště tu chci rodit znovu,jen doufám,že už v nově postaveném pavilonu. 
  novacven   | 18.07.2009 20:20:44
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce