Inzerce
Inzerce
Inzerce

Do první třídy s náskokem? S Předškolákovými týdeníčky je to zábava!

Předškoláci Filípek a dvojčata Honzík s Eliškou se s rodiči už půl roku pilně připravují na nástup do školy s pomocí Předškolákových týdeníčků. Jak se dětem daří a jak se postupně rozvíjí jejich schopnosti?

Maminka Věra nechtěla, aby dvojčata byla pozadu

Dvojčata Honzík a Eliška se narodila o tři měsíce dříve, a tak měla start do života poněkud ztížený. Eliška trpí dětskou mozkovou obrnou, dělá jí problém zejména koordinace a pohyb nožiček. Na kratší vzdálenosti dokáže chodit, jinak se pohybuje na vozíčku. Honzík nemá neurologické problémy, trochu ho však trápí výslovnost a grafomotorika.

Sourozenci měli do školy nastoupit už loni, rodiče se ale rozhodli pro odklad. Nechtěli, aby děti musely svoje vrstevníky stále v něčem dohánět, místo toho se rozhodli je na školu připravit a dát jim tak výhodu. Jelikož v okolí žádná přípravná třída není, byla domácí příprava jasnou volbou. Maminka dvojčat se nakonec rozhodla pro Předškolákovy týdeníčky.

Maminka Marcela chce Filípka připravit na to, že ve škole se bude muset soustředit

Filípek  je velmi aktivní a sportovně nadané dítě, které ale dlouho neposedí na jednom místě. Aby ho maminka naučila klidu a koncentraci, hledala přípravu, která dítěti zaměstná hlavičku, ale školu mu neznechutí. Nakonec i ona zvolila Předškolákovy týdeníčky.

Filípek získává s Předškolákovými týdeníčky lepší koncentraci

Fildovi dělala na začátku největší problém Jízda tužkou, protože vyžadovala nejvíce soustředěné pozornosti. Už po třech týdnech práce s týdeníčky ale maminka hlásí, že Filípek se u plnění úkolů zvládá koncentrovat čím dál lépe. I přes to, že mu v psychologické poradně diagnostikovali poruchu pozornosti, snaží se pracovat a s pravidelnými pauzami se mu to daří. A co je hlavní, baví ho to. 

Inzerce

Jeho zvídavost nejlépe ukojí Hlavičkové úkoly, mamince se zase líbí Praktik pro život, protože dítě učí i základům slušného chování ve společnosti. Pohybovky ale pro Fildu nejsou velká výzva, protože chodí do karate a na jiné sportovní aktivity.

Honzík a Eliška se učí pracovat sami, nejvíc je baví Pohybovky

Naproti tomu Eliška a Honzík měli od začátku Pohybovky za odměnu. Ke cvikům se děti rády vrací i v průběhu týdne, nebo je ukazují kamarádům a cvičí společně. Největším oříškem je pro obě děti taktéž Jízda tužkou. Zatímco Honzík u náročnějších úkolů má tendenci spěchat, Eliška se zase snadno vzdává a potřebuje povzbudit.

Inzerce

Po půl roce už děti úkoly zvládají o dost lépe, někdy bojují s úchopem tužky, ale neúspěchem se už nenechají odradit a v úkolech s chutí pokračují. Maminka zaznamenala, že dvojčata jsou při práci o dost samostatnější, někdy jim pouze přečte zadání a pak je nechá pracovat samostaně.

Předškolní příprava se vyplatí

Díky Předškolákovým týdeníčkům a pozornosti rodičů budou mít dvojčata i Filípek první třídu mnohem snažší. Kromě toho, že se hravou formou naučí základy psaní, počítání, etikety a logického myšlení, budou také připraveni na školní režim a na typy úkolů, které je v první třídě čekají.

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Do první třídy s náskokem? S Předškolákovými týdeníčky je to zábava! - diskuze

Poradna

Rodičovský příspěvek

| RPCZ | 26.09.2023, 06:34

Dobrý den
Potřebuji porádit na temu rodičovský příspěvek.


Jestli mam narok na RP když pracovní poměr byl ukončen ze strany zaměstnavatele 4 mesice po porodů.
Žádný rodičovské dovolené, příspěvky jsem ne žádala ani ze strany zaměstnavatele ani státní.
Porod byl březen 2022 po 4 měsících ukončení zaměstnání.
Jsem z jiného státu EU (Madrsko) v ČR dite dostalo rodný list.
Na území ČR nemam přechodní pobyt ani trvalý.

Dobrý den,

pro posouzení, který stát EU je ve Vašem případě odpovědný za výplatu rodinných dávek, se prosím obraťte na Úřad práce. Úřad bude k posouzení potřebovat doplňující informace o Vás, dítěti i otci dítěte, např. údaj o místě výdělečné činnosti otce. Můžete využít i call centrum Úřadu práce: +420 800 779 900, callcentrum@uradprace.cz

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 26.09.2023, 11:02
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Inzerce
×