Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jakou aktovku/batoh vybrat pro prvňáčka?

Dana S

Zuzce jsme koupili batoh Topgal, protože ho má synovec a jsou s ním naprosto spokojení, batoh je lehký, má vyztužená záda a popruhy se dají nastavit přesně podle výšky dítka, což pro nás bylo dost podstatné. Navíc má spoustu kapsiček, kapsička na svačinu je nepropustná, karabinku na klíče, pláštěnku na batoh atd. Plus ještě navíc mívají každý rok slevu pro prvňáčky, což taky potěšilo.

Zuzka ho dostala v květnu k narozeninám, o Vánocích mi to přišlo ještě brzy na to, aby ho pořád vyndavala, prohlížela a navíc by jí do září mohla přejít ta radost a nadšení.

My jsme vybrali s manželem typ a ona si mohla vybrat, jakou bude chtít barvu a vzor. Nakonec si vybrala tenhle:

Inzerce

Jak vybírat školní tašku

 

Inzerce

Lucie73

Školní taška byl oříšek, se kterým jsem bojovala řadu měsíců před tím, než vůbec měl přijít den D. Původně jsem chtěla coby moderní matka, aby si dítě vybralo tašku samo a nebylo zklamané.

Moje dcera mi ale udělala čáru přes rozpočet tím, že mi suše oznámila, že si tašku vybírat nebude, jelikož tašky nosí Ježíšek, protože to říkaly děti ve školce. N smůle, takže jak to navlíknout? Samozřejmě jsem se radila s kamarádkami, které ten rok už první třídou procházely a měly ty nejčerstvější informace o modelech školních tašek a batohů.

Zezačátku jsem chtěla zvolit batoh, batohy bývají s nějakým Disney obrázkem a věděla jsem docela přesně, že právě tohle by si moje dítě vybralo, nakonec jsem vzala pro jistotu Anetku do obchodu, abychom tašky ozkoušely pod záminkou, aby Ježíšek věděl, která by se jí líbila a seděla jí dobře na zádech a neudělal chybu ve výběru.

Paní prodavačka nám sice batohy ukázala, ale doporučila nám spíše školní aktovku zn. Herlitz. Batohy byly hrozně velké, bachraté a na naší vychrtlé holčičce to vypadalo komicky.
Aktovka sice neměla ten disneyovský obrázek, ale byla krásně pevná, prostorná, lehce se jí zapínala a navíc má jedno plus, že je na trhu ze všech aktovek nejlehčí. Ono je to o pár desítek gramů, ale ve výsledku toho i tak malý prvňák nosí až až. Bez svačiny a půllitrového pití a váha ukazuje rovná 3 kila.

Nakonec jsme z obchodu odcházely s prázdnou s tím, že si to ještě rozmyslíme, ale že by se nám líbila jedna konkrétní. Tašku jsem potom objednala o poznání levněji na netu a zabalila do krásného vánočního papíru.

Inzerce

Jak vybírat školní tašku

Na Štědrý večer se ale žádné dojetí nekonalo.
Anetka zřejmě nepochopila správně, co jsem jí v obchodě říkala o tašce a Ježíškovi a dost neurvale se pod zářícím stromkem naštvaně zeptala, proč jako dostala tašku od Ježíška, když jí máme přece zamluvenou v obchodě u té paní. :-) No a pohádky je konec.

Jenom takovou vsuvku, taška je super, ale stejně mi dcera nezapomene tak 2x do týdne připomenout, že Nikolka má ale batoh Hello Kitty, mami víš, a všechno má Hello Kitty a to je tááák krásný. No a teď si vyber. :-)

Inzerce

Jak vybírat školní tašku

Andělka

U nás probíhal výběr aktovky několik měsíců. Musela být kvalitní a pevná, na hubené dítko, lehká, stabilní (nesměla se převracet) a nesměla se samovolně zavírat odklopná část, aby to nekomplikovalo ukládání věcí a samozřejmě se musela líbit Rostíkovi, pokud by byla i české výroby, byla by dokonalá…A nakonec se zadařilo. Přesně takovou jsem našla v Emipu. Vlastně jsme nakonec nevybrali aktovku, ale školní aktovku batohového typu, která má stejnou základní konstrukci, ale jinak řešený vrchní zavírací díl.

Jak vybírat školní tašku

Jak vybírat školní tašku

Jak vybírat školní tašku

Batoh má hmotnost: 0.98 kg a rozměry (š x h x v):31x19x37 cm

Chudák Rostík si mohl vlastně vybrat jen z jejich nabídky, ale ta je naštěstí široká. Doma si u internetu vybral, kterou a plánovali jsme, že ji pojedeme koupit přímo tam, aby si ji mohl vyzkoušet. Je opravdu hubeňoučký a měla jsem strach, aby mu aktovka nesjížděla z ramen. Ale zjistili jsme, že na adrese je sice sídlo firmy a výroba, ale nemají prodejnu. Naštěstí se kluků (kteří jeli obstarat aktovku v rámci pánské jízdy) chopila moc ochotná paní, aktovku našla ve skladu, k ní i pouzdro a pytel na tělocvik se stejným motivem. A celou sadu mu prodali v kanceláři. Rostík po příjezdu domů zářil jako sluníčko.

Jak vybírat školní tašku

Musím se přiznat, že mi taška přišla opravdu obří… Ale paní z Emipa vysvětlila, že se bohužel aktovky nevyrábí podle tělesné konstrukce dětí, ale podle toho, co se do nich musí všechno vlézt, a měla pravdu. Zbytečného prostoru v tašce už není teď po necelých dvou měsících v první třídě. A doufáme, že taška vydrží alespoň do třídy třetí.

Jak vybírat školní tašku
 

Jak vybírat školní tašku

Jana1260

Jak jsme vybrali aktovku?

Nejdřív jsem hledala na netu, na co si dát pozor a podle čeho vybrat.

Pak jsem pátrala, jaké mají značky a zvítězil Topgal. S Vojtou jsem zašla u nás do obchůdku z taškama, aktovkama… a vyzkoušeli jsme, jestli mu něco sedí. Chtěl teda s Cars, ale nakonec se mi ho podařilo nějak ukecat na neutrálnější motiv, který jsem mu nechala schválit na obrázku, aby pak nebyl zklamaný. Před Vánocemi jsem ji objednala v akci skoro za polovinu. Dostal ho i s penálem (s Cars) pod stromeček.

https://www.babyonline.cz/potreby-pro-dite/vybava-do-skoly

 

Maminkám děkujeme za jejich osobní zkušenosti. Jaká kritéria jsou při nákupu školní tašky důležitá a na co si dát pozor se dočtete také ve článku Školní brašna a výbava do 1. třídy.

Zpracovala Naďa Barochová. 

Inzerce

PŘEDŠKOLÁKOVY TÝDENÍČKY

představení předškolní přípravy

Předškolákovy týdeníčky jsou první komplexní přípravou dítěte nejen pro školu, ale i pro život. Obsahuje 4 sešity pro 40 týdenní přípravu: Jízda tužkou je věnována grafomotorice, Hlavičkové úkoly dítě rozvíjí mentálně, Praktik pro život se věnuje světu kolem nás, praktickým situacím, se kterými se dítě v životě setká, Pohybovky zdokonalí pohybovou zdatnost dítěte. Nechybí ani motivační prvek – 160 nálepek, které si dítě za splněné úkoly lepí do kosmické mapy. S Předškolákovými týdeníčky pracují i v Centru nadání v Praze – viz recenze pedagožky.

Ucelená řada vzdělávacích knížek Babyonline pro děti 0-7 let s videi.

Po dětské literatuře jsme se zaměřili na 2 důležitá období v životě ženy: těhotenství – kniha Zdravé těhotenství a po 40 – kniha Žena po 40 – sebevědomá a v kondici.

www.prochytrehlavicky.cz

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak vybírat školní tašku - diskuze

 • Můj syn už nechtěl nic jiného
  Pěkný sety mají na http://www.baagl.cz . Nedávno jsme tam kupovali synovi batoh do první třídy a kdyby mohl tak s ním i spííí :D
  Bazalka33   | 23.04.2019 22:37:56 | Reakcí: 2, poslední: 25.04.2019 06:34:04
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Můj syn už nechtěl nic jiného
   Myslíte, že jsou vhodné i pro menší děti?
   NovaLucie   | 24.04.2019 18:47:32
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: Můj syn už nechtěl nic jiného
    Já myslí že určitě, a hlavně jsou velmi lehké. Já když vidím co ty děti všechno do té školy tahají tak se divím že tou skoliózou netrpý všechny děti.
    Bazalka33   | 25.04.2019 06:34:04
    Reagovat | URL příspěvku
 • Jak jsou děti zábavně stejné :-)
  Kdyý jsem četla článek a v něm poznámku dcery, že spolužačka má všechno Hello Kitty, musel jsem smát. Tomuhle nezabráníte. Dcera chce ledové království přes které nejede vlak. Že za rok bude Elsa úúúplně trapná a mají ji ve třídě všichni, to to nebohé dítě už neví, protože žije okamžikem. My jsme vybírali podle anatomických prvku, váhy aktovky samotné, recenzí na netu a nakonec jsme malé dali vybrat z několika vzorů. Ukazovala jsem jí staré tričko s barbie, které už nechce nosit. vysvětlila jsem jí, že s Elsou to bude stejné a ona to normálně pochopila. Bylo to divné. Takže máme teda mimo téma dekor batoh Stil, koupili jsme rovnou set s penálem deskama a peněženkou, aby to teda měla sladěné, jsou to růžové květinky s černým podkladem a zatím spokojenost bez remcání. Mě se líbí, že je pevná a vůbec se něšpiní. Jo a u nich ve třídě hallo kitty nikdo nemá a ledové království je tam prosím pěkně třikrát :D
  HanicaOpica   | 18.02.2018 11:12:51
  Reagovat | URL příspěvku
 • Aktovka pro prvňáka
  Dobrý den dámy. S manželkou jsme synovy tedy také koupili batoh tento https://www.batohystil.cz/skolni-aktovka-zetor. Dostane ho od Ježíška a pevně věřím, že nebudeme kupovat na jaře 2018 novou aktovku s tím, že by se tato rozbila. I díky vaším příspěvkům doufám, že vydrží. Jinak rozměry odpovídají tomu co mají napsáno na stránkách a i váha je pravdivá, to se mi líbí.
  František98   | 26.11.2016 10:27:24
  Reagovat | URL příspěvku
 • taška do školy
  Dceři jsem minulý rok objednávala aktovku ze stilu a naprostá spokojenost. Brala jsem rovnou ten školní set, kde je i pouzdro, složky nebo pytlík na přezůvky, takže jsem to nemusela shánět zvlášť a navíc všechno má ve stejném designu. Taška je po roce pořád jako nová a nejlepší na ní je, že je fakt lehoučká....prázdná nemá ani kilo, myslím že nějakých 900 gramů, což je u takových malých dětí dost podstatná věc. Dceři na zádech dobře sedí, takže si nijak neničí záda, aktovka je anatomická a nechybí na ní samozřejmě ani reflexní prvky. Takže tuhle značku můžu jenom doporučit.
  Karulka   | 23.08.2016 09:51:44
  Reagovat | URL příspěvku
 • Díky za všechny informace v článku, konečně něco, co mi pomůže při výběru, zatím jen tak prohlížíme stránky, protože dcera batoh má, ale už se jí rozpadá, tak nějaký nový dostane od Ježíška :) Zatím se mi nejvíc líbí tento http://www.stil.cz/Produkty/Skolni-batohy-aktovky/Skolni-batohy-pro-studenty/Batoh-Romantic máte s touto značkou někdo zkušenosti?
  Hanulee   | 27.10.2015 17:55:53
  Reagovat | URL příspěvku
 • Děkuji za tipy, bude se mi to určitě hodit. My teda plánjeme tašku až k narozeninám, ale i tak to uteče    
  kamila   | 23.10.2013 22:28:54
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Cysty na mozečku

| Jandulka30 | 20.06.2024, 11:06

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jsem 20+4 a našly naší princezně cysticky na mozecku a doktor mi řek že by bylo lepší podstoupit odběr plodové vody ale mam strach a hlavně říkal že do 24 týdne by měly zmizet tak si myslí že je zbytečné riskovat a chodit na plodovou vodu jakej máte nazor vy mockrát děkuji

Dobrý den,

já Vám samozřejmě v rámci internetové poradny nemohu říkat, co máte či nemáte dělat, nicméně odběr plodové vody patří mezi nízké rizikové výkony v těhotenství. Řiďte se doporučením Vašeho ošetřujícího lékaře.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 20.06.2024, 10:52
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×