Inzerce
Inzerce
Inzerce

Nikolka se v pátém měsíci předškolní přípravy přesunula ke vhodnějšímu stolu a pracuje na úchopu tužky

Nikolka v lednu sice bojovala s nemocí, přesto ale nadále poctivě plnila Předškolákovy týdeníčky. Pracovala hlavně na správném úchopu tužky. U Pohybovek chce Nikča vždy zvládnout několik cviků najednou a seznámila se také s novými sporty. Do stříhání se Nikolce moc nechce, zato počítá jako matematik.

Bojujeme s držením tužky i s nemocemi

Tento měsíc jsme trošku bojovaly s držením tužky a s nemocemi. Držení tužky už se ale zlepšuje, Nikolku jsem přesunula od vysokého jídelního stolu k našemu počítačovému a řekla bych, že je to pro ni o hodně lepší. Hezky si opře ruku, píše se jí lépe a lépe také drží tužku. Tento měsíc byla Nikolka dlouho nemocná, když už to vypadalo na uzdravení, opět přišly vysoké horečky a nakonec to byl zánět středního ucha.

Inzerce

Jak nám to jde s Týdeníčky?

Předškolákovy týdeníčky jsme ale vždy, když jí bylo lépe, zvládly s radostí vyplnit. Jednu sobotu jsme strávili na masopustu, tak jsme Týdeníčky splnily dokonce dopředu za dva víkendy. Pořád vypracováváme všechny čtyři sešity za jeden den, protože v týdnu má Nikolka náročné tréninky. To vždy přiběhne domů, dá si večeři, vykoupe se a běží zase spát.

Inzerce

Co umí Nikolka nejlépe?

Co jí šlo skvěle, tak rozeznat hmat, čich, zrak, sluch a chuť. Vše uměla pojmenovat. Také jsme probíraly sporty a některé Nikolka ještě vůbec nezná, ale za to věděla většinu.

Jízda tužkou

V Jízdě tužkou Nikolce moc nešly kapičky, ale upřímně, i na mě je to těžší tvar. :-D Zjistily jsme také, že máme špatný výtisk Jízdy tužkou a některá cvičení se nám opakují, ale samozřejmě jsme hned dostaly nový.

Inzerce

Cviků děláme vždy více najednou

Pohybovky chce Nikča dělat vždy třeba 2 až 3 cvičení najednou. Nevím, zda ji až tak moc baví, když na začátku byly problémy, a nebo je prostě chce mít rychle za sebou.

Inzerce

Hlavičkové úkoly

Kreslení obdélníků bylo trošku těžké, ale některé Nikča zvládla.

Trojici teček bez počítání pak vzala levou zadní, až jsem koukala, že opravdu nepočítá. Musela jsem jí ale ukázat, že se má koukat hezky po řádku, kde je jaká číslice, aby žádnou nevynechala. Pak jsme z geometrických tvarů lepily kytičku a samozřejmě jsem musela vše vystříhat, to se Nikče moc nechce.

Už se moc těšíme na další úkoly. :-)

Krásný únor vám přejí,

Lucka a Nikolka

Zkuste i vy 5 minut 4x týdně předškolní zábavy!

Na Facebooku se můžete také zapojit do skupiny Předškolní příprava 2023/24 a sdílet nápady a postřehy s dalšími rodiči.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

5. Nikolka se v pátém měsíci předškolní přípravy přesunula ke vhodnějšímu stolu a pracuje na úchopu tužky - diskuze

Poradna

Dobrý večer mela bych dotaz. Ve čtvrtek jsem byla u gynekologa a zjistil mi myom o velikosti 5 cm a trochu zvětšenou delohu . Nemám děti a chtěla bych založit rodinu co se dá proti tomu dělat? Je naka možnost abych mohla otehotnet děkuji za odpověď Jana

Dobrý den,

myomy mohou i nemusí tvořit překážku v těhotenství. Záleží nejen na velikosti, ale i jejich lokalizaci atd. Více musíte daný problém řešit s Vaším gynekologem, takto se to zhodnotit nedá.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 26.02.2024, 09:25
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×