Inzerce
Inzerce

Nikolka se v pátém měsíci předškolní přípravy přesunula ke vhodnějšímu stolu a pracuje na úchopu tužky

Nikolka v lednu sice bojovala s nemocí, přesto ale nadále poctivě plnila Předškolákovy týdeníčky. Pracovala hlavně na správném úchopu tužky. U Pohybovek chce Nikča vždy zvládnout několik cviků najednou a seznámila se také s novými sporty. Do stříhání se Nikolce moc nechce, zato počítá jako matematik.

Bojujeme s držením tužky i s nemocemi

Tento měsíc jsme trošku bojovaly s držením tužky a s nemocemi. Držení tužky už se ale zlepšuje, Nikolku jsem přesunula od vysokého jídelního stolu k našemu počítačovému a řekla bych, že je to pro ni o hodně lepší. Hezky si opře ruku, píše se jí lépe a lépe také drží tužku. Tento měsíc byla Nikolka dlouho nemocná, když už to vypadalo na uzdravení, opět přišly vysoké horečky a nakonec to byl zánět středního ucha.

Inzerce

Jak nám to jde s Týdeníčky?

Předškolákovy týdeníčky jsme ale vždy, když jí bylo lépe, zvládly s radostí vyplnit. Jednu sobotu jsme strávili na masopustu, tak jsme Týdeníčky splnily dokonce dopředu za dva víkendy. Pořád vypracováváme všechny čtyři sešity za jeden den, protože v týdnu má Nikolka náročné tréninky. To vždy přiběhne domů, dá si večeři, vykoupe se a běží zase spát.

Inzerce

Co umí Nikolka nejlépe?

Co jí šlo skvěle, tak rozeznat hmat, čich, zrak, sluch a chuť. Vše uměla pojmenovat. Také jsme probíraly sporty a některé Nikolka ještě vůbec nezná, ale za to věděla většinu.

Jízda tužkou

V Jízdě tužkou Nikolce moc nešly kapičky, ale upřímně, i na mě je to těžší tvar. :-D Zjistily jsme také, že máme špatný výtisk Jízdy tužkou a některá cvičení se nám opakují, ale samozřejmě jsme hned dostaly nový.

Inzerce

Cviků děláme vždy více najednou

Pohybovky chce Nikča dělat vždy třeba 2 až 3 cvičení najednou. Nevím, zda ji až tak moc baví, když na začátku byly problémy, a nebo je prostě chce mít rychle za sebou.

Inzerce

Hlavičkové úkoly

Kreslení obdélníků bylo trošku těžké, ale některé Nikča zvládla.

Trojici teček bez počítání pak vzala levou zadní, až jsem koukala, že opravdu nepočítá. Musela jsem jí ale ukázat, že se má koukat hezky po řádku, kde je jaká číslice, aby žádnou nevynechala. Pak jsme z geometrických tvarů lepily kytičku a samozřejmě jsem musela vše vystříhat, to se Nikče moc nechce.

Už se moc těšíme na další úkoly. :-)

Krásný únor vám přejí,

Lucka a Nikolka

Zkuste i vy 5 minut 4x týdně předškolní zábavy!

Na Facebooku se můžete také zapojit do skupiny Předškolní příprava 2023/24 a sdílet nápady a postřehy s dalšími rodiči.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

5. Nikolka se v pátém měsíci předškolní přípravy přesunula ke vhodnějšímu stolu a pracuje na úchopu tužky - diskuze

Poradna

Dobrý den, prosila bych o radu mám nepravidelně cykly rozmezí 31-50 ovulaci mám 20 dní od poslední menstruace. Poslední menstruace byla 17.3. 4.4 byl na ultrazvuku vidět folikul nebylo řečeno kolik měřil nic jen že tam je 7.4 pozitivní ovulační test Atén den i pohlavní styk dne 9.4 jsem byla znova na gynekologii a bylo mi řečeno že ovulace probíhá byla vidět tekutina. Dne 19.4 slabý zašpinění předpokládám že nidace když 20.4 byl pozitivní těhotenský test. Dne 22.4 jsem byla na krvy jako samoplatce to bylo 40.33 dne na pohotovosti dne 28.4 jsem začala špinit hnědé nebylo ani na vložku gestační váček odpovídal 5 týdnů ale nikdo se neptal zda je menstruace pravidelná. Podle mých výpočtu když byla ovulace 7.4 s 20 denim zpožděním tak můj výpočet je že jsem byla 3+1 dne 30.4 kontrola u gynekologa tam též odpovídal váček 5tydnu ale zase se nikdo neptal zda je pravidelná nebo kdy byla ovulace nebo jestli ovulace není zpožděná .pak další špinění ale červená krev bylo
na pohotovosti dne 5.5 podle ultrazvuku byl váček 5+5 takže povyrostl podle mě byl stále úroveň kolem 4 týdne ale byl bez žloutkového váčku dne 15.5 byly kontrola u me gynekoložky a ultrazvuk odpovídal stále 5+ byla jsem poslána na kontrolu do nemocnice za je to na revizi 15.5 na pohotovosti váček údajně 6+2 ale stále bez plodů a bez žloutkového váčku ale nikdo nepočítal to že můžu mít nepravidelnou menstruaci nebo ovulaci o 20 dní od poslední menstruace .moje otázka zní jít na revizi nebo počkat jestli se ještě objevy nikdo nebral ani krev na hcg takže se neví hodnota mohly už od začátku váček blbě změřit. Podle ultrazvuku Nebo tím že mám nepravidelný cykly tak by se neshodovaly s datem menstruace a nepočítá se pak to podle ultrazvuku jinak než u běžné pravidelně menstruace a ovulace co je pak v půlce cyklu jen nechci jít na potrat zbytečně chci mít jistotu že jsem udělala vše revize dne 24.5 děkuji za odpověď

Dobrý den,

takto se to obtížně posuzuje, nicméně před provedením revize by stejně měl být proveden ještě kontrolní ultrazvuk, takže pokud tam nebudou již bezpečně patrné embryonální struktury, tak těhotenství prosperující s největší pravděpodobností není a revize je v takovém případě potenciálně na místě, o všem ale rozhodujete s lékařem, který Vás má možnost vyšetřit, nikoliv v rámci internetové poradny.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.05.2024, 16:41
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×