Inzerce
Inzerce
Inzerce

Nikolka má ve čtvrtém měsíci předškolní přípravy jasno v počítání i semaforech

Jízdu tužkou Nikolka zvládá pěkně, jen s držením tužky stále bojuje. Na semafory i počítání je už profík, zato rýmy pořád neslyší. Pohybovky ji také začaly velmi bavit, maminka ji nakonec musela sama zastavit, jinak by Nikča cvičila dodnes. Vánoční prázdniny si Nikolka moc užila a čekala ji také bohatá nadílka od Ježíška.

Přejeme vám všem krásný nový rok a neseme novinky, jak šly Nikolce Týdeníčky v prosinci.

Inzerce

Při psaní je u nás největší problém držení tužky

Jízda tužkou je brnkačka! I když teda vajíčka bez teček jsou trošku šišatá, ale nevadí. Samozřejmě tam stále nějaké mezery jsou, ale řekla bych, že to Nikolce jde čím dál tím lépe. Jen stále bojujeme s držením tužky, drží ji strašně vzpřímeně a nechce si nechat moc poradit.

Inzerce

Semafor - v tom už má Nikča jasno

Nikolka se strašně moc těšila na semafor, musela ho vybarvit detailně celý, protože ten už má naučený a ví, kdy může přecházet. Velký problém nastává, když opravdu čekáme na červenou. Nikolku učím, že za žádnou cenu se na ni nesmí, i kdyby spěchala, a pak vidíte, jak mnoho lidí na tu červenou jde. To pak nastává mnoho otázek, proč ostatní na ni chodí. Naštěstí v tomhle má Nikča jasno, že vždy jen na zelenou.

Inzerce

Kráva se rýmuje s rakem?

Počty má Nikolka naprosto v malíku, umí psát číslice a hezky počítat. Co jí ale nejde, je rýmování. I když s ní mám velkou trpělivost a vše jí čtu několikrát, jako kdyby tam ten rým neslyšela a je schopna říct, že kráva se rýmuje s rakem. :-D Počítání teček se zdviženými prsty měla bez mého dohledu strašně moc rychle a bez jediné chybičky.

Inzerce

Pohybovky Nikolku také začaly bavit

Tentokrát ani s Pohybovkami nebyl žádný problém a spíše je Nikolka dělala tak dlouho, až jsem ji musela stopnout.

Vánoční pohoda

Prosinec jsme si celkově moc užily. Nejenže Nikča měla prázdniny ve školce, ale i ty hokejbalové, takže jsme měly spoustu času se v klidu vrhnout na Týdeníčky. Mezitím jsme spolu pekly cukroví a všichni si užili bohatou nadílku od Ježíška.

Focení ve školce

Na začátku měsíce měla také krásné focení ve školce i se ségrou a dostali jsme nádherné fotky od naší úžasné fotografky Lidušky, které moc děkujeme.

Co nás čeká a nemine?

Na nový rok se těšíme, brzy bude Nikolku čekat zápis do školy a od září už bude školák. Jsme skoro v půlce a strašně rychle to uteklo. Už se moc těšíme na lednové úkoly.

Moc vás zdravíme a přejeme krásný leden.

Lucka a Nikolka

Zkuste i vy 5 minut 4x týdně předškolní zábavy!

Na Facebooku se můžete také zapojit do skupiny Předškolní příprava 2023/24 a sdílet nápady a postřehy s dalšími rodiči.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

4. Nikolka má ve čtvrtém měsíci předškolní přípravy jasno v počítání i semaforech - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×