Inzerce
Inzerce

Druhý měsíc předškolní přípravy je za námi a Nikolku Týdeníčky stále velmi baví

Nikolka ve druhém měsíci s Předškolákovými týdeníčky trochu bojuje s držením tužky a po všech aktivitách, které přes týden má, už se jí moc nechce cvičit s Pohybovkami. Naopak tvary, materiály, ovoce a zeleninu zvládá perfektně. Úkoly ji stále velmi baví a maminka si chválí komplexní přípravu, kterou Týdeníčky nabízí. 

Druhý měsíc za námi

Tento měsíc byl náročný. Navštívili jsme několik halloweenských akcí, Nikolce přidali navíc trénink hokejbalu a čeká ji první turnaj. Její malá ségra začíná dělat první krůčky a je toho najednou moc. Jsme ale rádi, že na Týdeníčky si tu chvilku vždy najdeme. Stále pokračujeme najednou se všemi sešity jednou týdně.

Inzerce

S jakými úkoly nejvíce bojujeme?

Ve stříhání už se Nikolka zlepšuje a stříhá si i sama. Co jí tentokrát nešlo, byly pruhy na tričku. Ty se moc nepovedly. Učí se také správně držet tužku, občas ji drží špatně a musím ji opravovat. Stále nepřišla na chuť Pohybovkám, možná i proto, že pohybu má až moc a doma se jí hýbat nechce, takže Pohybovky občas musíme vynechat. Pokud má náladu, tak je stejně nedělá pořádně, stále se na nich snažíme pracovat.

Inzerce

V čem naopak Nikolka překvapuje?

Co jí ale jde perfektně, tak určit, co je menší a větší nebo rozeznat co je ovoce a co zelenina. Překvapila mě také, když jsme určovaly materiál jako je kov, papír, textil... Většinu věcí věděla, a tak jsme určovaly materiál i doma, co je z čeho vyrobené a i to jí šlo perfektně. Už také rozezná hezky tvary. Když měla něco z tvarů postavit, udělala náš nedaleký hrad Střekov, který napadl ji samotnou a postavila ho bez pomoci.

Inzerce

S Týdeníčky jsme obě velmi spokojené

Celkově ji Týdeníčky stále moc baví a mě také. Pořád mě nepřestává překvapovat, co vše by děti měly umět a znát. Jsem ráda, že nám Týdeníčky pomáhají vše se naučit, tak jak se má. :-)

S pozdravem

Inzerce

Maminka Lucie a Nikolka

Zkuste i vy 5 minut 4x týdně předškolní zábavy!

Na Facebooku se můžete také zapojit do skupiny Předškolní příprava 2023/24 a sdílet nápady a postřehy s dalšími rodiči.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

2. Druhý měsíc předškolní přípravy je za námi a Nikolku Týdeníčky stále velmi baví - diskuze

Poradna

Dobrý den, prosila bych o radu mám nepravidelně cykly rozmezí 31-50 ovulaci mám 20 dní od poslední menstruace. Poslední menstruace byla 17.3. 4.4 byl na ultrazvuku vidět folikul nebylo řečeno kolik měřil nic jen že tam je 7.4 pozitivní ovulační test Atén den i pohlavní styk dne 9.4 jsem byla znova na gynekologii a bylo mi řečeno že ovulace probíhá byla vidět tekutina. Dne 19.4 slabý zašpinění předpokládám že nidace když 20.4 byl pozitivní těhotenský test. Dne 22.4 jsem byla na krvy jako samoplatce to bylo 40.33 dne na pohotovosti dne 28.4 jsem začala špinit hnědé nebylo ani na vložku gestační váček odpovídal 5 týdnů ale nikdo se neptal zda je menstruace pravidelná. Podle mých výpočtu když byla ovulace 7.4 s 20 denim zpožděním tak můj výpočet je že jsem byla 3+1 dne 30.4 kontrola u gynekologa tam též odpovídal váček 5tydnu ale zase se nikdo neptal zda je pravidelná nebo kdy byla ovulace nebo jestli ovulace není zpožděná .pak další špinění ale červená krev bylo
na pohotovosti dne 5.5 podle ultrazvuku byl váček 5+5 takže povyrostl podle mě byl stále úroveň kolem 4 týdne ale byl bez žloutkového váčku dne 15.5 byly kontrola u me gynekoložky a ultrazvuk odpovídal stále 5+ byla jsem poslána na kontrolu do nemocnice za je to na revizi 15.5 na pohotovosti váček údajně 6+2 ale stále bez plodů a bez žloutkového váčku ale nikdo nepočítal to že můžu mít nepravidelnou menstruaci nebo ovulaci o 20 dní od poslední menstruace .moje otázka zní jít na revizi nebo počkat jestli se ještě objevy nikdo nebral ani krev na hcg takže se neví hodnota mohly už od začátku váček blbě změřit. Podle ultrazvuku Nebo tím že mám nepravidelný cykly tak by se neshodovaly s datem menstruace a nepočítá se pak to podle ultrazvuku jinak než u běžné pravidelně menstruace a ovulace co je pak v půlce cyklu jen nechci jít na potrat zbytečně chci mít jistotu že jsem udělala vše revize dne 24.5 děkuji za odpověď

Dobrý den,

takto se to obtížně posuzuje, nicméně před provedením revize by stejně měl být proveden ještě kontrolní ultrazvuk, takže pokud tam nebudou již bezpečně patrné embryonální struktury, tak těhotenství prosperující s největší pravděpodobností není a revize je v takovém případě potenciálně na místě, o všem ale rozhodujete s lékařem, který Vás má možnost vyšetřit, nikoliv v rámci internetové poradny.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.05.2024, 16:41
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×