Inzerce
Inzerce

Nemoci dětí s vyrážkou

Mluvíme-li o vyrážkách u dětí, jde o různě růžově až červeně zbarvené skvrny nebo pupínky na kůži, které se mohou objevit jen na některém místě těla, ale mohou také pokrývat celé tělo. Příčin je spousta – od alergií z nejrůznějších příčin až po projevy různých infekčních onemocnění. V této stati se zmíním jen o některých z nich, kapitoly a prokliky jsou uvedeny výše.

Pozor na svědivá kožní onemocnění (ekzémy, kopřivky, opruzeniny, svrab apod.) a také na drobná poranění, protože nedostatečnou hygienou se narušená kůže může snadno infikovat stejnými bakteriemi. Léčení pak bývá mnohdy zdlouhavé.

Autor: MUDr. Květoslava Ludvíkovská

Inzerce
Inzerce

KNIHY PRO CHYTRÉ HLAVIČKY

ucelená řada vzdělávacích knížek Babyonline pro děti 0-7

Začalo to v roce 2008, kdy jsme napsali a ke konci roku vydali naši prvotinu Říkačky pro chytré hlavičky. Byla inspirována náročnými malými dětmi, které již neposeděly u říkanek z minulých století. Chtěly něco z reálného života, zajímaly se živě o sebe, své tělo, svět kolem nás. A právě takové říkanky v knížce najdete. Každá říkačka předá dítěti nějakou znalost či dovednost. Nedostatek kvalitního „materiálu“ na knižním trhu nás vedl k pokračování vzdělávacího cyklu, a to ucelenou předškolní přípravou Předškolákovy týdeníčky pro chytré hlavičky. Následně vyšly Písmenkové kartičky pro chytré hlavičky a Jak děti přicházejí na svět.

Po dětské literatuře jsme se zaměřili na 2 důležitá období v životě ženy: těhotenství a po 40

Knížka pro budoucí maminky Zdravé těhotenství a zdravotně-společenská inspirace pro zralé ženy Žena po 40 – sebevědomá a v kondici. Ke všem našim publikacím můžete shlédnout videa, co knížky obsahují, jak s nimi mohou děti tvořit a hravě se vzdělávat. Videa najdete na prokliku jednotlivých publikací.

Inzerce

Knihy Pro chytré hlavičky

Říkačky pro chytré hlavičky Předškolákovy týdeníčky pro chytré hlavičky
Písmenkové kartičky pro chytré hlavičky Jak děti přicházejí na svět
Zdravé těhotenstv Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

www.prochytrehlavicky.cz

Inzerce

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Infekce dětí s vyrážkou - diskuze

Poradna

Hlen ve stolici

| MirkaLO | 13.04.2021, 23:22

Dobrý den, ráda bych se zeptala. Mám 5měsíčního syna. Porodní váha 3300 g, v 5 měsícich 7300 g. Asi od 8 týdnu začal mít občas nitku krve ve stolici. Na radu naší paní doktorky jsem začala držet bezmléčnou dietu. Po asi 2 týdnech diety se stolice stala řídká hlenovitá, občas nitka krve. Vysadila jsem tedy ostatní alergeny jako hovězí, kuřecí, vejce, sója, ryby, ořechy... Nitky krve se už neobjevovaly, ale stolice zůstala hlenovitá. Po měsíci nasazeny probiotika laktobacilky baby. Po nich byla stolice bez hlenu ale hodně řídká, celá vsákla do pleny. Nevím, jestli je to dobrá nebo špatná reakce na probiotika. Probiotika už nyní nebere. Nyní jsme začali podávat příkrmy, cuketu. Prosím mohli byste dle fotky zhodnotit, jestli je stolice v pořádku a jestli je v ní hlen nebo ne? Pokud není v pořádku doporučili byste nějaká vyšetření? Naše doktorka, i když se jí stolice nelíbí, nám žádné vyšetření nedoporučila. Říká, pokud přibírá, stolici nebudeme řešit. Děkuji moc za odpověď. Přeji hezký den.

Dobrý den. Omlouvám se, podle fotky nelze stolici spolehlivě posoudit. Zavedení příkrmů stolici postupně upraví.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 22.04.2021, 09:03
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce