Inzerce
Inzerce
Inzerce

Janney: 3. měsíc hubnutí

Před tímto textem si, prosím, přečtěte, proč chce Janney zhubnout a co jí radí odbornice: https://www.babyonline.cz/maminka/hubneme-s-bol/janney

Nebo také jak probíhal její 1. týden: https://www.babyonline.cz/maminka/hubneme-s-bol/janney/prubeh-hubnuti, 2. a 3. týden: https://www.babyonline.cz/maminka/hubneme-s-bol/janney/janney-prubeh-hubnuti-2-a-3-tyden , 1. měsíc hubnutí: https://www.babyonline.cz/maminka/hubneme-s-bol/janney/prubeh-hubnuti-1-mesic a 2. měsíc hubnutí: https://www.babyonline.cz/maminka/hubneme-s-bol/janney/prubeh-hubnuti-2-mesic

  1. Jak probíhal 3. měsíc hubnutí
  2. Doporučení nutriční terapeutky
  3. Doporučení fyzioterapeutky

Jak probíhal 3. měsíc hubnutí?

Aktuální míry
Váha: 52,5 kg (o 2 kg méně od začátku hubnutí)
Prsa: 86 cm (o 3 cm méně od začátku hubnutí)
Pas: 71 cm (o 7 cm méně od začátku hubnutí)
Boky: 92 cm (o 2 cm méně od začátku hubnutí)

Jídelníček

 

Po 8:30 – 50 g ovesných cereálií s trochou mléka, káva 11:00 – 1 ks celozrnný toust se sýrem Veselá kráva 14:00 – 100 g zeleninový burger,100 g chleba, pár růžiček brokolice připravených na páře 17:00 – 20 ks pistáciových oříšků, káva 20:00 – těstoviny se žampiony,trochu oliv. oleje,rajčaty a parmezánem,10 ks suš. borůvek,1 dcl červ. vina
Út 8:30 – 50 g ovesných cereálií (medových) s trochou mléka, káva 11:30 – půl jablka, půl banánu 13:00 – 80 g přírodní kuřecí řízek na trošce oleje a brambory na páře 17:00 - 15 kukuřičných chipsů se salsou, mrkev, káva 20:00 – velký zeleninový salát, 2 krajíce chleba zapečené se sýrem a kečupem, 15 ks pistáciových oříšků
St St    8:30 – káva,
1 krajíc chleba s troškou másla a medem
  12:00 – sendvich s krůtí šunkou, salátem a rajčaty 16:00 – jogurt, několik sušených borůvek, káva 19:30 – 3 míchaná vajíčka, krajíc chleba, ledový salát, 2 dcl vína
Čt 8:30 – káva,
1 krajíc chleba s troškou másla, plátkem sýra a krůtí šunky, 3 cherry rajčátka
10:00 – 15 g ovesných cereálií (medových), suchých 13:00 – salát, mozzarela s rajčaty a bazalkou,15 ks kukuřičných chipsů se salsou 17:00 – 1 ks skořicová rolka 20:00 – 100 g zapečená kuřecí prsa s bramborem, malý zeleninový salát, 1dcl vína, trocha sušených jablek
9:00 - 50g ovesných cereálií s trochou mléka, káva 10:00 – pár kousíčků jablka, jahody a toustu, jen málo když dávali ochutnat na farmářském trhu 12:00 – sendvich v restauraci s plátky hovězího masa, zelím, sýrem a česnekem, pečené brambory 15:00 – půlka pomeranče, trocha melounu 19:30 – zapečené brambory s brokolicí, cibulí, sýrem a smetanou, malý zeleninový salát, 3 dcl piva
So 9:30 – 1 ks celozrnný toust s marmeládou, káva   11:30 – 100 g zeleninový burger, 100 g chleba, čerstvá zelenina, 3 dcl piva 14:30 – 2 ks jahody, trocha melounu, káva 20:00 - salát - mozzarela s rajčaty a bazalkou, pita chleba zapečený na sucho s šunkou a sýrem, par malých kousku sušených jablek
Ne 9:00 – 4 ks tenké palačinky s marmeládou   12:30 – 250 g špagety s rajčatovým sosem, šunkou a trochou sýra 16:00 – mix čerstvé mrkve, brokolice a rajčat s ranch dresinkem 19:00 – 300 g domácí pizza se sýrem, šunkou, artyčoky a houbami, 3dcl č. vína


Můj jídelníček jsem namíchala z posledního měsíce a zjišťuji, že jím pořád ty podobné věci. Rozhodně se chci teď snažit vařit nové recepty. Otevřeli nám předevčírem farmářské trhy, tak se na čerstvou zeleninu moc těším. Jídelníček asi není úplně ideální, ale spoustu špatných věcí jsem vyřadila úplně – smažené jídlo v oleji (více než lžička), smažené brambůrky, zmrzlina a také nepeču, ani nejím žádné buchty (max. 1x týdně). Nejím čokoládu. Jsem na ní alergická, ale jedla jsem sem tam bílou. Sladké si dám opravdu buď v podobě ovoce, sušeného ovoce nebo marmelády na chlebu. To se snažím jíst jen dopoledne. Snažím se předem rozmyslet čas, tak abych nebyla více jak 3 hodiny bez žádného jídla. Už se mi to téměř daří. Nedokážu si ale odpustit nějaké to „horší“ jídlo alespoň 1x týdně.

Inzerce

Pitný režim

1,5 až 2 litry vody denně. Ve dny, kdy cvičím Zumbu, vypiji více.  Čas, kdy nemám vůbec žízeň, je ráno a dopoledne. To se musím donutit pít a někdy je to těžké. Piji max. 2 instantní kávy s mlékem denně. Obden si dám malou sklenici dietní koly. To je v podstatě takový můj sladký zákusek.

Prohřešky

Někdy se neudržím a po večeři si dám sušené borůvky nebo sušená jablka a cítím, že toto bych už po večeři jíst neměla. 1x týdně si dopřeji brambory pečené na másle nebo přírodní řízek na oleji. Někdy jsem nevypila dostatečné množství tekutin. Minulou neděli měli v hotelu k snídani úžasné skořicové šneky. Ty jsem snědla dva. Byl to velký prohřešek, ale hodně chutný. Pak jsem si dala ještě další skořicovou rolku odpoledne. Necvičím každý den doma.

Pohyb

Zase jsem začala chodit na Zumbu 2x týdně večer. Je to ta rychlejší varianta s mladší instruktorkou. Jela jsem to naplno 60 minut jen s minutovou přestávkou a byla jsme krásně namožená 2 dny. Pak chodím jednou týdně do posilovny, kde jsem na běhacím/šplhacím stroji 20 minut a zbytek 40 minut posiluji ruce, nohy a dělám cviky na břicho ze sestavy. Samotnou sestavu jsem ze začátku ostudně zanedbávala, ale už se mi to teď daří alespoň 3x týdně (ne v den Zumby a posilovny). Mým cílem je to zvládnout 5x týdně. Otevřeli nám před pár dny bazén, tak jsem byla s Violkou plavat na zádech. Potápěla mě a byl to docela záběr. Mám z toho namožená ramena. Chtěla bych chodit plavat sama alespoň na 15 minut obden. Uvažuji o tom, že začnu trochu běhat nebo když se dočkám kola, tak bych jezdila navečer na kole. S kondicí začínám být hodně spokojená, co se týče výdrže a síly v rukou. Nicméně na zadek to má zatím efekt spíše zakulacující. Přes boky se mi centimetry nehýbou, ale stehna se mi zlepšila.

S čím mám největší problémy

Rozhodně stále s pitím, hlavně dopoledne moc nepiji. Poslední dobou mě po večeři honí mlsná. Cvičím hrozně ráda a baví mě to, ale někdy se k tomu večer donutit, tedy hlavně k tomu domácímu cvičení, je problém, který chci změnit.

Nevím si rady, potřebuju poradit

Ani tak moc nepotřebuji poradit, spíš se chci omluvit, že mi to jde tak pomalu. Chci jen říct, že se už cítím lépe a v lepší kondici, ale žádné rychlé skoky to nejsou. Budu se snažit další měsíc a uvidíme, zda to další kilo zdolám. Prostě musím.

Dotaz pro nutriční terapeutku:

Jediný dotaz, který mám je ohledně antikoncepce. Před týdnem jsem ji změnila na jiný druh. Je to stále třífázová antikoncepce v pilulkách. V příbalovém letáku píší, že to může způsobit změny na váze. Je možné, že to třeba dělá člověku větší chuť na něco nebo naopak nechutenství? Já tajně doufám, že to mé původní přibrání měla na triku hlavně ta první antikoncepce a že třeba tato by mohla být lepší. Je ale také možné, že to bude horší.  Je to možné nebo je to jen pověra a žádný vliv na kg to nemá?

Inzerce

Dotaz pro fyzioterapeutku:

Poslouchám různé názory na to, co je více účinné na odbourání toho dolního bříška (špeku). Jedni říkají, že je nejlepší kardio cvičení, u kterého se člověk zapotí (jízda na kole, běh apod.), jiní říkají, že lepší je posilování přímo těch daných partií. Já jsem tím kardiem + posilováním hodně shodila v pase, ale pod pupíkem mám bříško pořád. Zajímalo by mě tedy, co je na ten tukový polštář na břiše nejvíce účinné. Je možné, že mi cvičením zadek spíše roste, než aby mizel?

Inzerce

Doporučení a odpověď Mgr. Jany Eliášové, nutriční terapeutky

Milá Jano,

podívala jsem se na Váš první jídelní lístek, který jste uvedla před třemi měsíci a na současný. Za co Vás musím pochválit, je velká snaha jíst pravidelně ve více porcích za den. Občasný prohřešek odpouštím:-), ale myslete na to. Celkový výběr pokrmů se v zásadě moc nemění. Neuvádíte tak často stravování v restauraci, ale berme to tak, že je to shrnutí posledního měsíce. Ocenit musím i omezení smažených a energeticky bohatých potravin. Nezapomínejte na zeleninu. Lze ji doplnit téměř ke každému chodu jídla. Zkuste si sama energeticky zhodnotit jídelní lístek. Je dobré, abyste Vy sama věděla o tom, co je dobré a co špatné. Napište si pro příště jídelní lístek a zároveň k němu připojte Vaše hodnocení – stačí jeden den. Nemusíte vybírat takový, o kterém si budete myslet, že je vzorový.

Antikoncepce. Tuto otázku nesměřujete úplně odborníkovi, ale pokusím se lehce odpovědět. Je pravdou, že u některých žen mohou gestageny zvýšit chuť k jídlu. Jiné ženy zase mohou být citlivé na estrogenní složku, která může způsobit zadržování tekutin v těle. Obecně platí, že tělesná váha je výsledkem životního stylu, nikoliv užívání antikoncepce. Máte-li jednoznačný dojem, že na své antikoncepci přibíráte na váze, není nic jednoduššího, než se poradit se svým gynekologem o změně přípravku.

Úkol pro JANU je jíst
1.    VYVÁŽENĚ!
2.    PESTŘE!

Doporučení a odpověď Mgr. Kamily Vorlové, fyzioterapeutky

Milá Jano,

mám velkou radost, že se Vám daří. Nemáte se za co omlouvat, je lepší, když to jde pomalu, ale jistě.

Co se týče dotazu ohledně bříška a zadečku. Na bříško zkuste cvik metronom, nebo chůzi po stropě, ale důležité je mít břicho co nejvíce vtažené a cvičit přes vtažený sval. Stejně tak u kardia je lepší volně prodýchávat, ale mít vtažené dolní bříško.

Inzerce

Natrénovat se to dá tak, že se položíte na záda, pokrčíte obě dolní končetiny v kolenou, plosky opřené o podlahu na šířku kyčlí.

Vtáhnete bříško co nejvíce do podlahy, přitisknete bedra k podložce a ještě si stáhněte půlky. Pak se snažte nadýchnout až do stydké spony.

Ze začátku to moc nejde, ale v podstatě jde jen o nový dechový cvik. Při výdechu to bříško je pořád zatažené. V podstatě ho uvolníte až po skončení 10 -ti cviků.
Na zadeček nesmíte už vůbec spěchat. Z ničeho se ten sval udělat musí. Jen vydržet.

Držím palce a fandím

Kamila Vorlová

My Ti také držíme palce a těšíme se na další zprávu za měsíc!

Tým Hubneme

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Průběh hubnutí: 3. měsíc - diskuze

Poradna

Jak zdravě přibrat

| Janakolo | 10.06.2022, 11:48

Dobrý den,

po dětech jsem zhubla, aniž bych držela nějakou dietu a vážím méně, než jsem kdy vážila a to jsem vždy byla celkem hubená. Chtěla bych pár kilo (tak pět) nějak zdravým způsobem přibrat. Jím pořád stejně, pohybu mám celkem dost, snažím se víc spát, i když to se mi moc nedaří. Co byste mi doporučila? Děkuji

Dobrý den,
základním pravidlem pro zvýšení TH je, že váš energetický příjem musí být vyšší než výdej. Postup je takový, že nejdříve je nutné stanovit vaši energetickou potřebu a cíl jehož chcete dosáhnout., rozbor vašeho jídelníčku aj. Samozřejmě to lze i tzv. zdravě. Přece jenom jde o delší proces, který nelze shrnout bez potřebných informací do stručné odpovědi. Doporučuji vám se obrátit na odborníka, který vás tímto procesem provede, nejlépe nutričního terapeuta. Takové investice do sebe jistě nebudete litovat.
Jana Eliášová

Mgr. Jana Eliášová | Babyonline | 29.06.2022, 15:32
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×