Inzerce
Inzerce
Inzerce

Hubnutí na Babyonline s japonskou váhou Tanita 2014-15

O co se jedná?

O ozdravění životního stylu přihlášených účastnic, kterým korespondenčně radí nutriční terapeutka Mgr. Jana Eliášová a fyzioterapeutka Mgr. Kamila Vorlová. Tentokrát jako bonus navíc, samozřejmě kromě shozených kil, účastnice při splnění svého cíle alespoň z 50 % obdrží váhu Tanita.

Do programu byly zařazeny první 3 adeptky, které nám zaslaly osobní údaje a jídelníček:

 • Nadule1 - maminka s nepravidelnou pracovní dobou - OSVČ
 • Sazička - maminka čerstvě v zaměstnaneckém poměru, s medikací kortikoidy pro nedávno diagnostikované onemocnění myastenia gravis
 • Buik - maminka s dvěma dětmi na mateřské, s problémy se zády

Co na úvod obdržely všechny účastnice od sponzora - dovozce vah Tanita?

Sponzorem a dárcem cen pro úspěšné hubnutí je Tanita, světový lídr v oblasti osobních vah s tělesnou analýzou, www.osobni-vahy.czPokud se adeptkám podaří dosáhnout cíle, obdrží od sponzora Hubnutí osobní váhu s tělesnou analýzou TANITA BC 731.

Tanita

Zůstane účastnicím váha?

To záleží na našich účastnicích. Váha by jim měla zůstat, pokud alespoň z poloviny splní svůj cíl, ale my pevně věříme, že to dotáhnou do 100 % :-).

Osobní váha s tělesnou analýzou TANITA BC 731 zobrazí naměřené hodnoty za pouhých 20 vteřin při použití KLINICKY PŘESNÉ BIA technologie.

VAŠE OSOBNÍ ANALÝZA ZOBRAZÍ:

 • % tělesného tuku - kolik z vaší tělesné hmotnosti je tuk 
 • % vody v těle - jak dobře jste hydratovaní 
 • Svalová hmota - hmotnost svalů ve vašem těle 
 • Hodnocení metabolismu - kolik kalorií potřebujete na den 
 • Metabolický věk - jak se vaše tělo srovnává s jinými věkovými skupinami 
 • Viscerální (útrobní) tuk - množství škodlivého tuku v oblasti břicha 
 • A další hodnoty tělesné anylýzy….

VAŠE ANALÝZA SLOŽENÍ TĚLA VÁM POMŮŽE:

 • Zjistit, zda jste snížili hmotnost zdravým způsobem - méně tuku, více svalů! 
 • Doladit svůj jídelníček a cvičební program podle sledování vaší svalové hmoty a metabolismu 
 • Snížit riziko diabetu, hypertenze a kardiovaskulárních a dalších civilizačních chorob udržením svého tělesného tuku a viscerální hladiny tuků v rámci zdravého rozsahu

Kdo radí našim adeptkám?

 • nutriční terapeutka Mgr. Jana Eliášová
 • fyzioterapeutka Mgr. Kamila Vorlová

Slovo úvodem od nutriční terapeutky:

Milé dámy,

v úvodu vám chci poblahopřát.

 • Za prvé - byly jste vybrány týmem babyonline.cz – hurá!
 • Za druhé – rozhodly jste se ke změně životního stylu, jehož výsledkem má být redukce hmotnosti – hurá, hurá!
 • Za třetí – máte motivaci (každá z vás odlišnou). Hurá, hurá, hurá!

Z pohledu změn ve vašem stravovacím režimu je vám předložen vzor režimu, který by vám měl sloužit jako vodítko k nastavení režimu týkajícího se jak množství, tak frekvence v příjmu jídla.

Inzerce

Rozbor vašich předložených jídelníčků pojmenovává zatím spíše zásadní nedostatky, neboť záznam vašich jídelníčků byl veden spíše povrchně. Proto vám tým babyonline.cz připravil záznamový arch, který vyplňujte opravdu poctivě.

Naše komunikace je odkázána pouze na písemně podané informace, neověřujeme si je při ústní konzultaci. Kvalita jídelních záznamů může být ovlivněna jak vaší motivovaností podat pravdivou či účelově zkreslenou informaci (zaznamenávejte opravdu vše), ale také schopností správně porozumět požadovaným detailům (např. hmotnost potravin, konkrétní složení pokrmu atd.). Je zcela normální, že opomeneme konzumované jídlo, tekutiny či doplňky jídel (např. cukr či smetana do kávy).

Inzerce

Proto si svůj režim zaznamenávejte průběžně, projděte si opakovaně detaily. Nejčastější chybou je podhodnocování i nadhodnocování velikosti stejných porcí. Pokud je to možné, ideálně používejte váhu či měrné pomůcky. Nechci vás podceňovat hned na začátku, ale bylo prokázáno, že většina lidí s nadváhou, resp. v procesu redukce, podhodnocují velikost porce, nezapisují vše, což může znamenat zkreslení až o 30-50 %. Proto záznamu věnujte zvýšenou pozornost. Zaznamenávejte (pokud jste příjemci) i dietní doplňky, medikamenty aj.

Na základě vašich tělesných parametrů jsem vypočítala bazální (základní) energetický výdej, od něhož se odvíjí stanovení doporučeného energetického příjmu. Pro vaši představu je upřesněno i procentuálním zastoupením základních živin. Bílkoviny, sacharidy a tuky jsou společně s alkoholem dodavateli energie ve stravě. Nezapomínejte na to, že není podstatné pouze celkové množství jídla-energie, ale i zastoupení jednotlivých živin, resp. potravin.

Inzerce

Jídlo není pouze zdrojem energie, ale přináší nám také pocit blaženosti a uspokojení. Tyto příjemné pocity můžeme zažívat i při stravovacím režimu směřujícímu k redukci či udržení tělesné hmotnosti nebo při „pouhém“ ozdravění jídelníčku.
Nad svým stravováním přemýšlejte, při nákupu potravin věnujte pozornost správnému výběru (nezapomeňte zaznamenávat) a důraz klaďte na správnou přípravu pokrmů. Stanovujte si dosažitelné a reálné cíle. Prostě „step by step“.

Nejasnosti, návrhy, dotazy týkající se každé z vás bez váhání připište do vašeho hodnocení společně s jídelním záznamem.

Držím palce a těším se na vaše úspěchy.
Jana Eliášová

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Zajímavé články oddílu Hubnutí na BOL 2014-15 (Sazička, Buik, Nadule1)

Hubnutí Sazička

Hubnutí Sazička

Hubnutí Sazička s japonskou váhou Tanita Představení Sazičky, cíl hubnutí Počáteční hodnoty na váze Tanita Počáteční doporučení nutriční terapeut

Celý článek »

Hubnutí Buik

Hubnutí Buik

Cíl hubnutí Buik s japonskou váhou Tanita: Buik chce zhubnout 10 kg a zformovat postavu!

Celý článek »

Komerční sdělení
Hubnutí Nadule1

Hubnutí Nadule1

Hubnutí Nadule1 s japonskou váhou Tanita Naďa dosáhla svého cíle shodit 10 kg, zhubla tuk a nabrala svaly, má zformovanou postavu. Je to úžasný výsledek, ke kterému moc

Celý článek »

Vyvážená strava

Vyvážená strava

Vyvážená strava Co to znamená jíst vyváženě Rámcový jídelní lístek Model rozděleného talíře 1. Co to znamená jíst vyváženě? Základními principy ve

Celý článek »

Související články

Komerční sdělení

Hubnutí na BOL 2014-15 (Sazička, Buik, Nadule1) - diskuze

Poradna

Jak zdravě přibrat

| Janakolo | 10.06.2022, 11:48

Dobrý den,

po dětech jsem zhubla, aniž bych držela nějakou dietu a vážím méně, než jsem kdy vážila a to jsem vždy byla celkem hubená. Chtěla bych pár kilo (tak pět) nějak zdravým způsobem přibrat. Jím pořád stejně, pohybu mám celkem dost, snažím se víc spát, i když to se mi moc nedaří. Co byste mi doporučila? Děkuji

Dobrý den,
základním pravidlem pro zvýšení TH je, že váš energetický příjem musí být vyšší než výdej. Postup je takový, že nejdříve je nutné stanovit vaši energetickou potřebu a cíl jehož chcete dosáhnout., rozbor vašeho jídelníčku aj. Samozřejmě to lze i tzv. zdravě. Přece jenom jde o delší proces, který nelze shrnout bez potřebných informací do stručné odpovědi. Doporučuji vám se obrátit na odborníka, který vás tímto procesem provede, nejlépe nutričního terapeuta. Takové investice do sebe jistě nebudete litovat.
Jana Eliášová

Mgr. Jana Eliášová | Babyonline | 29.06.2022, 15:32
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×