Inzerce
Inzerce

Nechci slevu zadarmo (Martina85)

Taky milujete slevy, akce a dárky k nákupu? Udělá vám radost, když se vám podaří koupit něco opravdu výhodně? Tak vítejte v klubu, je nás určitě mnoho.

Já jsem samozřejmě vždycky ráda koupila něco za dobrou cenu, ale jít kvůli tomu někam schválně? Pche, to nebylo nic pro mě. Jako zaměstnaný člověk jsem neměla čas ani chuť porovnávat ceny v obchodech a sledování akčních letáků jsem spojovala s kratochvílí výlučně důchodců. Když jsem ještě při škole dělala brigádu v supermarketu, tak jsme se s kamarády dokonce bavili pohledem na spěchající důchodce s hůlkou v košíku a letákem v ruce, jak se div nepřerazili, aby byli u regálu nebo pultu první. Časem jsem tento názor
trochu pozměnila. Ne že bych se taky hnala za každou slevou jako ďas, ale občas jsem se poohlédla po akčním zboží, obzvlášť po tom, kterého se dají udělat zásoby. Přece jenom ušetřit nějakou tu korunu není špatné.
Ale teď, co jsem doma, mám docela dost času a každá koruna navíc se hodí. Takže už taky sleduji akce a letáky mám přečtené snad dřív než ti proslulí důchodci. Bydlím ve velkém městě a jednou z výhod je množství obchodů na dosah. Do každého z hypermarketů to máme zhruba stejně daleko, takže je jedno, kam se pojede na velký nákup. Akční potraviny s dlouhou trvanlivostí bereme vždy ve větším množství - cukru celý balík, mléka tak dva až tři kartony, oleje nejmíň pět litrů, však se to spotřebuje. Na jednom nákupu takto ušetříme minimálně desítky korun a pak třeba za měsíc je to dohromady docela slušná částka.
Kromě potravin samozřejmě hlídám akce na plínky, ubrousky, kaše, přesnídávky a další Kubíčkovi nezbytnosti nejen ve velkých obchodech, ale i ve všech drogeriích. Jako doprovod dítěte jezdím MHD zadarmo, v centru města jsme i několikrát do týdne a tak není problém se při procházce zajít podívat, jestli není zrovna něco zajímavého k mání.

Mám slevové a věrnostní kartičky ze všech možných obchodů. Konkrétně ze tří supermarketů, dvou drogerií, jedné lékárny, jednoho papírnictví a hračkářství, dětského obchodu a nově jednoho obchodu s nábytkem. Nosím je pěkně seřazené ve vizitkáři a mám je pořád v tašce na kočáru, protože nevím, kdy se kam zrovna stavím něco koupit. Pak mám ještě karty ze dvou parfumerií, obchodu s oblečením a zdravé výživy, ale ty sebou nenosím, protože jsem tam nakoupila třeba jen jednou a nechystám se tam v nejbližší době znovu. Dalo by se říct, že je mám prakticky zbytečně, když do toho obchodu normálně nechodím. Ale kdo ví, možná tam zas někdy zavítám a karta se bude hodit.
Velmi lákavé mi připadají dárky k nákupu konkrétního zboží. Když si koupím žvýkačky ve větším balení, dostanu zubní nit jako přívěšek na klíče. Co na tom, že ji asi nepoužiji. Nebo třeba ke dvěma ledňákům se dává placka k připnutí na batoh. No připínat ji nejspíš nebudu, ale tento ledňák mám nejradši a stejně bych si ho koupila, jen možná ne hned. No dobře, uznávám, že některé dárečky jsou opravdu zbytečné. Ale například skleniček, misek a hrníčků takto získaných máme hned několik a ty se přece hodí, ne?
Taky sbírám body za nákup, pokud mě zaujme nabízená odměna. Teď jsme zrovna stálými zákazníky Globusu, protože se mi líbí zavazadla, která je možno získat skoro zadarmo. Už tři měsíce jsme nebyli na větším nákupu nikde jinde. Aby body rychleji přibývaly, kupuji zboží, za které jsou nějaké navíc. Samozřejmě pokud je pro nás aspoň trochu užitečné. I když na to máme s přítelem někdy trochu odlišný názor a on občas kouká se zdviženým obočím. Jako třeba když jsem si brala tři takové ty ledové kávy v půllitrových krabicích. Naposledy jsem ji pila snad před dvěma lety a normálně bych si ji asi jen tak znovu ani nekoupila. Ale co, však stojí pár korun a teď v létě se určitě bude hodit při procházkách. Dvě jsem se už i donutila vypít, ale ta třetí mě zatím nějak neláká. Ale jsem zas o jeden bod blíž k tolik chtěnému zavazadlu. Na podzim jsem si takto nasbírala body za nákup jedné značky plenek a vybrala si jako odměnu hrneček s pítkem a ohřívačku stravy, obojí od Aventu v celkové hodnotě asi 1000,-. To se přece vyplatí! Hrneček se zatím u Kubíčka nechytá, ale ohřívačka jede už tři měsíce každý den a já na ni nedám dopustit. Je to skvělá věc jak na doma, tak třeba na dovolenou.
Co mě nechává poměrně chladnou, jsou slevy a výprodeje oblečení. Já ho nakupuji málo a spíš náhodou, když mě nějaká konkrétní věc upoutá. Výlohy křičící do dáli nápisy SLEVA, SALE, -50 %, -70 % a podobnými neodolatelnými nabídkami mně nic neříkají. No tedy občas do nich nakouknu, to bych zas lhala, ale většinou mě odradí davy lidí a stejně nic nekoupím. Nesmí se ale jednat o dětské oblečení, to mě neodradí nic od toho, abych Kubíčkovi pořídila nějaký pěkný kousek do šatníku.
Ale i u lákavých nabídek to chce trochu přemýšlet, protože ne vše je vždy opravdu výhodné. Mám tím na mysli jako příklad konkrétní vzpomínku na tu mou brigádu v supermarketu. Pamatuji si, jak se jednou do systému vloudila chyba v ceně jednoho oplatku, který byl v akci. Měl být o korunu levnější než normálně, ale omylem se do letáku i na plakáty dostala cena o korunu vyšší. Na akční zóně stál plný koš těchto oplatků a nad ním visela velká cedule AKCE s tou špatnou cenou. Do druhého dne, kdy se na chybu přišlo, byl přesto prakticky prázdný. A stačilo k tomu jen to kouzelné slůvko akce. Velmi častý je také trik obchodníků, kdy nějaké zboží na chvilku výrazně zdraží a pak ho s velkou slevou prodávají. Jenže zákazník si ho vlastně kupuje skoro za původní cenu.
Slevy a akce jsou prostě zaklínadla, která táhnou a nejen mě, jak je vidět v každém obchodě. Myslím, že to ale není fenomén jen naší doby, obchodníci určitě odjakživa využívali touhy lidí získat maximum za co nejmíň. Třeba takový Baťa správně tušil, co s lidmi udělá, když ceny sníží o jedinou korunu pod zaokrouhlenou částku. V dnešní době je obrovská nabídka všeho možného a tak se v tom člověk někdy hůř orientuje. Ale o to víc se dá ušetřit, i když to je trošku relevantní, protože všichni ti psychologové a marketingoví poradci, vymýšlející strategie prodeje, vždy pracují pro obchodníka a ne pro nás zákazníky. A mají dobře spočítané, že když něco přitáhne naši pozornost, určitě na tom neprodělají.
Ale co, já akce prostě miluji a nehodlám na tom nic měnit. Musím končit, zrovna přinesli nové letáky, tak letím ke schránkám, ať na mě nějaké zbudou.

Uživatelce Martina85 děkujeme za článek a připisujeme jí kredit 100 Kč.

Inzerce
Inzerce

 

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Nechci slevu zadarmo (Martina85) - diskuze

 • I já patřím k těm co mají plnou peněženku slevových kartiček jako je Billa,drogerie Teta a Schlecker,hračkárny Pompo,čerpací stanice ÖMW a také kartičku Rodinné pasy,které mají široké využití v mnoha oblastech.http://www.rodinnepasy.cz/Každá korunka se hodí a když nic členství v klubech nestojí,proč to nevyužít. Za nasbíráné bodíky už máme spoustu dárků od Emca a Happy plínek.
  Elis 20   | 24.08.2012 08:08:36 | Reakcí: 3, poslední: 24.08.2012 19:37:48
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Rodinný pas mám od doby, kdy se Kubík narodil a využívám pořád. Nejvíc v lékárnách a hračkářství. Je to super věc, už ji mají i všechny moje kamarádky.
   Martina85   | 24.08.2012 13:56:13
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
    já ten rodinný pas mám taky, ale teda vůbec nevím, k čemu to je    
    Gastrica   | 24.08.2012 16:12:28
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE:
     Kde uvidíš cedulku na dveřích, ukazuj u pokladny. To máš tady pětikačku, tu deset a hned je to pěkná sumička za těch osmnáct let, co to má platit  .
     Martina85   | 24.08.2012 19:37:48
     Reagovat | URL příspěvku
 • já pořád doufala že nakonci napíšete ale pak mě to došlo...."a dnes mám na schrance reklamu ne"  
  Nijak se nastavím proti tehle zalibě, uznávám že je to sranda taky jsme se tím nějaký čas bavila, ale leze to trochu do peněz:-)
  KáťaN   | 23.08.2012 12:56:14 | Reakcí: 1, poslední: 24.08.2012 13:53:44
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Já bych neřekla, že to leze do peněz. Samozřejmě třeba kvůli bodům koupím občas něco trochu zbytečného navíc, ale na druhou stranu ušetřím daleko víc na ostatních věcech, co kupuji vždycky v akcích.
   Martina85   | 24.08.2012 13:53:44
   Reagovat | URL příspěvku
 • Tak my máme kartu akorát do Billy, Dm,
  Tety a do obuvi. Ale letáky pročítám pravidelně, v Brandýse je Tesco, Penny a Lidl, takže manžela pošlu tam, kde mají nejlepší akce. Ono i na deseti jogurtech se dá pár kaček ušetřit. A trvanlivé věci (mléko, oleje, těstoviny) kupujeme do zásoby zrovna, když jsou levnější .
  Dana S   | 22.08.2012 15:34:47 | Reakcí: 1, poslední: 24.08.2012 13:56:55
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • A já jsem v tomhle úplný barbar, nějaké kartičky mám taky, ale zásadně je zapomenu při nákupu vytáhnout.   
  Evulik25   | 21.08.2012 08:52:47 | Reakcí: 1, poslední: 21.08.2012 09:31:03
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Mám doma vybavení od SEDITY(ručník, hrnek, misku, talíř), pak mám kelímky od TANGU, to bylo za sbírání log nebo obalů a pro děcka se to hodí. Sem tam nějaký ten bod v Jednotě, to jsem MĚLA zaékací mísu PYREX nějakých 5 litrů a jen za 79,-, ale tchán mě ji při stěhování rozbil  .Pak jen za body bez doplatku mám sadu talířů, sadu skleniček, obojí po 18 kusech, to mě srdce nebolí, když to děckám spadne na zem. A ještě kobereček, pod stolem v kuchyni na takové to domácí drobení  . Kdybych to měla počítat na peníze, vyjde to pekelně draho, ale jiný obchod s potravinama jsem v místě bydliště neměla(tehdy) tak se to vlastně i oplatilo  .

  Měla pár kartiček do drogerií, kvůli plenkám, ono 2 děcka po roce není jen tak  ... Teď už je nepotřebuju, tak jsem je dala klukům na hraní. Už kupuju jen ve slevě cukr, mouku a mléko, to ostatní je mě fuk.

  Jen teda mám asi 250 log SEDITY ve skleničce, občas přihodím další a snad tam na konci roku bude něco zajímavého na výměnu  .
  polova   | 20.08.2012 19:24:41 | Reakcí: 1, poslední: 20.08.2012 20:34:34
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Ani nevíš, jak Ti rozumím. Mám plnou peněženku kartiček-Tesco, Billa, DM, Tescoma, Nivea, Dr. Max, drogérie Teta, Ikea,S.A.M.,Baťa,Angus farm, Dračik, Geco. Sbírám body, využívám slevy a šetřím. 
  tygřímáma   | 20.08.2012 19:19:07 | Reakcí: 1, poslední: 20.08.2012 20:33:07
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • dotaz
  A můžu vědět, kde to jezdíte MHD jako doprovod dítěte zadarmo ?Já vždycky s kočárem cvakala jízdenku.
  radana123   | 20.08.2012 14:40:27 | Reakcí: 4, poslední: 21.08.2012 22:40:00
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: dotaz
   V Brně. Ale je potřeba mít vyřízenou šalinkartu. Stačí zajít s rodným listem dítěte na dopravní podnik, vypsat žádost a zaplatí se jen dvacka za igelitový obal na ni. Je bez fotky, na jméno dítěte a platnost končí den před třetíma narozeninama. Je to super věc, já ji využiju denně  .
   Martina85   | 20.08.2012 14:54:28
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: dotaz
    Jj šalinkartu do Brna mám i já :)) a to jsem jí využila jeden den a vyplatilo se to bohatě.  
    nadule1   | 20.08.2012 20:08:15
    Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: dotaz
   V rámci IDS je to snad po celé Jižní Moravě. Stačí průkazka za dvacku a 3 rpky autobus, vlak i MHD zadara  .
   polova   | 20.08.2012 19:13:40
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: dotaz
   díky za info, to je fakt super věc.
   radana123   | 21.08.2012 22:40:00
   Reagovat | URL příspěvku
 • ježííš, tak to je hustý     Já jsem pravej opak, zásadně odmítám veškeré kartičky (mám jenom DM), slevy nesleduji a zlevnění zboží koupím, pouze pokud zrovna kolem nějakého vhodného projdu.
  Gastrica   | 20.08.2012 10:53:03 | Reakcí: 2, poslední: 20.08.2012 15:48:10
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Vidíš, a přitom je to taková skvělá věc  . Ale zas se ti určitě krásně žije, když tě pak nemrzí, že jsi něco mohla koupit ještě výhodněji, kdybys otevřela i ten poslední leták   
   Martina85   | 20.08.2012 14:58:33
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
    Mi by zase vadilo, kdyby v každém obchodě měli moje údaje :) Já jsem ráda "inkognito" a i nejsem natolik naivní, abych si myslela, že když nebudu mít kartičku u Baumaxu, tak na mě jiní nepřijdou, stejně by mi to vadilo :) Mi vadí už jenom to, jak si může každej zmetek zjistit adresu, takže nechci dávat tyto údaje ještě kdejakýmu krámu :)
    Gastrica   | 20.08.2012 15:48:10
    Reagovat | URL příspěvku
 • Jsem v klubu
  Ráda se připojím do klubu "kartičkářek". I já nosím v peněžence přibližně 12 klubových kartiček (DM, Tesco, Dráčik, Geco tabák, Billa, Dr. Max, VZP baby .....) Je jich mnoho.
  veverka-zrzka   | 20.08.2012 10:37:28 | Reakcí: 1, poslední: 20.08.2012 14:56:10
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Sex s kondomom

| anonymkakak | 25.05.2024, 22:15

Dobry den, chcela by som sa opytat ci mozem byt tehotna. sex sme mali 12DC s kondomom 2x. mam cca 30-33 DC. kondom nebol poskodeny ale na druhy krat co sme skoncili sa mi zdalo ze na kondome nieco je.... uistil ma ze kondomy su v poriadku... hodinu na to som si zobrala ellaone. na 10 den po styku som si robila test a je negativny.

Dobrý den,

zde je pravděpodobnost otěhotnění opravdu mizivá.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | dnes, 16:18
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×