Inzerce
Inzerce
Inzerce

Usměvavý den (tumik)

Ráno, sotva otevřu oči,
hned ke mně do postele Eliška skočí.

Musíme se pomazlit,
tak to každé ráno musí být.

Přečteme si pohádku
o malinkém koťátku.

Pak šup, šup honem z postele,

snídat budem vesele.

Eliška mlíčko od maminky,
maminka chleba malinký.

Pak musíme si s pejskem hrát,
dřív než půjdem zase spát.

Před obědem siesta.

Mezitím co Ela spí,
mamka oběd uklohní.

Po obědě zase hraní,
pak na kočárku trocha spaní.

Máme sebou pejska,
na louku ho vezmem dneska.

Až se vrátíme z procházky,
bude už doma z práce tatínek.

Hurá, to bude zábava,
táta umí dělat bezva kašpara.

Elišky úsměv celý byt rozsvítí,
jak na louce kvítí.

Je to naše sluníčko,
zlobí jenom maličko.

To když večer nechce se jí spát,
nechce si přestat hrát.

Ve vaně cáká na všechny strany,
to jí hrozně baví.

Když večer se konečně unaví,
zachumlá se do chlupaté deky.

Zavře očička
a usne naše holčička.

Má máma pro sebe chviličku
a usmívá se na spící holčičku.

Uživatelce Tumik děkujeme za článek a připisujeme jí kredit 100 Kč.

Inzerce

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Usměvavý den (tumik) - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda mám jako učitelka nárok čerpat dovolenou v plném rozsahu, tedy 40 dnů? Na mateřskou jsem nastoupila na začátku roku, skončila mi v půlce července. Zaměstnavatele jsem včas požádala o čerpání řádné dovolené v návaznosti na ukončenou mateřskou. Účetní mi již dříve říkala, že podle ní mi bude mateřská krácena, a opravdu mi přišla na účet dovolená pouze za půlku července a srpen. Předpokládala jsem však, že mi část vyjde i na září. Prosím Vás o názor. Děkuji.

Dobrý den,

pokud Váš pracovní poměr nekončí v průběhu roku a požádala jste o čerpání řádné dovolené v návaznosti na skončení mateřské dovolené, máte nárok na celou dovolenou za kalendářní rok. Mateřská dovolená se považuje za výkon práce pro účely dovolené, díky tomu jste splnila podmínku alespoň 60 dnů konání práce v roce a máte tedy nárok na dovolenou za kalendářní rok. Pro krácení dovolené platí, že se krátí až při 100 a více zmeškaných směnách a zákoník práce přímo uvádí, že dovolenou vyčerpanou v návaznosti na mateřskou dovolenou před nástupem na rodičovskou dovolenou není možné krátit z důvodu následného čerpání rodičovské dovolené (§ 223).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 17.10.2019, 15:12
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce