Náš den (Borda)

Jak vypadá náš den? Nebo spíš můj, té, která má doma 3 ratolesti, jednoho manžela (všechno mužského pohlaví a chápání), několik slepic (to jsou holky a prý se báječně doplňujeme), domácnost a zahrádku.

Drnčící budík v 6 ráno je jasným znamením, že začínáme. Je pátek, odpoledne vyrážíme k babi a dědovi na víkend.

Když má tatínek odpolední nebo dovolenou jako třeba dnes, něco vedle mě zafuní, zamlaská, přetáhne přes sebe deku a spí dál. Se sebezapřením ze sebe stáhnu peřinu a několika jistě ladnými
kroky se dostanu do koupelny, kde se snažím uvést tělo do fungujícího stavu -jedno oko, druhé oko a hlavně brýle, aby bylo něco viděno. Za chvíli se už motám po kuchyni. Konev vaří čaj, namažu svačinky do školy a chystám snídani – nejlepší by bylo, kdybych vstala ve 3 ráno a upekla kynuté buchty.

Z postýlky mezitím slyším „mami, tati, Tome“.  Protože ani tati, ani oba Tomové nejeví známky života, vyrážím já. Cestou servu z těch dvou větších peřinu a přitom všem hulákám „budíček“!! Obleču Davídka, dohlédnu na dvojčata, aby nešli s každou jinou ponožkou, přinutím je udělat ranní hygienu, nakrmím, napojím a nakonec je vyženu studovat, aby z nich něco bylo. Tatínek se mezitím vyhrabe z postele, nasnídá se a poté už řádí s Davidem.

Dopoledne se snažím z našeho domu udělat místo, kde žijí lidé, aby to brzy zase vzalo za své. Vařit dneska nebudu, kluci mají oběd ve škole a nám tu zbylo něco od včerejška, popřípadě si něco najdeme v lednici. Večer se pak nadlábneme u babičky. Zato mě čeká balení věcí pro celou rodinu, včetně tatínka, protože on není balicí typ a zcela jistě by odjel se zimní bundou a plavkami. Martin se
přijde zeptat, jestli nepotřebuji s něčím pomoci, ale protože mi nejvíce pomůže tím, že zabaví Davídka, vyženu je oba dva ven na zahradu nebo do stodoly.

Sbalit 4 chlapy a jednu ženskou obnáší několik tašek, kde se moje věci krčí někde v koutku, zato s sebou vezeme několik důležitých věcí jako třeba prak (ten totiž ještě děda neviděl a mám nařízeno ho do té tašky určitě dát). Za chvíli slyším ze dvora „mami, mami“, tak se jdu kouknout. Davídek stojí na
nejvyšší šprušli štaflí a tatínek pod ním celý blažený, jaké že to má šikovné dítko. Na to ten malý rarášek povídá: „Dáda bum“! Jdu si radši po svém, protože jak se říká, co oči nevidí, srdce nebolí.

Kolem 10. hodiny mám sbaleno a jdu za těma svýma chlapama. Chci se chvíli věnovat zahrádce, v pařeništi už vylézají ředkvičky, soused mi slíbil sazenice salátu, tak abych je měla kam zasadit. Davídek je zdatný pomocník, občas mám obavy, že mě vezme motykou do hlavy. Martin mezitím poklidí slepicím a králíkovi. Králíka teprve čtyři dny a slepice 14 dní, při tomto tempu rozmnožování naší fauny se děsím příštích dnů, protože u mých chlapů člověk nikdy neví, čeho jsou schopni.

Za chvíli bude 12 hodin a my jdeme obědvat. Davídek slupne polévku, tatínek si ohřeje párečky, které moc chutnají i Dádovi a mimino šupajdí do postele. Umyji nádobí - ručně, neboť nejsem vlastníkem myčky, byť po ní toužím. Konečně mám chvilku klidu. Dám si kávu a čekám na školní úspěchy.

Nejdřív slyším třískání vrat, potom několik nadávek, které je lepší neprezentovat, a synátoři jsou
doma. Beru jednu tašku po druhé, kouknu do sešitů a zvěstuji klukům novinu, že k babičce se nepojede, dokud nebudou hotové úkoly. Oba na mě hodí nechápavé pohledy, ale jdeme na to. To už tu běhá David, který chce také psát úkol, ale nikdo mu to nechce dovolit. Posílám ho s tatínkem do pokojíku, aby se zabavili po svém.

Po několika litrech potu - mého i dětí, máme konečně hotovo. Dáme svačinku a jdeme nacpat tašky do auta. Snažili jste se někdy nacpat tašky pro 5 lidí do kufru Fiata? Ne? O hodně jste přišli. Jednou stranou tam rvete tašku s oblečením a druhou stranou vypadne taška s plenami. Hlavně, abychom měli tu tašku s prakem! Teď už zbývá jen obléct sebe a děti do čistéhoa můžeme jet. Předtím ještě povinně zamáváme zvířectvu, David zařve na králíka „čičí papá“ a vyrážíme.

Cesta k babičce, pokud nikde (jako třeba v obchodě) nestavíme, zabere tak hodinku. Chvíli je klid, ale ke konci cesty je už potřeba děti zabavit, protože už je jim cesta dlouhá. Proto jsem vždycky strašně ráda, když vidím známou ceduli a vím, že jsme konečně na místě.

Je hezky, a když dojíždíme k baráku, vidíme, že jsou všichni na zahradě - babi, děda, švagrová s rodinou (ti bydlí ve stejné vsi). Kluci už v autě řvou „babi, dědo“, až z toho zaléhají uši. Vypustíme smečku z auta a v rychlosti se snažím převléci je ze slušného oblečení do tepláků. Pak už si těch velkých nemusíme víceméně všímat, protože děda má oplocenou zahradu velikosti fotbalového hřiště, stačí, že víme, že tam někde jsou. Davídek s dědou a taťkou okoukne hospodářství já si s babičkou a švagrovou mezitím dám kávu a užívám pohody. Probereme společně život, chlapy a všechno, co potřebujeme.

V sedm odchází švagrová domů a my se hrneme do baráku. Z Davídka oloupeme zaschlou špínu, dáme mu chleba se šunkou, který zapije mlíčkem a poté již jde spinkat. Babička mezitím nachystá
večeři. Společně se navečeříme a babičce pomůžeme sklidit v kuchyni. Roman s Tomášem hrají s dědou a tátou karty, nebo koukají na televizi a vedou rozumné chlapské řeči. V půl 9 zaženeme kluky do sprchy a potom do postele.

Nastává klid. S babičkou si dáme skleničku červeného a k tomu přikusujeme něco dobrého. Chlapi probírají auto, děda si totiž nedávno koupil nové, tak na něm ještě vychytávají mouchy. Nejdřív odpadne děda, za ním zaleze do pelíšku Martin. My si s babičkou ještě povídáme. Až pohled na hodiny, které ukazují něco kolem půlnoci, nás donutí skončit. Dáme si jedna po druhé sprchu a jdeme na kutě. Chvíli se mi v hlavě ještě honí myšlenky, ale za chvíli usínám s vědomím, že zítra kolem šesté, až zakřičí budík, zase začínáme.


Napsáno s láskou a špetkou humoru.

Uživatelce Borda děkujeme za článek a připisujeme jí kredit 100 Kč.

Inzerce

Plenky Happy - Happy každý den!

Plenky nejmenších velikostí – tedy BEFORE NEWBORN (0), NEWBORN (1) A MINI (2) díky indikátoru vlhkosti, netkané textilii Premium Dry a technologii Air Flow udrží miminko v suchu, pokožku chrání před opruzením a podrážděním. Je super měkká a s jedinečným výstřihem na hojící se pupík. 

Pro děti nad 5 kg by plena měla zajišťovat maximální volnost pohybu. Proto jsou pleny MIDI, MAXI, MAXI PLUS, JUNIOR, JUNIOR EXTRA vybaveny novým speciálním systémem 360° COMFORT SYSTÉM. Plena zajišťuje perfektní savostí nejen suchou pokožku, ale díky elastickým prvkům v kombinaci s anatomicky tvarovaným absorpčním jádrem je pro dítě pohodlná, netlačí a perfektně přiléhá k tělu. 

Jednorázové pleny Happy jsou zárukou bezpečí a výjimečného pohodlí! 

K dostání na: Feedo.cz, Alza.cz, Mall.cz, 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Komerční sdělení

Související články

Náš den (Borda) - diskuze

Vložit příspěvekVšechny diskuze

Poradna

Dobrý den, paní doktorku. Chci se zeptat, před 2 měsíci jsem vysadila antikoncepci. Poslední menstruace přišla 23.2.2017 a trvala až do 28. Měli jsme pak s přítelem několik nechráněných styků. Menstruace se dostavila až dnes, ale barva je až tmavě hnědá a velice slabá. Chci se zeptat, zda to může být příznak těhotenství. V příloze zasílám foto menstruačního kalendáře. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud se menstruace dostavila dnes, je to v podstatě v termínu. Cyklus 28 dní +-7 je stále ok. Takže těhotná být můžete, nicméně pokud je menstruace normální intenzity, pravděpodobné to není. Pokud ale menstruace bude mít netypický průbeh, pak si raději udělejte těhotenský test.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 24.03.2017, 16:20
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce