Nakupování s dětmi (Corelia)

Jednoho sobotního rána jsme se rozhodli vydat se na nákupy do stokilometrů vzdálené Prahy. Těšila jsem se hlavně do Ikey, kde jsem měla vyhlídnutých pár zajímavých kousků.

Ráno jsem přichystala celé rodině snídani a než jsme se najedli, stihla jsem ještě sbalit tašku s nezbytnými věcmi (tj. jídlo, pití, náhradní oblečení, pár hraček…). Poté jsem dětem připravila oblečení a oblékla je. Manžel mezitím do auta naskládal kočárek, mnou schystané věci a nakonec i děti, a konečně jsme tak mohli vyrazit.

Cestou do Prahy byli kluci hodní a vše probíhalo v pohodě. V Ikey ale začal Adam trošku protestovat. V kočárku totiž jet nechtěl, a když jsme ho z něj tedy vyndali, chodil si tam, kde chtěl on. Navíc nešel hezky s námi za ruku, takže místo prohlížení a vybírání věcí jsme ho pořád někde naháněli. Nakonec se přeci jen zklidnil a chvílemi dokonce i spolupracoval.

Když jsme dojedli oběd, zeptala jsem se Honzíka, jestli se mu nechce čůrat. Prý ne.... Šli jsme tedy dál, když si najednou vzpomněl, že se mu už čůrat chce. Ok, vrátila jsem se s ním tedy zpět k restauraci, a to proti davu lidí, kteří šli samozřejmě opačným směrem. Když jsme konečně došli na záchod, Honza mi sdělil, že čůrat vlastně nepotřebuje. No nic, vrátili jsme se tedy za tatínkem a Adámkem. Prošli jsme další kus obchodu a nakonec se zastavili u rolet, které jsme potřebovali koupit. Naštěstí tam byla i lavička, takže zatímco jsme si vybírali, kluci se mohli v klidu posadit a občerstvit.

Najednou jsem ucítila, že tam něco smrdí, a tak jsem se Honzíka nenápadně zeptala, jestli se mu nechce kakat a jestli si neprdnul. On mi ale naplno odpověděl, že ne a že to asi prdí táta, načež se ho šel hned zeptat. Tatínek mu potichu odpověděl, že ne, že on to nebyl. Honzík se vrátil a nahlas mi hlásil, že táta to teda nebyl. Měla jsem co dělat, abych se nesmála. No nic pokračujeme dál.

Adam se nechal dát do kočárku. Když jsme ale dorazili do skladu, kde jsem si chtěla naložit stoleček pro kluky, zjistili jsme, že jej bohužel nemají v námi požadované barvě. Byl totiž v akci a už byl vyprodaný. V tom si Honza vzpomněl, že potřebuje čůrat. No dobrá, manžel s ním vyrazil na záchod a já se mezitím pokoušela k pokladnám odvézt jednou rukou kočárek a druhou plně naložený vozík. Nedá se říct, že by to nějak moc šlo. :-).

V tu chvíli došla Adamovi trpělivost a rozhodl se, že chce za každou cenu z kočárku ven. Když jsem ho vyndala, zjistila jsem, že je celý mokrý, plínka se mu asi shrnula a byl úplně durch. No jo, ale co teď? Kolem davy lidí, já u sebe kočárek, vozík s nákupem a manžel s Honzíkem nikde. Nakonec jsem s Adámkem odešla do jedné boční uličky, kde nikdo nebyl a v klidu jsem mu plínku i oblečení přehodila. Když jsme konečně zaplatili, vyrazili jsme domů.

Cestou ještě manžel zastavil před jedním hobby marketem s tím, že si tam jen pro něco zaběhne a my na něj počkáme v autě. Byla jsem ráda, že chvilku sedím, kluci taky, jak byli utahaní, tak byli celkem v klidu. Pohoda ale trvala jen do chvíle, než se zezadu ozvalo: „Mamí? Já počebuju kakat.“ Byl to Honza. Fajn, vzala jsem mobil, že zavolám manželovi, kde je a za jak dlouho se vrátí. Jeho mobil ale začal zvonit v autě. Paráda. Nezbylo mi tedy nic jiného než vylézt z auta, otevřít kufr, vyndat komplet nákup z Ikey, vyndat kočárek a následně zandat nákup. Poté naložit Adama do kočárku, vyndat Honzíka a vyrazit hledat záchody. Našli jsme je ale celkem v pohodě. Vjeli jsme na takový pidizáchod, který jsem s kočárkem zcela zablokovala, ale zvládli jsme to. Honzík splnil to, kvůli čemu jsme tam přišli a pospíchali jsme zpět k autu, aby nás tatínek nehledal. Samozřejmě jsme tam dorazili první. Následovalo zase velké nakládání. Poté, co jsem si sedla, se vrátil tatínek  a s úsměvem se zeptal, jestli jsme se příliš nenudili. Co na to říct? Nenudili jsme se. :-)

Uživatelce Corelia děkujeme za článek a připisujeme jí kredit 100 Kč.

Inzerce

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Nakupování s dětmi (Corelia) - diskuze

 • to je klasika
     
  Ikea, tam se casto ztratime aj my, natozpak 2 pobihajici decka
  zajic   | 17.04.2012 12:44:53
  Reagovat | URL příspěvku
 • jo,jo, to mě pokaždé přivádí k šílenství. Kakání a čůrání mých dětí v obchodech, o tom by se dala napsat knížka. Hezkýýýý, jsem ráda že v tom nejsem sama   
  lucie73   | 17.04.2012 11:06:14
  Reagovat | URL příspěvku
 • jsi dobra,ikeu delame tak,ze manzel jezdi s detma v aute a ja rychle beru co potrebuji  ted uz pujdou do koutku,tak snad nam zbude cas i koukat 
  Liberte   | 17.04.2012 10:58:44 | Reakcí: 1, poslední: 17.04.2012 11:46:43
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   no my v ikee doteď problém neměli, Honza ten není divokej takže většinou v pohodě šel s náma, Adam doteď jezdil bez řečí v kočárku. Až poslední návštěva dopadla tak, že místo vybírání a kochání se, jsem honila dítě. :-))))
   corelia   | 17.04.2012 11:46:43
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den, paní inženýrko, ráda bych se zeptala na téma rodičovského příspěvku. Pracovala jsem od r. 2016 v Rakousku po ukončení studií, v ČR jsem doposud nepracovala. V lednu 2018 jsem nastoupila na mateřskou v Rakousku z důvodu rizikového těhotenství, porod se odehrál následně v červnu 2018, řešíme momentálně místní rodičovský příspěvek, přičemž již nemám pracovní smlouvu, nadále jsem zde ale i pojištěna.

Zřejmě se ale budeme přesouvat zpátky do ČR, přičemž partner bude dojíždět za prací do Rakouska (taktéž dosud v ČR nepracoval). Měla bych prosím v případě přesunu bydliště zpět do ČR nárok na RP v ČR, když jsem v ČR dosud nepracovala a neplatila žádné pojištění?

Děkuji předem za odpověď
S přáním pěkného dne
K.

Dobrý den, 

pro nárok na rodičovský příspěvek v ČR je důležitý trvalý pobyt v ČR a především skutečné bydliště, a to nejen Vás jako žadatele, ale všech společně posuzovaných osoby (tedy i dítěte a otce dítěte). Bydlištěm se rozumí zejména, kde se osoba dlouhodobě zdržuje, pracuje, žije s rodinou apod. Jestliže partner bude nadále pracovat v Rakousku, úřad práce od Vás bude navíc k žádosti vyžadovat formulář Doplňující údaje o společně posuzovaných osobách pro účely vyplácení dávek v rámci EU a k němu další dokumenty vyjmenované na konci tohoto formuláře. Na základě předložených dokumentů rozhodne, která země by měla být primárně odpovědná za výplatu dávek. ÚP může také od rakouských úřadů požadovat potvrzení, zda na dávky v Rakousku máte nebo nemáte nárok. Pokud byste rodičovský příspěvek v Rakousku pobírala, bude vyžadovat potvrzení v jaké výši byl čerpán. Pro více informací se můžete obrátit na call centrum úřadu práce.

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 17.10.2018, 16:04
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Zavřít reklamu
Inzerce