Inzerce
Inzerce
Inzerce

Osmý měsíc: Julinka prospívá velice dobře - sní všechno, co jí maminka dá. Také dělá velké pokroky. Celá rodina také navštívila Den mláďat na místním statku a nyní se těší z návštěvy prarodičů.

Naší malé rošťandě už je osm měsíců a za poslední měsíc udělala neuvěřitelné pokroky.  Minule se sotva začínala plazit, teď je jí náš byt malý a každou chvilku ji hledáme, kde zrovna zakotvila. :-) Julinka je neskutečně mrštná a všichni mají legraci z toho, jak rychle se dokáže přemístit o kus dál. Starosti mi trošku dělá to, že jednou ručičkou se odráží víc, ale pokud to jen jde, „trápíme“ ji, aby se snažila zapojovat všechny končetiny správně.  Na poslední kontrole jí sestřička navážila 7,70 kg, za měsíc tedy přibrala 800 gramů a doma máme pěknou baculku. :-) Jak ráda ale pusinkuji ty její faldíky a kulaté bříško. Poslední týden už se zvedá i na nožky a péruje, takže možná co nevidět začne lézt.

Bohužel, doma máme všude lino nebo dlažbu a tak se Julče špatně trénuje, jakmile se chvilku pohoupe, už ji podjede jedna nebo druhá nožka a je zase na zemi. Minule nám vytřela zrak svou vynalézavostí, v dětském pokojíčku mají děti na zemi matraci, na které si často hrajeme a  Julinka přišla na to, že když se pomocí matrace dostane na čtyři a otočí se, tak sedí.  Bez pomoci si sama ještě nesedne, ale takto ano a její vítězoslavný pohled pokaždé, když se akce vydaří, je naprosto dokonalý. :-) Taky je velká průzkumnice, k naší smůle dokáže najít kdejaký kabel a tak vše neustále zabezpečujeme.  Je srandovní, jak všechno zkoumá ukazováčkem, má ho pořád v pohotovosti a když se doplazí k něčemu zajímavému, hned začne kramařit. Už několikrát jsme našli rozcupované noviny, posledně během chviličky našla pod konferenčním stolkem krabici s papírovými kapesníky a půlku jich vytahala.

Inzerce

Julinka je vzorný strávník

Co se jídla týče, opět budu jen a jen chválit. Julinka jen vidí lžičku a už mává rukama a nahlas mlaská a je jí opravdu jedno, co zrovna budu servírovat, chutná jí všechno. Vlastně docela zírám, že víc než ovoce či kaše ji chutnají masozeleninové příkrmy, u kterých poslušně sedí a jen nábožně otvírá hubičku. Schválně píšu poslušně, protože Juli sice báječně jí, ale stolování je katastrofální.  Zatím jsem neviděla větší čuňátko, než je ona.  Myslíme si, že i kdyby byla u jídla v neoprenu, stejně by se dokázala ušpinit. :-) Takže po každém jídle ji musíme komplet celou převléknout, občas musím vyměnit tepláky i já. :-) Z lahve už pije čaj hezky sama nebo jí dává pít Míša, kterého to moc baví.

Julinka s Míšou jsou už parťáci, musím je ale více hlídat

Vztah Julinky a Míši se teď dost změnil. Co se začala Julinka plazit, Míša už není tak opatrný, vidí v ní najednou parťačku, se kterou si chce hrát a občas nezná míru.

Lojza má navíc občas nápady jako tři dny starý pes a pak se můžu divit. Nedávno si hráli s Míšou na obchod a Julinku narvali do Míšova nákupního vozíku a jeho samozřejmě další den napadlo, že by sestřičku mohl do toho vozíku dostat sám. Ještě, že jsem nebyla daleko…

Inzerce

Nebo Lojza válel s Julinkou sudy v naší posteli, ta se smála jako pominutá a Míša s ní pak trénoval taky, jenže na zemi a maličké se samozřejmě nelíbilo ťukat hlavou o tvrdou zem.  Bohužel je teď nemůžu nechávat dlouho samotné a občas si říkám, už aby Juli chodila a nemusela bych se tak bát. Ale jinak jsou pohromadě naprosto skvělí, pořád se na sebe smějí a dovádějí, jak jen to jde.  

Inzerce

Navštívili jsme Den mláďat

I tento měsíc jsme měli dost nabitý. V Opavě se konal každoroční Den mláďat na místním statku a tak jsme děti opět vytáhli mezi zvířátka. Naneštěstí hned u vchodu byl kolotoč a trampolína zdarma a tak se zvířátky kochala jen Julinka, Míšu dostaly atrakce.:-) Bylo ale krásné sledovat Julinku, jak zírá na telátka a ostatní domácí zvířata.

Ten den jsme stihli i minizoo a tam jsme si oblíbili docela vlezlou lamu, která nás doprovázela podél ohrady na každém kroku. Byla vážně miliónová a netušila jsem, jak jsou lamy mazlivé, málem mě sežrala. :-)

Krásné počasí si užíváme převážně venku

Krásné počasí nás vyloženě nutilo být stále někde venku a já se konečně mohla chlubit Julinkou v šatičkách a kouzelných letních čepičkách. Tohle holčičí parádění si moc užívám.  

A myslím, že i Julinka má ze sebe radost. Tuhle objevila zrcadlo a teď se od něj nehne, nadšeně se prohlíží a směje se na sebe, i když zatím asi netuší, že pozoruje svůj vlastní odraz. :-)

Návštěva prarodičů

Minulý týden jsem si psala s Lojzovou mamkou, která se mi svěřila, že je jí opět hodně smutno po dětech a tak mě napadlo, že překvapím Lojzu i děti a nic jim o příjezdu prarodičů neřeknu. Všechno se mi podařilo tajně zorganizovat, a když se Míša s tatínkem vrátili ve čtvrtek ze školky, už tady na ně čekali. To bylo radosti a nadšení, i když první Lojzova reakce byla: „Lásko, ty máš ale nápady!“ On to ale řekl tak bezelstně a upřímně, že jsme všichni vybuchli smíchy.

Babička s dědou jsou momentálně stále u nás a užívají si děti, chodíme na dlouhé procházky, dáváme si do nosu a je nám moc fajn. Jsou nadšení z toho, jak se Míša začíná rozmlouvat a že Julinka umí napodobit našeho psa, když štěká a že v osmi měsících umí krásně zamávat pá pá. :-)

A v neděli mi ti mí špuntové za pomoci tatínka udělali obrovskou radost. Nezapomněli na svátek maminek a dostala jsem nádhernou kytičku.Na základě vyprávění Evulíka25 připravila Naďa Barochová.

 

Jak se vede dalším dětem na BOL?

Marečkovi je osm měsíců. Maminka Buik pro Vás sepsala, co už Mareček všechno umí a jakým aktivitám se spolu s maminkou věnuje.

http://blog.babyonline.cz/buikovo-o/clanek/1940

A co už umí Vaše děťátko?

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Osmý měsíc: Julinka dělá velké pokroky, s Míšou už jsou parťáci - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×