Julinka 16. měsíc

Julinka si své druhé Vánoce opravdu pořádně vychutnala. Loni, v tom samém čase měla sotva čtyři měsíce, ale letošní svátky už byly o něčem jiném. Ještě před Vánoci jsme se s Juli vydaly na menší sraz holek tady z Babyonline a rozhodly jsme se navštívit nové centrum pro děti - Sloníka.

Julinka v herně

Děti byly nadšené ze spousty atrakcí a Julinka po počáteční nervozitě, kdy se bála pustit mezi děti, se taky báječně vyblbla. Nejvíc se ji líbilo na trampolíně a taky se pokoušela jezdit na autíčku.

Julinka ve Sloníkovi

Vánoce

Den před Štědrým dnem jsme zdobili stromeček, Míša vydatně pomáhal a Julinka zvědavě okukovala, co se to děje. 

Zdobení stromečku

Trošku jsem se obávala, že bude strhávat baňky, ale kupodivu s nimi vždycky jen trošku zacloumala a nechala je být. A když u nás zazvonil Ježíšek, děti se vrhly na dárky a nebyla pomalu šance je spolu hezky vyfotit.

Vánoce

Juli byla legrační, chtěla s naší pomocí rozbalovat úplně všechny dárky, trhání se ji vážně líbilo. Děti dostaly mj. i krásnou oboustrannou tabuli, ale víc se radovali z krabice, na kterou si společně lehali než z dárku samotného. S Lojzou jsme se opravdu hodně nasmáli.

Tabule

Později odpoledne jsme jeli na večeři k našim, ostatně jako každý rok, protože Vánoce slavíme společně. A tak děti čekal ještě jeden Ježíšek v ten samý den a myslím, že samým štěstím nemohly usnout ještě v deset večer. Chudák Julinka obdivovala hlavně všechny Míšovy dárky, ale aut bylo naštěstí tolik, že se Miška ochotně podělil.

Vánoce

Stejně jako loni děti přes svátky onemocněly. Tolik mě mrzelo, že nám zase krachla spousta plánů, ale naštěstí v televizi běželo hodně pohádek a děti nebyly extra protivné, tak jsme to nějak zvládli i doma. Jelikož bylo venku teplo, i tak jsme vždycky na chvilku vyrazili na procházku. Julinka už si do kočárku sedá jen s velkým přemáháním, obvykle se rychle řadí ke dveřím a naznačuje, že chce šlapat po svých. Naštěstí ráno, když vozíme Míšu do školky, je chápavější a nechá se i připoutat.

Silvestra jsme rovněž strávili u našich a o půlnoci jsem se moc divila, že ten randál Julinku nevzbudil a ještě víc jsem se divila, že Míša vydržel čekat s námi a viděl tak první silvestrovský ohňostroj.
Na Nový rok se Julinka zase předvedla, chvíli neposedí a vymýšlí jednu vylomeninu za druhou, a tak se stalo, že jsme ji zase jednou neuhlídali a malá se ošklivě bouchla. Měla ranku těsně nad obočím a odřený nos. Poplakala si tedy dost a my nechápali, jak si něco takového může přivodit při pádu na stůl s oblými hranami. Snad v jejím případě nebude platit přísloví, jak na Nový rok, tak po celý rok.

Odřený nosík

V lednu hodně slavíme

V lednu je v naší rodině spousta narozenin a první oslava nás čekala u tety, která bydlí taky v Opavě. Julinka se sama ládovala dortem a my jsme museli doma udělat skrýše na sladkosti, protože ta malá mlsalka už dokáže vystopovat kdeco.

Juli s dortem

Přes svátky ochutnala spoustu cukrovíček, naši ji rozmazlovali a tak už se nám jednou stalo, že když dostala na svačinku rohlík, mrštila s ním do kouta a postavila se před spižírnu a chtěla něco lepšího. Pár dnů ji tento vzdor vydržel, ale když poznala, že z toho nic nebude, je zase hodnější. Občas ale nějaký ten oplatek už dostane, protože Míša si často nosí nějakou mlsku ze školky a Juli nemůže být pozadu. ? Naštěstí si nechává hezky umýt zoubky, kterých už má plnou pusu a tak to snad tolik nevadí.

A co nového Juli dokáže?

Kromě toho, že je čím dál větší herečka, se už krásně dokáže sama najíst, zaznamenali jsme první úspěch na nočníku, vzbudila se se suchou plenkou a tak jsme ji posadili na nočník a hned se zadařilo. A tak teď Julinku posazujeme několikrát za den, aby si na nočník pomalu začala zvykat. Samozřejmě na ni netlačíme, ale když se nebrání, tak proč ne. I když moc nemluví, snaží se zpívat a když Míša začne svou oblíbenou „Ach synku, synku“ snaží se zpívat společně s ním, i když v jejím podání je slyšet jen aaaaah kuuuuu aaaaaaa. Taky pochytila slůvko NE a tak už občas pěkně vzdoruje, a když ji řeknu, že půjde spinkat, zahuláká NEEEE. Víc běhá než chodí, ale i tak konečně váží deset kilo.

Dřív jsem se zapomněla zmínit, že se Julinka před dvěma měsíci úplně odstavila od kojení. Chvilku mě to dost mrzelo, ale jsem ráda, že teď vzala na milost umělé mléko, ovšem musí mít buď jahodovou nebo banánovou příchuť.

Julinka s Míšou

Juli s Míšou

S Míšou si vyhrajou čím dál víc, společně prohánějí auta, kreslí, honí se po bytě a koukají na pohádky. Jeden bez druhého nemůžou dlouho být a stále si oba vynucují , aby večer chodili spinkat spolu. Míša nechce bez Nulinky, jak si ji překřtil, ani do vany. Když je v pokojíku a Juli mu někam uteče, tak hned volá:“Nuli, pojď sem!“ Julinka má v Míšovi velký vzor a snaží se dělat všechno přesně jako on, napodobuje ho úplně ve všem a občas z toho nemáme s Lojzou zrovna velkou radost. Hlavně u jídla. Přes týden, kdy je Miška ve školce je to fajn, ale o víkendu sem tam Míša u jídla stávkuje a jakmile Juli vidí, že brácha nejí, tak se jídla nechce taky ani dotknout, což nás prostě opravdu vytáčí.

Každopádně je s ní ale velká legrace, miluje obecenstvo a předvádí se, kde může. Teď jakmile narazí na něčí papuče nebo boty, hned se do nich napasuje a chodí tak po bytě. Před televizí předvádí šílené tanečky a kroutí se jako žížala.

Zimní  radovánky

Konečně dorazila zima i k nám a tak si poslední dny děti užívají sáňkování a jiné zimní radovánky. Julinka byla z prvního pořádného sněhu celá u vytržení, s radostí se nechala vézt na sáňkách a když jezdil Míša z kopce, pobíhala kolem a kopala do hromádek sněhu a smála se na celé kolo. Opravdu doufám, že nám sníh chvíli vydrží a prckové se pořádně vyřádí.

Sáňkování

Sáňkování

 Na základě vyprávění od Evulíka25 připravila Naďa Barochová.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Julinka 16. měsíc - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Epilepsia u dieťaťa

| N.S. | 22.10.2018, 09:21

Dobrý vecer, chcela by som počuť nazor a radu aj niekoho iného ako je naša Pani neurologicka. Syn má 19 mesiacov, od cca 10 mesiacov sa sem tam zapozera. Najčastejšie sa to deje pri vyberaní z autosedačky, sem tam pri vyberani z kocika a keď sme na návšteve u babky (sedí na sedačke, na posteli), doma je to naozaj velmi zriedkavo. Syn vacsinou sedi a hrá sa zrazu sa ostane pozerať niekam do priestoru trvá to cca 10 sekund, ked ho oslovim menom, zmurkne a o chvilu to prejde, niekedy to však trva dlhsie a nereaguje ani na oslovenie až keď mu položím prst na nos alebo ho pohladkam ale to je tak 1 z 10 razov. Pri zapozerani neprevraca očami, nepada, nepusta hracky z ruky, po zapozerani niejen uplakany, unaveny alebo nervozny, pokracuje dalej kde prestal. Nikdy aj pri vysokej horucke nemal ziadne kŕče, záchvaty ani nic podovne. Boli sme 2x na EEG, z toho ani raz mu ho nenamerali keďže maly plakal a hybal sa... Pani doktorka to nemohla z toho vycitat pretože tam bolo vela pohybov. Povedala že to môže byť epilepsia a predpisala mu sirup Convulex a že sa uvidí či mu pomoze a či nie. Môže mu iba na zaklade toho čo poviem predpísať taketo lieky? Nechcem ho zbytočne krmit takýmito liekmi keď to nemá potvrdene, nechcem mu ublížiť. Samozrejme ak sa epi potvrdi nevidím v Tom problém. Prosim Vas co mam robiť? Dávať mu ich? Nedávať? Žiadať opätovne eeg? Až ked sa potvrdí epi tam, tak vtedy zacat s liečbou? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

Určitě nasaďte Convulex, i když nelze hodnotit EEG, stavy zahledění patří anamnesticky do epilepsie dětského věku a neléčené nohou znamenat zhoršení stavu.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 22.10.2018, 10:22
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Zavřít reklamu
Inzerce