Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak nejlépe podpořit dostatečnou tvorbu a kvalitu mateřského mléka

O tom, že kojení je ta nejpřirozenější forma výživy dítěte, určitě nelze pochybovat. Složení mateřského mléka je dokonale přizpůsobeno výživovým potřebám dítěte. Je lehce stravitelné a obsahuje všechny potřebné látky pro kojence, včetně těch na posílení imunity. Mateřské mléko je zdrojem bílkovin, tuků, vápníku, vitamínů. Jeho imunologické vlastnosti se zvyšují s věkem dítěte, kojení snižuje i výskyt alergií.

Co však dělat, když se mléko tvoří nedostatečně?

Pro zvýšení laktace maminky existuje několik známých pravidel:

1) Co nejdelší intimní kontakt – miminko nechte samotné přisát, a to co nejdéle, jak samo chce, udržujte s ním stálý intimní kontakt.

2) Kojte často – nejlépe vždy, když si samo miminko řekne. Čím častěji kojíte, tím více se stimuluje tvorba mléka.

Inzerce

3) Kojte v noci – v noci máte nejvyšší hladinu hormonu prolaktinu. Pro-laktin v latině znamená „pro mléko“ a je hormonem, který ovlivňuje tvorbu mateřského mléka. Někdy je nazýván také „hormonem mateřství“.

4) Kůže na kůži – dotyky pokožky, společná termoregulace, vnímání dýchání pozitivně stimulují reflexy maminky i dítěte.

Inzerce

To jsou základní pravidla, se kterými se setkáváte a které vám nejspíš poradí i vaše lékařka nebo laktační poradkyně. Ne vždy však jejich dodržování postačí.

Pro správné rozvinutí laktace a pro zlepšení kvality a výživových hodnot mateřského mléka je neméně důležité přijímat ve stravě ty správné látky. Na zvýšení produkce mateřského mléka má pozitivní vliv několik velmi zajímavých bylinek, jedná se např. o Pískavici - Řecké seno, Anýz nebo Fenykl. Ty navíc pomáhají miminku i při nadýmání.

Inzerce

Když chceme pro naše miminko to nejlepší

Naše strava je základ i pro naše miminko. Známe to velmi dobře, i samotný kojenec na ni reaguje a v mateřském mléku přesně pozná její složení.

Pokud potřebujeme zvýšit tvorbu našeho mléka, je dobré do naší stravy zahrnout látky, které nám tuto tvorbu podpoří. Je možné si připravovat různé bylinné výluhy nebo čaje, ale to nám většinou dopřeje jen omezené množství potřebných látek.

Jako ideální se jeví forma přípravy obohaceného nápoje, který tyto látky již v potřebné míře obsahuje. Takovým je např. přípravek MamaHelp, sáčky pro přípravu lahodného čokoládového nápoje s obsahem Pískavice, Anýzu, Fenyklu, Colostra, Vápníku a DHA. 

Extrakt ze semen Pískavice podporuje produkci mléka a zotavení matky po porodu. Zároveň pomáhá vyrovnat poporodní měsíční cyklus. Standardizovaný extrakt z plodů Fenyklu podporuje produkci mateřského mléka a pomáhá udržovat zdraví prsu během kojení. Také extrakt ze semen Anýzu pravého podporuje především produkci mateřského mléka. Zároveň zlepšuje trávení, působí proti plynatosti a má antibakteriální účinek.

Kromě látek na podporu tvorby mateřského mléka obsahuje doplněk stravy MamaHelp i látky jako jsou Colostrum a DHA pro neocenitelné vylepšení jeho kvality

Studie prokázaly potřebný příjem látky DHA (Omega 3 nenasycená mastná kyselina) pro podporu normálního vývoje mozku kojeného dítěte. Colostrum jako takové stimuluje imunitní systém a je důležitým zdrojem výživných proteinů, uhlovodanů, tuků, minerálů a vitamínů. 

V jednom nápoji se tedy setkává spousta pomocníků pro maminku a především pro její děťátko.

Více informací 

 

MUDr. Eva Klimovičová

Ambulantní gynekoložka

Inzertní sdělení

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak nejlépe podpořit dostatečnou tvorbu a kvalitu mateřského mléka - diskuze

  • Umělé mleko
    Které mléko je po mateřském nejlepší? Nutrilon nebo Hipp?  
    Veronikamitasova   | 09.08.2019 14:46:52
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Stolice kojence

| VeronikaKK | 02.07.2024, 14:13

Dobrý den,
prosím o posouzení stolice kojence.
Podezření na ABKM kvůli ekzému v obličeji, bezmléčná dieta držena již cca 3 týdny, ekzém z obličeje vymizel po cca 5 dnech.
Dítě je plně kojené, stolice po narození byla žlutá, konzistence míchaných vajíček, později řidší, přidal se hlen (dle mého názoru), posledních pár dní i nazelenalá barva. Syn 2 měsíce, od včera vyžaduje velmi časté kojení (možná růstový sprut?), nově vkládá často pěsti a palec do úst (téměř jakoby značilo růst zubů, ale to se mi zdá velmi brzo). Bez teplot, prospívá. Stolice je ale častá, myslím, že i dost řídká a také častá.

Dobrý den,

omlouvám se, podle fotky nelze spolehlivě posoudit, navštivte s plenkou se stolicí svého pediatra, vhodná kontrola váhy a úst, zda nerostou zoubky.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 09.07.2024, 18:13
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×