Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak nejlépe podpořit dostatečnou tvorbu a kvalitu mateřského mléka

O tom, že kojení je ta nejpřirozenější forma výživy dítěte, určitě nelze pochybovat. Složení mateřského mléka je dokonale přizpůsobeno výživovým potřebám dítěte. Je lehce stravitelné a obsahuje všechny potřebné látky pro kojence, včetně těch na posílení imunity. Mateřské mléko je zdrojem bílkovin, tuků, vápníku, vitamínů. Jeho imunologické vlastnosti se zvyšují s věkem dítěte, kojení snižuje i výskyt alergií

Co však dělat, když se mléko tvoří nedostatečně?

Pro zvýšení laktace maminky existuje několik známých pravidel:

1) Co nejdelší intimní kontakt – miminko nechte samotné přisát, a to co nejdéle, jak samo chce, udržujte s ním stálý intimní kontakt.

2) Kojte často – nejlépe vždy, když si samo miminko řekne.  Čím častěji kojíte, tím více se stimuluje tvorba mléka.

3) Kojte v noci – v noci máte nejvyšší hladinu hormonu prolaktinu. Pro-laktin v latině znamená „pro mléko“ a je hormonem, který ovlivňuje tvorbu mateřského mléka. Někdy je nazýván také „hormonem mateřství“.

4) Kůže na kůži – dotyky pokožky, společná termoregulace, vnímání dýchání pozitivně stimulují reflexy maminky i dítěte.

To jsou základní pravidla, se kterými se setkáváte a které vám nejspíš poradí i vaše laktační poradkyně. Ne vždy však jejich dodržování postačí. 

Pro správné rozvinutí laktace a pro zlepšení kvality a výživových hodnot mateřského mléka je neméně důležité přijímat ve stravě ty správné látky. Na zvýšení produkce mateřského mléka má pozitivní vliv několik velmi zajímavých bylinek, jedná se např. o Pískavici Řecké seno, Anýz nebo Fenykl. Ty navíc pomáhají miminku i při nadýmání. 

Když chceme pro naše miminko to nejlepší

Naše strava je základ i pro naše miminko. Známe to velmi dobře, i samotný kojenec na ní reaguje a v mateřském mléku přesně pozná její složení.

Pokud potřebujeme zvýšit tvorbu našeho mléka, je dobré do naší stravy zahrnout látky, které nám tuto tvorbu podpoří. Je možné si připravovat různé bylinné výluhy nebo čaje, ale to nám většinou dopřeje jen omezené množství potřebných látek.

Jako ideální se jeví forma přípravy obohaceného nápoje, který tyto látky již v potřebné míře obsahuje. Takovým je např. přípravek MamaHelp, sáčky pro přípravu lahodného čokoládového nápoje s obsahem Pískavice, Anýzu, Fenyklu, Colostra, Vápníku a DHA. 

Extrakt ze semen Pískavice podporuje produkci mléka a zotavení matky po porodu. Zároveň pomáhá vyrovnat poporodní měsíční cyklus. Standardizovaný extrakt z plodů Fenyklu podporuje produkci mateřského mléka a pomáhá udržovat zdraví prsu během kojení. Také extrakt ze semen Anýzu pravého podporuje především produkci mateřského mléka. Zároveň zlepšuje trávení, působí proti plynatosti a má antibakteriální účinek.

Kromě látek na podporu tvorby mateřského mléka obsahuje doplněk stravy MamaHelp i látky jako jsou Colostrum a DHA pro neocenitelné vylepšení jeho kvality. 

Studie prokázaly potřebný příjem látky DHA (Omega  3 nenasycená mastná kyselina) pro podporu normálního vývoje mozku kojeného dítěte. Colostrum jako takové stimuluje imunitní systém a je důležitým zdrojem výživných proteinů, uhlovodanů, tuků, minerálů a vitamínů. 

V jednom nápoji se tedy setkává spousta pomocníků pro maminku a především pro její děťátko.

Více informací 

Inzertní sdělení

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak nejlépe podpořit dostatečnou tvorbu a kvalitu mateřského mléka - diskuze

  • Umělé mleko
    Které mléko je po mateřském nejlepší? Nutrilon nebo Hipp?  
    Veronikamitasova   | 09.08.2019 14:46:52
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Luštěniny v jídelníčku

| ivanka009 | 09.10.2019, 16:03

Dobrý den paní doktorko, chtěla bych se Vás zeptat na zavedení luštěnin do jídelníčku syna,kterému je 13 měsíců. Zajímalo by mě, jestli je lepší podávat luštěniny jako je např.čočka místo masa a vajíčka nebo mohu i v kombinaci s nimi, a jestli k nim mohu uvařit nějakou přílohu jak jsem zvyklá např.brambor,rýže..Ráda bych zkusila kombinaci červené čočky s vajíčkem,kterou jsem našla v receptech. Ptám se protože vím, že luštěniny obsahují hodně bílkovin a v masu je má taky,tak aby neměl k obědu hodně bílkovin.Nevím teda jestli má smyl řešit u ročního dítěte, zda nedostal za den hodně bílkovin nebo ne, ale všude na internetu čtu jak není vhodné dávat malým dětem hodně bílkovin. Syn zatím měl z luštěnin pouze červenou čočku,hrášek a trochu fazolí jinak žádné jiné.Myslíte si,že bych měla postupně přidávat i jiné luštěniny? U nás doma je moc nejíme. Děkuji Vám za zodpovězení všech mých dotazů. Zámorská.

Dobrý den. Od roku nemusíte řešit množství bílkovin, klidně můžete k luštěnině vejce, nebo maso, z luštěnin může jíst vše.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 11.10.2019, 07:17
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce