Inzerce
Inzerce
Inzerce

Očkování a autismus

Jaký je vztah očkování ke vzniku autismu?

Již dříve zaznělo, že očkování autismus způsobit nemůže. Jeho výskyt stoupá i v neočkované populaci vlivem odlišnosti diagnostických metod a diagnostikování hraničních forem.

S vytvořením tohoto mýtu se pojí jeden ze tří největších podvodů v historii medicíny 20. století. Andrew Wakefield zveřejnil v roce 1998 v jednom z nejprestižnějších světových medicínských časopisů The Lancet studii o vzájemné souvislosti očkování a autismu na vzorku 12 údajně postižených dětí. Následné vyšetřování investigativních novinářů z uznávané redakce the Sunday Times odhalilo u studie manipulaci s důkazy, konflikt zájmu a také skutečnost, že dle redakce obdržel 55.000 britských liber za vytvoření svědectví proti vakcíně proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím. Pozdější analýza zjistila padělání odebraných laboratorních vzorků tak, aby vyhověly předem stanoveným závěrům. Podvod po 10 letech vyšetřování potvrdila nejen odborná veřejnost, ale i anglická regulační organizace General Medical Council, která mu dokonce odňala lékařský diplom. Postupem času se zjistilo a britská televize o tom natočila dokument, že byl údajně spojen s otcem jednoho z dětí a chtěli prodávat nějaké velmi drahé testy na odhalení rizika následků, dokonce se objevily informace, že údajně podal žádost o registraci patentu na vlastní vakcínu. Takže za tím byl vlastně soukromý finanční zájem člověka, dnes již bývalého lékaře, který si dovolil udělat takto obrovský podvod. A nejhorší na tom je, že výsledky studie na pouhých 12 dětech vzbudily strašně velký ohlas veřejnosti a část rodičů byla výsledky natolik znejistěna, že se bála nechat děti naočkovat proti spalničkám. V Anglii, následně i jinde klesla proočkovanost z asi 92 % na nějakých 84 %. Byť se jednalo o necelých 10 %rodičů, klesla díky tomu kolektivní imunita a najednou nám začaly v Evropě probíhat epidemie spalniček. Jejich výskyt na našem kontinentu v posledních letech (od r. 2009) znovu stoupá. Například v roce 2011 se v Evropě vyskytlo přes 30.000 případů spalniček, z toho stovky těžkých případů zápalů plic, zánětu mozku a dokonce 9 úmrtí. Tuto nemoc hlásilo více než 30 evropských zemí. Nejvíc jich bylo ve Francii a hodně i ve Španělsku, Bulharsku nebo v Itálii, tedy v turistických zemích. O tom, jak je to nebezpečný trend, svědčí i skutečnost, že až 10 % případů, které se v daném roce vyskytly v USA, měli původ u nás v Evropě. Takže ten člověk má na svědomí vysloveně dětské oběti kvůli vlastnímu zisku. Před zavedením očkování v USA bylo v této zemi půl miliónů případů spalniček ročně s 500 případy úmrtí. Dnes jich díky plošnému očkování mají jen několik desítek. Evropa i vloni hlásila tisíce případů spalniček, které se vyskytovaly u neočkovaných nebo nekompletně očkovaných dětí. Ještě i dnes někteří nedostatečně informovaní autoři výsledky této studie propagují a znejišťují další rodiče, považuji to osobně za velmi nebezpečný trend.

Inzerce

Je spojitost aplikace MMR vakcíny proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím s nespecifickými střevními záněty? Můžeme automaticky dávat tuto vakcínu do spojitosti se vznikem autismu jenom proto, že u autistů se tyto záněty vyskytují ve větší míře?

Příčinná souvislost se nikdy nepotvrdila. Ta podvodná studie, která toto mimo jiné tvrdila, se skutečně vyšetřovala přes 10 let. Až po 10 letech mnoha studií, které dělaly nezávislé, neutrální instituce, včetně Světové zdravotnické organizace a dalších nekomerčních organizací, přišly na to, že se jedná o podvod velkého rozměru, ve kterém byla prokázána závažná manipulace s fakty. Časopis Lancet, který tu studii původně zveřejnil, udělal naprosto výjimečný krok a stáhnul ji ze svých indexů publikovaných článků, takže odborně jakoby neexistovala. Náprava praktických následků bude ale asi trvat ještě dlouho.

Inzerce

Počet spalniček v ČR, kde je plošné očkování, v letech 2003-2012 podle EPIDATu:

Rok 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012
Počet spalniček 30 17 0 7 2 2 5 0 17 22

Další fakta a mýty o očkování

Autor: Doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D., FRCPS
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: Doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D., FRCPS
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Očkování a autismus - diskuze

 • Zavádzanie
  Pán doktor asi nevie, alebo vedome zamlčal novšie informácie.
  1, že v roku 2011 dva znalecké posudky uviedli, že neexistuje dôkaz o falšovaní výsledkov Dr. Wakefieldom.
  2, že celé obvinenie vykonštruoval novinár na voľnej nohe spolu s šéfredaktorkou žurnálu, a obaja už čelia žalobe.
  3, že súd medzitým rozhodol, že celý proces, v ktorom prišiel Dr. Wakefield o licenciu, bol zmätočný a vykonštruovaný. Prof. Walker-Smith, Wakefieldov spolupracovník, už dostal svoju licenciu naspäť.

  Ohľadom strašenia osýpkami je dostupné zhrnutie tu: http://rizikaockovania.sk/dok/Osypky_zastrasovanie_a_odbornici.html
  peter.novak   | 24.03.2013 19:29:15 | Reakcí: 11, poslední: 21.07.2014 20:50:23
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Zavádzanie
   Osobně považuji Wakefielda na základě toho co vím za podvodníka, ale souzen bude nakonec úplně někde jinde. Wakefield za pomocí spolupracujících právníků žaloval pokud vím všechny možné strany hned od začátku, ale pod tíhou důkazů proti jeho osobě nakonec sám žaloby stáhnul. Chtěl se pokusit zabránit medializaci, ale nevyšlo to. Zase věříte teorii konspirace celého světa proti někomu, kdo za to ani nestál. Proč by to kdo dělal? A proč až po zveřejnění malinké studie, která už nadělala za ta léta tak mnoho škody? Mnoho velkých organizací včetně Světové zdravotnické organizace to nezávisle vyšetřovalo přes 10 let. Kdyby to bylo spiknutí, byl by odsouzen hned, nemyslíte? A jeho studie by nebyla vůbec zveřejněná. Žádné zjištění jednoho novináře nepřinutí odborný orgán odebrat lékařský titul bez pečlivé vědecké analýzy. Svědčili proti němu kromě jiných i jeho kolegové. A proč by se ztrapňoval jeden z nejlepších medicínských časopisů světa Lancet přiznáním, že zveřejnili podvod? Udělali to jen na základě své vlastní analýzy. Soudy nižších instancí rozhodují různě a o znaleckých posudcích platí to stejné. Sehnat si nějaký ve svůj prospěch není problémem ani u nás. To, co se stalo Wakefieldovi téměř nemá ve světě za posledních 100 let obdoby a upřímně, i kdyby nebyl podvodník, což asi byl, tak 12 subjektů ve studii je prostě velmi málo a nemělo to vůbec projít recenzí. Ty desítky tisíc případů spalniček ročně a případy úmrtí dětí na ně, to je vizitka, kterou si ponese do konce svého života. Odpíračům očkování, kteří ho považují skoro za svou ikonu vyhovuje, že se zase začal soudit a přitahuje na sebe mediální pozornost. Alespoň dočasně.
   Doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D.
   Baby on line   | 25.03.2013 08:29:50
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Zavádzanie
   Ke druhé reakci:
   Rozhodně je lepší doporučovat stránky nekomerčních a nezávislých organizací jako WHO nebo CDC či ECDC bez postranních úmyslů. Ty uvádějí oficiálně hlášená čísla na základě národní i mezinárodní surveillance a objektivní analýzy. Nemají za cíl nic zakrývat ani tajit. Jednou by to vyšlo na světlo světa a ztratily by tím legitimitu ke své existenci a k poslání chránit zdraví obyvatel této planety.
   Doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D.
   Baby on line   | 25.03.2013 08:34:28
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: Zavádzanie
    Uvádzať WHO alebo CDC ako príklad nezávislých organizácií je zlý pokus o vtip. Obe organizácie majú ťažké konflikty záujmov už len z faktu, že očkovanie tvrdo presadzujú, takže akékoľvek jeho zlyhávanie (či už po stránke bezpečnosti alebo účinnosti) by padlo naspäť na ich hlavu. Takže rozhodne nemajú záujem publikovať čokoľvek negatívne voči očkovaniu.

    CDC bola napr. pristihnutá pri spolupráci na manipulovaní štúdie Verstraeten et al, ktorá "dokázala" nesúvis thimerosalu s autizmom. Viacerí šéfovia po "úspešnom" zvládnutí podobných aktivít išli "za trest" pracovať do čelných pozícií vo farmaceutickom priemysle.

    WHO má v "pandemickej" komisii najmenej tretinu členov finančne spojených s výrobcami vakcín (a ono to potom aj tak vyzerá).
    peter.novak   | 31.03.2013 08:11:04
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE: Zavádzanie
     Odpověď doc. Maďara:
     Jaké máte důkazy. Kdo konkrétně to byl? To já můžu tvrdit, že Elvis žije a mělo by to stejnou faktickou hodnotu.

     WHO má v "pandemickej" komisii najmenej tretinu členov finančne spojených s výrobcami vakcín (a ono to potom aj tak vyzerá).peter.novak 31.03.2013 08:11:04

     A koho byste chtěl, aby tam seděl, když ne neutrální odborníci na vakcinaci z různých částí světa? Samozvaní internetoví "odborníci" na očkování jako Vy, nebo nezdravotníci bez jakékoli praxe v oboru? Zažil jsem v ČR útok na kolegy z vakcinologické společnost, když přednášeli na semináři na akademické půdě a občerstvení tam zaplatil nějaký výrobce vakcín. Okamžitě se v médiích objevilo, že jsou úplatní a to si možná nevzali ani jeden chlebíček. Byla to jen snaha je trapně očernit. Asi tak jsou zřejmé finančně propojeni s výrobci i oni. A navíc, ne každý člověk je podplatitelný, jak si asi myslíte.
     Baby on line   | 04.04.2013 20:09:03
     Reagovat | URL příspěvku
     • \
      RE: Zavádzanie
      Napríklad Dr. Gerberding, niekdajšia riaditeľka z CDC, ktorá rekordne rýchlo (zdá sa, že dokonca v rozpore s predpismi) schválila vakcínu Gardasil/Silgard, sa iste potešila novému miestu prezidentky očkovacej divízie výrobcu vakcíny.

      Tretina odborníkov v pandemickej komisii WHO malo finančné väzby na výrobcov vakcín. http://www.denikreferendum.cz/clanek/5325-who-zverejnila-jmena-chripkovych-expertu-s-vazbami-na-prumysl

      Ukážte mi neutrálnych odborníkov. Pod tým rozumiem takých, ktorí nepracujú pre inštitúciu presadzujúcu očkovanie, ani pre inštitúciu platenú cez granty, inzerciu či akcie od farmaceutického priemyslu, ani sami nemajú v tomto smere žiadne aktíva.

      To neznamená, že ľudia s takýmito väzbami musia byť nutne úpatní. Znamená to len, že majú konflikt záujmov - sú pod určitými vplyvmi/tlakmi, keď musia voliť medzi prospechom seba a prospechom spoločnosti. Napríklad publikovanie nepohodlných zistení by mohlo ohroziť ich zisky, alebo ich stáť miesto.

      Mohli by ste začať napríklad obhájením svojej vlastnej nestrannosti pred čitateľmi, keďže ste vedúcim lekárom v očkovacom centre Avenier.
      peter.novak   | 07.04.2013 09:40:01
      Reagovat | URL příspěvku
      • \
       RE: Zavádzanie
       Pracuji na vyvoji novych vakcin a tedy by se mi sakra hodilo ocernit ty stare.

       Ockovani ma sva pozitiva a negativa. Autismus nespadne z nebe. Je na zodpovednosti rodice, aby zvazil, jestli se v predchozich generacich vyskytl autista. Nevhodne aplikovany trivac (hexavakcina fakt ne) muze podporit to, ze se objevi autismus, ktery ale musel uz byt v genech. Autismus, ktery neni "pripraveny" nevyvola nic. Ovsem pripraveny autismus muze vyvolat prvni horecnate oneocneni, nejaky sok, tedy se tomu temer nejde vyhnout. Takze: zasadne neockovat dite s rymou, s rostoucimi zuby, a.t.d.
       Samozrejme autismus pak muzou vyvolat i priusnice, zardenky, spalnicky, i kdyz to jsou jinak vetsinou bezproblemove nemoci. Ja jsem treba prvni davku trivacu odlozila az k druhemu roku, az byla fakt dobra konstelace vnejsich podminek. Tedy deti zdrave, nikam se nejelo a tak.

       Nevim, jak by sis predstavoval neutralniho odbornika. Z ceho by byl placeny? To tak jedina ja, kdyz jsem na rodicaku, bych z neho mohla dotovat svuj vyzkum, nebo jak by sis to predstavoval? Myslis si, ze si nekdo rekne, ze ted bude odbornik na vakciny, pac jsou tam velke prachy? Ne, vetsinou se stane tim odbornikem a pak je zvan do takovyhle komisi. Samozrejme, lidi jsou ruzni, ale pokud si chce vedec nahrabat, tak to udela jinak, nez pres sezeni v komisich, ver mi, vim, o cem mluvim, toto by bylo zbytecne narocne.
       Kazdej odbornik je vazanej na prumysl, at uz primo nebo pres granty. Nebo si predstavujes, ze budeme zrat travu a bydlet pod mostem?
       P.S. Muj plat je momentalne 5tis. mesicne pri uvazku 3/8. Mas pocit, ze na tech vakcinach nejak tezce ryzuju?
       zajic   | 07.04.2013 12:39:29
       Reagovat | URL příspěvku
       • \
        RE: Zavádzanie
        Náhodou jsem narazila tady na tu diskuzi :-) Obhajuju očkování na fcb. A chci se zeptat co je to ten Trivac? To ani neváím že se něčím takovým očkuje.
        medox   | 21.07.2014 18:34:27
        Reagovat | URL příspěvku
        • \
         RE: Zavádzanie
         Trivac je trivakcína - spalničky, zarděnky, příušnice. Povinné očkování.

         Jinak jsem to po sobě četla a teď už je prokázané, že ani ta trivakcína nemůže autismus způsobovat.
         zajic   | 21.07.2014 18:47:01
         Reagovat | URL příspěvku
         • \
          RE: Zavádzanie
          Je hrozně těžké maminkám autistů vyvrátit to že to způsobi, autismus. Asi potřebují důvod....Ale pak neočkují svoje další děti.

          Třeba u Toníka byly první příznaky autismu (to jsem ale netušila že je to něčeho příznak) ještě před očkováním. Byl očkován až po roce kvůli jiným problémům zdravotním.

          Víš o té doktorce kam se jezdí autismus léčit? Paní v egyptě co dětem do těla aplikuje něco....co je určitě vyléčí....hrůza a běs.
          medox   | 21.07.2014 19:00:03
          Reagovat | URL příspěvku
          • \
           RE: Zavádzanie
           Jasně, svést to na něco.
           Ony se právě ty první příznaky objevují v době, kdy se očkuje skoro furt na něco, tak to svádí to spojit.

           Jo, o té doktorce jsem slyšela. Neslyšela jsem ale o žádném vyléčeném.
           zajic   | 21.07.2014 20:37:45
           Reagovat | URL příspěvku
           • \
            RE: Zavádzanie
            Ona na svých stránkách uvádí konkrétní případy io s fotkama jak se zlepšili....ale...
            Na fcb na stránkách takových dětí si jí maminky hodně chválí, a jezdí opakovaně, je to celkem drahá sranda a bez toho aniž by jsi věděla co do dětí píchá. Ale podle mě je to placebo efekt, matka tomu věří, dítě nasaje tu energii a třeba se o chloupek zlepší a matky jsou citlivé na zlepšení u nemocných dětiček....pak to možná opadne...ale to se někde nepíše...


            ooo jak by mi bylo líb kdybych nebyla takový realista...
            medox   | 21.07.2014 20:50:23
            Reagovat | URL příspěvku
 • Taky jsem ráda, že se o tom konečně mluví. Mám čtyřletou dceru trpícím Auspergerovým syndromem (což je taky porucha autistického spektra) a mimo jiné jsi myslím, že tato vakcína má na této diagnoze obrovský podíl. Už je na čase, aby se s tím něco začalo dělat, protože i lékaři sami jsou si vědomi toho, že může z očkování k tomuto dojí, a přesto se další a další dětí musí povinně očkovat.
  Lucitera   | 21.03.2013 10:57:21
  Reagovat | URL příspěvku
 • Studie asi podvodná byla,ovšem není to tak dávno(okolo 7 měsíců),kdy soud v Itálii uznal,že autismus syna způsobila tato vakcína a rodiče na tom vytřískali nemalé peníze.Navíc po reakci na tuto vakcínu jakou měla dcera(při tom na žádnou jinou vakcinaci nikdy nereagovala) jsem si v pár jiných studiích přečetla,ža očkovat ano,ovšem až po 2roce života dítěte a né ve 14měsících jak je zvykem.
  Val.J35   | 19.03.2013 16:40:15 | Reakcí: 1, poslední: 25.03.2013 08:47:45
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Dobrý den,
   ten případ byl bohatě medializovaný, ale ročně jsou aplikovány milióny dávek vakcíny proti spalničkám na celém světě a takovýchto případů, kde je kauzalita vzhledem k těsné časové souvislosti po očkování možná, není mnoho. Když se vyskytne problém po očkování u jednoho z miliónu nebo z deseti miliónů vakcinovaných, není podle Vás předpoklad jisté osobní predispozice, i když do té doby byla u dítěte bez projevů? Co by se tomu malému Valentinovi v Itálii asi stalo, kdyby dostal skutečné spalničky? Přežil by je vůbec? Kvůli poklesu proočkovanosti jsou jich v Evropě i desetitisíce případů za rok. Počet případů spalniček v Evropě vzrostl od roku 2009 do 2011 o 500 %. Když jeden z x desítek miliónů konzumentů jahod dostane prudkou alergickou reakci nebo jeden z x miliónů bodnutých hmyzem umře na anafylaxi, měli bychom zakázat jahody nebo bojovat proti včelám a jinému hmyzu? Ne, protože je to nastavením toho postiženého organizmu. Pro desítky milionů dalších osob je taková příhoda úplně bez reakce nebo banalitou. A to nemluvě o tom, že očkování chrání zdraví a životy. Ročně jich zachrání ve světě kolem 3 miliónů. První dávka očkování kombinované vakcíny proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím je obecně doporučována ve věku 12-15 měsíců, u nás se očkuje většinou ke konci tohoto intervalu. Posunutí vakcinace po 2. roce života, jak píšete, by výrazně zvýšilo počet malých dětí vnímavých k infekci s možným závažných průběhem. Jednou z nejrizikovějších skupin jsou totiž nejmenší děti. Mateřské protilátky, které je proti spalničkám chrání, vydrží v jejich těle jen pár měsíců. Všechny případy hlášených suspektních postvakcinačních komplikací se sledují, prošetřují a vyhodnocují bez ohledu na to, jestli to rodiče chtějí řešit soudní cestou kvůli finančnímu odškodnění. Je to prioritní zájem všech vakcinologů a dalších relevantních lékařských profesí. Všechna pro a proti se neustále vyhodnocují a pokud by byla sebemenší pochybnost, vedlo by to k rychlé akci.
   Doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D.
   Baby on line   | 25.03.2013 08:47:45
   Reagovat | URL příspěvku
 • skvele...konecne zase jednou zverejneno i na webu pro matky...autismus stoupa i proto,ze je to asi tak moderni jako pred par lety hyperaktivita a jak si nikdo nechce moc tolerovat osobnost ditete a venovat mu cas..tudiz dostane kazde jinak se chovajici dite nalepku porucha autistickeho spektra apod.....
  Liberte   | 19.03.2013 08:36:48 | Reakcí: 6, poslední: 05.04.2013 06:32:52
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Špatně.Právě proto,že dneska všichni chtějí tolerovat osobnost děťátka a věnují se mu ať už v rodině či ve školkách daleko více než dřív,tak proto jakékoli chování vybočující z normálu má nálepku.Dřív bys prostě dítko musela ve 3 letech vrazit do školky(pokud bys měla to štěstí a nemusel už do jeslí),oni by tam s ním museli nějak vyjít a věřím tomu,že by ho násilím do toho stáda ostatních prostě nacpali.Maximálně by se o něm říkalo,že je divnej,ale žádnou diagnozu by nikdo neřešil.
   Val.J35   | 19.03.2013 16:43:34
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
   A z týchto dôvodov stúpol z 1:10000 na 1:50???? Keby ste poznali aspoň jedného ťažkého autistu, tak by ste takéto nezmysly netvrdili. Diagnostické kritériá sa každým vydaním DSM sprísňujú, napriek tomu je autistov stále viac.
   peter.novak   | 31.03.2013 08:12:27
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
    znam je z centra kam chodi muj syn...tezke autisty ...a znam spousty normalnich deti,ktere se chovaji jen jinak nez zada spolecnost a kazdy jim vcetne aply dava diagnozu atypicky autismus a oni jsou jen zivejsi a temperamentnejsi..a to znam take a moc dobre 
    Liberte   | 31.03.2013 19:06:41
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE:
     Reagoval som na Val.J35, že autizmus je len nejaká módna nálepka. Súhlasím v tom, že keď je medicína bezradná, tak dáva nálepky (obľúbené nálepky: genetika, ekzém, autoimunita,...)

     Ale nesúhlasím, že autizmus rastie vďaka nálepkovaniu. Vysvetlil som už prečo.
     peter.novak   | 01.04.2013 06:05:49
     Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Reakce doc. Maďara:
   Souhlasím s Vámi Liberte. A potvrdilo by to i mnoho matek, pediatrů a dokonce i psychologů. Výskyt autismu skutečně stoupá i v neočkované populaci vlivem odlišnosti diagnostických metod proti minulosti a posuzováním hraničních forem jako autismu. Ošetřující pediatři se té diagnóze od psychologa v mnoha případech i dost diví. Někdy stačí nekoncentrovaný kluk s vyšší aktivitou a odporem k nuceným věcem a už je z něj autista. Jde nakonec i o finanční příspěvek a asistenta. Samozřejmé existuje i těžší Aspergerův syndrom, ale ten tady byl zřejmě taky vždy, jen byl hodnocený jinak, a tím pádem nehlášený a neevidovaný.
   Baby on line   | 04.04.2013 20:10:46
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
    Dekuji pane doktore,sama jsem si prosla tim,ze muj syn byl ve skolce takto po tydnu place pri nastupu tak zarazen,nedala jsem se zlomit a odmitla diagnostiku v nemocnici,kde by ho prostredi uplne semlelo a vratilo zpet o rok,dva, psychiatr pri 1. navsteve rekl,ze jde o ADHD,protoze ditko neposedelo a plakalo v neznamem prostredi,pri navsteve za pul roku,sdelil u ditete,ktere si sedlo a zacalo skladat puzzle,ze ma atypicky autismus a da mi papir na socialni davky,coz jsem odmitla ,stejne jako zapsat diagnozu,v SPC napsali ,ze jetreba dite socializovat a ma ve skolce asistenta,rediagnostika po roce byla velmi pozitivni a PAS je da se rici vyloucen,dle neurologa je individualista a silna osobnost a nevidi duvod ho ted prohanet po nemocnicich,vim,ze syn je jiny,jak rika pediatr SVERAZ,ale autista opravdu neni,temperamentni zvidava nerizena strela,bez znamky agrese a respektu k cizi dospele osobe,introvert se vsim vsudy,presto navazuje s detma okamzite pratelske vztahy,u dospelych vzuzuje respekt svoji vuli a schopnosti manipulace s nimi a ziskani vseho co chce i beze slov.Jsem rada,ze jsem se nenechala strhnout do toho vseho co je spojeno s autismem
    Liberte   | 05.04.2013 06:32:52
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den. Syn byl na třetí dávce hexavakciny má 12 měsíců a od té doby už 6 dni je stále plačtivý. Nechce si moc hrát jen pláče a plazi se zámnou chce nosit stále. K ostatním členům rodiny je jen chvíli u nich jinak stále chce ke mě. Myslíte že to může být ztoho očkování reakce? Přejde to nebo zda není nemocný nějak. Jindy takový nebyl před očkováním normálně si hrál byl v pohodě nechtěl tolik se nosit. Ale tedkom furt a každý den pláč. Děkuji. Hezký den.

Dobrý den,

může to být souhra okolností, reakce po očkování je max. 2 dny, očkování mohlo vyprovokovat nějakou virózu, která nemá jiné příznaky, neprořezávají se nějaké zoubky?

Kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 15.04.2024, 08:47
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×