Inzerce
Inzerce

Nikolka má za sebou sedmý měsíc předškolní přípravy, nákup aktovky a před sebou zápis do školy

Nikolka zdárně v Týdeníčcích postupuje, básničku pro rozcvičení v Jízdě tužkou už zná nazpaměť. Perfektně zvládá Praktika i Hlavičkové úkoly, tak ještě trochu vázne prostorová orientace. Do školy se jí moc nechce, protože má ráda paní učitelky ve školce. Také již má doma aktovku. A Jana Martincová má nové příjmení. Hádejte jaké?

Přejeme vám krásný duben!

Inzerce

Tento měsíc jsem si vše hezky rozložila, abych vám mohla lépe popsat, co jsme v Týdeníčcích dělaly.

Týdeníčky vyplňujeme vždy o víkendu

Týdeníčky stále děláme každý víkend všechny sešity podle toho, jak máme čas.

Inzerce

V Jízdě tužkou nikdy nezapomeneme procvičit prsty a ruku 

Vždy začínáme Jízdu tužkou, aby si Nikolka procvičila prstíky, básničku už hezky říkáme společně. Nejdříve Nikča kreslila, jak jezdí auto po rovině a po kopečku, to jí šlo skvěle. Další týden si procvičila kouř z výfuku. Jakmile je nějaká klička, tak tam už se Nikolka zamotává a potřebuje trošku pomoct. Pak obtahovala hlavu zajíce, to ji moc nebavilo, protože to prý bylo zase easy. :-D

A co jí nešlo skoro vůbec, tak start letadla a kličky, to už nadávala, že jsou úkoly v Týdeníčcích těžší a těžší. Poslední týden dělala obloučky, jak skáče klokan, a to jí šlo skvěle.

Inzerce

Praktika zvládá skvěle

Další v pořadí je u nás Praktik pro život, kde jsme se učili předávání vzkazů, to už máme vyzkoušené, že Nikolka vždy vzkaz předá, buď od paní učitelky pro nás a nebo naopak, skákání do řeči. To je u nás velký boj, Nikolka pusu nezavře, tak teď se učíme, že když mluví s dospělým a chce mi něco říct, poklepe mi na rameno a počká chvilku. Telefonování ještě tolik nezvládá, zatím není potřeba, umí teda poslat hlasovku mně nebo tatínkovi a učili jsme ji důležitá telefonní čísla a jak je má vytočit, kdyby bylo potřeba.

Pak jsme probíraly jízdu na kole a dopravní prostředky, vše Nikolce šlo, jen občas potřebovala trošku poradit a nakonec jsme se učily rostliny a jejich využití, u některých jsem název nevěděla ani já a tak jsme si pár kytiček přečetly. Nikolka ale moc dobře věděla, kde najde květ, stonek, list a kořen.

Inzerce

... stejně tak Hlavičkové úkoly. Autorce Janě Martincové se u nás doma říká paní Týdeníčková :-) 

V Hlavičkových úkolech jsme hledaly a dokreslovaly rozdíly, určovaly pořadí a místa, to Nikolce jde také skvěle, slabikování už také zvládá, hodně jí pomohlo místo vytleskávání si dávat ruku pod bradu podle rady paní Martincové, které mimochodem říká paní Týdeníčková. ♥

Malé problémy má u určování nad, pod, v, před, ale to ještě doladíme, hledání trojic bylo bez problému, stejně tak jako spojovaní dvou obrázků, které k sobě patří, nebo počítání dvojic se stejným počtem. Nakonec nás trošku potrápil hlavolam čtverců, ale pak Nikča zase zvládla skvěle počty zvířátek a ovoce.

Nejvíce se těší na Pohybovky

No a jako poslední bereme vždy pohybovky, na které se nejvíce těší, tentokrát házela míč o zeď, to ji bavilo, protože tu lítal po celém obýváku. Pak jsme spolu tleskaly, to zase moc bavilo mě. Další týden zkoušela skok v obratu, házela míč o stěnu a musela ho chytit zpět, to se teda moc nedařilo. Cvik, kde se má chytit rovné žerdi nebo příčky, jsme vynechaly, protože jsme nic vhodného nenašly.

Tento měsíc nás konečně dobil energií, Nikolka změnila kroužek na pro ni méně náročný, chodí teď na cvičení pro předškoláky jen jednou týdně, po kroužku chodíme na hřiště. Hodně teď trávíme čas venku na hřišti s kamarády, nebo alespoň na zahrádce, poslední víkend jsme barvily vajíčka a dělaly velikonoční výzdobu po celém domě, i na zahradě, Nikolka výzdoby miluje. :-) Připravily jsme spolu i sazeničky na zahrádku a teď se ze všeho těšíme, jak nám to doma roste. Jen místa ubývá.

Už máme aktovku

Také už jsme koupili aktovku do školy, samozřejmě s kočkou, Nikolka si ji sama vybrala a skvěle jí padne.

Čeká nás zápis, ale Nikolce se ze školky nechce

Za týden nás čeká zápis a už se moc těšíme, Nikolka teda trošku méně, těší se do školy za staršími kamarády ze školky, ale vůbec se jí ze školky nechce, protože tam má skvělé paní učitelky. Věřím, že si oblíbí i ty nové, už jsme se ve škole totiž setkali s novou paní třídní učitelkou, která byla taky moc sympatická a milá. :-)

Tak mějte krásný duben a my se na vaše čtení budeme moc těšit zase příští měsíc!

Lucka a Nikolka

Zkuste i vy 5 minut 4x týdně předškolní zábavy!

Na Facebooku se můžete také zapojit do skupiny Předškolní příprava 2023/24 a sdílet nápady a postřehy s dalšími rodiči.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

7. Nikolka má za sebou sedmý měsíc předškolní přípravy, nákup aktovky a před sebou zápis do školy - diskuze

Poradna

Dobrý den, prosila bych o radu mám nepravidelně cykly rozmezí 31-50 ovulaci mám 20 dní od poslední menstruace. Poslední menstruace byla 17.3. 4.4 byl na ultrazvuku vidět folikul nebylo řečeno kolik měřil nic jen že tam je 7.4 pozitivní ovulační test Atén den i pohlavní styk dne 9.4 jsem byla znova na gynekologii a bylo mi řečeno že ovulace probíhá byla vidět tekutina. Dne 19.4 slabý zašpinění předpokládám že nidace když 20.4 byl pozitivní těhotenský test. Dne 22.4 jsem byla na krvy jako samoplatce to bylo 40.33 dne na pohotovosti dne 28.4 jsem začala špinit hnědé nebylo ani na vložku gestační váček odpovídal 5 týdnů ale nikdo se neptal zda je menstruace pravidelná. Podle mých výpočtu když byla ovulace 7.4 s 20 denim zpožděním tak můj výpočet je že jsem byla 3+1 dne 30.4 kontrola u gynekologa tam též odpovídal váček 5tydnu ale zase se nikdo neptal zda je pravidelná nebo kdy byla ovulace nebo jestli ovulace není zpožděná .pak další špinění ale červená krev bylo
na pohotovosti dne 5.5 podle ultrazvuku byl váček 5+5 takže povyrostl podle mě byl stále úroveň kolem 4 týdne ale byl bez žloutkového váčku dne 15.5 byly kontrola u me gynekoložky a ultrazvuk odpovídal stále 5+ byla jsem poslána na kontrolu do nemocnice za je to na revizi 15.5 na pohotovosti váček údajně 6+2 ale stále bez plodů a bez žloutkového váčku ale nikdo nepočítal to že můžu mít nepravidelnou menstruaci nebo ovulaci o 20 dní od poslední menstruace .moje otázka zní jít na revizi nebo počkat jestli se ještě objevy nikdo nebral ani krev na hcg takže se neví hodnota mohly už od začátku váček blbě změřit. Podle ultrazvuku Nebo tím že mám nepravidelný cykly tak by se neshodovaly s datem menstruace a nepočítá se pak to podle ultrazvuku jinak než u běžné pravidelně menstruace a ovulace co je pak v půlce cyklu jen nechci jít na potrat zbytečně chci mít jistotu že jsem udělala vše revize dne 24.5 děkuji za odpověď

Dobrý den,

takto se to obtížně posuzuje, nicméně před provedením revize by stejně měl být proveden ještě kontrolní ultrazvuk, takže pokud tam nebudou již bezpečně patrné embryonální struktury, tak těhotenství prosperující s největší pravděpodobností není a revize je v takovém případě potenciálně na místě, o všem ale rozhodujete s lékařem, který Vás má možnost vyšetřit, nikoliv v rámci internetové poradny.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.05.2024, 16:41
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×