Očkování proti žloutence typu A

Žloutenka typu A je také nazývána nemocí špinavých rukou.

Očkovací látka se u dětí i dospělých podává ve dvou dávkách, přičemž druhá dávka se dává za 6 - 18 měsíců od první, podává se injekčně do svalu.

U dětí očkovaných čtyř- nebo šestivakcínou (v ní je zahrnuto pouze očkování proti žloutence typu B) je vhodné toto očkování doplnit.

U dětí očkovaných před rokem 2001 (tj. ty, které ještě nebyly očkovány hexavakcínou) je vhodné doplnit očkování proti žloutence typu A společně s očkováním proti žloutence typu B.
Zvláště vhodné je doplnit toto očkování, pokud plánujete cesty do zahraničí

Vakcíny na našem trhu

Havrix pro děti do 15 let a od 16 let – dospělé, Avaxim.

Reakce po očkování se mohou projevit bolestivostí a zarudnutím v místě vpichu, zvýšenou teplotou, výjimečně se mohou objevit zažívací potíže (nevolnost, zvracení, průjem), únava, bolesti hlavy. Opět v prvních 3 dnech po očkování je třeba dodržet klidový režim (bez fyzické aktivity) a vyvarovat se kontaktu s nemocným jedincem.

Autor: MUDr. Květoslava Ludvíkovská
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: MUDr. Květoslava Ludvíkovská
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Očkování proti žloutence typu A - diskuze

Poradna

Dobrý den,
chtěla bych nechat očkovat syna proti meningitidě. Synovi je 7,5 měsíce. Chtěla bych ho očkovat vakcínou na typ B Bexsero (dle jeho věku 2+1 dávka) a v 1. roce ho očkovat vakcínou NIMERIX. Platí zde opět dávkování 2+1?
Bude mít tímto očkování na meningitidu doživotní nebo je třeba kolem puberty a v dospělosti přeočkovat znovu?
Děkuji
Jana

Dobrý den, vakcínou Nimenrix je možné očkovat děti ve věku 6-12 týdnů ve schématu 2 (s odstupem 2 měsíců) + 1 dávka ve 12 měsících věku. Pokud je dítě starší, od 1 roku věku se aplikuje už jen jedna dávka vakcíny, kterou je vhodné přeočkovat za cca 5 let znovu jen jednou dávkou. S pozdravem Rastislav Maďar 

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D., FRCPS | Babyonline | 14.11.2017, 07:52
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Zavřít reklamu
Inzerce