Očkování proti rakovině děložního čípku

Očkování proti rakovině děložního čípku je doporučováno dívkám před zahájením pohlavního života.

Optimální věková hranice pro toto očkování dle vyjádření odborníků je věk 11 - 12 let. U dětí do 15 let se totiž vytváří nejvyšší hladiny protilátek.

Očkovací schéma je třídávkové u obou u nás dostupných vakcín: SILGARD, CERVARIX. Očkovací látka se podává do ramenního svalu.

Komplikace po očkování: nejčastěji bolestivost a zarudnutí v místě vpichu, vynímečně únava, nevolnost, bolesti hlavy, zažívací potíže, svědění kůže, vyrážka, bolesti kloubů.

Očkování hradí zájemci, některé zdravotní pojišťovny na toto očkování přispívají – je třeba se v příslušné zdravotní pojišťovně informovat.

Autor: MUDr. Květoslava Ludvíkovská
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: MUDr. Květoslava Ludvíkovská
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Očkování proti rakovině děložního čípku - diskuze

Poradna

Očkování v jeden den

| hhazova | 02.11.2018, 09:15

Dobrý den, dětský lékař chce synovi v 10.tydnu naočkovat Rotarix, Hexacimu a Prevenar v jeden den. Přijde mi to jako velký nápor na imunitní systém dítěte. Není lepší očkování s určitými odstupy?

Dobrý den, 

uvedený postup lze považovat za standardní, mimochodem stejnou kombinaci vakcín očkovaných v jeden den jsem uplatnil v kojeneckém věku i u svého syna. Vakcína Rotarix aplikovaná do pusy funguje přes jiný typ imunity a může se s injekčními volně kombinovat. Pro imunitní systém je daná dvoukombinaci injekčních vakcín skutečně jen minimální zátěží a ušetříte sobě i svému synovi stres z očkovacích dnů navíc, pokud by se aplikovaly vakcíny odděleně. 

S pozdravem 

Rastislav Maďar 

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D., FRCPS | Babyonline | 02.11.2018, 11:47
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Zavřít reklamu
Inzerce