Očkování proti žloutence B
Jde o závažnější onemocnění než je žloutenka typu A.
Očkování je součástí hexavakcíny, kterou jsou děti očkovány od 9. týdne věku.
Jak je možno doočkovat neočkované děti?
Děti, které dosud nebyly očkovány proti žloutence typu B, se očkují samostatnou vakcínou mezi 12. - 13. rokem věku (vakcína Engerix - B).
Očkuje se ve 3 dávkách, druhá dávka za 1 měsíc po první, třetí dávka za dalších 6 měsíců, opět do svalu.
Děti, které nejsou očkovány nejen proti žloutence typu B, ale i A, je možno naočkovat kombinovanou vakcínou ve 3 dávkách s intervaly stejnými jako u vakcíny proti žloutence B. Očkování je možno provést ihned po pravidelném očkování, o případných úhradách pojišťovnou podá informaci ošetřující lékař dítěte (vakcína Twinrix Paediatric – pro děti do 15 let a Twinrix Adult - pro děti od 16 let a dospělé).
Rizikové chování pro nákazu
Vzhledem k tomu, že toto onemocnění se přenáší kontaminovanými injekčními stříkačkami a jehlami, ale také tělními tekutinami, jsou nejvíce ohroženi mladí lidé. Rizikovým chováním je užívání drog, tetování, piercing, nahodilé sexuální kontakty.
Reakce po očkování
Reakce po očkování mohou stejné jako u očkování proti žloutence typu A. Dodržování klidového režimu po očkování platí samozřejmě také.
Předchozí článek:

Očkování proti žloutence typu A
Následující článek:

Očkování proti meningokokům
Poradna
Dobrý den, náš pediatr naočkoval syna (3,5) roku 2. dávkou spalniček, i když v očkovacím schématu jsem viděla, že se chodí až v 5 letech. Vadí to něčemu a není to nějak nebezpečné? V těch 5 letech už tedy na ty spalničky jít nemusí?
Dobrý den,
očkování nevadí, v 5 letech se už nebude očkovat.

Pro akci je nutné přihlášení