Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jsem poklad svých rodičů (Martina85)

Ahoj, všechny vás zdravím. Mamku nadchla tato soutěž a tak jsem si řekl, že taky přispěju. Chtěl bych se vám představit a povědět vám něco málo o sobě. Jmenuji se Jakub, ale všichni mi říkají zdrobněle Kubíček. Mámě a tátovi dělám radost už víc jak devět měsíců. Jak bych se tak zcela objektivně popsal? Hm, jsem prostě to nejkrásnější, nejmilejší a nejhodnější miminko na světě. No dobrá, trošku přeháním, ale aspoň většinou to tak je. Umím samozřejmě i pěkně pozlobit, ale to nikomu neříkejte:-).

Popravdě už v bříšku jsem mámu občas trošku poškádlil, ale za to jsem fakt nemohl. Bylo tam málo místa a ať jsem se pohnul jakkoli, vždycky mi ty žebra nebo močový měchýř prostě zavazely. Při porodu jsem dal mámě taky zabrat, ale přesto to pro ni byl určitě ten nejhezčí den v životě. A pro tátu taky. Pamatuju si, jak si mě ještě na sále vzal do náruče, podíval se na mě a hned si mě zamiloval. To už je ale celá věčnost. Když si prohlížím svoje první fotky, skoro bych se nepoznal. Naučil jsem se za tu dobu spoustu nových věcí. A z malého uzlíčku, který se ani nehnul, jsem velký chlap, kterého je všude plno. Tak to aspoň říká máma.

Byl jsem od malinka moc hodné miminko. Skoro jsem neplakal, ke štěstí mi stačilo jen mlíčko (často), pomazlit (ještě častěji) a spánek (jen občas). Čas strašně letěl a já se postupně rozkoukával a objevoval svět kolem sebe. Každá nová zkušenost byla velké dobrodružství. Z každého svého pokroku jsem měl velikou radost a rodiče taky. Asi si budu pořád pamatovat, jak mámu dojalo, když se mi poprvé podařilo na ni usmát a ukázat jí tak, jak moc ji mám rád. Taky to, jakou práci dá naučit se nějaký nový pohyb. Třeba natrénovat otáčení na břicho byla fakt těžká dřina. Jak bolí zoubky, když se začínají klubat, o tom snad ani nemusím mluvit. A o pádech z gauče, jen co se mi podařilo o kousek popolézt, raději taktně pomlčím. Naši určitě nebyli jediní rodiče, kteří toto neuhlídali.

Inzerce

Samozřejmě dělám radost i zbytku rodiny. Mám skvělou rodinu, všichni mě mají moc rádi. Babičky jsou pokaždé nadšené, když se rozvykládám a ukážu, co nového umím. Dědové vypadají jako tvrďáci, ale jsou taky naměkko, když se na ně zasměji, to já vidím. Tety a strejdové zase zavzpomínají, jaké to bylo, když byli malí sestřenice a bratranci. Je to fajn pocit, dělat všem radost už tím, že jste,:-)

Inzerce

Nedávno jsem se naučil plazit a jde mi to moc dobře. Občas se až sám divím, jakou jsem schopný nasadit rychlost, když mi o něco opravdu jde. A taky jsem hrozně zvědavý a všechno musím osahat a ochutnat. No tedy z této kombinace nejsou naši vždy úplně nadšeni. Asi to bude tím, že je pro mě za každých okolností nejzajímavější to, co mám zakázané. No ale chápete, že přece musím zjistit proč. Přiznávám, že moc dobře rozumím, když mi mamka nebo taťka říká „ne“, jen se tvářím, že tak úplně nechápu. A rozum mi i říká, že bych měl asi poslechnout. Ale mé srdce touží zkoumat a zkoušet znovu a znovu, jestli by to přece jen nešlo. Snažím se poslechnout ten rozum, ale stejně nakonec vždy vyhraje srdce.:-)

Mám rád společnost lidí a taky jsem rád středem pozornosti. Když mám náladu, usmívám se na celý svět a těší mě, když i ostatní mají úsměv na tváři. Často se jim ho snažím sám vykouzlit. Moc rád se vozím v kočárku na bříšku, mám tak lepší rozhled a můžu komunikovat s okolím. Vždycky si někoho vyhlídnu třeba v tramvaji nebo ve frontě v obchodě a zkouším upoutat pozornost. Pokud nestačí milý pohled a úsměvy, vyloudím k tomu nějaký legrační zvuk a to už odolá málokdo. Mám radost, když se mi podaří lidi rozesmát.

Inzerce

Mám hodně kamarádů a kamarádek, se kterými chodím na procházky a hrát si. S některými jsem se seznámil na cvičení, kam s mamkou chodíme už několik měsíců. Tam jsem taky poznal svou první lásku. Pokukovali jsme po sobě už od prvních chvil, pak přišly první úsměvy a držení za ručky. Teď to ale mezi námi trošku skřípe, obzvlášť když si bráníme hračky. Ale i tak je fajn povykládat si s někým, kdo mi rozumí a má podobné starosti jako já. :-)

Inzerce

Už jsem zažil všechna roční období, kousek podzimu, celou zimu a jaro a teď je léto. Myslím, že to bude moje nejoblíbenější období. Vůbec mi nevadí teplo, je to docela prima nemuset se navlíkat do několika vrstev, hodím na sebe jen triko a kraťásky a můžeme vyrazit ven. A úplně nejlíp je mi někde na koupáku, tam vydržím celý den. Je skvělé ponořit se v tom teple do vody, osvěžit se a pořádně zařádit. Kopu a máchám rukama, až voda cáká na všechny strany, všichni se smějeme a skvěle se bavíme. Vodu mám vůbec rád a to už od malička. Z vaničky jsem už vyrostl, tak se sprchuji ve velké vaně a to je teprve sranda. Nedokážu si představit lepší tečku za končícím dnem. Snad jen miska mé oblíbené kaše tento zážitek předčí.

Snažím se maximálně si užít každý den. Miluji chvíli, kdy ráno přivolám mámu a ta vstane, usměje se a popřeje mi dobré ráno. Vím, že začíná další prima den, kdy si budu hrát a dám si zase něco dobrého na zub a vůbec se budu mít fajn. A miluji okamžik, kdy uslyším klíč v zámku a vím, že táta se vrací z práce. Nemůžu se dočkat, až si mě vezme do náruče a já mu povím, co jsem celý den dělal. Pak mi bude stavět věže z kostek, já je budu bořit a užijeme si u toho spoustu legrace. Ještě víc mám rád víkendy, kdy jsme už od rána všichni spolu doma, to se táty nemůžu nabažit.

Vím, že mi rodiče dávají veškerou lásku a péči a já se jim to snažím oplácet svou láskou. Těším se na každý další den a na to, co nového zase přinese.

Tak to je něco málo o mě a o tom, jak žiju. Mamka je ráda, že vás poznala a já taky, protože vaše rady a nápady často pomůžou i mě. Takže díky a mějte se všichni krásně.

Uživatelce Martina85 děkujeme za článek a připisujeme jí kredit 100 Kč.

Inzerce

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jsem poklad svých rodičů (Martina85) - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Nárok na porodné

| Janice78 | 19.02.2020, 13:46

Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem či pomocí ve věci zamítnutého nároku na porodné.
Jsem samoživitelka, OSVČ.
Dotaz, proč nedosáhnu na porodné jsem zaslala úředníkovi, který mou žádost vyřizoval na jeho email i do datové schránky. Níže zasílám svůj dotaz a jeho odpověď. Nechápu ale, proč po mě chtěl úředník dokládat i zálohy z pssz a ze zdravotní pojišťovny pro účely zjištění nároku na porodné, když se ve finále odkazuje na odstavec ze zákona, kde vycházejí z průměru a ne z mých skutečných příjmů.
Z jakého důvodu se neřídili odstavcem 4?
(4) Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost, započítává se jí jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu za každý měsíc

a) jedna dvanáctina příjmů uvedených v daňovém přiznání za kalendářní rok, který bezprostředně předchází kalendářnímu roku, do něhož spadá počátek období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku, a to bez ohledu na to, kolik měsíců osoba ve zdaňovacím období samostatnou výdělečnou činnost vykonávala a zda tato činnost byla ve zdaňovacím období vykonávána jako činnost hlavní či vedlejší, nebo
b) jedna dvanáctina příjmů, jde-li o příjmy podléhající dani z příjmů stanovenou paušální částkou, ze kterých byla stanovena daň paušální částkou, není-li dále stanoveno jinak.

Zde zasílám emailovou komunikaci
Dobrý den,

odkazuji Vás na ustanovení § 5 odst. 5 písm. a) zákona č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře:

„Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost jako hlavní činnost, započítává se jí však jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu vždy nejméně částka 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství.“

a odst. 7)

„Částka průměrné měsíční mzdy se zjišťuje za kalendářní rok předcházející období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku a vyhlašuje ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv sdělením podle průměrné mzdy v národním hospodářství vyhlášené Českým statistickým úřadem, s tím, že tuto částku zaokrouhluje na celé stokoruny dolů.“

Více Vám již sdělit nemohu. Proti vyrozumění se neodvoláváte, odvolání je proti rozhodnutí. Vyrozumění je pro Vás možnost se písemně nebo osobně vyjádřit, vyjádření e-mailem není považováno za písemnou formu, protože e-mail není opatřený elektronickým podpisem, a vysvětlení Vám poskytuji pouze jako odpověď na dotaz. Vzhledem k tomu, že jste s dítětem sama, pak hranice příjmů, pod které se musíte dostat, je velmi nízká a díky tomu nárok pak podle platných ustanovení zákona nevzniká.

Považuji tuto odpověď za dostačující a dále na případné e-maily nemohu odpovídat, mám zde dalších 500 žádostí o dávky, které čekají na zpracování.

S přáním hezkého dne,

cid:image001.png@01D5B035.29F5AF60

Lukáš Marek
Odborný referent – pracovník SSP a dávek PP pro správní obvod Praha 15 a 22
E: lukas.marek@uradprace.cz

Úřad práce ČR – Kontaktní pracoviště Praha 10
Vršovická 1429/68
Vršovice
101 00 Praha 101

Datová schránka: w7aznwp
http://www.uradprace.cz

From: Jana Dlouhá <D.Jana@seznam.cz>
Sent: Tuesday, February 18, 2020 4:57 PM
To: Marek Lukáš (UPA-ABJ) <lukas.marek@uradprace.cz>
Subject: Porodné, spis.zn.2730-20-AB

Dobrý den, pane Marku,

na základě Vašeho vyrozumění ohledně možného nároku na porodné bych se chtěla touto cestou
odvolat a požádat o vysvětlení, jak jste k finální příjmové částce 14700Kč dospěl.
Dle DAP za rok 2017, z kterého se má nárok vypočítávat byl základ daně 153.070,-Kč,
což je po vydělení 12, měsíční příjmová částka 12755,80 Kč
Jiné příjmy jsem v tomto roce neměla. Není mi tedy známo, jak jste k výsledné částce dospěl
a žádám tedy o vysvětlení

Předem děkuji

S pozdravem

Dlouhá J.


Neobtěžovala bych Vás s tímto dotazem, ale podle pana Marka je jeho odpověď dostačující a už se k ní zřejmě nehodlá vyjadřovat. Proto zkouším Vás, zda by jste byli ochotni mi danou záležitost vysvětlit, případně pomohli s odvoláním a přezkumem jejich výsledku

Předem velice děkuji

S pozdravem

Jana Dlouhá

Dobrý den,

postup úřadu je v souladu se zákonem. Pokud jste v rozhodném období vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, zjišťují se příjmy podle § 5 odst. 4). Pokud se ale jedná o hlavní činnost a jsou takto zjištěné příjmy nízké, tedy nedosahují nejméně 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, započítává se místo Vašich skutečných příjmů právě těchto 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, tak jak to uvádí § 5 odst. 5) a související odst. 7). Pokud byste vykonávala samostatnou výdělečnou činnost v rozhodném období, ale v předchozím zdaňovacím období byste ji nevykonávala, postupovalo by se podle odst. 6).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 21.02.2020, 09:54
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce