Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jsem poklad svých rodičů (Martina85)

Ahoj, všechny vás zdravím. Mamku nadchla tato soutěž a tak jsem si řekl, že taky přispěju. Chtěl bych se vám představit a povědět vám něco málo o sobě. Jmenuji se Jakub, ale všichni mi říkají zdrobněle Kubíček. Mámě a tátovi dělám radost už víc jak devět měsíců. Jak bych se tak zcela objektivně popsal? Hm, jsem prostě to nejkrásnější, nejmilejší a nejhodnější miminko na světě. No dobrá, trošku přeháním, ale aspoň většinou to tak je. Umím samozřejmě i pěkně pozlobit, ale to nikomu neříkejte:-).

Popravdě už v bříšku jsem mámu občas trošku poškádlil, ale za to jsem fakt nemohl. Bylo tam málo místa a ať jsem se pohnul jakkoli, vždycky mi ty žebra nebo močový měchýř prostě zavazely. Při porodu jsem dal mámě taky zabrat, ale přesto to pro ni byl určitě ten nejhezčí den v životě. A pro tátu taky. Pamatuju si, jak si mě ještě na sále vzal do náruče, podíval se na mě a hned si mě zamiloval. To už je ale celá věčnost. Když si prohlížím svoje první fotky, skoro bych se nepoznal. Naučil jsem se za tu dobu spoustu nových věcí. A z malého uzlíčku, který se ani nehnul, jsem velký chlap, kterého je všude plno. Tak to aspoň říká máma.

Byl jsem od malinka moc hodné miminko. Skoro jsem neplakal, ke štěstí mi stačilo jen mlíčko (často), pomazlit (ještě častěji) a spánek (jen občas). Čas strašně letěl a já se postupně rozkoukával a objevoval svět kolem sebe. Každá nová zkušenost byla velké dobrodružství. Z každého svého pokroku jsem měl velikou radost a rodiče taky. Asi si budu pořád pamatovat, jak mámu dojalo, když se mi poprvé podařilo na ni usmát a ukázat jí tak, jak moc ji mám rád. Taky to, jakou práci dá naučit se nějaký nový pohyb. Třeba natrénovat otáčení na břicho byla fakt těžká dřina. Jak bolí zoubky, když se začínají klubat, o tom snad ani nemusím mluvit. A o pádech z gauče, jen co se mi podařilo o kousek popolézt, raději taktně pomlčím. Naši určitě nebyli jediní rodiče, kteří toto neuhlídali.

Inzerce

Samozřejmě dělám radost i zbytku rodiny. Mám skvělou rodinu, všichni mě mají moc rádi. Babičky jsou pokaždé nadšené, když se rozvykládám a ukážu, co nového umím. Dědové vypadají jako tvrďáci, ale jsou taky naměkko, když se na ně zasměji, to já vidím. Tety a strejdové zase zavzpomínají, jaké to bylo, když byli malí sestřenice a bratranci. Je to fajn pocit, dělat všem radost už tím, že jste,:-)

Inzerce

Nedávno jsem se naučil plazit a jde mi to moc dobře. Občas se až sám divím, jakou jsem schopný nasadit rychlost, když mi o něco opravdu jde. A taky jsem hrozně zvědavý a všechno musím osahat a ochutnat. No tedy z této kombinace nejsou naši vždy úplně nadšeni. Asi to bude tím, že je pro mě za každých okolností nejzajímavější to, co mám zakázané. No ale chápete, že přece musím zjistit proč. Přiznávám, že moc dobře rozumím, když mi mamka nebo taťka říká „ne“, jen se tvářím, že tak úplně nechápu. A rozum mi i říká, že bych měl asi poslechnout. Ale mé srdce touží zkoumat a zkoušet znovu a znovu, jestli by to přece jen nešlo. Snažím se poslechnout ten rozum, ale stejně nakonec vždy vyhraje srdce.:-)

Mám rád společnost lidí a taky jsem rád středem pozornosti. Když mám náladu, usmívám se na celý svět a těší mě, když i ostatní mají úsměv na tváři. Často se jim ho snažím sám vykouzlit. Moc rád se vozím v kočárku na bříšku, mám tak lepší rozhled a můžu komunikovat s okolím. Vždycky si někoho vyhlídnu třeba v tramvaji nebo ve frontě v obchodě a zkouším upoutat pozornost. Pokud nestačí milý pohled a úsměvy, vyloudím k tomu nějaký legrační zvuk a to už odolá málokdo. Mám radost, když se mi podaří lidi rozesmát.

Inzerce

Mám hodně kamarádů a kamarádek, se kterými chodím na procházky a hrát si. S některými jsem se seznámil na cvičení, kam s mamkou chodíme už několik měsíců. Tam jsem taky poznal svou první lásku. Pokukovali jsme po sobě už od prvních chvil, pak přišly první úsměvy a držení za ručky. Teď to ale mezi námi trošku skřípe, obzvlášť když si bráníme hračky. Ale i tak je fajn povykládat si s někým, kdo mi rozumí a má podobné starosti jako já. :-)

Inzerce

Už jsem zažil všechna roční období, kousek podzimu, celou zimu a jaro a teď je léto. Myslím, že to bude moje nejoblíbenější období. Vůbec mi nevadí teplo, je to docela prima nemuset se navlíkat do několika vrstev, hodím na sebe jen triko a kraťásky a můžeme vyrazit ven. A úplně nejlíp je mi někde na koupáku, tam vydržím celý den. Je skvělé ponořit se v tom teple do vody, osvěžit se a pořádně zařádit. Kopu a máchám rukama, až voda cáká na všechny strany, všichni se smějeme a skvěle se bavíme. Vodu mám vůbec rád a to už od malička. Z vaničky jsem už vyrostl, tak se sprchuji ve velké vaně a to je teprve sranda. Nedokážu si představit lepší tečku za končícím dnem. Snad jen miska mé oblíbené kaše tento zážitek předčí.

Snažím se maximálně si užít každý den. Miluji chvíli, kdy ráno přivolám mámu a ta vstane, usměje se a popřeje mi dobré ráno. Vím, že začíná další prima den, kdy si budu hrát a dám si zase něco dobrého na zub a vůbec se budu mít fajn. A miluji okamžik, kdy uslyším klíč v zámku a vím, že táta se vrací z práce. Nemůžu se dočkat, až si mě vezme do náruče a já mu povím, co jsem celý den dělal. Pak mi bude stavět věže z kostek, já je budu bořit a užijeme si u toho spoustu legrace. Ještě víc mám rád víkendy, kdy jsme už od rána všichni spolu doma, to se táty nemůžu nabažit.

Vím, že mi rodiče dávají veškerou lásku a péči a já se jim to snažím oplácet svou láskou. Těším se na každý další den a na to, co nového zase přinese.

Tak to je něco málo o mě a o tom, jak žiju. Mamka je ráda, že vás poznala a já taky, protože vaše rady a nápady často pomůžou i mě. Takže díky a mějte se všichni krásně.

Uživatelce Martina85 děkujeme za článek a připisujeme jí kredit 100 Kč.

Inzerce

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jsem poklad svých rodičů (Martina85) - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den,
moje miminko bude mít za dva dny 7 týdnů a dnes jsem nahmatala že má na pravé straně hlavičky takový důlek, že to má propadlé.. Na levé straně hlavičky takový důlek nemá. Vyděsilo mě to, všimla jsem si i, už delší dobu že dává hlavičku převážně na levou stranu, umí ji dát i rovně i na pravou, ale preferuje hodně levou stranu i když se snažím ji motivovat hračkou, sama ji i hlavičku dávám na pravou stranu, ale pokaždé si ji ihned dá zase na levou stranu.. Bojím se aby neměla tu hlavičku slehlou nebo tak, co mám dělat? Mám zavolat doktorce radši? Jak jsem psala už od začátku preferuje levou, tak jsem se snažila ji dávat na pravou a už ji sama i na pravou dávala, ale posledních pár dní vidím, že zase preferuje prostě tu levou a ještě jsem nahmatala důlek, jsem z toho vyděšená...
Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den,

k posouzení "důlku" kontaktujte svého pediatra. Predilekční postavení hlavičky je v tomto věku běžné, doporučuje se pravidelně polohovat celé dítě střídavě na jeden a druhý bok, postupně vývojem začne polohovat hlavičku samo na obě strany.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 11.04.2024, 15:51
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×