Inzerce
Inzerce
Inzerce

Moderní žena aneb život s dítětem (Luciasek84)

Období svého života rozděluji na dvě etapy. Podobně jako před Kristem a po Kristu, jen trochu míň mezinárodně - před dítětem, po dítěti. Vzhledem k tomu, že mé zaměstnání vyžaduje společenské oblečení, líčení a celkovou upravenost, jistě chápete, že moje děti to nikdy nepožadovaly. Strašně rychle jsem si navykla chodit nenalíčená, v teniskách, sportovním oblečení. O to víc jsem pak byla ráda, když jsem se mohla na večerní událost ven nějak upravit. Říkala jsem si, že je to tak zcela správně, ukázat manželovi, že umím být také hezká. :)

Do vedlejšího domu se nastěhovali noví sousedé. Mladý pár s těhotnou paní. Potkáváme se s nimi téměř denně a já se začala za svůj zevnějšek trochu stydět. Mé oblečení většinou korespondovalo s činností, kterou jdu vykonávat - jestli si jdu sednout na písek nebo vyválet v blátě, jestli jdu narychlo do obchodu nebo na dlouhou procházku lesem. Oblečení sousedky však bylo podle poslední módy. Jakožto těhotná nosila krásné kostýmky, boty na podpatku, úprava obličeje, obočí, pravidelná návštěva kadeřníka. Začala jsem žárlit. Po očku jsem sledovala, co se sousedkou udělá porod a následná péče o dítě. Ach, jak jsem se mýlila. S kočárkem v kožíšku, moderní kozačky, stále upravená. Mezitím jsem otěhotněla i já a můj zevnějšek nabral nový zeleno-bílý nádech. Sousedka kvetla, já trouchnivěla.

Uběhl nějaký čas, mně se začalo druhým těhotenstvím zakulacovat bříško a sousedky klukovi začaly růst zuby, nespal celé noci. Nikdy nezapomenu na ten okamžik, kdy sousedka poprvé vyrazila ven nenalíčená. Prožívala jsem šok. Sama sebe už jsem zakopala někam hluboko pod zem, že s dětmi neudržuji kompletní péči o zevnějšek, že nejsem moderní žena. Mé sebevědomí však rostlo každým dnem - sousedka také chodila na hřiště v teniskách, v upravených vlasech měla hromádky písku, při deštivém počasí pak oblečení od bláta. Já chodila do města na kontroly s miminkem, takže jsem si zase připadala jako člověk ne tarzan.

Inzerce

A jak je to tedy teď? Nechodím ven jako šmudla špinavá od oběda, ale nemám každý měsíc nově nabarvenou hlavu. Nechodím nalíčená, ale ani v roztrhaném oblečení. A strašně se těším, až se zase pořádně vyfiknu na cestu do města, na ples, do divadla. A strašně se bojím, až mému druhému dítěti začnou růst zuby. :)

Uživatelce Luciasek84 děkujeme za článek a připisujeme jí kredit 100 Kč.

Inzerce
Inzerce

 

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Moderní žena aneb život s dítětem (Luciasek84) - diskuze

 • jo,pravda pravdoucí, až později mi došlo, že trocha úpravy a vyfiknutí nestojí až tak moc času ani peněz abych byla hezká maminka
  lucie73   | 26.11.2012 22:36:14
  Reagovat | URL příspěvku
 • no, já to mám to samé. Taky jsem musela před těhu chodit upravená a nalíčená. Teď nemám sílu na nic. Mám to ale odstupňované - do obchodu u domu se nelíčím, někdy si nevezmu ani hodinky, ani snubák. Do velkého obchodu typu Globus se namaluju, ale ne taky vždy a pěkně obléknu. Ke tchýni se musím namalovat, pěkně obléknout a ještě se tvářit jako nespokojenější, nejšťastnější, nejodpočinutější matka na světě. Před mámou jsem se nemalovala a vypadala hrozně, jenže už mě za to začala dost buzerovat, takže i tady to budu muset změnit. Mrzí mě to, že si nedržím ten standart jako dřív a nadávám si. Ale teď fakt řeším jiný věci no...
  danicka84   | 26.11.2012 20:09:17
  Reagovat | URL příspěvku
 • Vystihla jsi to dokonale.  Zazivam prakticky to same. 
  mihra   | 26.11.2012 15:44:06 | Reakcí: 2, poslední: 27.11.2012 16:58:18
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Parádní, Luci.    Taky občas trošku žárlivě pozoruji maminky, které jsou krásně nalíčené a oblečené. Já si občas připadám jako strašák do zelí, ale postupně se snažím na sobě víc pracovat, přeci jen teď denně vozím Míšu do školky, jsem víc mezi lidma.  A vlastně už se taky těším na příležitosti, kdy si na sobě dám zase záležet a Lojza hvízdne až mě uvidí. V lednu jdeme na ples, tak bude fajn příležitost. 
  Evulik25   | 26.11.2012 12:14:50
  Reagovat | URL příspěvku
 • Krásně napsané.
  Jsem si vzpomněla jak jsem poprvé vyšla ven se Zuzankou v kočárku a potkala sousedku co má holčičku o 3m dřív narozenou.Zatím co já měla odrust,v obličeji známky únavy atd ona si vykračovala s kočárkem s mamkou super oblečená,sladěná ,spokojená. Ja přišla domu a brečela jsem až do večera.No hormony.Od té doby si na to pokaždé vzpomenu.Ona zůstala takový pruměr,chodí do práce tak chodí unavená,zatím co já mám čas se pokaždé vyfiknout. Asi to tak máme každá,že nás někdy někdo trumfne a my pak zas je.
  Honafa   | 26.11.2012 12:07:59
  Reagovat | URL příspěvku
 • Parádně napsané,musím se smát,jak je to výstižné    Mám to jako Meridene - osprchovaná,vyčištěné zuby,umyté vlasy,antiperspirant a čisté oblečení,to je úplně přesné,ale nikdy jsem na písek nebo na procházku s Karkulkou nechodila vyfiknutá.Já jsem ale ani předtím nebyla ten typ ženy,co by chodila jen na podpatcích a namalovaná,i když do práce jsem upravená chodila vždycky 
  veverka77   | 26.11.2012 09:08:09
  Reagovat | URL příspěvku
 • Vždycky jsem se snažila, abych vypadala dobře,ale v rámci možností. Měla jsem své základní požadavky sama na sebe: vysprchovaná, vyčištěné zuby, učesaná, použít antiperspirant a mít čisté oblečení. Jsem hotová z mamin, co jdou ven oblečené jak bezďák s mastnou hlavou a na obličejí zbytky včerejšího mejkapu  . Taky chodím ven v teplákách, teniskách a mikině, ale na tom nevidím nic špatného, prostě máš v danou chvíli jen trošku jiné priority. Taky se teď oblíkám zase trošku jinak než na rodičáku.  
  Meridene   | 26.11.2012 08:38:57 | Reakcí: 1, poslední: 26.11.2012 08:55:22
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Moc hezky napsané. Myslím, že každá z nás zažila okamžik, kdy jsme vyměnily hezké věci za vyloženě praktické a sportovní. Ono to s malými dětmi snad ani jinak nejde. Ale děti odrůstají a my se můžeme zase vracet k halenkám, kostýmkům a lodičkám na podpatku 
  tygřímáma   | 26.11.2012 08:31:58
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Jde o hladovou stoličku?

| GabkaS | 21.06.2024, 16:25

Dobrý den paní doktorko,

ráda bych se na vás obrátila s dotazem, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou kojence nebo alergií na laktózu. Nás plně kojený chlapeček (ukončený 6. týden) má problémy s vyprazdňováním, trpí meteorismem, to však celou dobu od narození, větry jdou ven, ale miminko je podrážděné a plačtivé. Podáváme mu vit. D formou Terezie, BabyCalm před každým kojením a ProbioMaxík jednou denně. Do šestého týdne měl stolici každý den, nyní se nám dvakrát stala jednodenní prodleva (1. prodleva fotka celého miminka - normální zbarvení; další prodleva - stolice tmavší), dnes je již třetí den bez stolice. Dítě prospívá, za 4 týdny přibral 650 g. Zkusili jsme zavést i rourku, ale bez úspěchu, stolice nevyšla. Původně jsem měla za to, že miminko zkrátka trpí na prdíky a kojené mléko trápí všechno beze zbytku. Po přečtení starších příspěvků a vašich odpovědí jsem však znejistěla, vzhledem ke tmavšímu zabarvení poslední stolice, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou.
Z jiných příspěvků bych měla i dotaz, zda by se nemohlo jednat o nesnášenlivost laktózy vzhledem ke tvorbě pupínků na tvářích miminka.

Budu velmi ráda za Váš názor, neradi bychom něco zanedbali, jelikož miminko mělo novorozeneckou žloutenku.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pupínky na tvářích jsou kojenecké akné, způsobené hormony z mateřského mléka, zkuste obklady z černého čaje, Bepanthen Sensiderm nebo AD Calcis, ale časem samo vymizí.

Co se týká stolice, není hladová natolik, aby musel dostat dokrm, je řidší, není ani příznakem intolerance laktózy, myslím, že by stačila úprava stravy maminky, přídavek kvalitních bílkovin – maso, kysané mléčné výrobky, tvrdé sýry… Ve stolici nejsou hrudky a není denně, tedy si myslím, že dítě spotřebovává maximum bílkovin. Hnědé zabarvení je způsobeno probiotiky.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 21.06.2024, 19:58
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×