banner

Má kamarádka u přijímacího pohovoru ZAPŘELA SVÉ DVĚ DĚTI... Díky tomu již není nezaměstnaná. Má skvělou práci u jedné zahraniční společnosti. Domů chodí sice později než její manžel, ale také vydělává více než on...

Když se narodil můj druhý syn, plánovala jsem s ním zůstat na mateřské tři roky. Byly mu sotva dva, když dostal salmonelózu a já s ním tehdy odcházela z ordinace dětského lékaře, když v tom mi začal vyzvánět mobil.
"Velice by nám pomohlo, kdybys nastoupila dříve, máme moc zakázek a nestíháme..."
Těžké bylo rozhodování, malý byl nemocný, uplakaný a pokakaný. Dva týdny jsme trávili mezi koupelnou a záchodem.

Po zvažování všech pro a proti a i díky tomu, že průjem pomalu ustupoval, jsem po naléhání šéfa nakonec přece jen svolila. Naše záchrana se tehdy jmenovala babička v domě.
Malý syn velice těžce nesl můj návrat do zaměstnání. V pět ráno, když jsem odjížděla do práce, se pokaždé probudil a plakal. Každý můj odchod provázel jeho hysterický záchvat, při kterém odháněl babičku stojící ve dveřích v pyžamu.
Po několika týdnech si nakonec přece jen zvykl, ale byla to opravdu těžká probuzení do nového dne pro celou naši rodinu.

Za rok a půl po mém návratu do práce, zakázek začalo ubývat. Později bylo celé jedno oddělení laboratoří zrušeno a já se ocitla bez práce.

Mladší syn začal již docházet do mateřské školky a já jsem byla docela ráda, že budu mít více času věnovat se svému staršímu prvňáčkovi.
Nabídka práce v oboru, který jsem vystudovala byla v přijatelné dojezdové vzdálenosti skoro nulová. Přicházela ještě možnost hledat i uplatnění mimo obor.

Všechny přijímací konkurzy a pohovory, kterých jsem se zúčastnila měly tehdy jedno společné. Buď otázku v dotazníku, nebo otázku od budoucího zaměstnavatele:
"Máte děti?"
Nikoho už nezajímalo, že mám zajištěnou školku, nebo babičku. Prostě děti byl pro zaměstnavatele pokaždé kámen úrazu.

Můžete mít praxi v oboru, vysokou školu, ale pokud máte jednou malé děti, máte také prostě smůlu, protože potenciální zaměstnavatel samozřejmě předpokládá, že malé děti bývají častěji nemocné a doma s nimi v případě nemoci zůstávají většinou matky. Je to společenská diskriminace žen, ale nikdo s tím asi nic nenadělá. Na úřadu práce za vámi stojí fronta...
Jeslí u nás máme nedostatek, školky jsou přeplněné, babičky pracující nebo nespolupracující...
Přednost na trhu práce mají muži, anebo čerstvé absolventky, které potřebují získat praxi a těhotenství odkládají na později. Jsou flexibilní, přesčasy a služební cesty u nich nejsou problémem.
Ačkoliv jsem v současné době bez pracovního poměru, nezaměstnaná rozhodně nejsem. Narodilo se nám totiž třetí dítě...

Uživatelce Kamka7 děkujeme za článek a připisujeme jí kredit 100 Kč.

Inzerce

 

Sdílejte stránku

Hledám práci, zn. "Mám malé děti" (Kamka7) - diskuze

je to handicap,mam kliku,ze mi staci pracovat na zkraceny uvazek ,nedelat karieru, a tech je docela hodne,dle inzerce a objevuji se uz primo pro maminky s detma atd...pripadne ja o detech u pohovoru nepromluvim
Souhlasím je to hendicap. Já dítě zatajila s tím že bude chodit do jeslí a při nemoci pohlídá muž s flexibilní rpací. Práci jsem dostala (mezeru jsem zaplnila školou v životopise) ale dítě jesle nepřijalo nebo jesle spíš nepřijali dítě. Práci jsem musela odřeknout a je to rpostě hendicap....
No co naděláme..uklízečky budou potřeba vždy
Bohužel. Pokud dneska nemáš nějakou hodně specifickou práci, ve které tě jen tak někdo nemůže nahradit a šéfové tě potřebují, tak si snad i na to dítě \"zvyknou\" a jakš takš se podřídí. Ale kolik takových profesí, je že. Spíš je to tak, že každý je nahraditelný a když si zaměstnavatel má vybrat mezi maminkou, která bude spěchat domů za dětma (tudíž nebude moct dělat přesčasy), která bude nejspíš první rok neustále doma (skrz dítě, které ve školce chytá jednu chřipku za druhou) a mezi \"obyčejným\" člověkem, kterému je jedno, co a jak a proč, hlavně aby byly peníze, tak si v 99% vybere to druhé.

Když jsem ještě neměla dítě a pracovala jsem, u nás ve firmě byla maminka, která nejdřív pracovala na part-time, později na full-time, ale kvůli svojí 3leté holčičce byla víc doma, než v práci. VŠICHNI si ji brali do huby, jak se na tu práci má radši vykašlat apod., takže nakonec pod nátlakem sama odešla (spíš to byla tak trochu šikana shora). Ti samí lidé, kteří ji takhle vxšoupli, vypouští z pusy věci ve stylu \"proč maminy s kočárkama lezou do nákupního centra?\" apod. A kdyby to šlo, zakázali by jim (nám) i vstup do MHD :)) Holt, asi zase ukázka čechismu :)
Velmi pravdivě napsané. Bohužel je dítě dnes pro ženu handicap.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40