Eva zůstala po návratu manžela do práce s dětmi sama, ale zvládla to na jedničku. Julinka je hodné miminko. O víkendu společně celá rodina vyrazila na výlet.

Tento týden jsem měla trochu strach, jaké to bude doma s dětmi a bez tatínka, který se musel  vrátit do práce, ale nebyla to taková hrůza, když byl ve středu svátek. Občas jsem malinko zazmatkovala, ale Míša i Julinka byli vesměs hodní, takže jsme se měli hezky.

V pondělí ráno jsme si báječně pospali, Julinku jsme dokonce v šest ráno násilně museli vzbudit na kojení, protože já už měla prsa nalitá k prasknutí. Zatím se pořád budí jen jednou nad ránem a pak spinká ještě do devíti, někdy i déle.

Mám tak čas věnovat se hned Míšovi, pomoct mu s oblékáním, ranní hygienou a snídáme. Pak se vzbudila Juli a Míša se chvíli koukal na pohádky. S Julinkou je to zatím přece jen mnohem jednodušší, protože se nabaští a zase hned spí. Všechno šlo jako na drátku do doby, než jsem šla dát Míšu do postýlky po obědě.

První drobná krizová situace

Míša zvyklý usínat sám, ale občas má náladu na mazlení a to mě pak vtáhne k sobě a chce ať ho držím za ručičku a zpívám. Takže jsme se hezky tulili, když v tom začala vřískat hlady malá. Věděla jsem, že musím za  ní, ale bylo mi hrozně líto Míši, který začal plakat, když jsem od něj odcházela. Byla to taková první krizová situace, kdy jsem litovala, že se nemůžu rozdvojit.  Takových situací bylo za ten týden ovšem mnohem víc. Jakkoliv je beruška hodné miminko a většinu dne o ní ani nevíme, tak občas se zkrátka stalo, že mě potřebovaly obě děti najednou. Například, když Míša obědval a u některých jídel  pořád vyžaduje mou asistenci a Julinka má zrovna v tom čase takový prostoj a třeba hodinku a půl nespí a v postýlce ji to moc nebaví. Já vůbec žasnu, že takhle malinká už se chce tolik chovat a mazlit, jen otevře očka, přebalujeme, napije se a běda, když ji odložíme do postýlky. :-) Několikrát jsem Míšu krmila a na rukou přitom měla Julinku.:-) Můžu být opravdu ráda za její noční spaní, protože energie mi zatím nechybí a večer, když oba lumpíci usnou  mám čas ještě i poklábosit s Lojzou nebo se mrkneme na oblíbený seriál.

Svátek jsme strávili u rodičů

Středeční svátek jsme strávili u rodičů, mamka nám zabavila kočárek a šla se pochlubit Julinkou  tetám a strejdům, co na vesnici máme. :-) My se zase víc věnovali Miškovi a hráli si s ním.

Odpoledne jsem s Míšou navštívila sousedku, jejich fenka bernského salašnického psa má zrovna štěňátka, tak jsem je Miškovi chtěla ukázat. Sama jsem z toho měla velký zážitek, protože jsme s Cory tak trošku závodily, která dřív porodíme, ale nakonec mě o dva týdny předběhla. :-) Štěňátka byla fakt nádherná a Míša se od nich nechtěl hnout a domů jsem ho musela doslova odtáhnout. :-)

Kontrola v nemocnici dopadla na jedničku

Koncem týdne mě čekala kontrola v nemocnici a tentokrát už bylo vše v úplném pořádku a teď už mi jen zbývá zaskočit za svou gynekoložkou po konci šestinedělí.

Venkovní focení s Julinkou

V sobotu nás letní počasí vylákalo na menší výlet. Vydali jsme se navštívit nedaleký zámek v Hradci nad Moravicí, tedy nás se týkala jen prohlídka okolí a zahrady, jelikož děti jsou ještě malé, ale i tak se nám tam líbilo a jelikož bylo opravdu teplo, rozhodli jsme se poprvé vyfotit venku i s Julinkou.

Ta celé focení prospinkala a probrala se až když jsme přijeli domů. :-) Před zámkem jsme si na konci vycházky dali úžasnou italskou zmrzlinu a Míša si objednal dětské pitíčko. :-)

A co už Julinka umí?

Celkově byl tento týden trošku náročnější, ale docela jsme se s tím poprali. Julinka roste doslova před očima, je to takový malý otesánek a nějak rychle se zakulacuje. :-) Už se otáčí za zvuky a občas, když se nad ní sehnu, mám pocit, že už si uvědomuje, že se blíží maminčina náruč a tváří se tak nějak natěšeně. Lojza má stejný pocit, hlavně se mu líbí, jak mu malá ráda naslouchá. Dneska jsem ho načapala, jak stojí s Julinkou u okna a ukazoval jí auta a vysvětloval , o jakou značku a barvu se jedná. Nějak asi pozapomněl, že takhle malé miminko zaostří sotva na metr, takže pohled z šestého patra ji asi moc nezaujme, ale kazit radost jsem mu  nechtěla.:-) Jen pasení koníčků se jí nelíbí a vzteká se, ale trénovat musíme.

Zítra máme poradnu a jsme moc zvědaví, kolik nám Juli přibrala, ale myslím, že pochvala nás opět nemine. :-)

Na základě vyprávění Evulika25 připravila Naďa Barochová.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

4. týden šestinedělí: Eva je po návratu manžela do práce s dětmi sama. - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
  • Tak jsem si musela najet na týden, který se nás teď týká. Nějak teď Bol nestíhám, tak se omlouvám, že budu reagovat se zpožděním. Zvládáte to parádně a docela teda závidím, jak ti malá spinká. Klárka prostě v noci moc nespí, což je děs. Jste jedničky. Venkovní fotky jsou pěkné. Moc Vám to tam sluší a ty jsi fakt kočka.   Já když se kouknu na sebe, tak bych se propadla do západního Německa.. 
    sazicka   | 22.11.2011 16:13:52
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Horečka po očkování

| Sebastián236 | 17.11.2018, 04:44

Dobry večer,
Náš malý sin bude mit 23.11. 5 měsíců. Včera jsme podstoupili druhou vaxinu. První očkování proběhlo bez potíží. Pohužel nyní jsme malému naměřili 38.7. Malý je poměrně klidný...Bohužel nemáme nic pro děti na teplotu ... hned zitra musim koupit, rada bych se proto zeptala jaky přípravek je nejlepší, zda uz podat ...?
Předem děkuji

Dobrý den. Nejvhodnější jsou Paralen čípky 100mg,nebo Nurofenu čípky 75 mh, lze podávat po 6 hodinách při teplotě nad 38 st.C.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | dnes, 08:04
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Zavřít reklamu
Inzerce