Inzerce
Inzerce
Inzerce

Inteligent má smysl pro humor

„Jak se pozná inteligent? Má smysl pro humor ;-),“ říká v nadsázce doktorka Jana Martincová.

Zatímco dříve nám chodily a na webu přibývaly reakce rodičů plné humoru, že se nad říkankami s dětmi dobře baví, tak v době nedávné proběhla zcela vážná diskuze nad jedním legračním dvojverším. Chápete, nad jednoduchým dvojverším dětské rýmovačky, která má od pradávna smysl posílit řeč, myšlení a paměť dítěte hravou formou. Naše trochu jiné říkanky ze života navíc předají nějakou zajímavou znalost nebo dovednost.

Inzerce

Ale řešily se nejen říkanky. 

Asi nejvíce mě dostala trojice matek, která zcela vážně diskutovala nad obrázkem matky ležící po porodu v knížce Jak děti přicházejí na svět, nad níž lékař zvedá dítě s pupečníkem téměř do oblak. Samozřejmě již z tohoto ztvárnění na vás dýchá pro děti velká humorná nadsázka, které porozumí. Ne tak jejich matky. Ty zcela rozhořčeně psaly, že by tam měly být ukázány těm jejich 5letým holčičkám ty jiné porodní polohy, aby se nenechaly při porodu umístit do té horizontální. Absurdní, co? Přiznám se, že jsem si chvílemi myslela, jestli to není nějaký hoax. Diskuze se ukončila ve chvíli, kdy jsem přiložila neméně humorně pojatý obrázek trojčat, jak v děloze „mastí karty“, je na straně 43. … a připsala, jestli nechtějí probrat i tuto situaci, zda odpovídá realitě. :-)

Inzerce

Že by opravdu IQ společnosti klesalo? Z čeho tak soudím? Inteligentní člověk má smysl pro humor. Co jsem kdy poznala chytré lidi, většinou kromě pokory a skromnosti oplývali nezměrnou dávkou smyslu pro humor.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Inteligent má smysl pro humor - diskuze

Poradna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. S přítelem jsme měli nechráněný styk který trval zhruba 5 minut, do mě se ale neudělal je si tím jistý penis vytáhnul zhruba 3 sekundy před jeho vyvrcholením, stalo se to dva dny zpátky a já těhotná být nechci ani přítel o to nestojí byl by to průser jsme oba celkem v mladém věku. Chci se zeptat jestli mohu být těhotná a jaké je procento toho ze bych opravdu těhotná byla? Dekuji za odpověď.

Dobrý den,

procentuální šanci na otěhotnění Vám opravdu stanovit nedokážu. Stát se to může i nemusí. Pokud je pro Vás těhotenství velmi nežádoucí, tak do 72 hodin lze užít tzv. postkoitální antikoncepci, kterou lze zakoupit v lékárně.

Pro příště doporučuji užít nějakou formu antikoncepce – zvážit pravidelné užívání hormonální antikoncepce či užívání pomůcek bariérových (např. kondom).

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 24.02.2024, 13:25
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×