Inzerce
Inzerce
Inzerce

Když nevíte, zeptejte se dětí

Když jsem si jako rodič nebo autorka dětských knížek nevěděla rady, zeptala jsem se dětí. Vymyslely vždy báječné věci. I samy na sebe pro lepší spolupráci :-),“ vzpomíná lékařka Jana Martincová.

U tohoto motta si vždy vybavím dvě situace. 

Inzerce

Jednu s dcerou ve věku 9 let, kdy jsme intenzivně dokončovali Předškolákovy týdeníčky a ona měla potřebu mě stále o něčem informovat. Když za mnou přišla do domácí kanceláře již potřetí, intuitivně jsem vzala velký plakát Babyonline s tím, že by mohla na prázdnou stranu pro děti navrhnout něco, kam by si lepily nálepky, třeba kosmickou mapu. A nejlépe i podobu těch nálepek. Když Sofi za několik desítek minut přinesla nakreslený vesmír s planetami a kosmické nálepky včetně mimozemšťanů i s jejich jmény, nevěřila jsem, co to dítě ve svém věku dokáže. Ty planety měla i ve správném velikostním poměru a legrační bylo, když to ilustrátorka nakreslila jinak, Sofi vyděšeně volala: „Mamíííí, to snad nemyslíš vážně! Mít Jupiter, největší planetu, takhle mrňavou, a naopak Merkur větší než…“ (už nevím co). Takže nám 9leté dítě vychytalo faktickou chybu, kterou jsme na mapě měli.

Druhá situace se týká syna. Po jednom jeho zdařilém hyperaktivně-impulzivním kousku spadající do jeho diagnózy jsem se zamyslela a říkám: „Ríšo, co bys jako rodič dělal, kdyby Ti dítě…“ a popsala jsem přesně situaci, kterou jsme řešili. Ani nevíte, kolikrát mi takto syn pomohl sám se sebou. :-)

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Když nevíte, zeptejte se dětí - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×