Inzerce
Inzerce
Inzerce

I rodič může být líný

„Každý rodič si může dovolit být líný, ale musí si na to vybrat správnou dobu. … a tou rozhodně není předškolní období,“ zdůrazňuje doktorka Jana Martincová, autorka publikace Předškolákovy týdeníčky pro chytré hlavičky.

2 příklady „líných“, relaxujících rodičů, resp. dle mého jednoho líného a jednoho relaxujícího :-)

Inzerce

Příklad první:

Rodič, který na dítě nemá čas a chuť se „babrat“ s nějakými aktivitami v předškolním roce: „Od toho je snad školka, ne?“ Ale zvládne školka individuálně připravit do školy předškoláky různé intelektuální i motorické úrovně?

Inzerce

Tohle nemůže dopadnout dobře. A ani nedopadne…

… v první třídě na třídních schůzkách: „Ještě mi tady zůstane rodič XY,“ jmenuje paní učitelka onoho rodiče v úvodu, protože jeho dítě ve škole nestíhá.

Inzerce

Příklad druhý:

Rodiče dětí, i těch šikovných, kteří si uvědomují, jak moc je důležité dítě do školy připravit po vzdělanostní stránce, hlavně ruku i tělo pro psaní, mít správnou výslovnost. Sice jim to zabere 5 minut 4x týdně, někteří k tomu ještě zkouší nejrůznější hry s písmenkovými kartičkami, ale pak…

Inzerce

… to stojí za to. „Honzík? Maruška? No, tam je to bez problémů, to jsou třídní premianti!“

A nejen to. Předškolní přípravou budujete u dítěte ten nejdůležitější vzdělanostní návyk, návyk pravidelné přípravy, návyk, když jdu na další úroveň vzdělávací instituce, tak se připravuji, návyk, který jako když najdete u přijímaček na víceletá gymnázia (to ještě řídíte vy, rodiče) a u maturity (to už si dítě řídí zcela samo). … a vy relaxujete :-).

Chcete se dozvědět více o komplexní předškolní přípravě? Navštivte www.prochytrehlavicky.cz.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

I rodič může být líný - diskuze

Poradna

Řídká stolice

| anickaa90 | 02.12.2023, 08:08

Dobrý den, od včerejška má můj syn tuto stolici, je plně kojeny, zítra mu bude 7 týdnů, stolice nezapáchá. Mam se začít hodně stresovat a ihned vyhledat lékaře? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v tomto věku může být stolice i takto řídká, je odrazem výživové hodnoty mateřského mléka, doporučila bych mamince výživově hodnotnou stravu, pak se stolice upraví. Pokud nebude efekt, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 02.12.2023, 17:00
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×