Inzerce
Inzerce
Inzerce

Havaj ve škole s předškolní přípravou

„Neuvěříte, jakou Havaj má po nástupu dítěte do školy rodič, který věnoval část předškolního roku 5 minut 4x týdně předškolní přípravě,“ říká autorka Předškolákových týdeníčků doktorka Jana Martincová.

Teď mluvím samozřejmě o sobě. Situace, kterou jsem viděla u dcery, mě vedla k závěru, že právě absence kvalitní komplexní předškolní přípravy způsobila, že jsme ještě ve 3. třídě stále něco doháněli. Byť drobnosti, ale i tak. A to s chytrým, houževnatým a spolupracujícím dítětem. To jsem u syna, který nespadal do kolonky bezproblémové dítě, nemohla dopustit.

Inzerce

Po rozhodnutí věnovat se kvalitní celoroční přípravě, která by těžce motivovatelného syna, navíc náročného na vzdělávací materiály, bavila, mě čekalo velké překvapení. Žádná taková na trhu nebyla. Buď to byly ty materiály „pod kritiku“, které vyplňovala před ním dcera, nebo naprosto otrocky poskládaný materiál od odborníků, ke kterému potřebujete manuál. Hlavně s ním u dítěte pozitivní vztah ke vzdělávání nevybuduji.

Potřebovala jsem jednoduchou, pro rodiče intuitivní a pro oba zábavnou se smysluplně stráveným časem. Nezbylo, než si ji sepsat.

Inzerce

A dobře jsem udělala. Byl to velký intelektuální skok ve vývoji syna. Díky stejnému principu přípravy se pak o 5 let dále dostal na víceleté gymnázium.

Navíc získal pozitivní vztah k samostatnému vzdělávání, výsledkem kterého byl v 18 složený C2 Cambridge certifikát, maturita a přijetí na VŠ.

Inzerce

Ale hlavně, když se vrátíme k té první třídě, syn si díky soustavné přípravě vybudoval skvělý návyk přijít ze školy, udělat úkoly, nachystat aktovku na další den. Za 10 minut bylo hotovo a měl čas na vlastní aktivity.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Havaj ve škole s předškolní přípravou - diskuze

Poradna

Dobrý den . Moje poslední menstruace byla 16.4 v květnu v době kdy měla prijt ms jsem měla zrovna v den 17.5 a 18.5 pozitivní ovulační testy . Nechráněný styk byl 20.5 . Dne 28.5 jsem měla večer bolestivé píchnutí na levé straně podbřiškem které trvalo 30sekund . Do dnes neprisla další ms cyklus mám nepravidelný takže nevím kdy má prijt další ms . Dne 11.6 jsem si udělala těhotenský test ale nevím zda je tam něco nebo to je ryska . Jsem diabetička na inzulínu . Může se jednat o těhotenství poslední týden mě začali pobolivat prsa. Děkuji moc hezký den

Dobrý den,

přiložené těhotenské testy na fotografii jsou negativní. Pokud máte pochybnosti, doporučuji kontrolní test s odstupem dalších min. 2 dnů.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 14.06.2024, 09:32
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×