Inzerce
Inzerce
Inzerce

Do školy bez vady řeči

„Jít do školy bez vady řeči a s procvičeným tělem i rukou připravenou ke psaní je pro dítě obrovský bonus,“ říká lékařka Jana Martincová. Proč tomu tak je?

Zkuste si představit, co čeká dítě ve škole:

Inzerce

1. Kompletně nové prostředí
2. Úplně jiný režim
3. Zcela nový kolektiv, včetně paní učitelky
4. Požadavek mnohem větší samostatnosti
5. Vzdělávací nároky, které už tak mohou být pro některé děti obtížné

Které dítě všechny tyto novinky lépe zvládne? 

Inzerce

To, které k tomu bude zápasit s řečovou vadou, ostatní i paní učitelka se budou několikrát ptát „prosím“, protože mu nebudou rozumět? Díky tomu např. šest chybně nejen řekne jako šešt, ale i přečte a napíše. K tomu může mít problém s déle prováděným grafomotorickým cvičením, nerozcvičenou rukou, která jej záhy začne bolet a bude úkol muset prokládat častějšími pauzami? Nebo to, které vše, co mělo být do první třídy zvládnuto, tedy řeč, uvolněná ruka, procvičené tělo a samostatná příprava na hodinu, bude skvěle umět?

Chcete-li podpořit řečové schopnosti dětí, zkuste se podívat na Říkačky. Grafomotoriku a další dovednosti s předškoláky procvičíte s Předškolákovými týdeníčky.

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Do školy bez vady řeči - diskuze

Poradna

Jde o hladovou stoličku?

| GabkaS | 21.06.2024, 16:25

Dobrý den paní doktorko,

ráda bych se na vás obrátila s dotazem, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou kojence nebo alergií na laktózu. Nás plně kojený chlapeček (ukončený 6. týden) má problémy s vyprazdňováním, trpí meteorismem, to však celou dobu od narození, větry jdou ven, ale miminko je podrážděné a plačtivé. Podáváme mu vit. D formou Terezie, BabyCalm před každým kojením a ProbioMaxík jednou denně. Do šestého týdne měl stolici každý den, nyní se nám dvakrát stala jednodenní prodleva (1. prodleva fotka celého miminka - normální zbarvení; další prodleva - stolice tmavší), dnes je již třetí den bez stolice. Dítě prospívá, za 4 týdny přibral 650 g. Zkusili jsme zavést i rourku, ale bez úspěchu, stolice nevyšla. Původně jsem měla za to, že miminko zkrátka trpí na prdíky a kojené mléko trápí všechno beze zbytku. Po přečtení starších příspěvků a vašich odpovědí jsem však znejistěla, vzhledem ke tmavšímu zabarvení poslední stolice, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou.
Z jiných příspěvků bych měla i dotaz, zda by se nemohlo jednat o nesnášenlivost laktózy vzhledem ke tvorbě pupínků na tvářích miminka.

Budu velmi ráda za Váš názor, neradi bychom něco zanedbali, jelikož miminko mělo novorozeneckou žloutenku.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pupínky na tvářích jsou kojenecké akné, způsobené hormony z mateřského mléka, zkuste obklady z černého čaje, Bepanthen Sensiderm nebo AD Calcis, ale časem samo vymizí.

Co se týká stolice, není hladová natolik, aby musel dostat dokrm, je řidší, není ani příznakem intolerance laktózy, myslím, že by stačila úprava stravy maminky, přídavek kvalitních bílkovin – maso, kysané mléčné výrobky, tvrdé sýry… Ve stolici nejsou hrudky a není denně, tedy si myslím, že dítě spotřebovává maximum bílkovin. Hnědé zabarvení je způsobeno probiotiky.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 21.06.2024, 19:58
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×