Inzerce
Inzerce
Inzerce

Do školy bez vady řeči

„Jít do školy bez vady řeči a s procvičeným tělem i rukou připravenou ke psaní je pro dítě obrovský bonus,“ říká lékařka Jana Martincová. Proč tomu tak je?

Zkuste si představit, co čeká dítě ve škole:

Inzerce

1. Kompletně nové prostředí
2. Úplně jiný režim
3. Zcela nový kolektiv, včetně paní učitelky
4. Požadavek mnohem větší samostatnosti
5. Vzdělávací nároky, které už tak mohou být pro některé děti obtížné

Které dítě všechny tyto novinky lépe zvládne? 

Inzerce

To, které k tomu bude zápasit s řečovou vadou, ostatní i paní učitelka se budou několikrát ptát „prosím“, protože mu nebudou rozumět? Díky tomu např. šest chybně nejen řekne jako šešt, ale i přečte a napíše. K tomu může mít problém s déle prováděným grafomotorickým cvičením, nerozcvičenou rukou, která jej záhy začne bolet a bude úkol muset prokládat častějšími pauzami? Nebo to, které vše, co mělo být do první třídy zvládnuto, tedy řeč, uvolněná ruka, procvičené tělo a samostatná příprava na hodinu, bude skvěle umět?

Chcete-li podpořit řečové schopnosti dětí, zkuste se podívat na Říkačky. Grafomotoriku a další dovednosti s předškoláky procvičíte s Předškolákovými týdeníčky.

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Do školy bez vady řeči - diskuze

Poradna

Řídká stolice

| anickaa90 | 02.12.2023, 08:08

Dobrý den, od včerejška má můj syn tuto stolici, je plně kojeny, zítra mu bude 7 týdnů, stolice nezapáchá. Mam se začít hodně stresovat a ihned vyhledat lékaře? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v tomto věku může být stolice i takto řídká, je odrazem výživové hodnoty mateřského mléka, doporučila bych mamince výživově hodnotnou stravu, pak se stolice upraví. Pokud nebude efekt, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 02.12.2023, 17:00
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×