Inzerce
Inzerce
Inzerce

Dítě musí spolupráci rozumět

„Motivace dítěte k jakékoliv aktivitě stoupá s objasněním její smysluplnosti,“ věří maminka-lékařka Jana Martincová. Jak to vysvětluje?

Když jsem někde řekla, že se to naše ADHD dítě nikdy nikde neválelo vzteky po zemi, nemlátilo hlavou do zdi, rodiče na mě nevěřícně zírali s dotazem, jak je to možné.

Inzerce

Naopak jsem nechápavě zírala na doporučení některých „samozvaných odborníků“, že když si dítě nechce čistit zuby, ať si je třeba (zřejmě i celé roky) nečistí, když chce hlavou vzteky mlátit o zem nebo zeď, ať jej rodič nechá, že přestane. Jenom doufejme, že ne díky vážnému úrazu, kdy si prorazí lebku např. nárazem na velmi tenkou spánkovou kost.

Rady nedávám, pouze konstatuji, že prevence je vždy lepší než jakékoliv řešení průšvihu. Z dnešního pohledu vím, že dítě vždy mělo náplň, zaměstnaný mozek něčím konstruktivním, tak ho nestíhal vést k takovým nápadům. Samozřejmě to chtělo plné kreativní nasazení rodiče.

Inzerce

Není s podivem, že zatímco doma dítě fungovalo, tak nejvíce hloupostí vykonalo v prostředí, kde touto prevencí nešli, tedy v kolektivu mimo dosah matky.

Také jsem si musela dát práci u toho čištění zubů objasněním, proč to děláme, jaký je užitek čištění a co naopak hrozí při nečištění. A samozřejmě vymyslet nějakou hravou formu, jak na to. Že dítě si nechce čistit zuby po opakovaných příkazech rodiče: „Dělej, čisti si to, …“, příp. i s výhružkami fyzického násilí nebo s psychickým vydíráním mě nepřekvapuje.

Inzerce

Je to i váš názor?

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Dítě musí spolupráci rozumět - diskuze

Poradna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. S přítelem jsme měli nechráněný styk který trval zhruba 5 minut, do mě se ale neudělal je si tím jistý penis vytáhnul zhruba 3 sekundy před jeho vyvrcholením, stalo se to dva dny zpátky a já těhotná být nechci ani přítel o to nestojí byl by to průser jsme oba celkem v mladém věku. Chci se zeptat jestli mohu být těhotná a jaké je procento toho ze bych opravdu těhotná byla? Dekuji za odpověď.

Dobrý den,

procentuální šanci na otěhotnění Vám opravdu stanovit nedokážu. Stát se to může i nemusí. Pokud je pro Vás těhotenství velmi nežádoucí, tak do 72 hodin lze užít tzv. postkoitální antikoncepci, kterou lze zakoupit v lékárně.

Pro příště doporučuji užít nějakou formu antikoncepce – zvážit pravidelné užívání hormonální antikoncepce či užívání pomůcek bariérových (např. kondom).

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 24.02.2024, 13:25
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×