Inzerce
Inzerce
Inzerce

Dát dítěti ve 2 letech tablet nebo mobil je zločin!

Asi se shodneme na tom, že ani tablet ani mobil nejsou schopny dítěti poskytnout láskyplné vzdělávání. To je fakt. Stejně tak zjištění vědců, že u generace takto brzy na mobilu nyní zjišťují významně snížené IQ.

Souhlasím se vším, ale navíc v tom vidím mnohem nebezpečnější záležitost: Budování zlozvyku, budování závislosti. Tohle rodiče velmi podceňují. Budování správných návyků zvyšuje šanci na úspěch u dítěte a jeho životní spokojenost. 

Rodiče tabletem nebo mobilem u dítěte již ve 2 letech místo jiných správných návyků začali budovat zlozvyk. 

Jestli mě chcete dostat otázkou, že my jsme zase občas koukali na televizi, tak nedostanete. To je úplně jiná záležitost. Nenosíte ji s sebou, nemůžete ji vytáhnout z kapsy, jenom když cítíte, že se potřebujete zabavit.

Inzerce

Proč to ti rodiče dělají? Z jakého důvodu?

Někteří chtějí mít od dítěte klid, jiní se bojí, že by pak bylo pozadu v zacházení s technikou. 

Inzerce

U toho druhého vás mohu uklidnit, že určitě, když dostanou mobil třeba až po druhé třídě, tak nebudou na tom s technikou hůře. Často naopak. Znám hodně takových, co skončili na IT oboru VŠ. A tito pak v tom mohou být dokonce lepší, protože v době, kdy si hráli s jinými hračkami a vývojově načerpali jiné dovednosti, je nepromarnili s mobilem v ruce. Tahle vývojově správně poskládaná zkušenost, zejména ta praktická, bude do budoucna jejich velkou devizou.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Dát dítěti ve 2 letech tablet nebo mobil je zločin! - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×