Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak vybíráme auto na kočárek a kočárek do auta - 1. část

Výběru kočárku se v rodinách věnuje velká pozornost. Nicméně zodpovědný přístup Jitky nás naprosto ohromil. Posuďte sami.

Kvůli kočárku jsme se rozhodli vyměnit staré auto za nový rodinný model

Žhavé téma u nás doma je teď technické provedení našeho budoucího kočárku a to hlavně jeho skladnost pro pohodlné přepravování v našich autech, které mají bohužel obě velmi malý úložný prostor. Nejdříve pro nás bylo toto kritérium pro jeho výběr na prvním místě, ale nakonec se přítel rozhodl, že pro „blaho rodiny“ vymění svého dlouholetého „mazla“ za nový rodinný model. Musím uznat, že mě tato skutečnost velmi potěšila, a i když jsem byla dopředu připravena na počáteční „zápasy“ při skládání kočárku do mého třídvéřáku, nyní po vyzkoušení několika předváděcích vozů v autosalonech si cestování s miminkem dovedu představit mnohem příjemněji. Řízení je mojí oblíbenou činností, proto si asi dovedete představit, jak moc se na nový motorový přírůstek do rodiny těším. Přiznávám, že se občas ve výběru obou našich budoucích dopravních prostředků trochu ztrácím, ale taťka je při testování ve svém živlu a já si to užívám společně s ním.

Na trhu je výběr aut velký, zaskočila nás ale jejich dostupnost

Modelů rodinných aut a hlavně barevných kombinací je teď na trhu opravdu nepřeberné množství. Naše původní plány, že kočárek budeme vybírat už do našeho nového vozu, ale nakonec trochu zkrachovaly, protože nás u většiny značek nemile zaskočila jejich dostupnost neboli osobní předání vozu, které bylo možné nejdříve v srpnu 2019.

Díky komfortu a ovladatelnosti zvítězilo SUV

Prvním odrazovým můstkem bylo zvolení typu, který poslouží našim účelům. Jasnou volbou pro nás je tedy SUV. Je to rodinné a zároveň sportovní užitkové vozidlo. Tyto modely kombinují výhody terénních vozidel pro pohyb i mimo silnici a větší vnitřní a zavazadlový prostor s pozitivními vlastnostmi osobních vozidel jako je v první řadě komfort a snadná ovladatelnost na silnici, kterou ocením hlavně já. 

První testování v autosalonu Citroen

Kdykoliv se našla volná chvíle, zapůjčili jsme si některý z kočárků od našich známých a jeli vyzkoušet řadu modelů od různých značek, počítanaje novým Citroenem Berlingo, který sice splňuje všechny požadavky rodinného vozu včetně prostorného kufru, který byl hlavní podmínkou našeho vozu, ale po osobním vyzkoušení na prodejně jsme zjistili, že díky mému malému vzrůstu a drobnější postavě bych měla problém s jeho manipulací. Což v praxi znamená, že jsem při otevírání zavazadlového prostoru za pobavení prodejců, málem zůstala viset na dveřích kufru. :-D Přítel musel tedy záhy upustit od myšlenky, že by chtěl vozit kočárek nesložený, bez nutnosti skládání pro moje větší pohodlí. Kufr je sice velmi prostorný, ale příliš velký a těžkopádný a musela bych vynaložit značné úsilí, abych s ním mohla manipulovat a tak jsme se přesunuli k menšímu modelu Citroen Aircross, který se z počátku také zdál být vhodný, ale jeho jízdní vlastnosti a zavazadlový prostor tentokrát nesplňoval požadavky přítele. 

Od Peugeotu jsme museli kvůli dodání v létě ustoupit

A tak přišla na řadu značka Peugeot, kde jsme opět osobně vyzkoušeli dva modely. Peugeot 5008 a poté pro nás sympatičtější 3008. Jeho moderní design a interiér nás mile překvapil a i po otestování složeného kočárku do kufru přesně splňoval to, co jsme chtěli, ale problém nastal tehdy, když nebyl bohužel v požadované motorizaci dlouhodobě dostupný na testovací jízdu. Díky tomu že se jedná o novinku na trhu, možnost dodání námi zvoleného vozu by byla až někdy v polovině léta. Vzhledem k mému termínu porodu 23. 3. 2019 jsme byli nuceni i od této značky upustit a zaměřili se na český koncern Škoda auto.

Největším favoritem je Škoda Karoq

Velkým hitem mezi rodinnými vozy je teď Škoda Karoq, se kterým jsme již měli možnost se nejen projet ale také ho vyzkoušet v různých výbavách a prozatím zůstává naším největším favoritem.

Inzerce

Výběr kočárku

Velkým potěšením pro každou nastávající maminku je výběr kočárku a tak jsem se nejdříve zásobila množstvím voňavých katalogů (těm se prostě internetové obchody nemohou vyrovnat) a poctivě nastudovala různá moderní provedení kočárků a udělala si tak v hlavě určitou představu, co by se mi vlastně líbilo. Moje nafocené krasavce mi ale záhy vyvrátila osobní prohlídka těchto kočárků a já se po vyzkoušení zakoukala do úplně jiných modelů, které na první pohled splňovaly jak výšku, tak konstrukční provedení vzhledem k mé drobné postavě. 

 
 

Zatím nemáme úplně rozhodnuto

Do porodu mi zbývají ještě 3 měsíce a my stále ještě nemáme úplně rozhodnuto, které modely budou v novém roce zdobit náš „vozový park” a tak dále trávíme večery u krbu a vzájemně si hodnotíme svoje nové poznatky a diskutujeme nad nimi. Velmi nás toto zdokonalování v roli budoucích rodičů baví. Já už se hladce vyznám v motorizaci s automatickou převodovkou a základní výbavě vozů, přítel se naopak stal odborníkem na aretaci koleček a poté, co konečně pochopil, že mezi „vajíčkem” a autosedačkou pro novorozence není žádný rozdíl, tak i na bezpečnostní systémy při jízdě s miminkem. :-)

Nechte se tedy společně s námi překvapit, který model kočárku a hlavně auta to nakonec vyhraje! 

Inzerce

Článek zaslala Jitka z Rodíme ONLINE 2018/2019.

 
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak vybíráme auto na kočárek a kočárek do auta - 1. část - diskuze

 • kočárek
  jako hluboký kočárek jsem měla Joolz a sporták Britax. Oba byly super, za sebe doporučuji.Nekupovala sjem je po netu, ale v obchodě s dětskymi potřebami - Malvik v Praze
  Valiko   | 05.12.2019 13:04:29
  Reagovat | URL příspěvku
 • kočárek
  dnešní kočárky jsou skládačky, teda až na hlubokou korbičku. Takže není problém. Ovšem nevím jak by to bylo do takhle malého auta, tam by se to rozhodně nevlezlo. Když je to sporták, tak je to mnohem lepší, ty jsou ještě lepší skládačky.
  Claudia1982   | 06.11.2019 12:18:47
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den, dceři je 5,5 měsíce a stále spinká ve vaku Swaddle me, kde má ručičky na hrudníku. Vadí vázání v tomto věku? Druhý dotaz se týká uspávání, usíná mi v náručí. Kdy je vhodné “učit” usínání v postýlce? Určitě nejsem zastánce vyplakávání.
Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud je dítě ve vaku klidné, můžete ponechat, postupně bych doporučila uspávání v postýlce.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 13.01.2022, 16:06
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×